دوچرخه کورسی، سرعت بی حد و مرز !

بسیار از افراد فکر می‌کنند که دوچرخه کورسی تنها برای سواری در پیست مناسب است اما دوچرخه کورسی، برای سواری‌های شهری و بین شهری می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. برای دست‌یابی به بیشترین سرعت در مسیرهای جاده‌ای و آسفالته قطعا دوچرخه کورسی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود و شما می‌توانید سواری دلچسبی را تجربه کنید.


دوچر...

دوچرخه کورسی، سرعت بی حد و مرز !

بسیار از افراد فکر می‌کنند که دوچرخه کورسی تنها برای سواری در پیست مناسب است اما دوچرخه کورسی، برای سواری‌های شهری و بین شهری می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. برای دست‌یابی به بیشترین سرعت در مسیرهای جاده‌ای و آسفالته قطعا دوچرخه کورسی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود و شما می‌توانید سواری دلچسبی را تجربه کنید.


دوچرخه کورسی چیست

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که دوچرخه به صرف داشتن فرمان کوتاه و شکل خاص، دوچرخه کورسی است اما این فکر اشتباه است، دوچرخه به مانند ماشین یک سیستم است و تمام اجزاء تعیین‌کننده نوع سواری هستند. فریم مهمترین و تعیین‌کننده‌ترین بخش در سبک سواری است. فریم دوچرخه کورسی به گونه طراحی و تولید می‌شود که تایر نزدیک‌ترین حالت ممکن را به فریم داشته باشد. نزدیکی تایر به فریم باعث می‌شود که آیرودینامک خاص و دقیق سبب شود تا رایدر بتواند به سرعت‌های بالا دست‌یابد. چرخ و تایر این سبک همگی سایز 28 هستند. استفاده از چرخ‌های 28 اینچی علاوه برافزایش گشتاور، به شما کمک می‌کند تا ناهمواری‌های مسیر را بدون مشکل خاصی پشت سر بگذارید. ویژگی بسیار مهم دوچرخه کورسی، دوشاخ بدون کمک‌فنر و خشک می‌باشد. بدون کمک فنر بودن دوشاخ هدر رفت انرژی شمارا کاهش می‌دهد و به افزایش سرعت کمک شایانی می‌نماید. ترمزهای دوچرخه کورسی در اکثر مدل‌ها ویبریک یا همان ترمزهای لقمه‌ای است. استفاده از ترمزهای لقمه‌ای به معنی پائین بودن کیفیت این سبک نیست بلکه به علت استفاده خاص این سبک، ترمزهای ویبریک پاسخ‌گوی نیاز برای سواری در مسیرهای مسطح و شهری است. سیستم دنده در این محصولات تفاوت بسیار زیادی با دوچرخه کوهستان دارد. برای مثال شما برروی دوچرخه کوهستان سیستم دنده Shimano Alivio را مشاهده می‌کنید اما از سیستم دنده Shimano Sora در دوچرخه کورسی استفاده می‌شود. این تفاوت به علت سبک سواری است و و چون به گشتاور بالاتری نیاز هست طبق‌ها بزرگتر می‌باشند و خودروها کم هستند.

مهمترین مشخصات دوچرخه کورسی

از مهمترین مشخصات دوچرخه کورسی باید به فریم و دوشاخ خشک و بدون هیچ سیستم تعلیقی اشاره داشت. این ویژگی سبب می‌گردد که هدر رفت انرژی حذف شود و تمام انرژی در هنگام پدال‌زدن به چرخ‌ها منتقل شود، این مسئله نمایانگر تمرکز سازندگان بر سرعت بوده که خاصیت کلیدی این مدل است. تایرهای نسبتا باریک نیز از ویژگی کلیدی دیگر است که با کمترین سطح اصطکاک و در عین حال چسبندگی بالا به ایجاد و افزایش گشتاور می‌انجامد. آیرودینامیک در طراحی فریم این محصول حرف اول را می‌زند و در طراحی سعی می‌شود تا با زوایا و طول‌های دقیق حالت و پوزیشن رایدر به گونه‌ای باشد که با شکستن باد کمترین مقاومت در برابر سرعت ایجاد شود. فرمان را هم باید جزی از مشخصات کلیدی دوچرخه کورسی دانست زیرا حالتی افتاده در قسمت گریپ‌ها دارد به این معنی که به راحتی از روی ظاهر قابل شناسایی است.


خرید دوچرخه کورسی

دوچرخه کورسی برای مسیرهای صاف و بعضا نیمه هموار، برای دست‌یابی به سرعت بالا طراحی و توزیع می‌شود. این تولیدات از گران‌ترین مدل‌ها به حساب می‌آیند و عمدتا برای اهدافِ مسابقه‌ای، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در خرید دوچرخه کورسی باید هدف خود را به روشنی تعیین نمایید، چرا که سبک کورسی شامل انواع مختلفی است، برای مثال اگر از خرید دوچرخه کورسی هدفی به جز رفت و آمدهای عادی همراه با سفرهای گهگاه به خارج از شهر ندارید، نباید به دنبال مدل‌های رده‌بالا و با قیمت‌های زیاد که تخصصی برای مسابقات استفاده می‌شوند باشید. با اهداف ذکر شده بنظر می رسد یک محصول با لوازم رده متوسط  مثل Shimanio Sora برازنده شماست. اما اگر قصد خرید دوچرخه کورسی برای شکستن رکوردهای سرعت در مسابقات یا رکوردهای شخصی را دارید، باید به فکر مدل‌های حرفه‌ای تر باشید، TCR ADVANCED می‌تواند برای شروع انتخاب معقولی باشد. در خرید با توجه به قد حتما به تناسب سایز فریم و وزن آن توجه ویژه داشته باشید. در تولیدات سبک کوسی وزن بسیار مهم بوده و باید سبک باشد و قوانین هندسه در طراحی آن رعایت شده باشد.

موارد مهم در خرید آنلاین دوچرخه کورسی

خرید اینترنتی برای انواع کالاها امری متداول مرسوم است و دوچرخه کورسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، هر روز یک آنلاین‌شاپ در گوشه و کنار کشور تاسیس می‌شود. شایان ذکر است این تعدد کاملا به نفع خریدار بوده زیرا امکان یافتن قیمت مناسب‌تر در زقابت میان فروشگاه‌ها ممکن خواهد بود. اما نکته مهم توجه به اعتبار فروشنده است چرا که صفحات زیادی به قصد کلاهبرداری ایجاد می‌شوند که باید بسیار مراقب بود. اگر قصد خرید اینترنتی دوچرخه کورسی را دارید ابتدا باید در مورد وسیله‌ای که می‌خواهید با در نظر گرفتن هدف و بودجه خود را تحقیق کنید، و ریز به ریزِ برند و جنس سیستم‌ها مثل سیستم ترمز و شیفتر، بدنه و دیگر قطعات را مد نظر داشته باشید، تا با برندها و محصولات آشنا شوید و برند دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر با آمادگی و تحقیق کامل اقدام کنید هرگز مایوس نخواهید شد.

قیمت دوچرخه کورسی

عوامل بسیار زیادی در تعین قیمت دوچرخه کورسی دخیل هستند. همانطو که مطلع هستید دوچرخه به عنوان یک سیستم از موارد متعددی تشکیل شده که هر کدام از آ‌ن‌ها مستقیم بر روی قیمت تاثیر دارند. اما یک دوچرخه کورسی بنابر هدفی که در پس طراحی و تولید آن نهفته است از یک قاعده مشخص در کیفیت و تناسب قطعات و قیمت پیروی می‌کند. برای شناخت بهتر این موضوع سعی می‌کنیم تا در ادامه توضیح مختصری دهیم.

 • فریم: که اصلی‌ترین پارامتر در قیمت یک دوچرخه کورسی بحث فریم است. در برخی از مدل‌ها از کربن برای ساخت فریم استفاده شده  و دوچرخه کورسی کربن قطعا قیمت بالاتری به نسبت آلومینیویم یا استیل دارد. در حالت کلی هر چه محصول حرفه‌ای‌تر باشد از متریال سبک‌تر، مقاوم‌تر و گرانتری در تولید استفاده می‌شود.
 • سیستم دنده: از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت بوده که شامل ست‌های متعددی است که هر کدام مشخصه و ویژگی‌های خاص خود را داشته و مناسب برای یک منظور خاص قابل استفاده هستند و صد البته که قیمت هر کدام متفاوت بوده و در مقایسه با هم تفاوتی آشکار دارند. اصولا سیتستم دنده‌های حرفه‌تر که تعداد دنده بیشتری دارند برای مسابقات استفاده می‌شوند.
 • سیستم ترمز: این پارمتر نیز یک از موارد تاثیرگذار بر قیمت است و در مجموع دو سیستم ترمز لقمه‌ای و دیسکی بر روی این سبک استفاده می‌گردد. قیمت ترمز دیسکی هیدرلیکی بسیار گرانتر بوده و اصولا برای دوچرخه‌های حرفه‌ای استفاده می‌گردد.
 • ویل ست: بحث ویل‌ست مورد مهمی در تولیدات کورسی است. ویل‌ست در انواع مختلف و متفاوتی با کارایی متنوع تولید و عرضه می‌شوند. بعنوان مثال طوقه‌های کربن گرانتر بوده و برای دوچرخه‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود. و هم‌چنین توپی‌های مختلف از نوع بلبرینگی و یا ساچمه‌ای نیز در ویل‌ست استفاده می‌شود که بازهم در روند قیمت‌گذاری موثر هستند.
 • تکنولوژی و برند: برندهای مختلف از خط تولید با تکنولوژی‌های متفاوتی بهره می‌برند، برای نمونه به تکنولوژی‌هایی مانند تکنولوژی لوله زین دیفیوز، تکنولوژی فرمان دیفیوز، انواع مختلف از متریال کربن، طراحی در اتاق باد و ...... اشاره کرد. و خوب هر کدام ارزش‌گذاری متفاوتی نیز دارند.

بهترین برندها و نقش آن‌ها در قیمت

همانند دیگر سبک‌ها که برندهای زیادی اقدام به تولید آن‌ها می‌کنند، دوچرخه کورسی هم توسط برندهای بسیار زیادی تولید می‌شود. شما می‌توانید دوچرخه کورسی ویوا، دوچرخه کورسی جاینت، دوچرخه کورسی فلش و ... در بازار مشاهده بفرمایید. اما برخی برندهای معتبر همچون جاینت و اسکات به عنوان برندهای پیشرو در این صنعت بوده و با تحقیق و توسعه مداوم بر روی محصولات خود در صدد ایجاد تجربه بهتر و راندمان بالاتر برای علاقه‌مندان هستند. نیازی به توضیح ندارد که قطعا قیمت برندهای معتبر و برتر در زمینه تولید و عرضه دوچرخه از سایز مارک‌های تجاری که به عنوان پیشرو فعالیت می‌کندد بالاتر است و این قیمت بالاتر حتما در کیفیت و راندمان نمود داشته و دارد. هرگز تصور نکنید که فقط قطعات در راندمان یک دوچرخه نقش دارند و قیمت بالاتر برندها توجیهی برای خرید ندارد، بلکه این برندها و فریم‌های استاندارد تولید شده توسط آن‌هاست که به راندمان بالاتر در دوچرخه‌سواری شما می‌انجامد.

بیشتر

دوچرخه کورسی (جاده) 

 • دوچرخه-کورسی-جاینت-مدل-تی-سی-ایکس-ادونسد-پرو-1-GIANT-TCX-ADVANCED-PRO-1-2018
  خرید محصول
  دوچرخه کورسی جاینت مدل تی سی ایکس ادونسد...

  دوچرخه جاینت مدل تی سی ایکس ادونسد پرو 1 لیافت تمام تعریف ها و تمجید ها را دارد. این دوچرخه کورسی حرفه ای تحت هر شرایطی بهترین عملکرد خود را ارائه می دهد. برخورداری از فریم و دوشاخ کربن فوق سبک با طراحی ژئومتریک و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته و انحصاری جاینت از مهم ترین ویژگی های Giant TCX Advanced Pro 1 محسوب می شوند و آن را به یکی از بهترین ها برای...

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه-کورسی-جاینت-تی-سی-ایکس-اس-ال-آر-2-GIANT-TCX-SLR-2-2018
  خرید محصول
  دوچرخه کورسی جاینت مدل تی سی ایکس اس ال آر...

  دوچرخه جاینت مدل تی سی ایکس اس ال آر 2 برای سواری روی انواع سطوح طراحی شده است و تحت هر شرایطی سرعت و کنترل بالایی ارائه می دهد. این دوچرخه کورسی جدید دارای فریم از جنس سبک ترین نوع آلومینیوم بوده و به تکنولوژی های پیشرفته جاینت مجهز شده است. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید حضوری مستمر در جمع پیشتازان مسابقه داشته باشید یا در ماراتن های دشوار شرکت کنید، ما...

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل انوای ادونس 1 -2014 - ENVIE Advanced 1 - 2014
  خرید محصول
  دوچرخه لیو مدل انوای ادونس 1- ENVIE...

  یک دوچرخه زیبا و حرفه ای برای بانوان 

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه-کورسی-جاینت-GIANT-PROPEL-ADVANCED-SL1-DISK-2019
  خرید محصول
  دوچرخه کورسی جاینت مدل پروپل ادونسد اس ال...

  با دوچرخه جاینت هیچ چیزی برای تسلط بر جاده و کسب پیروزی کم نخواهید داشت. این دوچرخه کورسی جدید با طراحی کاملا ایرودینامیک می تواند همچون موشک از سایر دوچرخه ها سبقت بگیرد و در هر شرایطی سرعت بالایی ارائه دهد. از سوی دیگر بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های جاینت در این مدل باعث می شود کنترل و بهره وری آن ارتقا یابد. با خرید دوچرخه Giant Propel Advanced SL...

  خروج‌از‌خط‌تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 0 - Giant 2019 Propel Advanced 0
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 0 - Giant...

  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 0 - Giant 2019 Propel Advanced 0 THIS LIGHTNING FAST AERO ROAD BIKE MINIMIZES DRAG AND GIVES YOU EVERY ADVANTAGE AGAINST THE WIND, BUT NOT AT THE COST OF RIDE QUALITY. ITS LIGHTWEIGHT COMPOSITE FRAME IS TUNED FOR A PERFECT RIDE QUALITY, WHETHER YOU’RE SPRINTING, CHASING OR MAKING YOUR ATTACK.

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 1 - Giant 2019 Propel Advanced 1
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 1 - Giant...

  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 1 - Giant 2019 Propel Advanced 1 THIS LIGHTNING FAST AERO ROAD BIKE MINIMIZES DRAG AND GIVES YOU EVERY ADVANTAGE AGAINST THE WIND, BUT NOT AT THE COST OF RIDE QUALITY. ITS LIGHTWEIGHT COMPOSITE FRAME IS TUNED FOR A PERFECT RIDE QUALITY, WHETHER YOU’RE SPRINTING, CHASING OR MAKING YOUR ATTACK

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس دیسک 1 - Giant 2019 Propel Advanced 1 Disc
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس دیسک 1 -...

  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس دیسک 1 - Giant 2019 Propel Advanced 1 Disc this aero road bike minimizes drag so you can accelerate and sprint faster

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 2 - Giant 2019 Propel Advanced 2
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 2 - Giant...

  دوچرخه جاینت مدل پروپل ادونس 2 - Giant 2019 Propel Advanced 2  ITS LIGHTWEIGHT COMPOSITE FRAME IS TUNED FOR A PERFECT RIDE QUALITY, WHETHER YOU’RE SPRINTING, CHASING OR MAKING YOUR ATTACK

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس پرو 0 - Giant 2019 TCR ADVANCED PRO 0
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس پرو 0 -...

  پیمودن سخت ترین سر بالایی و سر پایینی ها با اعتماد به نفس برای تمرین یا مسابقه T CR ADVANCED PRO دوچرخه ای همه کاره است. نسبت استحکام به وزن بالا و بدنه ی کامپوزیت ADVANCED با دوشاخ OVERDRIVE 2 تمام کربن و لوله زین VARIANT برای شما دوچرخه مناسب هرنوع سواری جاده را ایجاد می کند.

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس پرو دیسک 0 - Giant 2019 TCR ADVANCED PRO 0 Disc
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس پرو دیسک 0...

  پیمودن سخت ترین سر بالایی و سر پایینی ها با اعتماد به نفس برای تمرین یا مسابقه T CR ADVANCED PRO دوچرخه ای همه کاره است.  THIS UNBEATABLE ALL-ROUNDER IS LIGHTWEIGHT, ULTRA-EFFICIENT, AND ALWAYS IN CONTROL. FROM THE STEEPEST CLIMBS TO THE FASTEST DESCENTS—IN ALL CONDITIONS AND ANY WEATHER—TCR ADVANCED PRO DISC TAKES IT TO THE NEXT LEVEL.

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس 0 - Giant 2019 TCR ADVANCED 0
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس 0 - Giant...

  دوچرخه آینده دوچرخه های جاده با کنترل عالی در هرشرایط. مناسب برای مسابقات و تورهای جاده ، تمرین های شخصی، با بدنه سبک کامپوزیتی و لوله زین تنظیم شونده جدید VARIANT و ترمزهای دیسکی با ضامن چرخ mm12 بهترین سواری را جاده را تجربه کنید. THE MOST EFFICIENT RACE BIKES HAVE THE PERFECT BALANCE OF LIGHT WEIGHT, STIFFNESS AND SMOOTH COMPLIANCE ON THE ROAD

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس کی او ام 1 - Giant 2019 TCR ADVANCED 1 KOM
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل تی سی آر ادونس کی او ام 1...

  The Advanced-grade composite of the TCR Advanced frame manages to shave every gram possible—without sacrificing its pedal-stomping stiffness

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف