دوچرخه بزرگسالدوچرخه کوهستانراهنمای خرید دوچرخه

توصیه‌هایی برای خرید بهترین دوچرخه کوهستان

با توجه به تنوع بسیار بالا مدل‌ نگرانی‌های زیادی در مورد انتخاب و خرید دوچرخه کوهستان در مدل مناسب وجود دارد.

فرقی نمی‌کند که به تازگی سواری با دوچرخه کوهستان را آغاز کرده‌اید یا خیر؟ قصد داریم در این مقاله از مجموعه مقالات آریا چرخ به معرفی چند نکته ساده برای دوچرخه سواران تازه کار کوهستان بپردازیم. اگر به دوچرخه سواری در کوهستان علاقه دارید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

دوچرخه کوهستان مخصوص خود را پیدا کنید

اگر می‌خواهید دوچرخه کوهستان خریداری کنید، بر روی دوچرخه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که باعث پیشرفت عملکرد شما شود. سرمایه گذاری روی دوچرخه کار بسیار بزرگی است. بهتر است روی دوچرخه‌ای که کمی بهتر و بالاتر از سطح نیازتان است سرمایه‌گذاری کنید. بدین ترتیب از خرید خود کاملاً راضی و از سواری روی آن هیجان زده خواهید شد.
از مناسب بودن سایز دوچرخه اطمینان حاصل کنید. مهم است که بتوانید به راحتی روی لوله زین دوچرخه در حالت ایستاده قرار بگیرید و کف پاهایتان روی زمین باشد. ارتفاع زین باید قابل تنظیم باشد. زین باید به گونه‌ای تنظیم شود که بتوانید در حین رکاب زدن پاهایتان را به راحتی خم و راست کنید. بنابراین زین نباید خیلی بالا یا پایین باشد، چون می‌تواند به زانوهای شما آسیب وارد کند.
بهتر است به هنگام خرید دوچرخه کوهستان از یک فروشنده متخصص و حرفه‌ای یا یک دوست دوچرخه سوار برای تنظیم دوچرخه و شخصی سازی آن کمک بگیرید. تنظیم بودن سایز دوچرخه با بدن شما می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر میزان راحتی‌تان در حین دوچرخه سواری داشته باشد. بنابراین باید به جزئیاتی چون تنظیمات ترمز روی دسته فرمان و محل قرارگیری زین روی بدنه به دقت توجه شود تا بتوانید مسیر موفقیت را به راحتی دنبال کنید. برای راهنمایی کامل در این مورد به مقاله تاثیر انتخاب و خرید دوچرخه استاندارد (بر اساس سایز) بر سلامتی بدن + تصاویر اختصاصی مراجعه کنید.


از لوازم جانبی و تجهیزات ایمنی دوچرخه کوهستان استفاده کنید

موقع خرید دوچرخه بهتر است تجهیزاتی چون کلاه ایمنی مناسب، کفش راحت، دستکش ایمنی برای محافظت از دست‌های خود‌ را نیز تهیه کنید. همراه داشتن چند ابزار ساده برای تعمیر دوچرخه و پنچرگیری نیز بسیار مهم است. شما برای دوچرخه سواری تفریحی، نیازی به تجهیزات بسیار پیشرفته ندارید. قطعاً مجهز بودن دوچرخه به تجهیزات پیشرفته خوب است، اما اگر بودجه کمی دارید خرید دوچرخه‌های گران قیمت با تجهیزات حرفه‌ای منطقی نیست. همچنین خرید یک شورت ورزشی خوب می‌تواند تأثیر بسیاری در راحتی و کیفیت سواری شما داشته باشد.

لوازم جانبی دوچرخه

 

ساده شروع کنید

دوچرخه سواری با دوچرخه کوهستان فقط همان چیزی نیست که در شبکه‌های اجتماعی، یوتیوب و مجلات ورزشی می‌بینید. بنابراین لازم است که سواری در کوهستان را بر اساس اصول اولیه و بسیار ساده آغاز کنید. بهتر است در شروع استفاده از دوچرخه کوهستان، در مسیرهای قابل دسترسی و هموارتر حرکت کنید. می‌توانید دوچرخه سواری خود را در مسیرهای سوارکاری که موانع خاصی از جمله سنگ، ریشه، مانع، نوردهی و غیره ندارند آغاز کنید. بنابراین مسیرهای هموار را انتخاب کرده و روی راحتی و کیفیت سواری خود تمرکز کنید. سواری با دوچرخه کوهستان می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و سرگرم کننده باشد.
بعد از خرید دوچرخه کوهستان، سواری خود را در مسیرهای هموار شروع کنید. از این کار لذت ببرید، سپس سراغ مسیرهای دشوارتر بروید. از هر سواری به عنوان یک پله برای پیشرفت خود استفاده کنید.

به یک گروه دوچرخه سواری بپیوندید

بعد از خرید دوچرخه کوهستان و آغاز سواری بهترین چیزی که می‌تواند شما را به یادگیری و پیشرفت تشویق کند، ملحق شدن به یک گروه دوچرخه سواری است. پیوستن به یک گروه نه تنها سرگرم کننده است بلکه باعث پیشرفت شما در این مهارت و رسیدن به تناسب اندام مناسب باشد.
اینکه گروهی را برای دوچرخه سواری انتخاب کنید خوب است، اما خودتان را با کسی قیاس نکنید. اگر در مسیر دوچرخه سواری چیزی برایتان ترسناک به نظر می‌رسد، کافی است پیاده شوید و کمی با دوچرخه پیاده روی کنید. یادتان باشد همه چیز مهیا است تا شما از یک ورزش جدید لذت ببرید. لازم است گروهی را انتخاب کنید که شما را برای دوچرخه سواری در مسیر تشویق کنند، نه اینکه شما را کنار بزنند و رقابت کنند.
در واقع دوچرخه سواری گروهی باید دوستانه، سرگرم کننده و انگیزه‌ای برای پیشرفت باشد نه نا‌امید کننده! بنابراین اجازه ندهید دیگران در میزان پیشرفت شما نقشی داشته باشند. ترس‌هایتان را با هم گروهی‌هایتان در میان بگذارید. اگر چیزی شما را می‌ترساند یا سرعت آن‌ها در مسیر صعود بسیار زیاد است بهتر است این مسئله را به آن‌ها گوشزد کنید. اگر کندتر از دیگران هستید، عذرخواهی نکنید. همه دوچرخه سواران دقیقاً از همین نقطه شروع کرده‌اند. پس به سواری در گروه ادامه داده و به دنبال پیشرفت باشید.

دوچرخه سواری گروهی

درخواست کمک کنید

مسائل مختلفی درباره سواری با دوچرخه کوهستان وجود دارد. بنابراین اشکال ندارد سؤال بپرسید. هیچ‌کس انتظار ندارد که شما همه چیز را درباره سواری در کوهستان بدانید. دوچرخه سواران دیگر بسیار خوشحال می‌شوند که به شما کمک کنند. بنابراین برای مشورت گرفتن از کسی نترسید. این موضوع، سرعت یادگیری شما را بالا می‌برد و زمان شما را ذخیره می‌کند. بنابراین وقت کمتری برای آزمون و خطا تلف شده و زمان بیشتری برای لذت بردن از دوچرخه سواری در کوهستان خواهید داشت. هر پرسشی درباره: راه‌اندازی دوچرخه، مهارت دوچرخه سواری، انتخاب مسیر و مکان سواری و غیره دارید را بدون خجالت از یک دوست ورزشکار، سوارکار حرفه‌ای بپرسید.

خودتان باشید

دانشمندان معتقدند شجاع و ماجراجو بودن با اندکی ترس و احتیاط همراه است. بنابراین هرگز خود را به خاطر ترس‌هایتان تنبیه نکنید. سواری در کوهستان لذت خاصی دارد، پس خودتان را از این لذت محروم نکنید. لازم نیست مانند یک دوچرخه سوار حرفه‌ای عمل کنید. (آماتور به افراد علاقه مند گفته می‌شود و خجالت آور نیست.)
سواری با دوچرخه کوهستان در مسیرهای ناهموار می‌تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین مهم است که صبور باشید و در طول این مسیر مثبت فکر کنید. برای تبدیل شدن به یک دوچرخه سوار حرفه‌ای کوهستان نیاز به تمرین و زمان دارید. پس با ذهنی آماده پیشرفت، به یادگیری این مهارت بشتابید.

مهارت‌های خود را تقویت کنید

بعد از خرید دوچرخه اولین کاری که برای اطمینان از داشتن یک سفر ایمن و سرگرم کننده نیاز دارید انجام دهید، یاد گرفتن است. شما نمی‌توانید هیچ جایگزینی برای یادگیری مهارت دوچرخه سواری در کوهستان با تمرین در کنار یک مربی حرفه‌ای در محیطی امن پیدا کنید. بهتر است نه تنها روی مهارت دوچرخه سواری خود بلکه روی مسائل روانشناختی نیز کار کنید.
می‌توانید مطالبی درباره مهارت دوچرخه سواری که شامل تکنیک‌ها و استراتژی‌های روانشناختی است و منجر به غلبه بر موانع ذهنی می‌شود را مطالعه کنید. این کار کمک می‌کند تا زمان غلبه بر ترس خود را تشخیص دهید و همچنین به میزان راحتی و احساس امنیت شما در هنگام دوچرخه سواری خواهد افزود. خودآموختگی و آزمون و خطا می‌تواند درس‌هایی به شما دهد. بنابراین مطالعه و یادگیری بهترین عادتی است که از همان ابتدا باید انجام دهید. به طور مثال بهتر است به جای نگاه کردن به چرخ‌های جلو، به پایین مسیر نگاه کنید. این کار در شروع دوچرخه سواری کمی سخت است. زیرا حواس شما به راحتی پرت موارد ترسناک می‌شود. مشکل اینجا است که وقتی به مانعی که روبروی شما است خیره می‌شوید، می‌ترسید و متوقف می‌شوید.

همیشه با خود تنقلات داشته باشید

سواری با دوچرخه کوهستان در مسیرهای ناهموار هیجان انگیز، کمی سخت و انرژی‌بر است. به همین دلیل وقتی قند خون شما پایین می‌آید، همه چیز سخت‌تر می‌شود. سوخت گیری در طول مسیر بسیار مهم است. پس همیشه با خود کمی تنقلات و آب همراه داشته باشید. نیاز نیست به طول مسیر توجه کنید. مطمئن باشید گرسنگی و کم آبی اتفاقات بدی را به همراه خواهند داشت.

و در آخر

همان‌طور که می‌دانید قطعات، سیستم‌ها و تکنولوژی‌های استفاده شده برای مدل دوچرخه کوهستان تعیین کننده اصلی قیمت هستند. ما سعی داریم تا ارزانترین قیمت دوچرخه کوهستان را در فروشگاه اینترنتی آریا چرخ به شما ارائه دهیم، به همین سبب با مشاوره رایگان و ضمانت اصالت کالا شرایط را برای خریدی شیرین برای شما عزیزان فراهم نموده‌ایم.

 

امتیاز کاربران: 4 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا