دوچرخه شهریدوچرخه کوهستانراهنمای خرید دوچرخه

قیمت دوچرخه ویوا در سبک‌های مختلف

دوچرخه ویوا کوهستان با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند که به عواملی هم‌چون تجهیزات و فناوری های به کار رفته در آن بستگی دارد

شرکت سازنده دوچرخه ویوا در سال 1992 میلادی فعالیت خود را در زمینه تولید دوچرخه در تایوان آغاز کرد. کارخانه‌های دیگر تولید کننده محصولات این برند در کشورهای سریلانکا و ماکائو فعالیت دارند. این برند یکی از تأمین کنندگان اصلی بازار دوچرخه در کشورهای آمریکا، روسیه و ژاپن است. محصولات این برند علاوه بر ایران به 44 کشور دیگر نیز صادر می‌شود. محصولات این برند به قیمت مناسب و کیفیت بالا مشهور هستند.

انواع دوچرخه ویوا

قبل از انتخاب و خرید دوچرخه، بهتر است هدف خود را تعیین کرده و مشخص کنید در چه سطحی قرار است دوچرخه‌سواری کنید. دوچرخه ویوا بر اساس سبک دوچرخه‌سواری در انواع کوهستان، شهری، کورسی، برقی، حرکتی نمایشی BMX، تاشو و کودک طراحی و تولید می‌شود. اما مهم است که خرید دوچرخه ویوا اصل مورد توجه قرار گیرد و وجود محصولات غیراصل شما را سردرگم نکند. در هر سبک، ده‌ها مدل با سایزهای مختلف طراحی و روانه بازار شده است.

تمامی مدل‌ها بر اساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی و ساخته می‌شوند تا بالاترین کیفیت سواری را برای دوچرخه‌سوار به ارمغان آورند. همچنین از قطعات و سیستم‌های پیشرفته با بالاترین سطح استاندارد در ساخت دوچرخه‌های برند ویوا استفاده می‌شود. سطح تجهیزات و فناوری‌های به کار رفته در هر دوچرخه، بر اساس سبک دوچرخه‌سواری و مسیری که قرار است طی شود، متفاوت است. همین موضوع سبب تفاوت قیمت دوچرخه‌های ویوا نیز می‌شود.

دوچرخه کوهستان ویوا

دوچرخه کوهستان ویوا بهترین انتخاب برای رکاب زدن در مسیرهای ناهموار و شیب دار با پیچ‌های تند است. از بارزترین مشخصات ظاهری این دوچرخه می‌توان به فرمان عریض و صاف آن اشاره کرد. بیشترین تنوع برند ویوا در سبک کوهستان است. ده‌ها مدل دوچرخه کوهستان توسط برند ویوا تولید و به بازار عرضه شده است. این مدل‌ها از نظر نوع ترمزها، تعداد دنده‌ها، سطح حرفه‌ای بودن قطعات و جنس بدنه با یکدیگر تفاوت دارند.

دوچرخه کوهستان ویوا در سایزهای 26، 27.5 و 29 در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا بر اساس قد و وزن خود بهترین سایز را انتخاب کنند. دوچرخه کوهستان با بدنه آلومینیومی از بهترین انتخاب ها برای این نوع مسیرها می‌باشد. همچنین به دوشاخ کمک فنر دار مجهز بوده و برخی از آن‌ها قابلیت قفل شو نیز دارند. این قابلیت، لذت یک سواری نرم و دلچسب در ناهمواری‌ها را برای دوچرخه‌سوار به همراه دارد. در تولید دوچرخه‌های کوهستان این برند از سیستم ترمز دیسکی برند شیمانو استفاده می‌شود که از نظر کیفی زبان‌زد است.

قیمت دوچرخه ویوا کوهستان

دوچرخه حرکتی BMX ویوا

دوچرخه‌های حرکتی BMX، برای انجام حرکت‌های نمایشی و پرش از موانع طراحی شده‌اند. این دوچرخه‌ها طراحی متفاوتی دارند و برای دوچرخه سواران حرفه‌ای در این رشته ساخته شده‌اند. این دوچرخه‌ها معمولاً تک سرعته و دارای طوقه‌های تقویت شده هستند.

از مشهورترین و محبوب‌ترین مدل‌های دوچرخه ویوا می‌توان به مدل‌های ژولیت، کیلو، اکسیژن، تراول، ورتکس، المنت و کمپ اشاره کرد. هر یک از این مدل‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و نمی‌توان یکی را برتر از دیگری دانست. دوچرخه‌های برند ویوا در سطوح معمولی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای عرضه می‌شوند. دوچرخه‌های حرفه‌ای برای شرکت در مسابقات ساخته شده‌اند. اما دوچرخه‌های معمولی برای عموم مردم مناسب هستند.

دوچرخه شهری ویوا

دوچرخه ویوا شهری برای رکاب زدن در مسیرهای صاف و آسفالت طراحی شده است. این دوچرخه‌ها برای امنیت بالا به هنگام ترمز گرفتن، لاستیک بدون عاج و باریکی دارند. همچنین برای عبور از مسیرهای شهری شلوغ، پر ترافیک و باریک، فرمان آن‌ها عریض نیست. بدنه این دوچرخه‌ها از آلومینیوم ساخته شده و سبک است.

خرید دوچرخه شهری ویوا

قیمت گذاری دوچرخه های برند ویوا چگونه انجام می‌شود

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در خرید دوچرخه، قیمت آن باشد. قیمت دوچرخه‌های برند ویوا بر اساس سطح تجهیزات و میزان و نوع قطعاتی که در آن‌ها به کار رفته است تعیین می‌گردد. دوچرخه‌های ویوا بر اساس سیستم ترمز، سیستم دنده، نوع شانزمان و غیره قیمت گذاری می‌شوند و از یک مدل به مدل دیگر، قیمت کمی متفاوت است.

هر چه میزان پیچیدگی فنی دوچرخه ویوا بیشتر باشد و از قطعات پیشرفته‌تری در آن استفاده شده باشد، قیمت بالاتری دارد. به طور مثال ترمزهای قدرتمند هیدرولیک قیمت بالاتری در مقایسه با ترمزهای دیسکی مکانیکی دارند. البته لازم به ذکر است که قیمت پایین برخی از مدل‌ها نشانی از بی کیفیت بودن آنها نیست.

ویوا در کلیه محصولات خود به بالا بودن سطح کیفیت و ایمنی، راندمان بالای دوچرخه و ارائه یک سواری مطلوب به دوچرخه سوار به شدت توجه کرده است. بنابراین تنها با افزایش سطح حرفه‌ای بودن دوچرخه، قیمت آن افزایش می‌یابد. به طور مثال دوچرخه‌های حرفه‌ای برند ویوا از بدنه کربن ساخته شده‌اند که قیمت به مراتب بالاتری در مقایسه با فریم‌های آلومینیومی دارد.

مدل‌های معمولی دوچرخه ویوا

ارزان قیمت‌ترین دوچرخه‌های ویوا ساده‌ترین آن‌ها هستند. در این دوچرخه‌ها از ترمزهای دیسکی مکانیکی (سیمی)، تعداد دنده 21 سرعته، طبق عوض کن شیمانو مدل تورنی، شانزمان عقب شیمانو مدل تورنی آسرا، دوشاخ برند زوم و غیره استفاده شده است. مدل‌های دراگون، برلین، سیدنی، اکسیژن، اورانوس و غیره در این دسته قرار می‌گیرند.

دوچرخه های نیمه حرفه‌ای ویوا

اما دوچرخه‌های نیمه حرفه‌ای ویوا که در آن‌ها از دنده 24 سرعته، دوشاخ برند RST Gila، شانزمان عقب شیمانو آسرا و غیره استفاده شده است قیمت بالاتری دارند. مدل‌های المنت، سوپر بایک، ایکس اسپید، الیت، تورنتو و غیره در این دسته قرار دارند.

خرید دوچرخه ویوا دو منظوره

قیمت دوچرخه های حرفه‌ای ویوا

گران قیمت‌ترین دوچرخه‌های ویوا هم دوچرخه‌های حرفه‌ای این برند هستند. در این مدل‌ها از بدنه کربن، ترمز هیدرولیک شیمانو یا تکترو، طبق عوض کن، طبق قامه، شانزمان و دسته دنده شیمانو استفاده می‌شود. تعداد دنده‌های این مدل‌ها 24، 27 یا 30 دنده می‌باشد. مدل‌های منچستر، میلان، هرمس، ویوا کمپ و غیره در این دسته قرار می‌گیرند.

چگونگی انتخاب و خرید دوچرخه کوهستان ویوا

برند ویوا یکی از معروف‌ترین برندهای موجود به خصوص در ایران می‌باشد که با ویژگی‌های خاص خود مورد توجه و بررسی بسیاری از اشخاص قرار گرفته است. علاوه بر حرفه‌ای بودن، قیمت مناسب برند ویوا یکی از ویژگی‌های مهم محصولات این کمپانی است که باعث محبوبیت دوچندان آن شده است.

برای انتخاب و خرید دوچرخه ویوا در مدل های گوناگون می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی استفاده کنید. مزیت خرید اینترنتی دوچرخه علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه باعث تنوع در انتخاب و مشاهده مدل های مختلف شده و از این بابت برای پیدا کردن مدل مناسب برای سلیقه خود به مشکل نخواهید خورد. یکی از فروشگاه‌های معتبر برای خرید دوچرخه ویوا، مجموعه آریا چرخ بوده که می‌توانید انواع مدل‌های ویوا در ویژگی‌های مختلف را مشاهده نمایید. این مجموعه با ارائه ضمانت اصالت کالا برای مشتریان و ارسال اکسپرس، شما را نسبت به انتخاب و خرید محصول مورد نظر آسوده خاطر خواهد ساخت.

امتیاز کاربران: 4.5 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا