آموزشیاخبار دنیای دوچرخهدوچرخه بزرگسالراهنمای خرید دوچرخه

راهنمای جامع خرید دوچرخه

تمام آنچه که برای خرید دوچرخه نیاز دارید تا بدانید را با مطالعه این مطلب خواهید دانست!

در این مقاله سعی داریم تا انواع دوچرخه کورسی، دوچرخه شهری، دوچرخه کوهستان، دوچرخه هیبرید دومنظوره، دوچرخه برقی، دوچرخه بانوان، دوچرخه کودک و دوچرخه BMX را به شما معرفی کنیم. در کنار معرفی انواع سبک دوچرخه، برندهای مطرح در زمینه تولید دوچرخه را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله خرید بهترین دوچرخه را تجربه کنید.

پیدایش دوچرخه :

پیدایش دوچرخه به زمان مصر باستان باز می‌‌گردد اما نسخه ابتدایی از دوچرخه‌های امروزی در سال 1839 توسط “پاتریک ملک میلان” طراحی و تولید شد. در ادامه سیر تکامل تولید دوچرخه، یک شرکت انگلیسی تولید چرخ خیاطی در سال 1868 توانست به صورت انبوه به تولید دوچرخه بپردازد.

پیداش دوچرخه در ایران به یک دهه قبل از جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. واردات دوچرخه تا سال 1338 ادامه پیدا کرد و با استقبال خوبی در ایران روبرو شد. در همان سال‌ها برای کاهش هزینه‌ها یک شرکت تولید دوچرخه در کرج برپا شد و با واردات قطعات دوچرخه، به مونتاژ و تولید دوچرخه پرداخت.

فواید استفاده از دوچرخه :

از جمله فواید استفاده از دوچرخه می‌توان به کاهش استرس اشاره کرد. دوچرخه سواری از جمله ورزش‌هایست که به شما کمک می‌کند تا متابولیسم بدن شما افزایش پیدا کند و این امر کمک شایانی به چربی سوزی و عضله سازی در بدن شما می‌کند. طبق تحقیقات انجام شده دوچرخه سواری به میزان 32 کیلومتر در هفته، خطر ابتلا  به بیماری قلبی و عروقی را به کمتر ازنصف می‌رساند. از مزیت‌های دوچرخه سواری نسبت به پیاده‌روی می‌توان به درگیری بیشتر عضلات و کاهش آسیب دیدگی‌های مفصلی اشاره کرد.


نکات اساسی در خرید دوچرخه مناسب :

در خرید دوچرخه 4 نکته اصلی وجود دارد که در ادامه به توضیح مفصل آنها می‌پردازیم.

فریم دوچرخه:

اساسی‌ترین و مهم‌ترین رکن هر دوچرخه، فریم است. فریم هر دوچرخه تعیین می‌کند که قطعات در چه فاصله‌ای از هم قرار بگیرند تا شما بالاترین راندمان سواری را داشته باشید. تفاوت در طراحی فریم، تفاوت در سبک سواری دوچرخه را به همراه دارد. پس اگر قصد خرید دوچرخه را دارید به اولین نکته‌ای که باید توجه کنید، فریم دوچرخه است.وزن بسیار کم و مقاومت بسیار بالا در کنار داشتن آیرودینامیک بالا از ویژگی‌های یک فریم متناسب است. هرچه فریم دوچرخه کشیده‌تر باشد و زوایای فریم بازتر باشد دوچرخه کوهستانی‌تر و هرچه فریم دوچرخه جمع‌تر باشد و زوایای فریم کوچک‌تر باشند، دوچرخه سرعتی‌تر است.

قطعات دوچرخه:

خرید دوچرخه به صرف داشتن قطعات رده بالا کار اشتباهی است. شما در ابتدا باید فریم متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید و سپس قطعات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در بخش سیستم دنده کمترین تاثیر در راندمان سواری را طبق عوض کن و شانژمان دارند در عوض طبق‌قامه و خودرو تاثیر به‌سزایی در راندمان سواری شما دارد. برای دوچرخه سواری در مسیرهای شهری تعداد 2-3 طبق‌قامه و تعداد 7-9 خودرو پاسخگوی نیاز شماست. برای سواری های کوهستان تعداد 1-3 طبق‌قامه و خودرو‌های 7تایی به بالا برای شما مناسب است. برای انتخاب دوچرخه دومنظوره انتخاب دوچرخه با تعداد طبق‌قامه 2-3 تایی و تعداد خودرو‌های 7‌تایی به بالا مناسب است. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تعداد طبق‌قامه‌های در دوچرخه‌های یکسان است، پس تفاوت سیستم دنده دوچرخه‌ها در چیست؟

تفاوت اصلی در تعداد سینی طبق‌قامه و خودرو نیست بلکه تفاوت اصلی در تعداد دندانه‌های طبق‌قامه و خودرو است.هرچه تعداد دندانه طبق‌قامه بیشتر باشد دوچرخه برای دستیابی به سرعت‌های بالاتر طراحی شده است. از طرف دیگر هرچه تعداد دندانه‌های خودرو بیشتر باشد دوچرخه برای کوهستان مناسب‌تر است.

بحث دیگر در بخش قطعات دوچرخه، سیستم ترمز است. برای داشتن یک سواری شهری شما نیاز به استفاده از ترمز‌های دیسکی ندارید و ترمز‌های ویبریک برای پاسخ‌گویی به نیاز به شما کفایت می‌کند. برای سواری در مسیرهای کوهستانی، داشتن ترمز‌های هیدرولیک برای این دوچرخه واجب است.

سایز مناسب دوچرخه :

دوچرخه براساس سایز تایر به دوچرخه 12، دوچرخه 16، دوچرخه 20، دوچرخه 24، دوچرخه 26، دوچرخه 27.5، دوچرخه 28 و دوچرخه 29 تقسیم‌بندی می‌شوند اما دوچرخه سایز مناسب شما براساس سایز تایر مشخص نمی‌شود بلکه سایز تایر سبک سواری شما را تعیین می‌کند. هر برندی فریم‌های خود را براساس مقیاس‌های خود تقسیم‌بندی می‌کند برای مثال برند جاینت از حروف XS, S, M, L, XL استفاده می‌کند. در برخی دیگر از برندهای دیگر از مقیاس اینچ استفاده می‌کنند. برای خرید دوچرخه متناسب با قد خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه خرید دوچرخه :

یکی از مهم‌ترین نکات در خرید هر محصول به خصوص در خرید دوچرخه هزینه و قیمت دوچرخه است. شاید شما به این فکر باشید که خرید دوچرخه ارزان قیمت به صرف داشتن قطعات رده بالا کیفیت سواری مناسبی را به شما ارائه می‌دهد اما این فکر کاملا اشتباه است. شاید تفاوت قیمت بین دوچرخه برند و دوچرخه غیر برند کمی زیاد باشد اما کیفیت سواری در دوچرخه برند و غیر برند قابل مقایسه نیست. دوچرخه‌های برند را در آخر مقاله مطاله بفرمایید.

معرفی انواع سبک‌های دوچرخه سواری بر اساس طراحی فریم و قطعات :

در این بخش سعی داریم تا ویژگی انواع سبک‌های دوچرخه را به شما معرفی کنیم تا در ضمن آشنایی شما با انواع دوچرخه، به شما کمک کنیم تا به هنگام خرید دوچرخه، دوچرخه مطابق با نیاز خود را تهیه کنید و از دوچرخه سواری و ورزش کردن بیشتری ببرید.

دوچرخه کورسی :

شاید شما دوچرخه کورسی را از روی تایرهای نازک و فرمان بشناسید اما نکات اساسی در شناخت دوچرخه کورسی وجود دارد که در ادامه به ذکر آنها می‌پردازیم. و برای خرید دوچرخه کورسی و مشاهده قیمت می‌توانید به شاخه دوچرخه کورسی مراجعه کنید.

فریم دوچرخه کورسی :

ساخت فریم آیرودینامیک برای سواری‌های سرعتی دوچرخه کورسی را از سایر دوچرخه‌ها متمایز می‌کند. فریم دوچرخه به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تایر در نزدیک‌ترین حالت ممکن به فریم باشد. استفاده از سبک‌ترین مواد موجود در ساخت فریم شما را در دستیابی به سرعت‌های بسیار بالا کمک شایانی می‌کند.

سیستم دنده دوچرخه کورسی:

دوچرخه مسابقه‌‌ای یا همان دوچرخه کورسی دارای طبق‌های 2الی3 تایی است. داشتن طبق قامه بزرگتر نسبت به دوچرخه کوهستان وجه تمایز دوچرخه‌های کورسی و کوهستان است. هرچه تعداد دندانه های طبق قامه بیشتر باشد، ایجاد سرعت‌های بالاتر امکان پذیر است از این رو تعداد دندانه‌های طبق‌قامه دوچرخه کورسی بسیار زیاد است و در نتیجه طبق‌قامه بزرگ است.
از دیگر نکات در شناخت دوچرخه کورسی، خودروهای کوچکتر و درنتیجه داشتن تعداد دندانه‌های کمتر نسبت به خودرو دوچرخه کوهستان است.

سیستم ترمز دوچرخه کورسی:

اصولا سیستم ترمز بر اساس نوع سواری تعیین و برروی دوچرخه استفاده می‌شوند. در اکثر موارد از سیستم ترمز ویبریک برروی دوچرخه کورسی استفاده می‌شود.

سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه کورسی:

دوچرخه مسابقه‌ای یا دوچرخه کورسی اصولا دارای دوشاخ خشک هستند. استفاده از دوشاخ خشک به شما کمک می‌کند تا هدر رفت انرژی کمتر و درنتیجه راندمان سواری بیشتری داشته باشید. طراحی دقیق فریم دوچرخه کورسی در دفع شدن ضربات وارده از سطح زمین کمک شایانی به شما می‌کند و شما را از داشتن دوچرخه با دوشاخ کمک فنردار بی‌نیاز می‌کند. فرمان دوچرخه کورسی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که شما آیرودینامیک‌ترین حالت ممکن برروی دوچرخه داشته باشید، از این رو فرمان دوچرخه‌های کورسی پهنا یا عرض بسیار کمی دارند.

سیستم چرخ‌های دوچرخه کورسی :

در تمام مدل‌های دوچرخه کورسی از تایرهای سایز 700 یا inch 28 استفاده می‌شود. استفاده از تایرهای صاف با کمترین اصطکاک با سطح زمین در افزایش راندمان سواری شما تاثیر چشم‌گیری دارد.

نتیجه :

اگر مسیر دوچرخه سواری شما مسیرهای جاده‌ای است و به پیمایش مسافت‌های طولانی علاقه دارید، خرید دوچرخه کورسی، بهترین خرید برای شماست.

دوچرخه شهری :

همه ما دوچرخه شهری را از روی ترکبند و گلگیر بشناسید اما نکاتی در شناخت دوچرخه شهری وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. برای مشاهده و خرید دوچرخه شهری روی لینک کلیک کنید.

فریم دوچرخه شهری:

فریم دوچرخه‌های شهری در طراحی نزدیک به دوچرخه‌های کورسی هستند اما زاویه‌بندی آنها به گونه‌ایست که فریم دوچرخه کمی کشیده‌تر نسبت به فریم دوچرخه‌های کورسی هستند. در ساخت فریم دوچرخه شهری معمولا از مواد آلومینیومی بسیار مقاوم استفاده می‌کنند تا راندمان سواری بالایی را به شما ارائه دهد.

سیستم دنده دوچرخه شهری :

سیستم دنده دوچرخه‌های شهری به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که بالاترین راندمان سواری را در مسیرهای شهری به شما ارائه دهند از این رو در قسمت طبق قامه تعداد دندانه‌ها از دوچرخه کوهستان بیشتر و از دوچرخه کورسی کمتر است.
در قسمت خودرو دوچرخه شهری به این نکته باید اشاره کرد که تعداد دندانه‌های خودرو شهری از تعداد دندانه خودرو دوچرخه کوهستان کمتر و از تعداد دندانه خودرو دوچرخه کورسی بیشتر است.

سیستم ترمز دوچرخه شهری :

در دوچرخه‌های شهری به علت نوع سواری آنها از دو نوع ترمز بر روی آنها استفاده می‌شود. برخی از دوچرخه‌های شهری که تنها در مسیرهای شهری استفاده می‌شوند دارای ترمزهای ویبریک یا لقمه‌ای هستد اما برخی از دوچرخه‌های شهری در مسیرهایی خاکی نیز استفاده می‌شوند از این رو دارای ترمزهای دیسک مکانیک یا ترمز های دیسک هیدرولیک هستند.

سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه شهری :

بسته به مسیر سواری دوچرخه شهری،برروی دوچرخه‌های شهری از دوشاخ با کمک فنر یا بدون کمک فنر استفاده می‌شود. دوشاخ‌های بدون کمک فنر به منظور ایجاد سرعت بالا و جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده می‌شوند و دوشاخ‌های کمک فنردار برای دفع ضربات وارده از سطح زمین برروی دوچرخه استفاده می‌شوند. فرمان دوچرخه شهری پهنای بیشتری نسبت به فرمان دوچرخه کورسی دارند و این طراحی به خصوص به شما کمک می‌کند تا شما در کنار داشتن آیرودینامیک بهتر، کنترل مناسبی بر روی فرمان داشته باشید.

سیستم چرخ‌های دوچرخه شهری :

چرخ های دوچرخه شهری همگی در سایز c 700 یا inch 28 طراحی و تولید می‌شوند. تایرهای سایز 28 در ایجاد سرعت‌های بالا و عبور از ناهمواری‌های مسیر کمک شایانی به شما می‌کند. دوچرخه‌های شهری همگی دارای تایر صاف با اصطکاک بسیار کم با زمین هستند از این رو برای سواری‌های کوهستانی مناسب نیستند.

نتیجه:

برای دوچرخه سوار در مسیرهای شهری و رفت و آمد به محل‌کار و داشتن وزرش هوازی بهترین انتخاب برای شما می‌تواند خرید دوچرخه شهری باشد. با خرید دوچرخه شهری تناسب اندام و ایمنی بدن خود را در بالاترین حدممکن نگه دارید.

دوچرخه کوهستان :

دوچرخه‌های کوهستان برای پیمایش مسیرهای کوهستانی مناسب هستند و در سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند در ادامه با روش‌های شناخت دوچرخه کوهستان آشنا می‌شوید. برای آگاهی از انواع دوچرخه کوهستان و مشاهده قیمت دوچرخه کوهستان می‌توانید از طریق لینک به ادامه مطلب بروید و در بخش بیشتر، با انواع دوچرخه کوهستان آشنا شوید.

فریم دوچرخه کوهستان :

در طراحی فریم دوچرخه‌های کوهستان از مواد آلومینیومی بسیار سبک یا از مواد کربنی استفاده می‌شود تا در ضمن داشتن استقامت بسیار بالا وزن بسیار کمی داشته باشند. فریم دوچرخه های کوهستان نسبت دوچرخه شهری و دوچرخه کورسی کشیده‌تر هستند و چرخ در دورتریم حالت ممکن از فریم قرار دارد.

سیستم دنده دوچرخه کوهستان :

سیستم دنده دوچرخه کوهستان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هرزگرد بالایی را به شما ارائه دهند از این رو دارای طبق‌هایی با تعداد دندانه‌های کمتر نسبت به دوچرخه شهری و کورسی هستند. تعداد خودرو در دوچرخه‌های کوهستان نسبت به دوچرخه‌های سبک‌های دیگر بیشتر است در نتیجه دارای تعداد دندانه‌های بیشتری است.

سیستم ترمز دوچرخه کوهستان :

به علت نوع استفاده دوچرخه‌های کوهستان از ترمزهای دیسکی برروی آنها استفاده می‌شود. مزیت ترمزهای دیسکی نسبت به ترمزهای ویبریک سرعت عملکرد بالاتر و راندمان بالای ترمزگیری در هر شرایطی است.

سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه کوهستان :

دوچرخه‌های کوهستان بسته به سبک سواری آنها دارای 1 یا 2 سیستم تعلیق هستند. در دوچرخه‌های کوهستان سبک تریل معمولا دوچرخه دارای 1 سیستم تعلیق در قسمت دوشاخ جلو است اما در سبک دانهیل، دوچرخه کوهستان دارای 2 سیستم تعلیق است. فرمان دوچرخه کوهستان بسیار پهن طراحی شده‌اند تا شما بتوانید تسلط بیشتری برروی دوچرخه داشته باشید.

سیستم چرخ‌های دوچرخه کوهستان :

چرخ‌های دوچرخه کوهستان در سه سایز 27.5،26 و 29 تولید می‌شوند. دوچرخه 26 و دوچرخه 27.5 برای دوچرخه سواری معمولی و دوچرخه سواری نیمه حرفه‌ای مناسب هستد اما دوچرخه 29 یا دوچرخه مسابقه‌ای کوهستان به علت دورپای بالایی که نیاز دارند برای دوچرخه سواری حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از تایرهای پهن در دوچرخه کوهستان حفظ تعادل و عبور از موانع را برای شما آسان‌تر می‌کند.

نتیجه :

اگر مسیر دوچرخه سواری شما مسیرهای کوهستانی با شیب زیاد است پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه کوهستان است. با دوچرخه کوهستان در هر مسیر کوهستانی پیروز و سربلند باشید.

دوچرخه هیبرید دومنظوره :

دوچرخه دومنظوره دوچرخه‌هایی هستند که برای مسیرهای شهری و کوهستانی طراحی و تولید شده‌اند از این رو دوچرخه دومنظوره نام گرفته‌اند، در ادامه به بررسی دقیق اجزاء دوچرخه دومنظوره می‌پردازیم.

فریم دوچرخه دومنظوره :

فریم دوچرخه دومنظوره به گونه طراحی می‌شوند که برای دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی و شهری مناسب باشند. زاویه‌بندی فریم این دوچرخه‌ها دقیقا بین دوچرخه‌های شهری و کوهستانی است. فریم دوچرخه دومنظوره از آلومینیوم یا از استیل ساخته می‌شوند.

سیستم دنده دوچرخه دومنظوره :

سیستم دنده دوچرخه دومنظوره به گونه طراحی و تولید می‌شوند که بتوان از آنها در هر مسیری استفاده کرد. طبق قامه اکثر دوچرخه‌های دومنظوره سه تایی است و تعداد دندانه‌های آن از تعداد دندانه‌های دوچرخه شهری کمتر و از تعداد دندانه‌های دوچرخه کوهستان بیشتر است. دقیقا برعکس این نکات برای خودرو دوچرخه دومنظوره صادق است.

سیستم ترمز دوچرخه دومنظوره :

برای دوچرخه دومنظوره با خصلت کوهستانی بیشتر از سیستم ترمز دیسکی استفاده می‌شود و برای دوچرخه دومنظوره با خصلت شهری بیشتر از ترمزهای ویبریک استفاده می‌شود. البته از این نکته هم نباید قافل شد که بسیاری از برند‌های نامعتبر برای ساخت دوچرخه دومنظوره اصولی عمل نکرده و بدون توجه به نوع سواری دوچرخه از ترمز دیسکی استفاده می‌کنند.

سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه دومنظوره :

تمام دوچرخه‌های دومنظوره دارای یک سیستم تعلیق هستند اما سیستم تعلیق آنها به گونه ای طراحی شده‌اند که در مسیرهای شهری قابلیت قفل شدن داشته باشند و راندمان سواری شما را در مسیرهای شهری افزایش دهند. پهنای فرمان دوچرخه دومنظوره از پهنای فرمان دوچرخه شهری بیشتر و از پهنای فرمان دوچرخه کوهستان کمتر است.

سیستم چرخ‌های دوچرخه دومنظوره :

طوقه‌های دوچرخه دومنظوره اصولا در سایز 26 و 27.5 طراحی و تولید می‌شوند. برای داشتن سواری با راندمان بالاتر در هر مسیری پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه 27.5 است. تایرهای دوچرخه دومنظوره از تایرهای دوچرخه شهری پهن‌تر و از تایرهای دوچرخه کوهستان پهنای کمتری دارد.

نتیجه:

اگر مسیر دوچرخه سواری شما، مسیرهای شهری و کوهستانی است خرید دوچرخه دومنظوره برای شما مناسب است. دوچرخه دومنظوره با ارائه راندمان بسیار بالا در هر مسیری لذت دوچرخه سواری را برای شما بیش از پیش می‌کند.

دوچرخه برقی :

در خرید دوچرخه برقی شاید شما فکر کنید که دوچرخه برقی بدون رکاب‌زدن حرکت می‌کنند اما در ادامه مطالب به توضیح مفصل دوچرخه برقی می‌پردازیم تا شما خرید بهترین دوچرخه برقی را تجربه کنید.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که دوچرخه برقی در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند. دوچرخه برقی شهری، دوچرخه برقی کوهستان و دوچرخه برقی کورسی از انواع دوچرخه برقی هستند.

دوچرخه برقی کوهستان :

دوچرخه برقی کوهستان تمام ویژگی‌های دوچرخه کوهستان را دارد اما تفاوت اصلی بین دوچرخه برقی کوهستان و دوچرخه کوهستان در استفاده از موتور و باتری است. دوچرخه برقی کوهستان دارای یک باتری در بخش پایین در مثلث جلویی فریم است. این باتری قابلیت شارژ شدن دارد و با شارژ کردن باتری و قرار دادن باتری برروی دوچرخه، باتری موتور را به حرکت در می‌آورد. این روند به شما کمک کند راندمان سواری خود را افزایش دهید و با صرف انرژی کمتری به دوچرخه سواری بپردازید.

دوچرخه برقی کورسی :

دوچرخه برقی کورسی در طراحی فریم تفاوتی با دوچرخه کورسی ندارند اما استفاده از باتری و موتور برروی دوچرخه برقی کورسی به شما کمک می‌کند راندمان سواری خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید.افزایش راندمان سواری و خستگی کمتر به شما کمک می‌کند مسافت‌های طولانی را با خستگی کمتری بپیمایید.

دوچرخه برقی شهری :

اگر مسافت‌های طولانی شهری را می‌پیمایید و خسته می‌شوید استفاده از دوچرخه برقی شهری به شما پیشنهاد می‌شود. دوچرخه برقی شهری با افزایش قدرت پدال زدن و بهبود کیفیت سواری شما کمک شایانی به لذت بردن از دوچرخه سواری به شما می‌کند. معمولا باتری دوچرخه برقی برروی ترکبند تعبیه می‌شوند.

دوچرخه بانوان :

شناخت دوچرخه بانوان فقط و فقط از روی فریم قابل تشخیص است با ما در ادامه همراه باشید تا دوچرخه بانوان را به صورت کامل بشناسید. شما برای خرید بهترین دوچرخه بانوان می‌توانید به شاخه دوچرخه بانوان مراجعه کنید.

فریم دوچرخه بانوان :

به علت تفاوت در آناتومی بدن بانوان و آقایان برخی از برندهای معتبر دوچرخه سازی اقدام به تولید دوچرخه مناسب بانوان کرده‌اند. اصلی‌ترین تفاوت بین دوچرخه بانوان و دوچرخه آقایان در طراحی فریم است. فریم دوچرخه بانوان در قسمت مثلث جلویی دوچرخه و در بخش بالا دارای انحنا است. این انحنا برای سواری راحت‌تر بانوان طراحی شده‌اند. به این نکته نیز باید اشاره کرد که در طراحی دوچرخه بانوان، نسبت فاصله فرمان تا زین و فاصله زین تا پدال نیز متفاوت از دوچرخه های اسپورت و آقایان است.

سایز قطعات دوچرخه بانوان :

از لحاظ استفاده از قطعات، اکثر قطعات دوچرخه بانوان و دوچرخه آقایان یکسان هستند اما در برخی از قطعات و لوازم دوچرخه مانند زین متفاوت هستند.زین دوچرخه بانوان متناسب با آناتومی بدن بانوان طراحی شده است تا در هنگام دوچرخه سواری حس راحتی داشته باشند.

نتیجه :

اگر به دنبال خرید دوچرخه متناسب برای بانوان هستید از بهترین برندهای تولید کننده دوچرخه بانوان می‌توان به برند جاینت اشاره کرد. طراحی اصولی دوچرخه و ارائه بالاترین راندمان به هنگام دوچرخه سواری از ویژگی‌های دوچرخه جاینت است.

دوچرخه کودک :

دوچرخه 12، دوچرخه 16،دوچرخه 18،دوچرخه 20 و دوچرخه 24 همگی دوچرخه بچه‌گانه محسوب می‌شوند در ادامه به صورت مختصر به معرفی دوچرخه کودک می‌پردازیم.

دوچرخه 12 و 16  :

در تولید دوچرخه بچه‌گانه فریم تاثیر کمتری نسبت به دوچرخه بزرگ سال دارد و در عوض قطعات دوچرخه کودک تاثیر به سزایی در کیفیت دوچرخه دارد.دوچرخه 12 و دوچرخه 16 تنها به صورت ساده طراحی و تولید می‌شوند. دوچرخه بچه‌گانه در برخی از برند‌ها دارای سبد و پشتی است.

دوچرخه 20 :

دوچرخه 20 در برخی از برندهای موجود در بازار به صورت دنده‌ای موجود است و برخی از برند‌های دیگر دوچرخه 20 را تنها به صورت ساده و بدون دنده طراحی تولید می‌کنند. چون کودکان از دنده دوچرخه استفاده نمی‌کنند و با کاربرد دنده دوچرخه آشنایی ندارند پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه 20 ساده است.

دوچرخه 24 :

دوچرخه 24 از هر برندی که باشد دارای سیستم دنده است از این رو اگر قصد خرید دوچرخه 24 دارید باید کودک خود را به صورت کامل آموزش بدهید تا استفاده صحیحی از دوچرخه داشته باشد و از دوچرخه سواری لذت ببرد.

دوچرخه دخترانه :

همانگونه که در خرید دوچرخه بزرگسال،به تفاوت آناتومی بدن زن و مرد اهمیت داده‌شده و دوچرخه بانوان تولید شده است برای دوچرخه کودک نیز این امر صادق است.دوچرخه دخترانه مناسب برای بدن دختران طراحی شده است. در کنار این طراحی بخصوص استفاده از رنگ‌های جذاب برای دختران و سبد و ترکبند دوچرخه دخترانه را از دوچرخه اسپرت و پسرانه جدا ساخته است.

نتیجه :

اگر به سلامت فرزند خود اهمیت می‌دهید و نگران سلامتی کودک هستید پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه کودک از برندهای معتبر است. خرید دوچرخه کودک از برندهای معتبر علاوه بر حفظ سلامتی کودک شما، فرزند شما را علاقه‌مند به ورزش کردن می‌کند.

معرفی برندهای دوچرخه :

در ابتدا باید گفت که دوچرخه‌های موجود در بازار ایران به 2 دسته برند و غیر برند تقسیم می‌شوند. تفاوت در یک دوچرخه برند و غیر برند در قطعات نیست بلکه در ساخت و طراحی فریم و کیفیت ساخت فریم است. در ادامه به بررسی چند برند مطرح در دنیا می‌پردازیم.

10 برند برتر دنیا :

 1.        جاینت Giant
 2.        جی تی GT
 3.        سانتا کروز Santa Cruz
 4.        ترِک Trek
 5.        اسپشیالایز Specialized
 6.        کَنون دِیل Cannondale
 7.        مارین Marin
 8.        یِتی Yeti
 9.        کونا Kona
 10.        مریدا Merida

همانطور که لیست بالا مشاهده می‌کنید برند جاینت رتبه اول در بین تولیدکنندگان دوچرخه در دنیا را داراست. این برند با استفاده از تکنولوژی‌های منحصر به فرد خود، برای رفع هر نیاز اقدام به تولید دوچرخه می‌کند. ساخت فریم با دقیق‌ترین زوایا و استفاده از مقاوم‌ترین و سبک‌ترین مواد در تولید فریم این برند را از سایر برندها متمایز کرده است. در کنار استفاده از این مواد مرغوب طراحی و تولید فریم، استفاده از قطعات باکیفیت از برندهای مشهور مانند Shimano  و Sram کیفیت سواری دوچرخه جاینت را به صورت خارق‌العاده‌ای افزایش داده است. شما می‌توانید مدل‌های متنوع دوچرخه جاینت را در نمایندگی دوچرخه جاینت و فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ مشاهده کنید.

دوچرخه‌های غیر برند :

 1.        ویوا Viva
 2.        فلش Flash
 3.       بونیتو Bonito
 4.       گالانت Galant
 5.       اینتنس Intense

دوچرخه‌های غیر برند مانند دوچرخه ویوا از کیفیت ساخت فریم بالایی برخوردار نیستند اما استفاده از قطعات رده بالا برروی این دوچرخه، باعث جلب توجه و فروش بالای این برندها شده است. در بین این دوچرخه‌های غیر برند، دوچرخه ویوا و دوچرخه فلش کیفیت بالاتری نسبت به سایر برندها دارد.

از کجا دوچرخه بخریم ؟

خرید دوچرخه باید از نمایندگی رسمی هر شرکت خریداری شود تا ضمن ارائه دوچرخه با کیفیت، دوچرخه را همراه با گارانتی به شما ارائه دهند. فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ نمایندگی رسمی دوچرخه جاینت، دوچرخه ویوا و دوچرخه کیوب و …. در قم تمام محصولات خود را با ارائه گارانتی معتبر شرکتی به شما همراهان عزیز ارائه می دهد. برای خرید اینترنتی دوچرخه می‌توانید با فروشگاه ما در تماس باشید.

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا