دوچرخه شهری ، اقتصادی ترین خرید زندگی هر فرد!!!


همه‌ی افراد برای سفر در شهری و انجام کار های روزانه خود نیازمند استفاده از وسیله نقلیه اند.وسیله نقلیه هرچه ارزان تر باشد و خرابی کمتری داشته باشد ، مناسب تر است از این رو دوچرخه شهری بهترین انتخاب برای سفر های درون شهری است . استفاده از دوچرخه شهری برای رفت آمد به محل کار علاوه بر کاهش هزینه های ش...

دوچرخه شهری ، اقتصادی ترین خرید زندگی هر فرد!!!


همه‌ی افراد برای سفر در شهری و انجام کار های روزانه خود نیازمند استفاده از وسیله نقلیه اند.وسیله نقلیه هرچه ارزان تر باشد و خرابی کمتری داشته باشد ، مناسب تر است از این رو دوچرخه شهری بهترین انتخاب برای سفر های درون شهری است . استفاده از دوچرخه شهری برای رفت آمد به محل کار علاوه بر کاهش هزینه های شما ، بدن شما را در برابر بیماری ایمن می‌کند.در ادامه به بررسی ویژگی های دوچرخه شهری می‌پردازیم تا شما اقتصادی ترین خرید زندگی خود را تجربه کنید. دوچرخه های شهری محبوبترین و رایج ترین دوچرخه ها هستند. این نوع دوچرخه عموما برای مسیرهای هموار درون شهری ساخته می شوند وبطور کلی برای سواری های کابردی تولید می شوند در مقایسه با دوچرخه هایی که انحصارا برای هدفی مانند دوچرخه سواری کوهستان و یا دوچرخه سواری مسابقه ای ، دوچرخه شهری در محبوبیت درحال رشد است چرا که نگرانی ها بین ساکنین زمین درمورد مسائل محیط زیستی و آسیب ها به زیستگاه جانداران متعدد درحال جانگیری و افزایش است. 


ویژگی های دوچرخه شهری :

ویژگی مشترک بین تمام دوچرخه های شهری تایر های سایز 28 است و به دوچرخه های شهری ، دوچرخه 28 نیز گفته می‌شود . تایر هایی با قطر 28 اینچ به شما کمک می‌کند تا سواری سرعتی تری در مسیر های شهری داشته باشید و ناهمواری ها مسیر را به آسانی پشت سر بگذارید.از دیگر ویژگی های دوچرخه شهری داشتن طبق قامه با تعداد دندانه بسیار بالا است . دوچرخه شهری در اکثر مدل ها دارای سیستم تعلیق نیست اما در برخی از مدل های خاص دارای یک سیستم تعلیق در بخش دوشاخ جلو است . از دیگر ویژگی های دوچرخه شهری ترکبند ، گلگیر و زین پهن است تا شما به راحتی بتوانید در مسیر های شهری تردد کنید و وسایل مورد نیاز خود را با خود حمل کنید.

 • فریم دوچرخه شهری : فریم یا بدنه قسمتی از دوچرخه است که بوسیله آن اجزای دوچرخه همه باهم در ارتباطند از همین رو این بخش اسکلت هم خوانده می شود تا اهمیت آن پررنگ تر شود. فریم انواع دوچرخه ویژگی های دارد که آن وسیله را برای هدف تعیین شده مناسب کند. برای نمونه دوچرخه های کوهستان برای مسیرهای سنگلاخی و کوهستانی تولید می شوند که بازتاب دهنده نیاز شخص سوارکار به بدنه ای سبک همچینین مجهز به کمک فنر است. پس در دوچرخه شهری نیز بعد از جمع آوری اطلاعات بررسی هر یک از آنها و تلاش در تطابق نیاز شهروندان، با یک به یکِ خصوصیات دوچرخه، فریمی تولید می شود که اشخاص با اعتماد کامل به کارایی آن به خیابان های شهر می آیند. بدنه دوچرخه شهری فشرده تر یا با اصطلاح رایج تر جمع و جور تر است. به این معنی که زوایا در این بدنه تند تر هستند. در هندسه فریم هر درجه تغییر در زوایای بدنه بیانگر اضافه شدن یک ویژگی به دوچرخه است و در این بین،دوچرخه شهری از این تغییرات مستثنا نیست. با تیز تر شدن زوایا، دو عامل بسیار مهم در هندسه دوچرخه به نامهای slack  و reach  تغییر می کنند که هردو از مهمترین معیارهای تعیین سایز مناسب شخص هستند.reach  فاصله افقی میان توپی تنه تا نقطه میانی لوله بالایی و stack فاصله عمودی از توپی تنه تا میانه لوله بالایی است. این دو اصلی ترین واحد اندازه گیری هستند که سایز و حالت نشستن شمارا تعیین می کنند. به عبارت ساده تر slack نشانگر طول وسیله و reach نمایانگر عرض آن است. همچنین با تیز شدن زوایه ای مثل head angle بین طول دوشاخ و خط فرضیِ میان دوچرخ، دوچرخه سریع تر حرکت می کند. علاوه بر این، اکثر دوچرخه های شهری به‌صورت step through طراحی می شوند به این معنی که لوله بالایی فریم پایین تر یا به عبارت دیگر خمیده، شکل میگیرند. چنین مدل بدنه ای در تولید دوچرخه شهری پیاده می شود تا شخص به راحتی پیاده و سوار دوچرخه شود. این طراحی بخصوص همچنین حالت نشستن قائمی را برای سوارکار فراهم کرده و اورا در آرامش و راحتی به مقصد می رساند.
 • قطعات دوچرخه شهری : در ساخت انواع دوچرخه شهری قبل از هر مطلب دیگری تولید کننده به گزینش اجزا و قطعاتی فکر می کند که از بهم پیوستن آنها عملکردی برآید توانمند در ایجاد راحت ترین وسیله برای سوارکار به این صورت که شخص از سفر درون شهری خود گلایه ای نداشته باشد. فرمان در دوچرخه شهری عموما خمیده است و بعلت کرپی فرمانِ بلندتر، بالاتر تعبیه می شود. فرار از ترافیک هم برای سوارکارانِ دوچرخه شهری امری مشکل نیست چرا که فرمانها عموما طول کمتری دارند و اشخاص می توانند از میان صف های طولانی از ماشین ها عبور کنند. زین دوچرخه های شهری پهن تر هستند که تاثیراتش نیاز به بیان شدن ندارند. از آنجا که اصولا برای انجام خرید روازانه ،مدرسه رفتن یا رفتن به محل کار لباس ورزشی نمی پوشیم وبرعکس با لباس های راحت و یا رسمی سوار دوچرخه می شویم، پس برای سالم نگه داشتن لباس هایمان در هر سواری، دوچرخه های شهری با قاب زنجیرو گلگیر تجهیز می شوند. این دو به همین صورت از زنجیر و تایر محافظت می کنند تا سوارکار در باران و گِل باز نماند. دوچرخه شهری به نسبت دیگر دوچرخه ها سنگین تر است. در نگاه جزئی تر به قطعات دوچرخه شهری متوجه می شویم که طبق های جلو بزرگتر هستند و دندانه های بیشتری دارند تا با ایجاد گشتاور بیشتر سرعت را افزایش دهند. این امر از خستگی فرد هنگام پدال زنی با توجه به وزن این دوچرخه ها، جلوگیری می کند.دوچرخه شهری اصولا دنده های زیادی ندارد به همین دلیل خودروها هم از 8 یا نهایتا 9 بالا نمی رود به هرحال این دوچرخه ها برای خیابان های کاشی یا آسفالت شدۀ شهر طراحی شده اند. معمولا ترمز از نوع ویبریک روی این دوچرخه ها کارگذاشته می شود که هم اطمینان حاصل شود و هم ثبات قیمت حفظ شود.البته لازم به ذکر است که دوچرخه شهری با ترمز هیدرولیک هم وجود دارد.

انواع دوچرخه شهری :

یک دسته بندی برای انواع دوچرخه شهری از لحاظ طراحی و ساخت مربوط به استفاده از کمک فنر (بخصوص در دوشاخ جلو) و دوچرخه های کاملا بدون کمک فنر است . اصولا به هر میزان کمک فنر در دوچرخه کمتر استفاده شده باشد هدر رفت انرژی کمتر خواهد بود و در مقابل دوچرخه نرمی کمتری هم خواهد داشت . در اینصورت انواع دوچرخه شهری نیز به دو دسته تقسیم خواهند شد . از انواع دوچرخه شهری کاملا خشک میتوان به دوچرخه شهری Giant Escape , Giant FastRod , Giant Cross اشاره کرد که بسیار سریع و با گشتاور بالایی حرکت میکنند و نوع دیگر دوچرخه شهری با کمک فن میتوان به دوچرخه هایی نظیر : Giant Cypres اشاره کرد که یک دوچرخه بسیار عالی و خوش رکاب و نرم است و قطعا دوچرخه سواری با آن لبخند را بر روی لب شما خواهد آورد . از دیگر انواع دوچرخه شهری باید به دوچرخه شهری اسکات ، دوچرخه شهری فلش و دوچرخه شهری ویوا اشاره کرد .


قیمت دوچرخه شهری :

بودجۀ بالایی ندارید؟ قصد ندارید مبلغ زیادی را به دوچرخه شهری خود اختصاص دهید؟ به دنبال روشی اقتصادی برای انجام سفرهای درون شهری خود هستید؟ جای نگرانی نیست، قیمت دوچرخه شهری در مقایسه با انواع دوچرخه های دیگر با ثبات تر و به نسبت پایین تر است. در واقع، یکی از وجوه تمایز در بین دوچرخه های دیگر، قیمت دوچرخه شهری است. اگر تابحال به دلیل قیمت بالای دوچرخه های دیگر خودرا از دوچرخه سواری دریغ کردین بهتر این است که قیمت دوچرخه را چک کنید.

هر فروشگاه دوچرخه در ایران طیف گسترده ای از قیمت دوچرخه شهری را ارائه می‌دهد . این اختلاف قیمت در دوچرخه های شهری به علت تفاوت در فریم ، سیستم دنده ، سیستم ترمز و سیستم تعلیق است اما فریم مهم ترین و تاثیر گذار ترین بخش در قیمت دوچرخه شهری است.در انتخاب دوچرخه شهری ، ابتدا به استاندارد بودن فریم توجه کنید و سپس به فکر خرید دوچرخه شهری با لوازم رده بالا باشید.


بهترین دوچرخه شهری :

در حال حاضر برند های زیادی دوچرخه شهری تولید می‌کنند و روانه بازار می‌کنند اما بسیار از این برند های هیچ استانداردی را در تولید دوچرخه های خود رعایت نمی‌کنند و دوچرخه های خود را به صرف داشتن لوازم رده بالا و به خصوص شانژمان رده بالا به فروش می‌رسانند . برند جاینت به عنوان بزرگترین تولید کننده دوچرخه و لوازم دوچرخه در دنیا شناخته می‌شود که بهترین دوچرخه شهری را در دنیا تولید و به بازار عرضه می‌کند . اگر به دنبال خرید بهترین دوچرخه شهری هستید ، قطعا بهترین خرید برای شما ، خرید دوچرخه شهری جاینت است.


خرید اینترنتی دوچرخه شهری :

همانطور که در بالا اشاره شد ، به هنگام خرید دوچرخه اینترنتی شهری ابتدا باید به استاندارد بودن فریم توجه کرد.خرید دوچرخه به بدون توجه به این امر موجود نارضایتی شما از خرید می‌شود و شما را از ورزش کردن دور می‌کند . نکته مهم دیگر به هنگام خرید دوچرخه شهری ، انتخاب دوچرخه متناسب با قد شماست . هر برند چارت سایز متناسب با خود را دارد پس به هنگام خرید دوچرخه شهری ، حتما دوچرخه با سایز فریم متناسب با قد خود را تهیه کنید. بی گمان خرید اینترنتی دوچرخه شهری به جهت استفاده بعنوان وسیله نقلیه درون شهری و یا تفریح و ورزش از مفرح‌ترین و شادترین خریدهای هر فرد محسوب میشود که با کمی دقت و ریزبینی خاطره خوشی در ذهن هر فرد باقی خواهد گذاشت . در هنگام خرید اینترنتی دوچرخه و بخصوص دوچرخه شهری از آنجا که شما محصول را از نزدیک مشاهده و بررسی نمیکنید پس حتما با نکته سنجی تمام جوانب مخالف فنی و طراحی دوچرخه را بررسی نموده و راهنمایی کامل را از فروشنده بخواهید تا از خرید خود راضی باشید. 


فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی دوچرخه در ایران طیف گسترده ای از بهترین دوچرخه های شهری را در کنار هم گرد آورده است.شما برای آگاهی از قیمت دوچرخه شهری و خرید آن می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا اقتصادی ترین خرید زندگی خود را تجربه کنید.

بیشتر

دوچرخه شهری 

 • دوچرخه شهری جاینت اسکیپ 2 سیتی دیسک |...

  دوچرخه اسکیپ 2 سیتی دیسک یک سواری شهری لذت بخش را به شما ارائه می دهد.با این دوچرخه در شهر سفر کنید و تناسب اندام خود را حفظ کنید.Escape 2 city Disc با یک فریم آلومینیومی بسیار سبک به همراه ترمز های دیسکی بالاترین راندمان در دوچرخه سواری را به شما ارائه می دهد تا از سواری لذت ببرید.

  27,680,000 تومان 28,080,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه جاینت اسکیپ 2 - Giant Escape 2 city - 2018
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت اسکیپ 2 سیتی | (Giant Escape...

  برای تولید دوچرخه شهری اسکیپ 2 از یک بدنه آلومینیومی سبک وزن ALUXX که طراحی شده برای چرخهای سایز 700 می باشد، استفاده شده. هندسه پایدار در طراحی این دوچرخه پدال زدن را برای شما بسیار لذت بخش می نماید ، حتی با وجود ترکبند و خورجین عقب بر روی آن دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی را بسیار راحت می کند. این دوچرخه مجهز به گلگیر و ترکبند عقب برای استفاده روز مره...

  خروج از خط تولید ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوجرخه جاینت مدل سایپرس دی ایکس | (Giant...

  یکی از بهترین دوچرخه شهری های موجود در بازار که شما را دوچرخه سوار خواهد نمود دوچرخه جاینت مدل سایپرس دی ایکس  2018 - Giant cypress DX است. این دوچرخه با ظاهر زیبای خود از جمله دوچرخه های کلاسیک شهری به شمار میاید که تداعی کننده ترکیب طراحی مدرن و کلاسیک میباشد. با این دوچرخه متوجه گذر زمان نخواهید شد و فقط در مسیر لذت می برید .

  3 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه-شهری-جاینت-انی-رود-ادونسد-1-GIANT-ANY-ROAD-ADVANCED-1-2018
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه شهری کرین جاینت مدل انی رود ادونسد...

  اگر در فکر خرید دوچرخه برای گردش و تفریح هستید، ما دوچرخه جاینت مدل انی رود ادونسد 1 را به شما پیشنهاد می دهیم. با وجود فریم کربن و طراحی ژئومتریک، سواری با این دوچرخه شهری جدید لذت بخش تر از همیشه خواهد بود. علاوه بر آن، بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته در Giant AnyRoad Advanced 1 باعث شده است این دوچرخه عملکرد بدون نقصی در جاده های آسفالت، سنگریزه یا...

  خروج از خط تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه شهری جاینت مدل تافرود اس ال آر جی...

  دوچرخه جاینت مدل تافرود اس ال آر جی ایکس 0 دشوار ترین ماجراجویی ها را به تجربه ای لذت بخش تبدیل می کند. این دوچرخه شهری ارزان قیمت دارای فریمی متشکل از سبک ترین نوع آلومینیوم است و به دوشاخ جلو کربن مجهز شده است تا بتواند مرز های محدودیت را جابجا کند. علاوه بر آن، بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های شرکت جاینت در طراحی و ساخت Giant ToughRoad SLR GX 0 آن را...

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه شهری جاینت مدل تافرود اس ال آر 1 |...

  اگر قصد دارید با خرید دوچرخه به گشت و گذار در طبیعت بپردازید، می توانید روی امکانات دوچرخه جاینت مدل تافرود اس ال آر 1 حساب کنید. این دوچرخه شهری / توریستی نه تنها روی جاده های آسفالت، بلکه در مسیر های دشوار و زمخت نیز سواری روان و لذت بخشی را رقم می زند. برخورداری از فریم آلومینیوم فوق سبک، دوشاخ جلو کامپوزیتی، سیستم دنده و ترمز قدرتمند، و باربند های جلو...

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه شهری جاینت مدل تافرود اس ال آر 2 |...

  رسیدن به انتهای جاده آسفالت پایان ماجراجویی های شما نیست. با دوچرخه جاینت مدل تافرود اس ال آر 2 می توانید محدودیت ها را پشت سر بگذارید و دوچرخه سواری سریع و روان در مسیرهای چالش برانگیز را تجربه کنید. این دوچرخه شهری ارزان قیمت دارای بدنه ای از جنس آلومینیوم فوق سبک است و از دوشاخ جلو کامپوزیتی به همراه لاسیتک های بدون تیوب و سیستم زین ضد لرزش بهره می برد. 

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه شهری جاینت مدل روم 1 دیسک | (GIANT...

  دوچرخه جاینت مدل روم 1 دیسک در عین سادگی دارای قابلیت های متنوع است. با وجود بدنه ای از جنس آلومینیوم فوق سبک و فرمان صاف، Giant Roam 1 Disk ترکیبی از بهترین ویژگی های دوچرخه شهری و دوچرخه کوهستان را در اختیار شما قرار می دهد. کافیست پس از خرید دوچرخه نقشه ای برای گردش ترتیب دهید و از دوچرخه سواری روی جاده های آسفالت، مسیر های کوهستانی، سنگلاخ ها و حتی...

  1 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه شهری جاینت مدل روم 1 دیسک | (GIANT...

  دوچرخه جاینت مدل روام 2 دیسک (ROAM 2 DISK (2018 طراحی دقیق و مثال زدنی کمپانی جاینت برای این مدل از دوچرخه ، قطعا شما را شگفت زده خواهد نمود . دوچرخه ای روان و کارآمد برای استفاده شهری و جاده با ترمزهای قدرتمند دیسکی و چرخ های سایز 700 که گشتاور بالایی تولید نموده و دوچرخه سواری در مسافت های بالا را برای شما آسان و همراه با لذت خواهد نمود

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچر خه جاینت مدل سدونا دی ایکس (SEDONA DX...

  دوچر خه جاینت مدل سدونا دی ایکس - SEDONA DX - 2018 اوج راحتی و لذت در دوچرخه سواری در مسیر های شهری و حتی جاده ها و مسیر های سخت و خشن خارج از شهر ، همراه با این دوچرخه به تناسب اندام خود دست یابید و رفت و آمدهای شهری خود را با دوچرخه انجام دهید . این دوچرخه همواره بهترین همراه شما خواهد بود تا از تک تک لحضات دوچرخه سواری خود لذت ببرید

  0 نقد(ها)
  بیشتر
 • دوچرخه-جاینت-ای-آر-ایکس-1-2018-ARX-1
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل ای آر ایکس 1 | (Giant ARX...

  اگر در فکر خرید دوچرخه سریع و قابل اعتماد برای جاده های چالش برانگیز هستید، دوچرخه جاینت مدل ای آر ایکس 1 را جزو گزینه های اصلی خود بدانید. فرمان صاف و سیستم چرخ سایز 27.5 این دوچرخه دومنظوره را آماده خوشگذارنی با تجربه حداکثر سرعت کرده است. همچنین با وجود فریم سبک آلومینیومی و قطعات درجه یک از بهترین برند ها شما می توانید تا ساعت ها از دوچرخه سواری لذت...

  خروج از خط تولید ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه جاینت مدل ای آر ایکس 2 - 2018 - ARX 2 - 2018
  حراج!
  خرید محصول
  دوچرخه جاینت مدل ای آر ایکس 2 | (Giant ARX...

  دوچرخه جاینت مدل ای آر ایکس 2 - GIANT ARX 2 2018 این دوچرخه برای شما اعتماد به نفس و راحتی خاصی برای سواری در هر مسیری را به ارمغان می آورد . دوچرخه قابل استفاده برای دوچرخه سواری شهری و دوچرخه سواری کوهستان با طراحی خاص از کمپانی معتبر جاینت.

  خروج از خط تولید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف