آیا استفاده از گلگیر دوچرخه ضروری است؟

در پاسخ باید گفت بله اما با توجه به سلیقه و نوع دوچرخه‌سواری شما هست که این سئوال و جواب آن معنا می‌یابد. قطعا در نظر اول دوچرخه‌سواری در روزهای آفتابی و معمولی نیازی به استفاده از گلگیر دوچرخه نیست، اما در همین روزها اگر در شهر و یا معابری که خیس هستند حرکت کرده باشید قطعا تجربه آن‌را داشته‌اید که آب و گل ...

آیا استفاده از گلگیر دوچرخه ضروری است؟

در پاسخ باید گفت بله اما با توجه به سلیقه و نوع دوچرخه‌سواری شما هست که این سئوال و جواب آن معنا می‌یابد. قطعا در نظر اول دوچرخه‌سواری در روزهای آفتابی و معمولی نیازی به استفاده از گلگیر دوچرخه نیست، اما در همین روزها اگر در شهر و یا معابری که خیس هستند حرکت کرده باشید قطعا تجربه آن‌را داشته‌اید که آب و گل از طریق چرخ عقب بر پشن شما پاشیده شده و برای شما درردسر ساز شده است، حتی در برخی مواقع از چرخ جلو نیز این مورد دیده می‌شود. از سمت دیگر دوچرخه‌سوارانی که کمی حرفه‌ای‌تر و یا در مسابقات پدال می‌زنند لزوم استفاده از گلیگر دوچرخه را بیشتر احساس می‌نمایند و حتی الامکان از گلگیرهای حرفه‌ای کوچک استفاده می‌نمایند. دوچرخه‌سواری در روزهای بارانی و برفی و یا در مسیرهای آفرودی خارج از شهر که همراه پاشیدن آب و گل است نیاز به استفاده از گلگیر جلو و عقب را برای دوچرخه‌سواری کاملا واضح مطرح می‌کند. امروزه طراحی و ساخت گلگیر برای انواع دوچرخه توسط برندهای معتبری صورت می‌گیرد که همواره سعی بر آن دارند تا استفاده از این وسیله به زیبایی طاهری دوچرخه لطمه ای وارد نکند و در عین حال بتواند مفید باشد. بنابراین می‌توان رنج وسیعی از محصولات متنوع را در این گروه مشاهده کرد که از کیفیت و شکل طاهری منحصر به فردی برخوردار هستند.

انواع گلگیر دوچرخه

استفاده از گلگیر دوچرخه کمک می‌کند تا در ماه‌های مرطوب و بارانی که زمین خیس و مرطوب است شما از خیس شدن دور مانده،گرم و خشک بمانید و در عین حال از دوچرخه شما در برابر گل و لای، شن محافظت می‌کند و این مسئله می‌تواند به طور چشمگیری هرگونه تعمیر و نگهداری مورد نیاز دوچرخه شما را در طول زمستان کاهش دهد. با توجه به تفاوت میان مدل‌ها و سبک‌های مختلف دوچرخه‌های تولیدی، انواع مختلفی گلگیر طراحی و تولید می‌شوند که برای آشنایی بیشتر شما آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم:

 • گلگیر کامل یا تمام‌قد: این نوع گلگیر بیشتر برای دوچرخه‌های با سایز 700 یا 28 اینچی مناسب است، که می‌توان به دوچرخه شهری، دوچرخه کورسی، دوچرخه توریستی و ... اشاره کرد. این سبک گلگیر را باید با چراغ‌های مخصوص برای عقب استفاده کرد و برای پیدا کردن اندازه مناسب، کافی است گزینه‌ای را انتخاب کنید که با اندازه چرخ و عرض لاستیک شما مطابقت دارد. از آنجایی که همه دوچرخه‌ها کمی متفاوت هستند، گلگیرهای تمام قد قابل تنظیم هستند. این کار کمی طول می‌کشد، اما پس از نصب، گلگیرهای تمام قد بهترین محافظت در برابر آب و هوای مرطوب را ارائه می‌دهند.
 • گلگیر دوچرخه کوهستان: اما گلگیرهای دوچرخه کوهستان متفاوت هستند، این نوع گلگیر دوچرخه نسبت به گلگیرهای کامل بسیار کوچکتر، سبک‌تر و نصب آن‌ها سریع وراحت‌تر هستند. گلگیر جلو دوچرخه کوهستان چندین نوع شامل: گلگیرهای اصلی جلو که این گلگیرها به صورت یک قطعه صاف از پلاستیک نازک هستند که سپس به شکلی در زیر قوس دوشاخ جلو خم می‌شوند و با چند بست زیپی یا نوارهای Velcro در جای خود نگه می دارند. در حالی که پوشش کاملی ندارند، گل .لای و آب را از چشمان شما دور نگه می‌دارند و از مهر و موم‌های ظریف دوشاخ تعلیق‌دار در برابر شن و کثیفی محافظت می‌کنند. گلگیرهای زیر تنه جلویی (داون تیوب) چند سالی است که وجود دارند. راه حلی ساده برای دور نگه داشتن گل و لای از صورت و قسمت بالایی بدن شما هستند. با استفاده از باندهای لاستیکی یا تسمه ها به پایین فریم متصل و به راحتی نصب می‌شوند و تقریباً با هر دوچرخه ای که شکل قاب مثلثی سنتی دارد سازگار است. گلگیرهای جلویی که زیر پیشانی نصب می‌شوند دارای یک بند در حال گسترش هستند تا گل‌گیر را روی دوچرخه ثابت کند. بند در داخل لوله فرمان از زیر تاج دوشاخ وارد می‌شود. سفت کردن پیچ باعث انبساط می‌شود تا گلگیر را در جای خود نگه دارد. این سبک گلگیر به راحتی با اکثر دوچرخه هایی که از دوشاخ کگمک‌فنردار استفاده می کنند سازگار است. گلگیر عقب نصب شده روی لوله زین ایمن و موثر است. یک طراحی جهانی که از یک گیره برای نصب در اطراف پایه صندلی استفاده می‌کند. چند طرح مختلف وجود دارد اما همه به روشی بسیار مشابه کار می کنند. هرچه گلگیر به لاستیک نزدیکتر باشد، در جلوگیری از پرتاب شدن اسپری توسط چرخ عقب موثرتر است. گلگیرهای زیر زین درحالی که به اندازه گلگیرهای نصب شده بر روی لوله زین موثر نیست، گلگیر ساده نصب شده بر روی زین مزایای بسیاری دارد. نصب بسیار آسان این نوع گلگیر بین زین و گیره صندلی قرار می‌گیرد. در اطراف ریل‌های زین با طراحی تاشو شکاف می‌دهد تا در جای خود قفل شود. شما به یک زین سنتی نیاز دارید که دارای دو ریل موازی برای قرار دادن این نوع گلگیر باشد.

خرید گلگیر دوچرخه

با توجه به آنچه بیان شد قطعا خرید گلگیر دوچرخه می‌تواند به شما در دوچرخه‌سواری بخصوص در فصول سرد و بارانی و یا مناطق مرطوب کمک شایانی کند. اما اینکه کدام گلگیر مناسب دوچرخه شماست؟ یا اینکه خرید کدام گلگیر مناسب برای نوع استفاده شما هست را در بالا به تفصیل توضیح دادیم. انواع بسیار گوناگونی گلگیر دوچرخه از برندهای مختلف و برای سبک‌های متفاوتی از دوچرخه در بازار وجود دارند که شما می‌توانید به راحتی با داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید نمایید. از جمله برندهای مطرح در زمینه تولید و عرضه گلگیر می‌توان به Zefal, SKS, RRP, Mudhugger اشاره کرد که محصولاتی بسیار با کیفیت و تخصصی را برای دوچرخه تولید می‌نمایند.

بیشتر

گلگیر دوچرخه 

 • گلگیر کوچک زفال مدل SHIELD LITE XL

  گلگیر عقب کوچک زفال مدل SHIELD LITE XL طراحی و ارگونومی زیبا 

  88,000 تومان 98,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • ست گلگیر جلو عقب دوچرخه 3 تکه مدل OK 1000513

  گلگیر جلو عقب دوچرخه برای محافظت از دوچرخه سوار در مسیرهای بارانی و گلی و در هنگام دوچرخه سواری از جمله لوازم جانبی دوچرخه سواری محسوب میشود که بسیار مورد توجه است و به حفظ ایمنی دوچرخه سوار کمک مینماید. گلگیر جلو عقب دوچرخه برند OK از جمله محصولات با کیفیت و خوش قیمت است که میتواند نیاز دوچرخه سوار را بر طرف نماید.

  190,000 تومان 205,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گلگير جلو و عقب دوچرخه کودک 3 تكه رويال ROYAL

  گلگیر یکی از اصلی‌ترین قطعات دوچرخه به شمار می‌رود از این نظر اکثر دوچرخه‌های موجود در بازار نیز دارای گلگیرهای فابریک هستند. با این‌حال ممکن است که گلگیر دوچرخه عقب و جلو خودرو شما آسیب‌دیده باشد که در این زمان می‌توانید از گلگير جلو و عقب دوچرخه 3 تكه رويال Royal استفاده کرده و این گلگیرهای جدید و حرفه‌ای را جایگزین گلگیرهای قدیمی و ازکارافتاده کنید. 

  200,000 تومان 220,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گلگیر زفال مدل DEFLECTOR M60 SET

  قطعا برای شما پیش آمده که هنگام دوچرخه‌سواری با بخشی از زمین برخورد کنید که گِلی و خیس است، در اینجور مواقع می‌باشد که نیاز به گلگیرهای باکیفیت خودنمایی می‌کند. گلگیر زفال مدل DEFLECTOR M60 ویژۀ دوچرخه‌های کوهستان هستند و نمی‌گذارند ذره‌ای گل و لای روی چرخ‌ها بماند.

  969,000 تومان 1,020,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گلگير عقب دوچرخه قناری 20 فيری استايل

  هیجان رکاب زنی و عبور از موانع با دوچرخه برای بسیاری از ما با هیچ‌چیز دیگری قابل‌قیاس نیست. بااین‌حال زمانی دوچرخه‌سواری لذت‌بخش، خواهد بود که با ایمنی کامل دوچرخه‌سواری را شروع کنیم. با خرید و استفاده از گلگير عقب 20 فيري استايل مشكي به راحتی در تمامی جاده‌ها به راحتی دوچرخه‌سواری کرده و نگرانی از بابت پاشیدن گل‌ولای آب و برف بر روی خود نداشته باشید.

  190,000 تومان 220,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گلگیر جلو جاینت مدل midgard fs
  خرید محصول
  گلگیر جلو جاینت مدل midgard fs

  گلگیر جلو جاینت مدل midgard fs

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر عقب جاینت مدل midgard dhx
  حراج!
  خرید محصول
  گلگیر عقب جاینت مدل midgard dhx

  گلگیر عقب جاینت مدل midgard dhx

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر عقب زفال مدل DEFLECTOR
  خرید محصول
  گلگیر عقب زفال مدل DEFLECTOR

  گلگیر عقب زفال مدل DEFLECTOR

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر دوچرخه های جاده زفال مدل SWAN ROAD
  خرید محصول
  گلگیر دوچرخه های جاده زفال مدل SWAN ROAD

  گلگیر دوچرخه های جاده زفال مدل SWAN ROAD

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر عقب زفال مدل DEFLECTOR LIGHT
  خرید محصول
  گلگیر عقب زفال مدل DEFLECTOR LIGHT

  گلگیر  عقب زفال مدل DEFLECTOR LIGHT

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر کوچک زفال مدل deflector LITE XL
  خرید محصول
  گلگیر کوچک زفال مدل deflector LITE XL

  گلگیر کوچک زفال مدل deflector LITE XL

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS S-GUARD
  خرید محصول
  گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS...

  گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS S-GUARD از مسیرهای شهری تا جاده های جنگلی و خاکی رکاب بزنید و نگران کثیف شدن تنه دوچرخه خود نباشید این گلگیر عقب دوچرخه شما را در برابر گل و لای جاده های خاکی محافظت میکند.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر جلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS FLAP GUARD
  خرید محصول
  گلگیر جلو دوچرخه اس‌کی‌اس مدل SKS FLAP GUARD

  این گلگیر جلو با وزن بسیار کم و ساخته شده از بهترین متریال دنیا در کمپانی sks با نصب بر روی بدنه دوچرخه شما از پاشیدن گل ولای و آب در جاده های مسطح و یا ناهموار محافظت می‌کند تا شما در هنگام دوچرخه سواری آرامش داشته باشید.

  225,000 تومان 255,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر جلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS SHOCKBLADE
  خرید محصول
  گلگیر جلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS...

  گلگیر جلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS SHOCKBLADE این گلگیر از کمپانی SKS بدنه دوچرخه شما در برابر آسیب ها و کثیفی های جاده های ناهموار کوهستانی یا جاده های جنگی محافظت میکند.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS X-BLADE
  خرید محصول
  گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS...

  گلگیر عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS X-BLADE این گلگیر عقب طراحی شده در کمپانی SKS از دو جزء تشکلیل شده است که از دوچرخه شما دربرابر گل و لای جاده ناهموار محافظت میکند.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیرجلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS Grand DAD
  خرید محصول
  گلگیرجلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS...

  گلگیر جلو دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS Grand DAD این گلگیر جلو ساخته شده از بهترین متریال دنیا در کمپانی SKS بسیار سخت و محکم است. این محصول تعدیل پذیر برای انواع دوچرخهها مناسب است.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS BLUEMELS REFLECTIVE 28″ 45 BLACK SET
  خرید محصول
  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل...

  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS BLUEMELS REFLECTIVE 28″ 45 BLACK SET اینگلگیر در کمپانی sks ساخته شده از بهترین متریال دنیا به محافظت از لاستیک های دوچرخه، دوچرخه سواران دربرابر گل و لای کمک میکند

  فعلاموجودنیست ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS RACEBLADE LONG
  خرید محصول
  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل...

  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS RACEBLADE LONG با این گلگیر عقب و جلو دوچرخه نگران دوچرخه سواری در روز های بارانی یا دوچرخه سواری در جاده های گلی و ناهموار نباشید کمپانی sks تولید کننده بهترین و با کیفیت ترین گلگیر های جهان.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS Bluemels Set 28" Trekking B45 black
  خرید محصول
  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل...

  گلگیرجلو و عقب دوچرخه برند اس کی اس مدل SKS Bluemels Set 28" Trekking B45 black با استفاده از گلگیر جلو و عقب Bluemels Set 28" Trekking B45 لباس های خودتان را از گل و لای جاده های ناهموار در روز های بارانی و برفی در هنگام دوچرخه سواری حفظ کنید. 

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف