آموزشیاخبار دنیای دوچرخه

چرا استفاده از دوچرخه نسبت به ماشین بهتر است؟

به چه دلیلی دوچرخه از سایر وسائل نقلیه بهتر است؟ برتری دوچرخه نسبت به اتومبیل چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهنده برتری دوچرخه نسبت به سایر وسائل نقلیه از جمله اتومبیل است. دوچرخه سواری طرفداران و علاقه‌مندان خاص خود را دارد ولی چرا بهتر است به جای اتومبیل از دوچرخه استفاده کنیم؟

احترام به طبیعت

احترام به طبیعت یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از دوچرخه به جای اتومبیل است. دوچرخه به جای استفاده از شما نیرو می‌گیرد پس دوچرخه‌ها هیچگونه گاز CO2 تولید نمی‌کنند و کاملا سازگار با محیط زیست هستند. همچنین در بسیاری از کشورها اتومبیل‌ها بابت رفت و آمدها مالیات می‌پردازند که این مورد برای دوچرخه‌ها وجود ندارد.

عدم نیاز به سوخت

هنگام استفاده از دوچرخه شما هیچ نگرانی برای مصرف سوخت نخواهید داشت و این یک نعمت بزرگ محسوب می‌شود. تنها سوخت مصرفی انرژی صرف شده از بدن شما خواهد بود. پس شما در هزینه سوخت صرفه جویی نموده‌اید و همچنین آلودگی کمتری ایجاد شده است.

برتری دوچرخه

سلامت جسم و روان

بیاید صادق باشیم. شما هنگام استفاده از خودرو چه ورزش‌هایی را تمرین می‌کنید؟ در حالی که بسیاری از تکنیک‌های بدن‌سازی هنگام دوچرخه سواری انجام می‌پذیرد. مضاف بر آن شما با دوچرخه سواری قبل و ربه‌های قوی‌تر خواهید داشت. دوچرخه‌ها به هیچ وسیله خاصی نیاز ندارند و شما پدال می‌زنید و ورزش می‌کنید. تناسب اندام یک مزیت بزرگ دوچرخه سواری به حساب می‌آید.

راحتی در استفاده

شما می‌توانید حداقل 10 دوچرخه را به راحتی در پارکینگ خود جای بدهید در حالی که هنگام استفاده از خودرو همیشه مشکل جای پارک وجود دارد. فقط کافیست مطمئن شوید که از یک قفل خوب برای دوچرخه استفاده می‌کنید.

رابطه اجتماعی قوی‌تر

دوچرخه سواری کمک زیادی به اجتماعی‌تر شدن شما خواهد کرد. یکی از ویژگی‌های دوچرخه و دوچرخه سواری عضویت در گروه‌های دوچرخه سواری و یافتن دوستان جدید است. شما می‌توانید با دوستان خود به سواری بپردازید، از مناظر و طبیعت لذت ببرید و در اجتماع دیده شوید.

بسیار ارزان‌تر بودن

دوچرخه‌ها نسبت به اتومبیل‌ها بسیاری ارزان‌تر هستند. شما می‌توانید با هزینه‌ای بسیاری کمتر از یک خودرو یک دوچرخه بسیار عالی و با کیفیت تهیه کنید. و در ادامه هم شما هزینه‌هایی که بابت تعمییر و نگهداری، سوخت و …. بابت یک خودرو صرف می‌کنید را با خرید یک دوچرخه پس‌انداز خواهید کرد.

هنگام دوچرخه سواری باید ایمن باشید، اما در کل، کلاه ایمنی بسیار مقرون به صرفه‌تر از بیمه است. استفاده از کلاه ایمنی بالاترین بیمه ممکن برای دوچرخه سواری است.

همانطور که گفته شد دوچرخه سواری مزیت‌های مخصوص به خود را دارد. آیا شما از طرفداران دوچرخه سواری هستید؟ به نظر شما چرا دوچرخه سواری بهتر از استفاده از اتومبیل و سایر وسایل حمل و نقل است؟

انواع دوچرخه

 

امتیاز کاربران: 0.7 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا