آموزشیراهنمای خرید لوازم دوچرخه

راهنمای خرید باربند دوچرخه (دوچرخه بند)

باربند دوچرخه بهترین ابزار برای حمل ایمن دوچرخه با خودرو در هر مسیری است که در مدل‌های سقفی و صندوقی تولید می‌شود.

تصمیم‌گیری در مورد خرید باربند دوچرخه بسیار مهم است. اکنون نسبت به قبل، گزینه‌های بیشتری پیش روی شماست و به همین دلیل خرید یک باربند برای دوچرخه می‌تواند کار پیچیده‌ای باشد. هنگام انتخاب و خرید دوچرخه بند باید عوامل مختلفی از جمله مدل ماشین، تعداد دوچرخه‌هایی که قصد حمل آن‌ها را دارید، سبک یا مدل باربند و میزان زمان‌ استفاده توجه داشت. باربندها بر اساس نحوه اتصال به خودرو به انواع: سقفی، قفلی و صندوقی تقسیم‌ می‌شوند. باربند را بر اساس نوع خودرو، لوازم جانبی نصب شده و حتی تعداد دوچرخه‌هایی که قصد حمل آن‌ها را دارید انتخاب کنید. به طور مثال اگر روی درب عقب خودروی شما چرخ یدک نصب شده باشد از باربندهایی با مدل‌های مخصوص استفاده نمایید. در ادامه به طور مفصل به معرفی هر یک از این مدل‌ها و بهترین برندهای تولید کننده آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


باربند سقفی حمل دوچرخه

باربند دوچرخه سقفی، مجموعه‌ای از میله‌های عرضی است که به روی سقف خودرو نصب می‌شود و دوچرخه را در طول مسیر نگهداری می‌کند. استفاده از باربند سقفی دوچرخه روی ماشین‌های شاسی‌بلند، ون و هر ماشین دیگری که سقف بلندی دارد کمی دشوار است. درباره این نوع باربند وابستگی بین قد فرد و استفاده از آن کاملا مشهود است. هر چه دوچرخه سنگین‌تر باشد حمل و نصب آن روی باربند سقفی سخت‌تر خواهد بود. حتی اگر حمل دوچرخه برای شما کار آسانی باشد، حداکثر سه دوچرخه را می‌توانید روی سقف قرار دهید. همچنین باید در نظر داشته باشید که برای حمل دوچرخه دوم و سوم به باربندهای جداگانه‌ای نیاز دارید. بنابراین باید هزینه بیشتری را برای خرید یک باربند سقفی دیگر بپردازید.

با این حال مدل سقفی برای ماشین‌هایی که ارتفاع سقف کوتاه‌تری دارند ایده‌آل خواهد بود. باربندهای کارخانه‌ای که روی سقف ماشین‌ها کار گذاشته شده‌اند، چند منظوره هستند و از آن‌ها می‌توان برای حمل وسایل موج سواری، چمدان، جعبه، دوچرخه و غیره استفاده کرد. اما برای حمل دوچرخه روی سقف این ماشین‌ها باید از دوچرخه بندهایی استفاده کرد که با میله‌های باربند ماشین سازگار باشند. باربندهای سقفی را می‌توانید یک بار نصب کرده و برای مدت طولانی استفاده کنید. زیرا این باربندها مانعی برای وسیله نقلیه ایجاد نمی‌کنند. همچنین در مسیرهای پرترافیک شهری نصب دوچرخه روی سقف نسبت به صندوق عقب، ایمن‌تر است.

نکته مهم در استفاده از دوچرخه بند سقفی

نصب باربند سقفی حمل دوچرخه روی ماشین و فیکس کردن دوچرخه روی آن، سبب افزایش ارتفاع وسیله نقلیه شما می‌شود. بدین ترتیب زمانی که دوچرخه روی خودروی شما قرار دارد امکان ورود به پارکینگ‌های مسقف، گاراژ، رستوران و غیره میسر نخواهد بود. اما گاهی رانندگان وجود دوچرخه روی سقف ماشین را فراموش کرده و در هنگام ورود به پارکینگ به دوچرخه و خودروی خود آسیب می‌زنند. در برخی از باربندهای سقفی، نیاز است که چرخ جلوی دوچرخه جدا شود. اما در برخی دیگر، نیاز به انجام این کار نیست و می‌توانید در زمانی که صرف باز و بسته کردن چرخ جلو می‌کنید صرفه جویی نمایید.


باربند صندوقی حمل دوچرخه

اگر باربند سقفی حمل دوچرخه برای شما مناسب نیست، باربند صندوقی دوچرخه می‌تواند گزینه بهتری باشد. این باربندها معمولاً به راحتی روی صندوق عقب نصب و جداسازی می‌شوند. دوچرخه بند صندوقی فضای ابعاد کوچکی دارد، و به راحتی روی خودروهای مختلف نصب شده و با آن‌ها سازگار هستند. استفاده و نصب آسان از مهم‌ترین مزایای این نوع باربندها هستند. این باربندها سبک بوده و در صورت عدم استفاده به راحتی جمع شده و فضای کمی را اشغال می‌کنند. دوچرخه بند صندوقی محدودیتی با نوع دوچرخه‌ها ندارد.
اما مهم‌ترین مشکل باربند صندوقی حمل دوچرخه، امنیت کم آن در مسیرهای ترافیک شهری است. این باربندها با تسمه، اهرم یا بست‌های مخصوص به صندوق عقب متصل می‌شوند و امکان دسترسی شما به صندوق عقب را نیز از بین می‌برند. این باربندها معمولاً دوچرخه‌ها را به وسیله دو بازو یا تسمه پشتیبانی و حمایت می‌کنند. اما ممکن است با برخی از مدل‌های دوچرخه کوهستان که دارای سیستم تعلیق کامل هستند و تنه و لوله‌های نامنظمی دارند سازگار نباشند. ظرفیت تحمل وزن این باربندها به چیزی حدود 17 کیلوگرم برای هر دوچرخه محدود می‌شود. بنابراین بهتر است برای دوچرخه‌های سنگین از این نوع باربندها استفاده نکنید.


باربند قفلی حمل دوچرخه

این نوع باربند دوچرخه برای ماشین‌هایی که صندوق عقب ندارند مانند ماشین‌های هاچ‌بک، دارای لاستیک زاپاس روی درب عقب و شاسی بلند طراحی شده‌اند. نوعی از این باربندها اهرمی هستند و روی قسمت پایین خودرو در جای بکسل نصب شده و از صندوق عقب فاصله دارند. این باربندها بین 2 تا 5 دوچرخه را بسته به نوع و سایز می‌توانند حمل کنند. مدل قفلی هم روی زاپاس قرار می‌گیرد. این مدل باربندها ممکن است روی پلاک خودرو را بپوشانند. لازم به ذکر است که این نوع باربند یکی از انواع باربند صندوقی است که به روی برخی از ماشین‌ها نصب می‌شود.


بهترین برندهای تولید کننده باربند دوچرخه

از بهترین برندهای تولید کننده باربند دوچرخه می‌توان به برندهای شیمانو، Elite ،PERUZZU و TULE اشاره کرد. تولیدات این برندها از نظر ایمنی، جنس و متریال اولیه، وزن، کیفیت ساخت، تعداد فیکساتورها و ظرفیت حمل با یکدیگر تفاوت دارند. این عوامل همچنین تعیین کننده قیمت نهایی این محصولات در برندهای مختلف هستند. در ادامه به پر فروش‌ترین باربندهای سقفی و صندوقی در فروشگاه آریا چرخ اشاره‌ای خواهیم داشت.

پرفروش‌ترین دوچرخه بندهای برند در آریا چرخ

 

باربند صندوقی دوچرخه انرژی

باربند صندوقی دوچرخه انرژی مدلbc-6426-3K-b

دوچرخه بند صندوقی انرژی به سبب استفاده از آلیاژ آلومینیوم در ساخت، شاهد هستیم که استحکام این محصول بسیار بالا بوده و وزن آن حداقل است. از طرفی بکارگیری یراق با کیفیت و عالی در جهت سبب آرامش خاطر بیشتری خواهد شد. این محصول با قابلیت حمل حداکثر 3 دستگاه دوچرخه گزینه مناسبی برای استفاده جهت انواع خودرو سواری، کراس، کراس اور و شاسی بلند است. قابلیت تنظیم زوایای مختلف برای بازوهای این باربند امکان نصب را راحت و سریع و بدون دردسر می‌سازد.


دوچرخه بند ماشین peruzzo venezia

باربند صندوقی دوچرخه پروزو مدل ونزیا | Peruzzo Venezia Bicycle luggage

محصولی بسایر با کیفیت از برند ایتالیایی پرازو می‌باشد. این مدل از بدنه آلومینیومی با وزن بسیار اندک و ممطابق استانداردهای روز دنیا تولید شده است. ونیزیا قابلیت حمل سه دوچرخه به طور همزمان را میسر کرده و ظرفیت حمل آن 45 کیلوگرم است. این دوچرخه بند از طریق 6 بند فیکس بر روی خودرو محکم می‌گردد.


باربند سقفی دوچرخه elite sanremo race-lock

باربند سقفی دوچرخه سواری الیت مدل Elite SANREMO RACE LOCK

این محصول فوق‌العاده تولید کمپانی معتبر الیت بوده و برای نصب دوچرخه باید چرخ جلو جدا شود. بدین ترتیب باید چرخ جلو را از قسمت دوشاخ دوچرخه جدا کرده و دوشاخ را روی قسمت جلویی فیکس کرد. این باربند بیشتر با دوچرخه‌های آلومینیومی سازگار است. ایمنی و استحکام این مدل بسیار بالا بوده و هیچ نگرانی برای آسیب به دوچرخه وجود ندارد.


سخن پایانی

هر باربند سقفی تنها می‌تواند یک دوچرخه را حمل کند. در نتیجه برای حمل دو یا سه دوچرخه نیاز به باربندهای جداگانه‌ای دارید و باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اما دووچرخه بند صندوقی امکان حمل همزمان دو یا سه، دوچرخه را میسر می‌کنند. در هر صورت با توجه به نوع خودرو، نوع و وزن دوچرخه، تعداد دوچرخه و غیره باربندهای مختلفی در دسترس است که می‌توانید با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا