چطور بهترین گریپ (سردسته) دوچرخه را انتخاب و خریداری کنیم

تفاوتی ندارد که شما به چه منظوری دوچرخه‌سواری می‌کنید، آیا برای ورزش حرفه‌ای یا آیا برای انجام امور روزمره؟! اما مهم است که شما در هنگام دوچرخه‌سواری راحتی و آرامش داشته باشید. در هنگام دوچرخه‌سواری بدن شما در سه قسمت با دوچرخه در تماس است: 1.زین 2.پدال 3.گریپ(سردسته) فرمان بنابراین آرامش...

چطور بهترین گریپ (سردسته) دوچرخه را انتخاب و خریداری کنیم

تفاوتی ندارد که شما به چه منظوری دوچرخه‌سواری می‌کنید، آیا برای ورزش حرفه‌ای یا آیا برای انجام امور روزمره؟! اما مهم است که شما در هنگام دوچرخه‌سواری راحتی و آرامش داشته باشید. در هنگام دوچرخه‌سواری بدن شما در سه قسمت با دوچرخه در تماس است: 1.زین 2.پدال 3.گریپ(سردسته) فرمان بنابراین آرامش و راحتی شما به میزان بسیار بالایی به این قسمت بازمی‌گردد و به همین دلیل کارخانجات تولیدی دوچرخه توجه بسیار زیادی به آن‌ها دارند. انتخاب و خرید گریپ دوچرخه هرچند کار ساده‌ای به‌نظر می‌رسد اما ملاحضات خاصی دارد. گریپ یا سردسته که بر روی فرمان دوچرخه نصب می‌شود محلی است که دستان شما به فرمان تلاقی پیدا می‌کند و در این مورد راحتی کف دستان شما در هنگام تماس و دوچرخه‌سواری حس خوب یک دوچرخه‌سواری لذت‌بخش را به‌دنبال خواهد داشت و در غیر این‌صورت بسیار آزار دهنده خواهد بود و این موضوعی است که تمام دوچرخه‌سواران تجربه کرده‌اند. گریپ یا سردسته سه عملکرد مهم را انجام می دهد: کنترل، راحتی و حفاظت. با ده‌ها طرح و رنگ در بازار امروز، گریپ‌های شما می‌توانند ظاهری سبک برای شما و دوچرخه‌تان ایجاد کنند. پیدا کردن یک جفت گریپ باکیفیت که هر سه مورد را با قیمت مناسب انجام می دهد آسان است.

گریپ فرمان دوچرخه آنقدر ساده و بی‌اهمیت به نظر می‌رسد که اکثر دوچرخه‌سواران واقعاً به این موضوع دقت نمی‌کنند که چقدر در راحتی سواری روزانه فرد نقش مهمی دارد. انتخاب و خرید گریپ و موقعیت مچ دست بر کنترل ترمز و تعویض دنده و همچنین موقعیت بازو تأثیر می‌گذارد. سردسته‌های باکیفیت متناسب با ابعاد بدنی، سبک سواری و نظم و انضباط سواری، راحتی و کنترل را به سواری شما می‌بخشد وگریپ‌های ضعیف و نامناسب منجر به ناراحتی دست و احتمالاً درد طولانی مدت می شود.

کدام گریپ برای خرید مناسب است

موضوع مهم در هنگام خرید گریپ قطعا شناخت و کارکرد هر نوع از محصولات تولیدی است. گریپ یا همان سردسته فرمان برای گرفتن (کنترل فرمان) و راحتی کف دست دوچرخه‌سوار هستند. گریپ‌های لاستیکی و لاستیکی‌مانند می‌توانند درجات مختلفی از چسبندگی یا "خشکی" را ارائه دهند، که نباید با بالشتک اشتباه گرفته شود. سطوح لاستیکی نرم‌تر، حتی بدون دستکش، بهتر چسبیده می‌شوند، اما سریع‌تر از لاستیک‌های سخت‌تر و کمتر چسبنده فرسوده می‌شوند. این برای دوچرخه‌سواری کوهستان بسیار مفید است، اما برای دوچرخه‌سواران آماتوری و نیمه حرفه‌ای چندان مناسب نیست.

برخی از گریپ‌های مخصوص برای دوچرخه کوهستان دارای الگوهای مخصوص در امتداد سطح هستند، در حالی‌که برخی دیگر کاملاً صاف بوده و هیچ گونه الگویی ندارند. این الگوها با در نظر گرفتن عملکرد بدون لغزش و راحتی برای دست دوچرخه‌سوار طراحی شده‌اند. در حالی‌که به نظر می‌رسد یک سردسته فرمان دوچرخه که گیرایی بالایی دارد عملکرد بدون لغزش بهتری را ارائه می‌دهد. به خاطر داشته باشید که یک گریپ فرمان صاف با لاستیک چسبنده ممکن است به همان خوبی عمل کند. همه چیز به ترجیحات شما در دوچرخه‌سواری بستگی دارد. اخیراً دستگیره‌های فوم بسیار زیاد شده است و به نظر می‌رسد بسیاری از دوچرخه‌سواران کوهستان و حتی برخی از سوارکاران معمولی آن را می‌پسندند.

شناخت انواع سردسته فرمان دوچرخه

1. گریپ‌های قدیمی: سردسته‌های ساده آستین دار لاستیکی که تا انتهای میله ها می‌لغزند. این مدل گریپ ممکن است کمی برای دستان دوچرخه‌سوار دردناک و اذیت کننده باشند. کف دست دوچرخه‌سوار به مرور زمان در شرایط مرطوب لیز می‌خورند و عدم امکان نصب شاخ‌گاوی انتهایی یک نقطه ضعف است. با این حال آنها به عنوان یک انتخاب ارزان‌قیمت هستند و نمی‌توانید یک گریپ فرمان دوچرخه ساده‌تر داشته باشید.

2. گریپ‌های ارگونومیک/راحتی - اما گریپ‌های ارگونومیک سطح صاف‌تر و وسیع‌تری را در قسمت بیرونی فرمان دارند و در ناحیه انگشت شست، شکل دایره‌ای تر می‌گرند. یک گریپ فرمان بیضی‌شکل تعادلی بین یک گریپ ارگونومیک کامل و یک دستگیره کاملا گرد ارائه می‌دهد. معمولاً اینها را روی دوچرخه‌های شهری-توریستی خواهید دید. این سردسته‌ها به گونه‌ای شکل می‌گیرند که در سواری‌های طولانی‌تر، راحتی دست بیشتری را ارائه می‌دهند. گاهی اوقات آنها هم‌چنین دارای انتهای نوار یکپارچه برای گزینه های موقعیت‌یابی بهتر برای دست هستند. این‌ها ممکن است.

3. گریپ‌های قفل دار – این نوع سردسته‌ها دارای یک حلقه فلزی در دو طرف هستند که با استفاده از پیچ‌های آلن کوچک، گریپ را بر روی فرمان ثابت می‌کند. این مدل سردسته دوچرخه به طور فزاینده‌ای تبدیل به استاندارد در اکثر دوچرخه‌های کوهستان شده است.

بیشتر

گریپ فرمان دوچرخه 

 • گريپ دوچرخه وايب مشكي VIBE 603s2 130mm

  گریپ دوچرخه از آن دسته قطعاتی است که همواره مورد کم لطفی و کم توجهی قرار می‌گیرد. با وجود اینکه یکی از بیشترین بخش‌هایی که در تماس با بدن هستند را گریپ‌ها تشکیل می‌دهند، از این جهت لازم است تا کیفیت آن نیز در سطح بالایی باشد تا کنترل و هدایت دوچرخه با مشکل مواجه نگردد. گريپ وايب مشكي VIBE 603s2 130mm به شما کمک می‌کند تا دوچرخه خود را ساده‌تر و سریع‌تر از...

  62,000 تومان 81,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • لاستیک سردسته دوچرخه وایب مدل Vibe 603s3

  با خرید لاستیک سردسته وایب  TPR-SZ-165A مدل s3 عملکرد مناسب و ثابتی را با دوچرخه‌های مختلف خود در برابر دمای هوای متفاوت، شرایط جوی نامساعد و... خواهید داشت. این کارکرد مناسب به جهت ویژگی‌های اصلی این گریپ وایب ممکن شده است:ساخته شده از پلیمر TPE دوستدار محیط‌زیست مناسب برای انواع دوچرخه‌های هیبریدی، جاده‌ای، شهری، کوهستان و... مقاومت در برابر رطوبت و...

  58,000 تومان 88,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گريپ دوچرخه وايب VIBE 603s5 95mm

  اگر از هر دوچرخه سواری بپرسید که مهم‌ترین بخش دوچرخه کجاست، مطمئناً بسیاری از آنها ادعا می‌کنند که فرمان اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت از دوچرخه به شمار می‌رود. دراین‌بین گریپ آن به علت اینکه به طور بی واسطه و به طور مداوم با پوست دست دوچرخه سوار در تماس است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. بسیاری از افراد به علت پوست حساسی که دارند، در زمان استفاده از...

  64,000 تومان 75,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گریپ فرمان دوچرخه وایب مدل Vibe 603s6

  به علت استفاده مکرر از فرمان دوچرخه در حین سواری، لازم است تا در انتخاب لاستیک سردسته یا گریپ آن نیز دقت کافی داشته باشیم. با خرید لاستیک سردسته وایب TPR-SZ-181B مدل s6 و استفاده از ویژگی‌های کلیدی آن سواری راحت با بیشترین تعادل را تجربه کنید:ساخته شده از پلیمر TPE رنگ مشکی با طراحی جدید برخوردار از وزن 220 گرم قابلیت جذب رطوبت مقاومت در برابر حرارت بالا

  135,000 تومان 175,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل triple density
  خرید محصول
  گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل triple density

  گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل triple density

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل sole-o single lock
  خرید محصول
  گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل sole-o single...

  گریپ فرمان آلن خور جاینت مدل sole-o single lock

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گریپ فرمان آلن خور N velo
  خرید محصول
  گریپ فرمان آلن خور N velo

  گریپ فرمان آلن خور N velo

  270,000 تومان 295,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • مشخصات، خرید و قیمت گریپ وایب مدل GRIP VIBE 603S12
  خرید محصول
  گریپ فرمان وایب مدل GRIP VIBE 603S12

  بخاطر تماس بی‌واسطه میان پوست دست دوچرخه‌سوار با گریپ‌ فرمان، این عضو از دوچرخه اهمیت بسیار بالایی دارد. گریپ فرمان وایب 603S12 از پلاستیک باکیفیت ساخته شده و مونتاژ آن با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها صورت گرفته است تا سواری از هر جهت به دل شما بچسبد.

  84,000 تومان 99,000 تومان ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گریپ فرمان دوچرخه اند زون GRIP ENDZONE
  خرید محصول
  گریپ فرمان دوچرخه اند زون ENDZONE 603P5

  از مبدأ تا مقصد، هر چقدر طولانی و هر چقدر کوتاه، دستان شما همواره روی گریپ‌های فرمان قرار می‌گیرند و این تماس مستقیم و طولانی مدت با پوست دستان، اهمیت بالای گریپ‌ها را نشان می‌دهد. گریپ فرمان ENDZONE از مرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته شده و طراحی آن توسط متخصصین مجرب صورت گرفته، بنابراین از انتخاب آن رضایت خواهید داشت.

  89,000 تومان 99,000 تومان ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • گريپ دوچرخه وایب مدل موتوری VIBE 603s1
  خرید محصول
  گريپ دوچرخه وایب مدل موتوری VIBE 603s1

  یکی از ابزارهایی که در تماس مستقیم با دوچرخه از آن استفاده می‌کنیم، گریپ‌های فرمان هستند. این گریپ‌ها نقش بسیار مهمی در راحتی و هدایت دوچرخه برعهده دارند. شاید در نگاه اول گریپ بخش چندان مهمی به نظر نرسد، اما جنس و بافت آن می‌تواند در سلامتی ما و لذت بردن از دوچرخه‌سواری تأثیر بسزایی داشته باشد. در صورتی که به دنبال گریپ دوچرخه‌ای می‌گردید که توانایی شما...

  59,000 تومان 85,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت