خرید دوچرخه کوهستان 

در مورد دوچرخه کوهستان به عنوان مورد علاقه ترین سبک دوچرخه سواری باید گفت دوچرخه کوهستان در سبک های متنوعی تولید می‌شوند و به علت طراحی خاص این سبک از دوچرخه و امکان استفاده از آنها در شهری و کوهستان ،مورد علاقه ترین سبک دوچرخه سواری در دنیا هستند . در ادامه به بررسی دقیق دوچرخه های کوهستان می‌پردازیم تا شما با توجه به نیاز ...

خرید دوچرخه کوهستان 

در مورد دوچرخه کوهستان به عنوان مورد علاقه ترین سبک دوچرخه سواری باید گفت دوچرخه کوهستان در سبک های متنوعی تولید می‌شوند و به علت طراحی خاص این سبک از دوچرخه و امکان استفاده از آنها در شهری و کوهستان ،مورد علاقه ترین سبک دوچرخه سواری در دنیا هستند . در ادامه به بررسی دقیق دوچرخه های کوهستان می‌پردازیم تا شما با توجه به نیاز خود بهترین دوچرخه کوهستان متناسب با نیاز خود را تهیه کنید و از دوچرخه سواری لذتی بیش از پیش ببرید.


انواع دوچرخه کوهستان :

شاید شما فکر کنید که دوچرخه کوهستان همگی برای دوچرخه سواری در مسیر های کوهستانی مناسب هستند اما دوچرخه های کوهستان به علت تفاوت در طراحی فریم ، دسته بندی خاص خود را دارند . برخی از دوچرخه های کوهستان برای بالا رفتن از مسیر هایی با شیب تند طراحی شده و برخی برای پایین آمد از شیب های تند طراحی شده اند . در ادامه به بررسی دقیق هریک از سبک های دوچرخه سواری کوهستان می‌پردازیم تا شما خرید بهترین دوچرخه کوهستان را تجربه کنید.

دوچرخه کوهستان کراس (Cross country) :

دوچرخه های کوهستان سبک کراس ، بیشتر برای صعود طراحی شده اند . دوچرخه کوهستان سبک کراس به دو دسته اسپورت و کراس دسته بندی می‌شوند.دوچرخه های کوهستان اسپرت برای سواری در مسیر های شهری نیز مناسب هستند اما دوچرخه کوهستان سبک کراس فقط برای سواری در کوهستان مناسب هستند . شاید تشخیص دوچرخه کراس از روی فریم برای شما سخت باشد اما اگر به دوشاخ دوچرخه های سبک کراس نگاه کنید ، میزان بازی آنها را بین 100 تا 110 میلی متر در نظر گرفته اند . دوچرخه کوهستان کراس به علت سبک سواری ، بیشترین طرفدار را در بین دوچرخه های کوهستان دارد.خرید این دوچرخه کوهستان به کسانی پیشنهاد می‌شود که به طبیعت گردی علاقه دارند و گاهی در مسیر های شهری به پدال زدن می‌پردازند.

دوچرخه کوهستان تریل (Trail) :

این از سبک دوچرخه ، کمی حرفه‌ای تر از دوچرخه کوهستان سبک کراس است . طراحی دوچرخه کوهستان سبک تریل به گونه ای انجام شده است که مسیر هایی با شیب 30 درجه را با بالاترین راندمان سواری بپیمایند . این سبک از دوچرخه کوهستان در برخی از مدل ها دارای دو کمک فنر و در برخی از مدل ها دارای یک کمک فنر است . از راه های تشخیص دوچرخه کوهستان تریل ، میزان بازی کمک فنر جلو به میزان 100 تا 130 میلی متر است.خرید دوچرخه کوهستان تریل به افرادی پیشنهاد می‌شود که می خواهند مسیر های سخت کوهستان را با بالاترین راندمان سواری بپیمایند.استفاده از دوچرخه کوهستان تریل برای داشتن ورزش هوازی نیز انتخاب مناسبی خواهد بود.

دوچرخه کوهستان آل مونتاین (All Mountain) :

دوچرخه کوهستان سبک آل مونتاین ، برای سواری در مسیر های سخت کوهستانی مناسب است و برای سواری های شهری مناسب نیستند.با دوچرخه کوهستان آل مونتاین نهایت لذت را در کوهستان ببرید.از دوچرخه کوهستان آل مونتاین می‌توان برای پایین آمدن از مسیر های شیب دار نیز استفاده کرد.میزان بازی دوشاخ جلو در این سبک از دوچرخه کوهستان 140 تا 150 میلی متر است.

دوچرخه کوهستان اندرو (Enduro ) :

این سبک از دوچرخه کوهستان برای صعود کمی شما را اذیت می‌کند اما برای پایین آمدن از مسیر های شیب دار انتخاب مناسبی برای شما است . این سبک از دوچرخه کوهستان دارای فرمانی پهن تر به نسبت دوچرخه های معرفی شده در بالا است.کمک فنر دوچرخه کوهستان اندرو دارای بازی 160 تا 170 میلی متر است.اگر دوچرخه سوار حرفه‌ای نیستید ، خرید دوچرخه کوهستان سبک اندرو به شما پیشنهاد نمی‌شود.

دوچرخه کوهستان دانهیل ( DownHill ) :

تخصصی ترین سبک دوچرخه کوهستان ، سبک دانهیل است.طراحی این سبک از دوچرخه گونه‌ای انجام شده است که فقط و فقط برای پایین آمدن امدن از مسیر های با شیب زیاد طراحی شده اند.این سبک از دوچرخه کوهستان دارای پهن ترین فرمان در بین دوچرخه های کوهستان هستند.میزان بازی کمک فنر جلو دوچرخه های سبک دانهیل تا 200 میلی متر در نظر گرفته شده است. دوچرخه کوهستان دانهیل که بسیاری از افراد به دنبال خرید آن هستند ، فقط برای سواری های کوهستان مناسب هستند و برای مسیر های شهری سواری مناسب ندارند پس اگر دوچرخه سواری حرفه‌ای نیستید ، خرید دوچرخه کوهستان کراس و تریل به شما پیشنهاد می‌شود تا از دوچرخه سواری لذت بیشتری ببرید و برای همیشه ورزش کار شوید.


قیمت دوچرخه کوهستان :

قطعات سیستم ها و تکنولوژی های اسفاده شده درانواع دوچرخه کوهستان خود برای شرکت سازنده گران تمام می شوند پس قیمت دوچرخه کوهستان هم به طبع بالا می رود. لازم به ذکر است از زمان ابداع دوچرخه کوهستان در دهه 80 انواع زیادی دوچرخه کوهستان به بازار آمده تا برای هر شخص با هدفی مشخص یک نوع دوچرخه وجود داشته باشد. از این حیث ،قیمت دوچرخه کوهستان از مدلی به مدل دیگرتفاوت دارد. برای کسانیکه تازه به دوچرخه کوهستان علاقمند شده و قصد دنبال کردن این رشته را دارند، Entry level Hardtail در بین تعداد زیادی مدل دوچرخه کوهستان پایین ترین قیمت را دارد. همانطور که قبلا گفته شد، قیمت دوچرخه کوهستان با توجه به عوامل متعدد، بالاست.

همانگونه که بیان شد قیمت دوچرخه کوهستان به عوامل متعددی بستگش دارد : 1. مارک دوچرخه کوهستان : قطعا برندهای معتبر در ساخت دوچرخه کوهستان به سبب کیفیت بالاتر و استفاده از تکنولوژیهای مورد استفاده و از همه مهمتر ساخت دقیق فریم که باعث کیفیت بالای پدال زدن میشود ، قیمت دوچرخه کوهستان را بالاتر پیشنهاد میدهند که البته امری عادی و قابل قبول است 2. سبک دوچرخه کوهستان : از میان مدلهای مختلف دوچرخه کوهستان هر کدام قیمت متفاوتی را نسبت به هم دارند به صورتی که در حالت عادی قیمت دوچرخه کوهستان کراس نسبت به بقیه ارزانتر و قیمت دوچرخه کوهستان دانهیل از بقیه بالاتر است و این به سبب قیمت تنه و قیمت قطعات بکار رفته در آن مدل دوچرخه کوهستان است.  3. قطعات بکار رفته در دوچرخه کوهستان : در انتها این قطعات دوچرخه است که تعیین کننده قیمت دوچرخه کوهستان است . هر کدام از برندهای تولید کننده قطعات قیمت مختلفی دارند و همچنین بسته به رده بندی این قطعات نیز قیمت دوچرخه کوهستان متفاوت خواهد بود . در مجموع قیمت دوچرخه کوهستان با توجه به عامل بالا در یک تعامل منطقی تعیین خواهد شد .

خرید اینترنتی دوچرخه کوهستان :

برای خرید دوچرخه کوهستان به راحتی میتوان از طریق فروشگاه اینترنتی دوچرخه اقدام کرد . مزیت خرید اینترنتی دوچخه اینست که شما میتوانید به راحتی تعداد بسیار زیادای از انواع مدل دوچرخه کوهستان را با قیمت های مختلف مشاهده نموده ، مدلهای متخلف را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین قیمت دوچرخه کوهستان مورد نظر خود را بیابید و اقدام به خرید نمایید . اما از آنجا که شما در خرید انیترنتی دوچرخه امکا مشاهده دوچرخه مورد نظر را ندارید پس سعی کنید که حتما اطلاعات دقیقی از جوانب مختلف محصول داشته باشید و از همه مهتر از فروشگاه اینترنتی معتبر اقدام به خرید نمایید و در نهایت حتما از فروشنده بخواهید تا شما را راهنمایی نموده و اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهد تا شما تجربه شیرین خرید اینترنتی دوچرخه کوهستان را تجربه کنید .


فروش دوچرخه کوهستان : 

همانطور که مفصل بیان شد دوچرخه کوهستان در انواع مختلفی تولید و به فروش میرسد . فروش دوچرخه کوهستان بر اساس اصول دقیقی صورت میپذیرد که بستگی به موارد متعدد دارد . قطعا ارائه اجناس با کیفیت از یک سمت و بهترین قیمت برای دوچرخه کوهستان مورد نظر از سمت دیگر از جمله مهمترین اصول در کنار پایبندی به اخلاق و عرضه کالا مطابق مشخصات و ویژگیهای درج شده و بیان شده از مهمترین اصول در فروش دوچرخه کوهستان است . پس حتما دوچرخه خود را فروشگاه اینترنتی معتبر خریداری کنید . در نهایت قابل ذکر است که بزرگترین فروشنده دوچرخه در دنیا شرکت دوچرخه سازی جاینت است . برند های زیادی در بازار ایران وجود دارند اما برند جاینت ، به عنوان بزرگترین برند تولید کننده دوچرخه و لوزام جانبی دوچرخه در دنیا شناخته می‌شود . طراحی های بسیار دقیق و اصولی فریم دوچرخه در کنار داشتن وزن کم سواری خارق العاده‌ای را به شما ارائه می‌دهد . فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ مجموعه کاملی از دوچرخه های کوهستان از برند های مختلف را در کنار هم گرد آورده است . 

مهمترین مشخصات دوچرخه کوهستان : 

برای بررسی این مطلب باید اذعان داشت در کل مشخصات یک دوچرخه کوهستان به دو دسته 1. مشخصات ظاهری د 2. مشخصات فنی تقسیم میشود . از جمله مهمترین مشخصات ظاهری دوچرخه کوهستان عبارتند از : استفاده از کمک فنر در قسمت دوشاخ جلو و در قسمت میانی دوچرخه که سبب دفع ضربات وارد شده از جانب مسیر میشود و امکان کنترل بهتر دوچرخه و سواری راحتتری را فراهم می آورد . از دیگر مشخصات ظاهری میتوان به فرمان پهن ، کرپی فرمان کوتاه و زاویه باز تر در پیشانی اشاره کرد که به سبب نوع استفاده دوچرخه است . اما مهمتریم مشخصات فنی دوچرخه کوهستان شامل استفاده از سیستم دنده با طبق کمتر و خودرهای بیشتر است و استفاده از سیستم ترمز قدرتمند دیسکی هیدرولیک یا دیسکی مکانیکی است . همچنین میزان تراول کمک در دوچرخه های کوهستان بیشتر است . 

بیشتر

دوچرخه کوهستان 

 • دوچرخه کوهستان جاینت تالون 3 لیمیتد سایز...

  اگر علاقه مند به دوچرخه سواری در مسیر های کوهستانی هستید اما نمی دانید چه دوچرخه برای سواری شما مناسب است ، حتما دوچرخه تالون 3 لیمیتد را تهیه کنید.این دوچرخه کوهستان جاینت با ارائه راندمان بسیار بالا در مسیر های کوهستانی ،شمارا علاقه مند به کاوش در کوهستان می کند.

  18,650,000 تومان موجود
  4 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 27.5 کوهستان جاینت تالون 4 |(2021)...

  دوچرخه جاینت مدل تالون 4 از دوچرخه های دومنظوره با کیفیت سواری فوق العاده در کوهستان است.فریم بسیار سبک این دوچرخه به شما این امکان را می‌دهد تا در هر مسیری بالاترین راندمان سواری را داشته باشید.نکته قابل توجه درباره این دوچرخه کوهستان جاینت استفاده از سیستم دنده شیمانو با کارایی بسیار بالا است.

  16,760,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه کوهستان جاینت 29 مدل تالون 3 لیمیتد...

  کاوش در کوهستان و داشتن راندمان سواری بالا را با دوچرخه جاینت تالون 3 لیمتد 29 تجربه کنید.این دوچرخه کوهستان جاینت با طراحی خارق العاده فریم ،سختی دوچرخه سواری در کوهستان را برای شما به حداقل می‌رساند.با خرید دوچرخه کوهستان Talon 3 Limitd 29 مسیر های کوهستانی و شهری را صرف کمترین انرژی بپیمایید و از دوچرخه سواری لذت ببرید.

  18,310,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 27.5 اوربیتز مدل لنسر | Orbitz 27.5...

  دوچرخه کوهستان ORBITZ LANCER یک دوچرخه 27.5 بسیار جذاب و مدرن است که با قیمتی فوق العاده شما را شگفت زده خواهد ساخت. این دوچرخه کوهستان به یک کمک فنر قفل‌شونده، سیستم دنده 8 سرعته کلاجدارو شانژمان طرح آلتوس مجهز شده تا شخص از خرید دوچرخۀ کوهستان ORBITZ LANCER مطمئن باشد.

  5,490,000 تومان 5,640,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 27.5 اوربیتز مدل وکتور | Orbitz...

  با دوچرخه کوهستان  ORBITZ VECTOR 27/5 علاوه بر گشت و گذار در کوهستان، رفت و آمدهای روزانه خود را نیز به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز تبدیل کنید. این دوچرخه 27.5 آهنی به دوشاخ کمک فنردار قفل‌شونده مجهز شده و سیستم ترمز دو دیسکی بر آن نصب شده، امکاناتی که از یک دوچرخه کوهستان حرفه ای انتظار می‌رود.

  5,530,000 تومان 5,680,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 26 کوهستان مارلین مدل پلاس 500 |...

  دوچرخه 26 کوهستان MARLIN دوچرخه‌ایست که تمام مشخصات یک دوچرخه کوهستان حرفه‌ای را در خود جای داده اما با قیمت شگفت‌انگیزی عرضه می‌شود که خود ویژگی منحصر‌بفردی است. تنه این دوچرخه کوهستان ارزان قیمت از آهنِ مستحکم ساخته شده و سیم‌کشی نیز از داخل آن صورت گرفته است. همچنین دوشاخ این وسیله که کمک‌فنردار و قفل شونده در پیچ و تاب‌های کوهستان، سربالایی و...

  4,990,000 تومان 5,170,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 27.5 کوهستان ولوپرو مدل VeloPro...

  اگر به دنبال بهم پیوند‌زدن ورزش و ماجراجویی هستید اما در بودجه خود محدودیت دارید، دوچرخه ارزان قیمت VELOPRO VP1000 تمام آن چیزی است که شما احتیاج دارید. این دوچرخه 27.5 از نوع کوهستان و به طبع مناسب مسیرهای سنگی و خاکی است. خرید دوچرخه کوهستان  VP1000 به دلیل فریم آلومینیومی و سیستم‌های قوی، به دوست‌داران دوچرخه پیشنهاد می‌شود.

  8,950,000 تومان 9,300,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه جاینت سایز 26 مدل اویه | (2022)...

  با دوچرخه کوهستان جاینت OYEA 2.0به نرمی و با سرعت از بین باریکه‌ها، روی سنگلاخ‌ها و لا‌به‌لای درختان عبور کنید و حتی رفت و آمدهای روزانهٔ خود در شهر را انجام دهید. قدرت بالای این دوچرخه کوهستان حاصل ویژگی‌هایی همچون فریم آلومینیومی، دوشاخ کمک فنردار و سیستم دنده 21 سرعته است. پس یک دوچرخه سوار می‌تواند با اطمینان به کارآمدی OYEA 0.2 سفر خود را آغاز کند.

  11,990,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه کوهستان 27.5 مارلین مدل فالکون |...

  دوچرخه کوهستان مارتین مدل FALCON با ظاهری زیبا و کارایی بی‌بدیل، به سوارکار کمک می‌کند تا مسیرهای خاکی و باریک کوهپایه‌ها را طی کند.این دوچرخه 27.5 مشخصات متعددی برای سازش با شرایط کوهستانی دارد، بعنوان مثال دوشاخ کمک فنر‌دار و تنه آهنی. این دوچرخه ارزان قیمت برای اشخاص یا وضعیت اقتصادی مختلف مناسب است. پس با خیالی آسوده قیمت دوچرخه کوهستان را پرداخت کنید...

  5,050,000 تومان 5,350,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 26 کوهستان ویل هورس | Wheel Horse...

  عاشق دوچرخه کوهستان هستید اما به دلیل قیمت بالا تا بحال شروع این سفر را عقب انداخته اید؟ پیشنهاد ما دوچرخه ارزان قیمت کوهستان Wheel horse سایز 26 است. خرید دوچرخه کوهستان Wheel horse می‌تواند به منزله خرید اولین دوچرخه 26 کوهستان شما برای ورود به این عرصه باشد. این دوچرخه برخلاف قیمت پایین کیفیفت بالایی داشته و سیستم ترمز دیسکی و سیستم های شانژمان از...

  7,520,000 تومان 7,800,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه اورلرد 27.5 کوهستان مدل OVERLORD...

  دوچرخه اورلرد 27.5 مدل powerlord 27502-D در سطح متوسط یک دوچرخه قابل قبول به حساب می آید. این دوچرخه کوهستان در نگاه کلی از یک بدنه آلومینیومی و یک سیستم دنده شیمانو و ترمزبندی دیسک مکانیک تشکیل شده است تا اثبات شود که کیفیت تنها در قیمت دوچرخه کوهستان خلاصه نمی شود. اکثر اجزاء این دوچرخه آلومینیومی هستند که وزن کلی دوچرخه کاهش و سختی آن به همان اندازه...

  8,280,000 تومان 8,560,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه 26 اوربیتز مدل اسپرینت| Orbitz 26...

  دوچرخه 26 orbitz مدل sprint با تنه آلیاژی بسیار مقاوم و بادوام به همراه سیستم دنده قدرتمند، لذت دوچرخه‌سواری مثال زدنی را برای دوچرخه‌سوار به ارمغان می‌آورد. این دوچرخه 26 از کیفیت معقول و قیمت مثال زدنی بهره می‌برد و تبدیل به یک انتخاب عقلایی برای دوچرخه سواران شده است.

  5,380,000 تومان 5,540,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سایز چرخ
  سال ساخت