آموزشیراهنمای خرید دوچرخهراهنمای خرید دوچرخه کودک

راهنمایی برای انتخاب دوچرخه کودک مناسب

بیان نکات مفید برای انتخاب سایز صحیح بهترین دوچرخه بچه‌گانه

انتخاب سایز دوچرخه مناسب برای کودک و نوجوانان شما از این جهت که تجربه دوچرخه سواری شادی داشته باشد اهمیت زیادی دارد. چه بسا اولین دوچرخه‌ای که برای آنها تهیه می‌کنید، آینده ورزشی آنها را رقم بزند و یک ورزشکار حرفه‌ای و یک قهرمان جهان را رقم بزند. در فروشگاه آریا چرخ ما اهمیت عرضه دوچرخه را برای نسل‌های آینده درک می‌کنیم و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که هنگام دوچرخه سواری لبخند رضایت بر چهره آنهاست.

مهم نیست که کدام نوع دوچرخه را برای قهرمانتان انتخاب می‌کنید، انتخاب اندازه و سایز مناسب برای اطمینان یافتن از یک سواری کنترل شده و متعادل ضروری است.

راهنمای انتخاب دوچرخه کودک

انتخاب دوچرخه در سایز مناسب برای جوان‌ترها نسبت به انتخاب برای افراد بزرگتر کار سخت‌تریست. در نهایت این سایز دوچرخه است که انتخاب نهایی را دیکته می‌کند. انتخاب دوچرخه با چرخ‌های بسیار بزرگ می‌تواند منجر ایجاد مشکلات تعادلی شود، در حالی که کوچک بودن آن ممکن است به معنای آن باشد که شخص در کنترل دوچرخه مشکل دارد، بنابراین پیدا کردن دوچرخه با اندازه مناسب  اهمیت زیادی دارد.

یکی از راه‌های تصمیم گیری در مورد سایز دوچرخه این است که فاصله سنی و قد آنها با سایز دوچرخه مطابقت داشته باشد. برخی از فروشگاه‌ها دارای یک نمودار روی دیوار هستند که فرزند شما می‌تواند آن را تست کند. اما به عنوان یک قاعده کلی شما می‌توانید برای انتخاب دوچرخه برای نوجوان خود راهنمای زیر را دنبال کنید:

  •         سن بین 2-4 سال و قد 94-112 سانتی‌متر: سایز 12
  •         سن بین 4-6 سال و قد 112-124 سانتی‌متر: سایز 16
  •         سن بین 6-9 سال و قد 124-138 سانتی‌متر: سایز 20
  •         سن بین 9-11 سال و قد 138-148 سانتی‌متر: سایز 24
  •         سن 11 سال و بزرگتر و قد 148-154 سانتی‌متر: سایز 26

نکاتی وجود دارند که ممکن است هنگام جستجوی دوچرخه در اندازه مناسب برای نوجوانان خود به دنبال آنها باشید:

  • هنگامی که کودک شما فرمان دوچرخه را گرفته است، بازوهای او باید کمی خم شوند. اگر بازوهای اون خیلی صاف باشند یعنی دوچرخه بزرگ است و اگر بازوهای او بیش  از حد خم شوند یعنی دوچرخه برای او کوچک است.
  • او باید هنگام نشستن روی زین به راحتی به پدال‌ها دسترسی داشته باشد تا بتواند با اطمینان سوار دوچرخه شود.
  • ماهیت و طراحی دوچرخه کودک را در موقعیت کنترل شده‌ای قرار می‌دهد و از یک سواری راحت و متعادل پشتیبانی می‌کند.
  • سوار باید بتواند روی لوله دوچرخه با هر دو پا صاف روی زمین بایستد.

بسیاری از والدین فکر می‌کنند خرید دوچرخه برای نوجوانشان راه حلی پر هزینه است. با این حال، به یاد داشته باشید خرید دوچرخه متناسب برای نوجوان شما، یک تجربه دوچرخه سواری ایمنی را برای اولین بار به او ارائه می‌دهد که مزیت‌های مخصوص خود را دارد (از جمله حس شادی بیشتر و قدرت کنترل بهتر دوچرخه).

 

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا