درباره دوچرخه برقی بیشتر بدانید

دوچرخه برقی اساسا نوعی از دوچرخه است که به یک موتور مجهز شده تا نیروی محرک را بهبود بخشیده و در پدال زدن کمک می‌کند. موارد زیادی از دوچرخه‌های الکتریکی در بازار سرتاسر دنیا مشاهده می‌شوند. اما در نهایت تمام آن‌ها به نیروی پدال انسانی نیاز دارند که وجه تمایز بین موتور سیکلت برقی و دوچرخه برقی است. مدل‌های برقی در س...

درباره دوچرخه برقی بیشتر بدانید

دوچرخه برقی اساسا نوعی از دوچرخه است که به یک موتور مجهز شده تا نیروی محرک را بهبود بخشیده و در پدال زدن کمک می‌کند. موارد زیادی از دوچرخه‌های الکتریکی در بازار سرتاسر دنیا مشاهده می‌شوند. اما در نهایت تمام آن‌ها به نیروی پدال انسانی نیاز دارند که وجه تمایز بین موتور سیکلت برقی و دوچرخه برقی است. مدل‌های برقی در سرتاسر دنیا محبوبیت ویژه‌ای یافته‌اند زیرا وضعیت محیط  زیست حالا به یک تهدید عمومی تبدیل شده و استفاده از وسایل نقلیه بدون سوخت فسیلی یکی از راهکارهاست. این محصولات معمولا قابلیت طی مسافت‌های مختلف با سرعت 25 تا 32 کیلومتر بر ساعت را دارند که کاملا به باتری آن‌ها بستگی دارد. امروزه دوچرخه‌های برقی با استفاده‌های گوناگون و طراحی‌های مختلفی تولید می‌شوند از دوچرخه برقی ارزان قیمت تا دوچرخه برقی‌های بسیار گران‌قیمت و لاکچری، دوچرخه برقی شهری تا دوچرخه برقی کوهستان تخصصی همگی طراحی‌های منحصر بفرد و جذابی دارند. از مدل‌هایی که دارای یک موتور برقی کوچک هستند و پدال‌زدن را ساده‌تر می‌کنند تا مدل‌هایی که به یک موتورسیکلت کوچک (موتورگازی) نزدیکترند. به هرحال تا زمانی که فرد می‌تواند پدال بزند، دوچرخه برقی محسوب می‌گردد و به عنوان موتورسیکلت برقی شناخته نمی‌شود. اغلب کشورها قوانین متفاوتی برای این طبقه‌بندی‌ها دارا هستند. درمورد تاریخچه این سبک نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد. در دهه 90 میلادی تقاضا برای مجوز ثبت اختراع آن‌ها در ایالت متحده بالا رفت. تا اینکه شخصی با نام بالتون بالاخره جواز مورد نیاز برای ثبت دوچرخه تک موتوره خود را کسب کرد. بعدها ابداع این سبک طرفداران خاص خود را پیدا کرد به گونه ای که چندین پروانه ثبت اختراع از آن دوره برجای مانده است. البته این عطش میان مخترعان به ابداع قطعات مدرن نیز منجر شد که حالا در صنعت تولید دوچرخه برقی کاملا آشکار هستند.


قیمت دوچرخه برقی

صراحتا باید خاطر نشان کرد که قیمت دوچرخه برقی چندان ارزان نیست اما سوال واقعی اینجاست که آیا واقعا گران قیمت هستند یا ارزشمند؟ البته باید دقت کنید که در مقایسه با وسایل نقلیه متفاوت، قیمت دوچرخه برقی می‌تواند کم یا زیادتر باشد. برای مثال از قیمت یک اتومبیل یا موتور سیکلت کمتر است. برای پاسخ به سوال پیشین باید فاکتورهای متعدد و مهمی را بازگو کرد تا شما با ذهنیتی درست یه بررسی قیمت بپردازید.

 1. تولید یک دوچرخه برقی زمانبر تر از یک مدل معمولی است و اجزا و قطعات آن بسیار گران قیمت هستند. تنها با در نظر گرفتن ساخت و نصب قطعات آن مثل موتور، کنترل کننده موتور، باتری و شارژر و .. خواهید دانست که طراحی چنین محصولی، هزینه هنگفتی را به دنبال دارد که باید در قیمت‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.
 2. قیمت دوچرخه برقی بدلیل ضد آب بودن هم بالا می رود. بالاخره آب بزرگترین دشمن وسیله ایست که با برق کار می کند و این مدل‌ها باید 100 درصد ضد آب باشد.
 3. ساخت یک دوچرخه برقی نیروی انسانی ساده و متخصص می‌طلبد. این مدل‌ها طراحی معمولی ندارند زیرا می‌بایست مشخصات گوناگونی اعم از طراحی منحصربفرد، سیم کشی تخصصی، نصب دقیق اجزاء و لوله‌گذاری مناسب را باید در خود بگنجانند. بنابراین نیروی انسانی درگیر در هر قسمت فرآیند ساخت، وظیف سنگینی دارند و با وظیف شناسی بهترین عملکرد را تقدیم کنند.
 4. سیم کشی نیز بر قیمت دوچرخه برقی اثر می‌گذارد. این سیم های ضد آب توسط مهندسین در سرتاسر فریم داده می شوند تا یک اجرای بی نقض را از دوچرخه شاهد باشیم.
 5. در آخر شایان ذکر است که میزان آلوده کنندگی دوچرخه‌های برقی صفر است. یعنی این محصولات تمام این ویژگی‌های بی نظیر را دارا هستند اما ذره‌ای آسیب به محیط زیست وارد نمی‌کنند. از آنجایی که ممکن است بدانید وسیله‌های محیط زیست دوست، مشخصات ویژه‌ای دارند که معمولا با قیمتی سنگین بدست می آید.

قیمت دوچرخه برقی در انواع مختلف چگونه است

همانطور که توضیح داده شد دوچرخه برقی در مدل‌ها و سبک‌ها گوناگونی تولید و عرضه می‌گردند. حال گذشته از سبک، وجود تفاوت در برخی قطعات بر روی قیمت تاثیرگذار هستند. عاملی نظیر نوع و توان موتور، باتری، کنترل کننده و سیم‌کشی از موارد الکترونیکی هستند که تغییر در آن‌ها مستقیما قیمت دوچرخه برقی را متاثر خواهد ساخت. گذشته از این موارد عوامل اصلی و همیشگی برای یک دوچرخه شامل تنه، دوشاخ، سیستم دنده و ترمز و در نهایت ویل‌ست نیز در تعیین قیمت کارساز هستند. بعد از دانستن این موضوعات باید از دید دیگری نیز به قیمت نگاه داشت، بطور کلی با ثابت دانستن تمام این موارد قیمت دوچرخه برقی در سبک شهری و کوهستان به چه صورت است؟ برای توضیح بیشتر در ادامه موضوع را بررسی می‌کنیم.

قیمت دوچرخه برقی کوهستان

دوچرخه برقی کوهستان یک گزینه بی‌نظیر برای دوستداران طبیعت است. این دسته دقیقا همان هدف سبک معمول کوهستان را دنبال می‌کند در حالیکه انرژی کمتری را از فرد می‌گیرند و بازده بهتری دارد. یک دوچرخه برقی کوهستان باید وزن تمام قطعات نصب شده معمول، بعلاوه قطعات الکترونیکی را حمل کند. پس درمورد یک دوچرخه برقی کوهستان در مرحله اول وزن پایین فریم و در مرحله دوم قدرت بالای آن یک اصل جدا نشدنی است. باتری با ماندگاری‌های مختلف، موتور با توان گوناگون، نمایشگر و موارد دیگر در کنار سیستم دنده، ترمز و چرخ ها این مجموعه را شکل می‌دهند که اغلب نسبت به سایر سبک‌ها قیمت بالاتری دارند. این سبک در مدل‌های مختلف با سرعت‌های مختلف تولید می‌شوند. مثلا مدل HARDTRAIL یا FULL SUSPENSION. بنابراین در مورد سبک کوهستان به دلیل ملاحضات بیان شده، بدانید که قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارد.

قیمت دوچرخه برقی شهری

دوچرخه برقی شهری که برای رفت و آمد های داخل شهر طراحی شده‌اند و قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر سبک‌های تخصصی ارزان‌تر است. محصولاتی که در تولید با توجه ویژه بر راحتی فرد روبرو هستند. مانند بالاتر قرار گرفتن فرمان برای راست‌تر بودن حالت نشستن فرد یا زین پهن و نرم تر که از خستگی جلوگیری می‌کنند. بدنه این مدل عمدتا با یک فرو رفتگی طراحی می‌شود تا سوار و پیاده شدن از آن ساده‌تر باشد. این تولیدات بدلیل فرمان کوچک‌تر، برای عبور از ترافیک شهری مناسب هستند. در اکثر موارد در سایه حفظ زیبایی بصری باتری بصورت داخلی جایگذاری می‌شود. دوچرخه برقی شهری معمولا به ترکبند مجهز شده تا وسایل مثل کیسه های خرید را حمل کند. قیمت دوچرخه برقی شهری علیرغم آنکه بدنه محکم‌تری دارد تا در صورت حمل بارهای سنگین آسیب نبیند اما بازهم بسیار مقرون بصرفه است. نمایشگر هم اصولا بر فرمان، یا بدنه و یا هردو نصب می شود تا برای چک کردن موارد اساسی به دردسیر نیفتید.


خرید دوچرخه برقی

شیوه اینترنتی برای خرید دوچرخه برقی یک گزینه آسان و ایده‌آل است. این نوع خرید امتیازات ویژه‌ای دارد. مثلا در صورت خرید آنلاین شما فرصت دارید شاهد قیمت‌های پایین‌تر، تنوع گسترده تر و تجربه لذت‌بخش‌تر باشید. البته اینکه خیلی از خریداران هنوز به خرید از فروشگاه‌های محلی علاقمندند نیز قابل درک است. باید دقت کنید که در خرید دوچرخه برقی باید معیارهای زیادی را در نظر داشت تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. مشخصا اولین گام برای خرید تعیین سبک است، چرا که در انواع کوهستان، شهری و کورسی تولید می‌شوند و هر کدام با توجه به نوع اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. توجه داشته باشید که بدلیل کمیاب‌تر بودن این محصولات همه فروشگاه‌ها، مدل مورد پسند شما را ندارند پس فروشگاه‌هایی که محصول مورد نظر شما را عرضه می‌نمایند را شناسایی کنید. سایز یکی از حیاتی‌ترین معیارها برای خرید دوچرخه مناسب است. شاید اغراق نباشد بگوییم در میان تمام نکاتی که باید هنگام خرید دوچرخه برقی رعایت شود، انتخاب سایز مناسب حیاتی‌ترین است. این قسمت در فضای مجازی سخت‌تر از خرید در فروشگاه محلی است، زیرا شما دیگر امتیاز امتحان کردن سایزهای مختلف را ندارید. پس بهتر است که با یک کارشناس تماس بگیرید امری که در آریا چرخ فراهم شده است.

مهمترین مشخصات در خرید دوچرخه برقی

 • موتور: موتور از مهمترین مشخصات دوچرخه برقی است که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید. موتور معمولا با توجه به نقطه قرارگیری آن نام‌گذاری می‌شود و با توجه به توان طبقه‌بندی می‌گردد. مثلا mid drive motor همانطور که از نامش برمی‌آید در وسط و در چرخ عقب نوع rear wheel و جلو نوع front wheel قرار می‌گیرد. موتور دوچرخه برقی معمولا توانی کمتر از 1000 وات دارد. بطور خلاصه می‌توان گفت که توان بالای موتور به شتاب بالاتر و اجرای با کیفیت تر در شیب‌ها ختم می‌گردد. عملکرد موتور نیز تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی چنبشی است تا چرخ‌ها به حرکت دربیایند.
 • باتری: یکی دیگر از مهمترین مشخصات دوچرخه برقی، باتری بوده که وظیفه تامین انرژی موتور را داراست. این که این وظیفه تا چه درجه از کیفیت صورت گیرد به کارایی باتری بستگی دارد. باتری در میان مشخصات قرار دارد که در چندین نوع باتری لیتیومی، سرب اسیدی_خشک، نیکل نکادمیوم و .. به بازار عرضه می‌شود. باتری‌های لیتیومی یونی امروزه محبوبترین انتخاب تولیدکنندگان بحساب می‌آید.
 • کنترل کننده موتور: اگر در لیست مشخصات دوچرخه برقی، موتور قلب آن باشد، کنترل کننده موتور مغز آن خواهد بود. این عضو حیاتی، بر عوامل زیادی نظارت می‌کند تا فرد دوچرخه را تحت کنترل کامل داشته باشد. قابلیت اتصال به فرمان و داشتن سنسور کمک رکاب در ایجاد تمایز بین کنترل کننده‌های خوب و بی‌کیفیت بسیار موثر است. این دو از بایدها در عملکرد یک کنترل کننده موتور کارا هستند. پس توجه کنید که کنترل کننده را قبل از خرید به خوبی برررسی کنید.

فروش دوچرخه برقی

در فروش دوچرخه برقی بعلاوه قواعد بازاریابی باید به موارد بسیاری در این حوزه تسلط داشت. همانطور که پیش تر شاهد بودید در ساختار این محصولات شاهد وجود قطعات، سیستم‌ها و طراحی‌های منحصربفرد هستیم که با دوچرخه‌های معمول متفاوت هستند، بنابراین یک فروشنده موظف است برای فروش اطلاعات خود را بروز و کامل نگه دارد تا هیچ سوالی از سمت خریدار بی‌جواب نماند. خطوط تولید دوچرخه‌های برقی در تمام انواع آن مثل کوهستان، شهری و کورسی توسط بزرگترین برندها تا برندهای گمنام‌تر، قابل دسترس است. فروش همچنین به یک شناخت جامع از برندهای گوناگون نیاز دارد، حال چه برند دوچرخه، چه برند قطعات و حتی در موارد بسیاری تکنولوژی‌ها.

بیشتر

دوچرخه برقی  

 • دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT...

   دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT EXPLORE E+2 GTS (2020 مقصد راه خود را برای کشف یک سفر خوب انتخاب کنید. این دوچرخی برقی جاینت جدید یک دوچرخه ایده آل برای مسیر های مختلف شهری و کوهستانی است  ، که با افزایش قدرت پدال زدن می توانید در دوردست ها به دوچرخه سواری سرگرم شوید. یک دوچرخه شارژی همه کاره  و مفرح برای همه علاقمندان به دوچرخه سواری.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT...

   دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT EXPLORE E+2 STA (2020 مقصدتان را برای کشف راه در یک سفر انتخاب کنید. این دوچرخی برقی جاینت جدید یک دوچرخه بی نظیر برای انواع مسیر های شهری و کوهستانی است  ، که با بالا بردن قدرت پدال زدن می توانید در دوردست ها به دوچرخه سواری مشغول شوید. یک دوچرخه شارژی همه کاره  و مفرح برای همه دوستداران به دوچرخه سواری. 

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT...

  دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT EXPLORE E+4 GTS (2020 مقصد را برای یک سفر  و کشف راه انتخاب کنید. این دوچرخی برقی جاینت جدید یک دوچرخه فوق العاده  برای انواع مسیر های شهری و کوهستانی است  ، که با افزودن قدرت پدال زدن می توانید در دوردست ها به دوچرخه سواری مسافت ها را طی کنید. یک دوچرخه شارژی همه کاره  و پرهیجان برای همه دوستداران به دوچرخه سواری. 

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT...

  دوچرخه برقی جاینت مدل اکسپلور (GIANT EXPLORE E+4 STA (2020 برای یک سفر  و کشف راه مقصدتان را انتخاب کنید. این دوچرخه برقی جاینت جدید یک دوچرخه عالی برای انواع مسیر های شهری و کوهستانی است،که با افزایش قدرت پدال زدن به شما این امکان را می دهد در دوردست ها به دوچرخه سواری بپردازید. یک دوچرخه شارژی همه کاره  و پرهیجان برای همه دوستداران به دوچرخه سواری.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان جاینت مدل فدوم GIANT (FATHOM E+ 0 PRO 29 (2020 با این دوچرخه برقی جاینت قدرت و کنترل بالایی در مسیرهای خشن خارج از جاده و یا مسیرهای منحصر به فرد خواهید داشت. این دوچرخه شارژی طراحی شده برای مسیرهای افرودی تا تپه ها و زمین های چالش برانگیز را به راحتی فتح کنید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل GIANT FATHOM E + 1 PRO 29 2020
  خرید محصول
  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E + 1 PRO 29 (2020 با این دوچرخه برقی جاینت می توانید در مسیرهای منحصر به فرد و خاص و جاده های خشن و کوهستانی قدرت و کنترل بالایی داشته باشید. این دوچرخه شارژی طراحی شده برای مسیرهای افرودی تا تپه ها و زمین های چالش برانگیز را به راحتی فتح کنید.

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل GIANT FATHOM E + 2 PRO 29 2020
  خرید محصول
  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E + 2 PRO 29 (2020 با این دوچرخه برقی جاینت می توانید در مسیرهای منحصر به فرد و خاص و جاده های خشن و کوهستانی قدرت و کنترل بالایی داشته باشید.طراحی این دوچرخه به نحوی است که می توانید مسیرهای افرودی و چالش برانگیز را به راحتی فتح کنید..

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E + 2 29 (2020 این دوچرخه برقی جدید و جالب از کمپانی معتبر جاینت برای شما یک دوچرخه سواری لذت بخش با راحتی بیشتر در صعود ها و فرود ها به همراه خواهد داشت تا شما بتوانید به راحتی به مسیرهای دورتر برای دوچرخه سواری بروید و یک روز مفرح و شاد را داشته باشید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E + 3 29 (2020 این دوچرخه برقی جاینت محصولی جدید و جالب از کمپانی معتبر جاینت است که برای شما یک دوچرخه سواری لذت بخش در پستی ها و بلندی ها با راحتی بیشتر به همراه خواهد داشت تا شما بتوانید مسیرهای دورتر را  با لذت بیشتری دوچرخه سواری کنید و روز شادتری داشته باشید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 29 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E+ 3 29 POWER (2020 این دوچرخه برقی جدید و جالب از کمپانی معتبر جاینت برای شما یک دوچرخه سواری لذت بخش با راحتی بیشتر در صعود ها و فرود ها به همراه خواهد داشت . تا بتوانید مسیرهای دورتر را با خیالی آسوده دوچرخه سواری کنید و روزی لذت بخش را برای خود به وجود بیاورید.

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان 27.5 جاینت مدل فدوم...

  دوچرخه برقی کوهستان 27.5 جاینت مدل فدوم (GIANT FATHOM E+2 (2020 این دوچرخه برقی به شما کمک می کند تا بتوانید مسیرهای دورتر را با خیالی آسوده دوچرخه سواری کنید و روزی لذت بخش را برای خود به وجود بیاورید. این دوچرخه جدید و جالب از کمپانی معتبر جاینت برای شما یک دوچرخه سواری فوق العاده  با راحتی بیشتر در پستی و بلندی ها  به همراه خواهد داشت

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه برقی کوهستان جاینت مدل فدوم (FATHOM...

  دوچرخه برقی کوهستان جاینت مدل فدوم (FATHOM E+ 3 JUNIOR (2020 این دوچرخه برقی جدید همه چیز را برای اینکه یک دوچرخه سوار جوانا برای صعود از سربالایی ها و دوچرخه سواری طولانی مدت نیاز داشته باشد در اختیار وی قرار می دهد. این دوچرخه شارژی لبخند را بر لب هر جوان می آورد و در ماجراجویی های خانوادگی در آخر هفته به وی کمک می کند تا پا به پای بزرگترها پدال بزند.

  0 نقد(ها)
  بیشتر

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سال ساخت