راهکار انتخاب و خرید تایر دوچرخه

تایر یا همان لاستیک دوچرخه تنها قطعه‌ای از دوچرخه است که در تماس مستقیم با مسیر قرار دارد و در معرض فضار، ضربه و اصطکاک دائم قرار می‌گیرد، از همین رو انتخاب و خرید یک تایر خوب بسیار با اهمیت و حیاتی است. باید بدانید که انتخاب تایر مناسب برای دوچرخه به موراد متعددی بستگی دارد، نوع مسیری که برای دوچرخه‌سواری مورد ن...

راهکار انتخاب و خرید تایر دوچرخه

تایر یا همان لاستیک دوچرخه تنها قطعه‌ای از دوچرخه است که در تماس مستقیم با مسیر قرار دارد و در معرض فضار، ضربه و اصطکاک دائم قرار می‌گیرد، از همین رو انتخاب و خرید یک تایر خوب بسیار با اهمیت و حیاتی است. باید بدانید که انتخاب تایر مناسب برای دوچرخه به موراد متعددی بستگی دارد، نوع مسیری که برای دوچرخه‌سواری مورد نظر دارید، نوع دوچرخه از لحاظ سبک و اندازه رینگ از مواردی است که مستقیما بر انتخاب و خرید تایر تاثیر دارد. باید گفت که تایر دوچرخه بر اساس سایز رینگ از جمله عوامل تفاوت هستند اما هر سایز رینگ نیز تایرهای با عرض و فاق متفاوت برای مسیرهای گوناگونی نیز دارد بعنوان مثال تایر سایز 26 با سایزهایی هم‌چون 1.90*26 یا 2.10*26 از جمله سایزهای مختلف تایر 26 است که عرض متفاوتی دارد و هر عرض یا فاق برای نوع مسیری مشخص مناسب است. مورد دیگری که بر انتخاب خرید تایر تاثیر دارد بحث عاج‌های تایر است که بسیرا بر روی اصطکاک ایجاد شده، چسبندگی و هم‌چنین صدای تولید شده از جانب تایر و حتی کوبش آن تاثیر دارد پس می‌بایستی با دقت و اطلاعات کاملی اقدام به خرید تایر نمود. در ادامه سعی داریم تا موارد مهمی که باید در هنگام خرید تایر دوچرخه رعایت کنید را برای شما شرح دهیم.

مهم‌ترین موارد در خرید تایر دوچرخه

پارامترهایی هستند در تولید انواع تایر رعایت شده و در تنتیجه تایرهای متفاوتی را شاهد هستیم، حال ببینیم که این موارد کدام هستند و چه تاثیری دارند:

 • سایز تایر: منظور از این مورد قطر دایره چرخ و عرض و فاق تایر است که باید حتما قبل از خرید تایر به آن توجه شود و مشخص شود. همواره اعدادی بر روی دیواره خارجی تایر دوچرخه درج شده که نشانه دهنده سایز و عرض آن است. برای دوچرخه کوهستان سایز های هم‌چون 26، 27.5 و 29 با ضرب در عددی دیگر که نشان‌دهنده عرض تایر است مثل: 2.10*29 که منظور از عدد 29 سایز چرخ و منظور از عدد 2.10 عرض تایر است که 2.10 اینچ است. در مورد دوچرخه‌های کورسی و دوچرخه‌های تخصصی شهری عدد 700 ضرب در عددی دیگری نشان داده می‌شود مثل 35*700 که عدد 700 نشان‌دهنده سایز چرخ و 35 نشان عرض تایر سعنی 35 میلی‌متر می‌باشد.

توجه داشته باشید که همواره در انتخاب سایز مناسب تایر می‌بایستی اندازه چرخ یا همان قطر رینگ را دقیقا مطابق با دوچرخه انتخاب کنید، اما می‌توانید برای منظور خاص از تایرهای نازک‌تر یا پهن‌تر استفاده نمایید. برای استفاده روان‌تر با اصطکاک کمتر و برای مسیرهای طولانی از تایرهای با عرض کم‌تر و برای مسیرهای کوهستانی از تایرهای با عرض بیشتر استفاده کنید.

 • عاج یا لگو تایر: همانطور که تایرهای دوچرخه سایزهای مختلفی دارند به همان نسبت برای هر سایز مشخص و یکتا دارای عاج‌های مختلفی نیز هستند. عاج یا لگو هر تایر کاملا بر کیفیت سواری شما تاثیرگذار خواهد بود. اصولا دوچرخه‌های مخصوص کوهستان با عاج‌ها درشت و بزرگتر و دوچرخه‌های دومنظوره و شهری با عاج‌های ریزتر و متراکم‌تری تولید و عرض می‌شوند. در دوچرخه‌های کورسی شاهد هستیم که اصلا عاجی برای تایر در نظر گرفته نشده است تهیه لاستیک‌های مناسب برای سبک سواری خود اساساً به معنای بدست آوردن یک الگوی آج است که برای شما مناسب است. کاربرد مورد نظر تایر (بهترین استفاده) سرنخ خوبی است. همچنین می‌توانید به وب‌سایت‌های تایرسازان نگاهی بیندازید که بسیاری از آن‌ها طرح‌های آج خود را با جزئیات توضیح می‌دهند. وقتی شک دارید، با فروشگاه دوچرخه خود صحبت کنید.

 • ترکیب یا ساختمان تایر: در تولید و عرضه تایز دوچرخه، بسته به کیفیت مورد‌ نیاز، ساختمان یا دیواره لاستیک در تراکم‌های مختلف بافته می‌شود. کارخانجات تولید تایر جهت سنجش تراکم ساختمان تایر از واحدی به نام رشته بر اینچ یا TPI (Thread Per Inch)‎  استفاده می‌نمایند. این عدد نشان‌دهنده ساختار داخلی لاستیک است. منظور از TPIبیشتر به معنی نازکتر بودن رشته‌های بافته شده است و در نتیجه تعداد بیشتر این رشته‌ها است که منجر به ساختاری انعطاف‌پذیر برای لاستیک می‌شود. البته نباید از این نکته غافل شد که لاستیک‌های منعطف‌تر، مقاومت غلتشی کمتری داشته ولی آسیب پذیرتند. در مقابل لاستیک‌هایی با TPI کمتر وجود دارند که در ساختار آن‌ها از رشته‌هایی ضخیم‌تر استفاده شده ولی تعداد رشته‌ها کمتر است، که منجر به مقاومت بیشتر و انعطاف کمتر این لاستیک‌ها می‌شود. یکی از مواردی که باید هنگام خرید لاستیک به آن توجه شود، TPI است.

انواع تیوپ دوچرخه و پارامترهای تاثیرگذار بر خرید آن

بعد از آنکه به تفصیل راجع‌به تایر دوچرخه و انواع آن و راهکارهای ساده جهت انتخاب و خرید آن صحبت کردیم نوبت به انتخاب و خرید تیوپ دوچرخه است. در وحله اول باید گفت که اندازه تیوپ قطعا به چرخ و تایر بستگی دارد، یعنی اگر شما برای چرخ 26 قصد خرید تیوپ دارید نمی‌توانید از یتیوپ 27.5 یا 24 استفاده کنید. مورد بعدی عرض یا قابلیت ارتجاع عرض است. در مورد تیوپ برخلاف تایر باید گفت که عرض با محدوده مشخص می‌شود بعنوان مثال تیوپ با عرض 1.90 تا 2.35 برای چرخ سایز 27.5 به این معنا است که برای تایرهای عرض 1.90 تا 2.35 مناسب است پس اگر تایر شما 2.10*27.5 است مشا می‌توانید با خیال راحت تیوپ 1.95/2.125*27.5 را خریداری کنید. مورد آخری که باید توجه داشته باشید نوع والو است که در دو نوع والو موتوری (آمریکایی) یا والو سوزنی (فرانسوی) هستند. انتخاب هر کدام از این والوها بستگی به رینگ دوچرخه دارد و یا تیوپ قبلی پس کاملا در انتخاب و خرید تیوپ به این مورد دقت داشته باشید. 

بیشتر

تیوپ و تایر دوچرخه 

 • تيوپ دوچرخه انرژي ENERGI 700*35c-43 FV

  میزان سرعت، انعطاف پذیری و مانور دهی در حین دوچرخه‌سواری به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این موارد فشار باد تایرها است. فشار تایرها توسط تیوب و والو های آن تنظیم می‌شود. مخصوصاً برای دوچرخه‌سوارانی که به صورت حرفه‌ای و تخصصی فعالیت می‌کنند، این عامل اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید که کمترین هدررفت نشت باد و فشار را در حین دوچرخه‌سواری شاهد باشید،...

  115,000 تومان 130,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تيوپ دورو (والو موتوري DURO...

  پاره شدن و پنچری تیوپ دوچرخه در حین سواری یک مشکل کاملاً جدی است، مخصوصاً زمانی که در محیط‌های کوهستانی و به دور از فروشگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها باشیم، لازم خواهد بود تا مسافت زیادی را اقدام به هول دادن و جابه‌جایی دوچرخه خود نماییم. از این جهت پیشنهاد ما به شما آن است که همواره در حین دوچرخه سواری یک تیوپ زاپاس به همراه داشته باشید. اگر دوچرخه سایز 26 دارید،...

  89,000 تومان 99,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تيوپ دوچرخه دورو (av 48mm والو موتوری)...

  فشار باد تایرها یکی از مهم‌ترین عواملی است که در حین دوچرخه‌سواری مواردی چون سرعت و انعطاف پذیری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فشار تایرها و لاستیک‌ها را تیوپ و والوهای آن تنظیم می‌کنند. در صورتی که به صورت حرفه‌ای دوچرخه سواری می‌کنید، لازم است تا این عامل را مورد توجه قرار دهید. اگر می‌خواهید تا در زمان دوچرخه سواری با کمترین میزان هدررفت نشت باد و فشار آن...

  89,000 تومان 105,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تاير دوچرخه انرژي ENERGI 700*38c p1024

  نخستین نکته در زمان خرید تایر برای دوچرخه شناخت آن است. درصورتی‌که تایر دوچرخه شما کاربرد لازم را برای مسیرهایی که می‌خواهید در آن رفت‌وآمد کنید، نداشته باشد لازم است تا تغییر یابد. یکی از بهترین انواع تایر برای دوچرخه سواری به همراه دوچرخه‌های هیبریدی در انواع مسیرهای شهری و کوهستانی تاير دوچرخه انرژي ENERGI 700*38c p1024 به شمار می‌رود. انعطاف‌پذیری،...

  280,000 تومان 310,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تیوپ دوچرخه انرژی مدل Energi 700*38C FV 48MM

  واضح است که دوچرخه بدون تیوب قادر به حرکت نیست و دیگر یک وسیلۀ نقلیه محسوب نمی‌شود حال هرچه کیفیت تیوب بیشتر، کارایی سیستم چرخ بهتر و در نتیجه سواری سریع‌تر و نرم‌تر. در ساخت تیوب انرژی 700 در 38C تمام این ملاک‌ها در نظر گرفته شده که حاصل آن یک جفت تیوب منحصربفرد می‌باشد.

  119,000 تومان 139,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تیوپ دوچرخه سایز 29 انرژی Energi...

  تیوب انرژی سایز 29 بدلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر اجسام تیز و سخت، کمتر دچار پنچری شده که کمک می‌کند وقت و انرژی دوچرخه‌سوار ذخیره شده و تمرکز خود را تنها روی مسیر قرار ‌دهد. تیوب از بخش‌های حیاتی دوچرخه می‌باشد که اگر از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، برای سواره مشکل‌ساز خواهد بود.

  140,000 تومان 155,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه شهری انرژی 35*700 ENERGI

  دوچرخه‌سواری در مسافت‌های طولانی و سخت مستلزم داشتن تایرهای مناسب است و به همین دلیل باید تشخیص درستی هنگام خرید داشه باشیم. تایر دوچرخه شهری انرژی 35*700 یکی از بهترین تولیدات از این برند است و از کیفیت بالایی برخوردار است.

  215,000 تومان 235,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه کوهستان وی رابر ½VEE RUBBER 26*1

  تایر اولین قطعه از دوچرخه هست که با زمین تماس پیدا می‌کند و مهم‎‌ترین پارامتر برای تعیین کیفیت سواری شماست. اگر سواری شما بیشتر در داخل شهر و یا مسیرهای آسفالته است، تایر دوچرخه وی‌رابر بهترین گزینه برای شماست. حتما هنگام خرید این تایر را مدنظر داشته باشید.

  265,000 تومان 285,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه کوهستان انرژی سایز ENERGI 29*2.35

  تایر دوچرخه از سری قطعاتی است که دچار استهلاک بالاست و این نشان‌دهنده آن است که هنگام خرید باید به کیفیت و متریال استفاده شده در تایر توجه بالایی شود. انرژی از برندهایی است که تمرکز بسیاری بر روی کیفیت محصولاتش دارد و این باعث شده تا لاستیک‌های دوچرخه این برند جزء بهترین‌ها باشد. 

  359,000 تومان 390,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تيوب دوچرخه 26 وي‌رابر Veerubber 26*1.1.2 F/V

  یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اجزای لاستیک‌های معمولی دوچرخه را می‌توان تیوپ داخلی آن‌ها عنوان کرد. درصورتی‌که به دنبال خرید یک تیوپ مناسب برای لاستیک خود می‌گردید، ابتدا لازم است تا آگاهی کافی نسبت به انواع تیوپ و ویژگی‌های آن‌ها را به دست آورید. یکی از تیوپ‌های کاربردی و مناسب برای دوچرخه‌های با سایز ۲۶ تيوپ ويرابر VEERUBBER 26*1.1.2 F/V است که با کیفیت و...

  85,000 تومان 110,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • لاستیک دوچرخه چاويانگ Chaoyang 700*40 ch-5126

  اگر برای ماجراجویی پیش‌قدم می‌شوید، ابتدا بهتر است تا تجهیزات متناسب با آن را تهیه کنید. دوچرخه‌سواری می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش باشد، اما به شرطی که با تجهیزات کامل برای آن آماده شده باشید. با انتخاب لاستیک دوچرخه چاويانگ Chaoyang 700*40 ch-5126 به راحتی و به طور حرفه‌‎ای در مسیرهای مسطح و شهری رکاب بزنید.

  235,000 تومان 260,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه كوهستان چاويانگ مدل CHAOYANG...

  لاستیک‌های دوچرخه را می‌توان در حقیقت به‌مانند پا در بدن انسان معرفی کرد که دوچرخه بر روی آنها حرکت می‌کند و این لاستیک‌ها هستند که می‌توانند دوچرخه را به یک وسیله نقلیه تبدیل کنند. در نتیجه مهم‌ترین بخش یک دوچرخه تایرها آن شناخته می‌شود. اگر برای دوچرخه کوهستانی خود به دنبال یک لاستیک بادوام، دارای آج‌های بزرگ و عرض مناسب می‌گردید. تایر دوچرخه كوهستان...

  320,000 تومان 345,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تاير دوچرخه چاويانگ كوهستان CHAOYANG...

  لاستیک‌ها مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش در دوچرخه به شمار می‌روند و درصورتی‌که از کیفیت لازم برخوردار نباشند، به‌سرعت پنچر یا پاره شده و موجب اتلاف وقت دوچرخه‌سوار خواهند شد. اگر می‌خواهید تا به طور منظم برای پنچرگیری و تعویض لاستیک‌های دوچرخه خود اقدام نکنید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده باشید. پیشنهاد ما به شما استفاده از تاير چاويانگ كوهستان CHAOYANG...

  309,000 تومان 335,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه ماکسیس سایز 20 مدل MAXXIS...

  از قطعاتی که برای دوچرخه بسیار مهم است و از جزئیات بالایی برخوردار است، لاستیک می‌باشد. از برترین برندهایی که تایرهای باکیفیت در سطح جهان تولید می‌کند برند MAXXIS است. این برند از برترین متریال‌ها استفاده می‌کند، پس خیالتان از این بابت راحت باشد.  

  315,000 تومان 330,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه کورسی وایب سایز VIBE 700*45

  تایر دوچرخه قطعه‌ای است که تمام وزن دوچرخه روی آن می‌افتد و هم‌چنین استهلاک آن نیز بالا است. برای این‌که تایری داشته باشیم که تا مدت طولانی و بدون دردسر از آن استفاده کنیم مستلزم این است که هنگام خرید یک‌سری فاکتورها را حتما بررسی نماییم. تایر دوچرخه وایب 45*700 معیارهای شما برای خرید یک تایر مناسب جامه عمل می‌پوشاند. 

  230,000 تومان 255,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تيوپ دوچرخه وايب VIBE 26*2.125-2.35 (fv48mm)

  اگر می‌خواهید دوچرخه سواری با کیفیت، روان و منعطف داشته باشید، بهترین کار آن است که در زمان خرید تیوپ و لاستیک با دقت عمل کرده و هزینه کنید. یک تیوپ مناسب می‌تواند تأثیر زیادی در روان حرکت کردن دوچرخه داشته باشد. یکی از موارد مهم مورد توجه در این زمان انتخاب تیوب متناسب با نوع کاربری دوچرخه و سایز چرخ‌های آن است. درصورتی‌که تصمیم به تعویض تیوپ دوچرخه خود...

  85,000 تومان 95,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تیوپ دوچرخه سایز 27.5 KENDA

  تیوپ دوچرخه سایز 27.5 KENDA 

  فعلاموجودنیست موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه کوهستان چائویانگ 2.10*27.5 مدل...

  تایرها در کنار دیگر قطعات دوچرخه نقشی تعیین کننده در ساختمان دوچرخه دارند که نبودشان به منزلۀ غیر قابل استفاده بودن دوچرخه است. لاستیک چائویانگ 27.5 × 2.10 یکی از تولیدات باکیفیت این برند مطرح می‌باشد که ساخته شده تا سریع‌ترین و بهترین اجرای یک دوچرخه‌سوار روی زمین‌های صاف و مسطح را رقم بزند.

  305,000 تومان 320,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر دوچرخه کوهستان وی‌رابر سایز 2.10*27.5...

  تایر دوچرخه به دلیل تماس بالا و تاثیر بر کیفیت سواری، برخورد بالایی که با سطوح مختلف و سخت دارد، باید هنگام خرید پیش از قطعات دیگر به مشخصات آن توجه نمود. اگر برای سواری شهر و کوهستان نیاز به تایر دوچرخه دارید، لاستیک وی‌رابر 2.10*27.5 می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد که از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار است.

  260,000 تومان 285,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تاير توريستي واندا كينگ WANDA KING 26*1.75...

  یکی از قطعات مهم دوچرخه تایرهای آن به شمار می‌رود که برای حرکت کردن دوچرخه و حفظ تعادل و انعطاف‌پذیری آن امری ضروری به شمار می‌رود. تایر و تیوپ دوچرخه درصورتی‌که ضخامت کافی را نداشته و از قدرت کشسانی بالایی برخوردار نباشد، به‌زودی پنچر یا پاره خواهد شد و نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد. با استفاده از تاير شهری توريستي WANDA KING 26*1.75 P1024 دیگر به‌هیچ‌وجه...

  255,000 تومان 270,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تاير دوچرخه 26 وايب VIB 26*2.35 P10182622

  یکی از مهم‌ترین اجزای دوچرخه لاستیک‌ها یا تایرهای آن‌ها هستند. در صورتی که می‌خواهید دوچرخه سواری روان، راحت و بدون دردسر را در محیط‌هایی و شرایط مختلف داشته باشید، باید در زمان انتخاب تایر و خرید آن بیش از هر زمان دیگری توجه لازم را اعمال کنید. اگر به دنبال یک تایر مناسب برای دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی و ناهموار می‌گردید، پیشنهاد ما به شما استفاده...

  239,000 تومان 285,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تيوپ دوچرخه انرژی ENERGI 700*35*43

  یکی از نکاتی که هر دوچرخه سواری برای امنیت و ایمنی خود باید آن را در نظر داشته باشد، خرید تیوپ مناسب است. استفاده از تیوپ‌های نامرغوب مخصوصاً برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای و افرادی که تصمیم به دوچرخه سواری سریع و تخصصی بخصوص سرعتی دارند، می‌تواند بسیار خطرآفرین بوده و آنها را تهدید کند. از این نظر درصورتی‌که نرمی و راحتی در کنار ایمنی در زمان دوچرخه‌سواری...

  109,000 تومان 130,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • تایر ماکسیس مدل Maxxlite 27.5*1.95
  خرید محصول
  تایر ماکسیس مدل Maxxlite 27.5*1.95

  تایر ماکسیس مدل Maxxlite 27.5*1.95

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • تایر دوچرخه شوالب مدل Racing Ralph 29*2.25
  خرید محصول
  تایر دوچرخه شوالب مدل Racing Ralph 29*2.25

  تایر دوچرخه شوالب مدل Racing Ralph 29*2.25

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته