آموزشیراهنمای خرید دوچرخه

مهم‌ترین نکات برای دوچرخه سواری در هوای بارانی چیست؟

در هوای بارانی برای دوچرخه سواری به چه نکاتی باید توجه ویژه داشت؟

مهم‌ترین نکات برای دوچرخه‌ سواری در هوای بارانی چیست؟

ممکن است که برایتان پیش آمده باشد که در یک روز کاملا آفتابی برای دوچرخه‌ سواری از خانه خارج شده باشید و یا به سر کار رفته باشید اما به طور ناگهانی ابرهای تیره پیدا می‌شوند و باران می‌گیرد. مطمئناً باید صبر کنید تا باران قطع شود بعد به سمت خانه بازگردید.

اما اگر در بیشتر زمان‌های سال باران می‌بارد (هوا بارانی است) سعی کنید همیشه لباس گرم و بارانی همراه خود داشته باشید و دوچرخه و تجهیزات آن را چک کنید تا اگر حین دوچرخه سواری باران گرفت بدون هیچ مشکلی هم از باران و هم از دوچرخه‌ سواری زیر باران لذت ببرید.


نکات مهم برای دوچرخه‌ سوای در باران؟

دوچرخه سواری در هوای بارانی

اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که بارش باران در بیشتر فصول سال مخصوصا در پاییز و بهار وجود دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا دوچرخه‌ای مناسب تهیه کنید و از دوچرخه‌ سواری زیر باران لذت ببرید.

کدام دوچرخه برای سواری در باران مناسب است؟

تا به امروز دوچرخه‌ای صرفا برای استفاده در باران تولید نشده است اما بعضی از دوچرخه‌های تایر پهن را می‌توانید در باران نیز استفاده کنید. به طور مثال دوچرخه‌هایی که برای سواری در کویر و ساحل مناسب‌اند را نیز می‌توانید در باران هم استفاده کنید. با آریا چرخ همراه باشید تا هرآنچه که لازم است درباره دوچرخه‌ سواری در زمان بارندگی را بدانید.

دوچرخه‌های جاده

دوچرخه مناسب باران چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوچرخه‌ای که برای استفاده در باران قرار است استفاده شود غیر از لوازم و قطعات مناسب، نیاز دارد تا همیشه چک شود. مخصوصا قطعاتی مانند ترمز، لاستیک‌ها و میزان باد آنها، ترجیحاً وجود دو چراغ یکی در عقب و یکی روی فرمان، گلگیر مناسب، روغن کاری زنجیر و… موارد گفته شده از مهم‌ترین موارد برای دوچرخه سواری در باران است. در صورتی که دوچرخه دچار مشکلی شود عواقب جبران ناپذیری دارد.

لاستیک مناسب

مطمئناً لاستیک پهن‌تر تعادل بهتری را به شما در زمان دوچرخه‌ سواری در باران می‌دهد. اما دوچرخه‌ سواری برای کسانی که تجربه‌ای از دوچرخه‌ سواری در محیط بارانی و زمین‌های خیس و لغزنده ندارند ممکن است باعث زمین خوردن آنها شود.

ترمز ایمن

ترمزهای لقمه‌ای و وی‌بریک اصلا برای دوچرخه سواری در باران و برف توصیه نمی‌شود. حتما آنها را با ترمزهای دیسکی هیدرولیکی تعویض کنید تا در زمان بارندگی با خیال راحت به دوچرخه‌ سواری ادامه دهید.

چراغ دوچرخه

سعی کنید حتما بر روی فرمان و گلگیر عقب دوچرخه چراغی نصب کنید که (از طریق مولد مکانیکی به برقی) برای دیگر رانندگان قابل تشخیص باشید. می‌دانید که در تاریکی شب و مه گرفتن هوا در روزهای بارانی دیده شدن بسیار سخت است. با نصب چراغ‌های مناسب (چراغ جلو و چراغ عقب) توجه دیگر رانندگان را به خود جلب کنید تا خطری شما را تهدید نکند.

گلگیر مناسب

در روزهای بارانی گلگیر مناسب می‌تواند شما و دوچرخه‌تان را از گلی شدن حفظ کند. با نصب گلگیر مناسب از پاچیدن آب و گل به خود نیز جلوگیری کنید.

لوازم جانبی

در روزهای بارانی سعی کنید تا لوازم جانبی مانند زنجیر، روغن، آچار مناسب همراه خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید دوچرخه را تعمیر کنید. داشتن چند پیج و مهره نیز می‌تواند به شما کمک کند.


سواری در هوای بارانی

لباس مناسب برای سواری در باران

برای دوچرخه‌ سواری در باران علاوه بر دوچرخه مناسب نیاز به لباس مناسب دارید تا خیس نشوید و حتی از دوچرخه‌ سواری در باران لذت ببرید.

کلاه و دستکش: از دستکش‌های چرمی و ضد آب استفاده کنید. این دستکش‌ها علاوه بر گرم نگهداشتن دست از خیس شدن و سرما زدگی دست شما جلوگیری می‌کند. و می‌توانند رطوبت داخل دستکش را نیز به خود جذب کنند. کلاه نیز بسیار اهمیت دارد. استفاده از کلاه‌های مناسب و گرم که گوش و پیشانی را به طور کامل می‌پوشاند از سرتان به طور کامل محافظت می‌کند.

لباس مناسب: با پوشیدن لباس دوچرخه‌ سواری آستین بلند مناسب که در داخلش از عایق‌های محافظتی در برابر بادهای شدید و باران استفاده شده است بدون هیچ مشکلی به دوچرخه‌ سواری بپردازید. Giant LS Jersey از جمله لباس‌های مناسب برای استفاده در باران و حتی مسابقات دوچرخه‌ سواری است.

حتی می‌توانید از بارانی، برای خیس نشدن بدن و پاچیده شدن گل و لای به لباستان جلوگیری کنید. بارانی‌ها معمولا از جنس پلاستیک هستند و می‌توانید همه جا با خود به همراه داشته باشید.

کفش مناسب: برای دوچرخه‌سواری در روزهای بارانی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از کفش‌های ضد آب و یا کفش مخصوص دوچرخه را به همراه جوراب‌های گرم و پشمی استفاده کنید تا پاها را از خیس شدن و سرما زدگی حفظ کنید.

عینک: در باران‌های سنگین عینک جز مهم‌ترین لوازم است چرا که در بارش‌های شدید، دید دوچرخه‌سوار بسیار کم می‌شود و حتی ممکن است در خلاف جهت بارش باران رکاب بزنید. در این صورت عینک نقش مهمی دارد و می‌توانید بدون مشکل راه را ببینید.

توصیه‌های دوچرخه‌ سواری در هوای بارانی

تا حد امکان سعی کنید تا از دوچرخه‌ سواری در باران‌های سنگین و رگبار دوری کنید چرا که ممکن است این باران سیلی به همراه خود داشته‌باشد همچنین از دوچرخه‌ سواری در محل و مکان‌های نا آشنا و چاله‌های آّب و یا سواری در مکان‌های گلی خودداری کنید چرا که ممکن است گودال آب و یا باتلاقی باشد که از آن اطلاعی ندارید.


جمع‌بندی

حتما با خودتان چراغ قوه و قطعات یدکی داشته باشید ولی چیزی که بیش از همه به آن نیاز دارید مهارت بالاست. با رعایت تمام موارد گفته شده و داشتن دوچرخه‌ای مناسب از رکاب زدن زیر باران مطمئن باشید. برای خرید دوچرخه با بهترین قیمت و تجربه‌ای دلپذیر و به یادماندنی می‌توانید از سایت آریاچرخ استفاده کنید.

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا