درباره دوچرخه برقی بیشتر بدانید

دوچرخه برقی اساسا نوعی از دوچرخه است که به یک موتور مجهز شده که نیروی محرک را بهبود بخشیده و دوچرخه سوار را در پدال زدن کمک می کند. موارد زیادی از دوچرخه های الکتریکی در اطراف جهان مشاهده می شوند اما در نهایت تمام آنها به نیروی پدال انسانی نیاز دارند که وجه تمایز بین موتور سیکلت برقی و دوچرخه برقی است. دوچرخه های ...

درباره دوچرخه برقی بیشتر بدانید

دوچرخه برقی اساسا نوعی از دوچرخه است که به یک موتور مجهز شده که نیروی محرک را بهبود بخشیده و دوچرخه سوار را در پدال زدن کمک می کند. موارد زیادی از دوچرخه های الکتریکی در اطراف جهان مشاهده می شوند اما در نهایت تمام آنها به نیروی پدال انسانی نیاز دارند که وجه تمایز بین موتور سیکلت برقی و دوچرخه برقی است. دوچرخه های برقی در سرتاسر دنیا محبوبیت ویژه ای یافته اند زیرا وضعیت محیط  زیست حالا به یک تهدید عمومی تبدیل شده است و استفاده از وسایل نقلیه بدون سوخت فسیلی یکی از راهکارهاست. این دوچرخه ها معمولا قابلیت طی مسافت های مختلف با سرعت 25 تا 32 کیلومتر بر ساعت را دارند که کاملا به باتری آنها بستگی دارد. امروزه دوچرخه های برقی با استفاده های گوناگون و طراحی های مختلفی تولید می شوند از دوچرخه برقی ارزان قیمت تا دوچرخه برقی های بسیار گران قیمت و لاکچری ، دوچرخه برقی شهری تا دوچرخه برقی کوهستان تخصصی همگی طراحی های منحصر بفرد و جذابی دارند .  انواع مختلف بسیاری از دوچرخه‌های برقی در جهان وجود دارند، از مدل‌هایی که دارای یک موتور برقی کوچک هستند و پدال زدن را ساده‌تر می‌کنند تا مدل‌هایی که به یک موتورسیکلت کوچک (موتورگازی) نزدیکترند. به هرحال تا زمانی که فرد می‌تواند پدال بزند، دوچرخه برقی محسوب می‌گردد و به عنوان موتورسیکلت برقی شناخته نمی‌شود. اغلب کشورها قوانین متفاوتی برای این طبقه‌بندی‌ها دارا هستند. درمورد تاریخچه دوچرخه برقی نمی توان با قاطعیت صحبت کرد. در دهه 90 میلادی تقاضا برای مجوز ثبت اختراع دوچرخه های برقی در ایالت متحده بالا رفت. تا اینکه شخصی با نام بالتون بالاخره جواز مورد نیاز برای ثبت دوچرخه تک موتوره خود را کسب کرد. بعدها ابداع این سبک دوچرخه طرفداران خاص خود را پیدا کرد به گونه ای که چندین پروانه ثبت اختراع از آن دوره برجای مانده است. البته این عطش میان مخترعان به ابداع قطعات مدرن نیز منجر شد که حالا در صنعت تولید دوچرخه برقی کاملا آشکار هستند.


قیمت دوچرخه برقی

صراحتا باید خاطر نشان کرد که قیمت دوچرخه برقی چندان اقتصادی نیست اما سوال واقعی اینجاست که آیا واقعا گران قیمت هستند یا ارزشمند؟ البته باید دقت کنید که در مقایسه با وسایل نقلیه متفاوت، قیمت دوچرخه برقی می تواند کم یا زیادتر باشد. برای مثال قیمت دوچرخه برقی از قیمت یک اتومبیل یا موتور سیکلت کمتر است. برای پاسخ به سوال پیشین باید فاکتورهای متعدد و مهمی را بازگو کرد تا شما با ذهنیتی درست یه بررسی قیمت دوچرخه برقی بپردازید.

 1. تولید یک دوچرخه برقی زمانبر تر از یک دوچرخه معمولی است و تولید کننده هزینه های بیشتری را متحمل می شوند. تنها با در نظر گرفتن ساخت و نصب قطعات آن مثل موتور، کنترل کننده موتور، باتری و شارژر و .. خواهید دانست که طراحی یک دوچرخه برقی، هزینه هنگفتی را به تولید کننده متحمل می کند که باید در قیمت گذاری مورد توجه قرار گیرد.
 2. قیمت دوچرخه برقی بدلیل ضد آب بودن هم بالا می رود. بالاخره آب بزرگترین دشمن وسیله ایست که با برق کار می کند و دوچرخه برقی باید 100 درصد ضد آب باشد.
 3. ساخت یک دوچرخه برقی نیروی انسانی ساده و متخصص می طلبد. این دوچرخه ها طراحی معمولی ندارند زیرا می بایست مشخصات گوناگونی اعم از طراحی منحصربفرد، سیم کشی تخصصی، نصب دقیق اجزاء و لوله گذاری مناسب را باید در خود بگنجانند. بنابراین نیروی انسانی درگیر در هر قسمت فرآیند ساخت، وظیف سنگینی دارند و با وظیف شناسی بهترین عملکرد را به دوچرخه سوار تقدیم کنند.
 4. سیم کشی نیز بر قیمت دوچرخه برقی اثر می گذارد. این سیم های ضد آب توسط مهندسین در سرتاسر دوچرخه جای داده می شوند تا یک اجرای بی نقض را از دوچرخه شاهد باشیم.
 5. در آخر شایان ذکر است که میزان آلوده کنندگی دوچرخه های برقی صفر است. یعنی این دوچرخه ها تمام این ویژگی های بی نظیر را دارا هستند اما ذره ای آسیب به محیط زیست وارد نمی کنند. از آنجایی که ممکن است بدانید وسیله های محیط زیست دوست، مشخصات ویژه ای دارند که معمولا با قیمتی سنگین بدست می آید.

خرید اینترنتی دوچرخه برقی

خرید اینترنتی دوچرخه برقی یک گزینه آسان برای تهیه دوچرخه ایده آل شماست. این نوع خرید امتیازات ویژه ای دارد. مثلا در صورت خرید آنلاین شما فرصت دارید شاهد قیمت های پایین تر، تنوع گسترده تر و تجربه لذت بخش تر باشید. البته اینکه خیلی از دوچرخه دوستان هنوز به خرید از فروشگاه های محلی علاقمندند نیز قابل درک است. باید دقت کنید که در خرید اینترنتی دوچرخه برقی باید معیارهای زیادی را در نظر داشت تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. مشخصا اولین گام برای خرید اینترنتی دوچرخه برقی تعیین نوع آن است چرا که در انواع کوهستان، شهری و کورسی تولید می شوند و هر کدام با توجه به نوع اهداف مختلفی را دنبال می کنند. توجه داشته باشید که بدلیل کمیاب تر بودن دوچرخه برقی همه فروشگاه ها، دوچرخه مورد پسند شما را ندارند پس فروشگاه هایی که این دوچرخه ها را دارند را شناسایی کنید. سایز یکی از حیاتی ترین معیارها برای انتخاب دوچرخه مناسب است. شاید اغراق نباشد بگوییم در میان تمام نکاتی که باید هنگام خرید اینترنتی دوچرخه برقی رعایت شود، انتخاب سایز مناسب حیاتی ترین است. این قسمت خرید اینترنتی دوچرخه برقی در فضای مجازی سخت تر از خرید در فروشگاه محلی است، زیرا شما دیگر امتیاز امتحان کردن سایزهای مختلف را ندارید. پس بهتر است که با یک کارشناس تماس بگیرید امری که در آریا چرخ فراهم شده است. مدل دوچرخه برخی نیز در خرید اینترنتی دوچرخه برقی بسیار تعیین کننده است. فروشگاهی را برگزینید که مدل های مختلفی را فراهم کرده تا دامنه انتخاب شما را وسیع سازد.

مهمترین مشخصات دوچرخه برقی برای خرید

 • موتور: موتور از مهمترین مشخصات دوچرخه برقی است که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید. موتور دوچرخه برقی معمولا با توجه به نقطه قرارگیری آن نام گذاری می شود و با توجه به توان طبقه بندی می شوند. مثلا mid drive motor همانطور که از نامش برمی آید در وسط دوچرخه، در چرخ عقب دوچرخه rear wheel و جلوی دوچرخه front wheel قرار می گیرد. موتور دوچرخه برقی معمولا توانی کمتر از 1000 وات دارد. بطور خلاصه می توان گفت که توان بالای موتور به شتاب بالاتر و اجرای با کیفیت تر در شیب ها ختم می شود. عملکرد موتور دوچرخه ها تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی چنبشی است تا چرخ ها به حرکت دربیایند.
 • باتری: یکی دیگر از مهمترین مشخصات دوچرخه برقی در خرید باتری است که وظیفه تامین انرژی موتور را داراست. این که این وظیفه تا چه درجه از کیفیت صورت گیرد به کارایی باتری بستگی دارد. باتری در میان مهم ترین مشخصات دوچرخه برقی قرار دارد که در چندین نوع باتری لیتیومی، سرب اسیدی_خشک، نیکل نکادمیوم و .. به بازار عرضه می شود. باتری های لیتیومی یونی امروزه محبوبترین انتخاب تولید کنندگان دوچرخه بحساب می آید.
 • کنترل کننده موتور: اگر در لیست مهمترین مشخصات دوچرخه برقی، موتور قلب یک دوچرخه باشد، کنترل کننده موتور مغز آن خواهد بود. این عضو حیاتی، بر عوامل زیادی نظارت می کند تا دوچرخه سوار دوچرخه را تحت کنترل کامل داشته باشد. قابلیت اتصال به فرمان و داشتن سنسور کمک رکاب در ایجاد تمایز بین کنترل کننده های خوب و بی کیفیت بسیار موثر است. این دو از بایدها در عملکرد یک کنترل کننده موتور کارا هستند. پس توجه کنید که کنترل کننده دوچرخه برقی را قبل از خرید بخوبی برررسی کنید.

فروش دوچرخه برقی

در فروش دوچرخه برقی بعلاوه قواعد بازاریابی باید به موارد بسیاری در حوزه دوچرخه برقی تسلط داشت. همانطور که پیش تر شاهد بودید در ساختار یک دوچرخه برقی قطعات، سیستم ها و طراحی های منحصربفرد دیده می شود که با دوچرخه های معمول متفاوت هستند، بنابراین یک فروشنده موظف است برای فروش دوچرخه برقی اطلاعات خود را بروز و کامل نگه دارد تا هیچ سوالی از سمت خریدار بی جواب نماند. خطوط تولید دوچرخه های برقی در تمام انواع دوچرخه مثل کوهستان، شهری و کورسی توسط از بزرگترین برندها تا برندهای گمنام تر، قابل دسترس است. فروش دوچرخه برقی همچنین به یک شناخت جامع از برندهای گوناگون نیاز دارد، حال چه برند دوچرخه، چه برند قطعات و حتی در موارد بسیاری تکنولوژی ها. فروش دوچرخه برقی بهتر است هم در فروشگاه حضوری و هم در فروشگاه اینترنتی قابل انجام باشد. در اینصورت خریدار جذب احترام مسئولین فروشگاه برای سلیقه مشتریان می شوند .فروشگاه آریا چرخ با راه اندازی وبسایت خود بخوبی نشان داده که اراده ای محکم در جهت کسب و حفظ اعتماد مشتریان دارد.

دوچرخه برقی شهری

دوچرخه برقی شهری دوچرخه ایست که برای رفت و آمد های داخل شهر طراحی شده اند. دوچرخه هایی که در تولید با توجه ویژه بر راحتی دوچرخه سوار روبرو هستند. مانند بالاتر قرار گرفتن فرمان برای راست تر بودن حالت نشستن دوچرخه سوار یا زین پهن و نرم تر که از خستگی جلوگیری می کنند. بدنه دوچرخه برقی شهری عمدتا با یک فرو رفتگی طراحی می شود تا سوار و پیاده شدن از آن ساده تر باشد. این دوچرخه ها بدلیل فرمان کوچک تر، برای عبور از ترافیک شهری مناسب هستند. در اکثر موارد در سایه حفظ زیبایی بصری باتری بصورت داخلی جایگذاری می شود. دوچرخه برقی شهری معمولا به ترکبند مجهز شده تا وسایل دوچرخه سوار مثل کیسه های خرید را حمل کند. دوچرخه برقی شهری بدنه محکم تری دارد تا در صورت حمل بارهای سنگین آسیب نبیند. نمایشگر هم اصولا بر فرمان، یا بدنه و یا هردو نصب می شود تا برای چک کردن موارد اساسی به دردسیر نیفتید.

دوچرخه برقی کوهستان

دوچرخه برقی کوهستان یک گزینه بی نظیر برای دوستداران طبیعت است. یک دوچرخه برقی کوهستان دقیقا همان هدف دوچرخه های عادی را دنبال می کند در حالیکه انرژی کمتری را مصرف می کند و بازده بهتری دارد. یک دوچرخه برقی کوهستان باید وزن تمام قطعات نصب شده بر یک دوچرخه عادی، بعلاوه قطعات یک دوچرخه برقی را حمل کند. پس درمورد یک دوچرخه برقی کوهستان در مرحله اول وزن پایین فریم و در مرحله دوم مقاومت بالای آن یک اصل جدا نشدنی است. باتری با ماندگاری های مختلف، موتور با توان گوناگون، نمایشگر و موارد دیگر در کنار سیستم دنده، ترمز و چرخ ها یک دوچرخه کوهستان برقی را تشکیل می دهند. دوچرخه کوهستان برقی با سرعت های مختلف و انواع گوناگون تولید می شوند. مثلا دوچرخه کوهستان برقی HARDTRAIL یا FULL SUSPENSION . در کنار ویژگی های خاصی که هر برند دوچرخه های خود را به آن مجهز می سازد، ویژگی های مشترک نیز وجود دارند. برای نمونه تمام دوچرخه های کوهستان فرمان های صاف و عریض دارند تا هدایت دوچرخه در مسیرهای سخت آسانتر بشود.
انواع دوچرخه های برقی دوچرخه های برقی در فروشگاه آریا چرخ چه بصورت حضوری یا در وبسایت آن برای دوچرخه دوستان قابل دسترس است.

بیشتر

دوچرخه برقی  

 • دوچرخه برقی جاینت مدل Giant PRIME E+ 3 LDS

  دوچرخه برقی جاینت مدل Giant PRIME E+ 3 LDS با موتور قدرتمند یاماها ژاپن  باتری لیتیوم 

  53,400,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Road-E+1 (28MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Road-E+1 (28MPH

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Road-E+1 (28MPH With its purpose-built geometry, excellent weight distribution and integrated power, Road-E+ keeps you going strong on busy commutes and all sorts of road adventures.

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Explore E+ 2 GTS (25Km/H
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Explore E+ 2...

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Explore E+ 2 GTS (25Km/H موتور مرکزی Giant SyncDrive pro با گشتاور 80 نیوتن متر لیتیوم یون Giant Energy pak 400 9 سرعته Shimano Alivio/Acera دیسک هیدرولیک

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل Giant (Explore E+ 3 GTS (20MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Explore E+ 3...

  دوچرخه برقی جاینت مدل Giant (Explore E+ 3 GTS (20MPHتیپ موتور :موتور مرکزی Giant SyncDrive pro با گشتاور 80 نیوتن متر نوع باتری :لیتیوم یون Giant Energy pak 400 دو شاخه :کمکدار SR Suntour EX ست دنده :9 سرعته Shimano Alivio/Acera ست ترمز :دیسک هیدرولیک

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant ToughRoad E+ GX (20MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant ToughRoad E+...

  دوچرخه برقی (Giant ToughRoad E+ GX (20MPHتیپ موتور :موتور مرکزی Giant SyncDrive Sport با گشتاور 80 نیوتن مترنوع باتری :لیتیوم یون Giant Energy pak 500دو شاخه :آلیاژ آلومینیوم سبک ALUXX SLست دنده :Sram Apexست ترمز :دیسک هیدرولیک

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل Giant (Dirt-E+ 0 Pro (25Km/H
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 0 Pro...

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 0 Pro (25Km/HGiant SyncDrive Pro central motor, performance tuned Giant EnergyPak500 lithium-ion battery for longest range Fox 34 Float Performance 120mm suspension fork Shimano Full XT 11sp groupset Color: Black / Blue

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 1 Pro (20MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 1 Pro...

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 1 Pro (20MPHGiant SyncDrive Pro, 20mph, 80Nm torque, powered by Yamaha Giant PedalPlus 4-sensor technology Giant EnergyPak 500 ALUXX SL-grade aluminum frame Shimano SLX 1x11-speed shifting with Shimano hydraulic disc brakes

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 2 (20MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 2 (20MPH

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 2 (20MPHتیپ موتور :موتور مرکزی Giant SyncDrive Sport با گشتاور 80 نیوتن مترنوع باتری :لیتیوم یون Giant Energy pak 500دو شاخه :کمکدار SR Suntour XCR 32 با ریموت قفل شو 120 میلیمتر حرکتست دنده :18 سرعته Shimano Deoreست ترمز :دیسک هیدرولیک

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 3 Power (25Km/H
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 3...

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Dirt-E+ 3 Power (25Km/H The all-new Dirt-E+ lets you tap into an added boost of power to help you tackle the toughest terrain. The compact SyncDrive Sport motor delivers a smooth and instantaneous boost that blends seamlessly with your own pedaling power—so you can ride stronger and longer, even on steep and challenging trails

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل Giant FULL-E+ 1 SX PRO
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل Giant FULL-E+ 1 SX PRO

  دوچرخه برقی جاینت مدل Giant FULL-E+ 1 SX PRO With its all-new SyncDrive Pro motor and proven Maestro suspension performance, the Full-E+ SX Pro delivers smooth, confident performance on rowdy trails. Climbing or descending, it gives you the power and confidence to push new limits in your off-road adventures

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Full-E+ 1.5 Pro (25Km/H
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Full-E+ 1.5...

  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Full-E+ 1.5 Pro (25Km/H Powered by the new central SyncDrive Pro motor, this incredibly capable trail bike gives you a massive 80Nm torque to conquer steep climbs and enjoy every aspect of your off-road adventures

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه برقی جاینت مدل Giant (Full-E+ 3 (20MPH
  خرید محصول
  دوچرخه برقی جاینت مدل (Giant Full-E+ 3 (20MPH

  دوچرخه برقی جاینت مدل Giant (Full-E+ 3 (20MPH Save some energy on the climbs and enjoy big mountain descents with this versatile full-suspension E-bike. The frame is engineered with lightweight and strong ALUXX SL aluminum that features 140mm of smooth Maestro rear suspension and a SyncDrive Sport motor that’s powered by Yamaha

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سال ساخت