آموزشیاخبار دنیای دوچرخه

مهم‌ترین فواید دوچرخه سواری گروهی و جمعی چیست؟

قطعا دوچرخه سواری به عنوان یکی از بهترین و مفیدترین ورزش‌ها به صورت گروهی بسیار لذت بخش خواهد بود، بخصوص زمانی که شما دوچرخه سواری در مسافت‌های بین شهری یا طبیعت گردی را مد نظر دارید.

چرا باید دوستان خود را به دوچرخه سواری دعوت کنیم؟

دوچرخه سواری با دوستان، به خصوص در یک گروه، به شما کمک می‌کند تا خیلی بیشتر از آنچه در هنگام رانندگی با وسایل نقلیه دیگر انجام می‌دهید، تعامل داشته باشید. شما تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارید، به گروه خود منتقل می‌کنید. در ضمن دوستان جدیدی برای خود پیدا می‌کنید.
برای داشتن روحیه بالا (سلامت روحی) و بدن سالم (سلامت جسمی) حتما دوچرخه سواری کنید بخصوص به صورت دسته جمعی (گروهی) تا لذت دوچندانی را از ورزش خود ببرید و اشتیاق شما به ورزش و بخصوص دوچرخه سواری بیشتر شود. همیشه دیگران را نیز به دوچرخه سواری دعوت کنید تا آنان نیز از مزایای آن بهره‌مند شوند.


از فواید دعوت دوستانتان به دوچرخه سواری :

 

1) شما به یکدیگر انگیزه می‌دهید:

هنگامی که می‌دانید کسی منتظر شماست، احتمال بیشتری دارد که به دوچرخه سواری بروید، و با کمک یکدیگر می‌توانید اهداف خود را در کنار هم قرار دهید. به علاوه چه چیزی با ارزشتر از داشتن فردی با انگیزه بیشتر است؟

2) به نجات طبیعت کمک می‌کنید:

 دوچرخه سواری باعث آلودگی کربن صفر می‌شود و آن را به نوعی حمل و نقل پایدار با محیط زیست تبدیل می‌کند. یک دوچرخه می‌تواند جایگزین اتومبیل یا اتوبوس شما باشد، به خصوص برای سفرهای کوتاه‌تر.  علاوه بر اینکه شکل دیگری از سفر است، از نظر محیطی نیز دوستانه است زیرا از هیچ سوختی استفاده نمی‌کند بلکه فقط از قدرت عضلات استفاده می‌کند.

3) در فواید دوچرخه سواری شریک می‌شوید:

دوچرخه سواری مزایای زیادی برای به اشتراک گذاشتن با دوستان خود دارد. همه ما می‌دانیم که دوچرخه سواری چقدر عالی است: باعث می‌شود احساس جسمی خوبی داشته باشید، استرس را تسکین می‌دهد و این به شما کمک می‌کند تا عمیق‌تر بخوابید. حتی می‌تواند به شما کمک کند زندگی طولانی‌تری داشته باشید.دوچرخه سواری گروهی

4) احساسات را منتقل می‌کنید

دوستان خود را به دوچرخه سواری دعوت کنید، آنها شور و شوق دوچرخه سواری را به دوستان خود منتقل می‌کنند، این بهترین نوع طرح هرمی است. اگر بخواهیم زیرساخت‌های دوچرخه سواری بهتری داشته باشیم باید تقاضا را نشان دهیم، این یعنی گسترش این حس برای ترغیب بیشتر مردم به دوچرخه سواری به جای رانندگی با دیگر وسایل نقلیه.دوستان نزدیک احتمالاً بیش از یک غریبه به شما گوش می‌دهند، اما از طریق شبکه ارتباطات ما واقعاً می‌توانیم تفاوت ایجاد کنیم.

5) پولتان را پس انداز می‌کنید:

با دوچرخه سواری پول صرفه جویی کنید … و خود را در تعطیلات دوچرخه سواری درمان کنید. شاید شما به فکر انتخاب رشته جدید دوچرخه سواری باشید و تکنیک‌های مهم را از طریق مربیگری بیاموزید. یا شاید شما واقعاً علاقه دارید به تعطیلات دوچرخه سواری بروید؟ انجام این کارها در کنار هم، به اشتراک گذاری هزینه و گاهی با تخفیف‌های گروهی، مقرون به صرفه‌تر است. دوچرخه سواری ارزان‌ترین راه سفر با وسیله نقلیه است. شما در هزینه‌های زیادی مانند هزینه سوخت، هزینه نگهداری وسایل نقلیه و غیره صرفه جویی می‌کنید.

6) به پیشرفت مهارت‌های دوچرخه سواری کمک می‌کنید

دوچرخه سواری منظم باعث می‌شود مکان‌های مختلف شهرتان یا دیگر نقاط را تجربه کنید. همچنین باعث می‌شود جنبه‌های مختلف فنی یک چرخه را درک کنید. همه این موارد منجر به پیشرفت مهارت‌های سواری شما خواهد شد.

7) سرگرم کننده است

همه با این واقعیت موافقت خواهند کرد که دوچرخه سواری وسیله‌ای برای آزادی دوران کودکی ما بوده است، اما رشد تکنولوژی و پیشرفت‌های دیگر، جای خود را به گزینه‌های تازه رانندگی ماشین یا بازی در یک ایستگاه بازی داده است. همه اینها را متوقف کنید و دوباره با دوچرخه مانند یک کودک در فضای باز از خانه لذت ببرید.

کلام آخر

دوچرخه سواری یک راه عالی برای مسافرت کوتاه و تأثیر کمتر بر محیط زیست استچرا نمی‌خواهید این موضوع را با افرادی که به آنها اهمیت می‌دهید به اشتراک بگذارید؟

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا