دوچرخه 26دوچرخه 27.5دوچرخه بزرگسالراهنمای خرید دوچرخه

دوچرخه 26 بخریم یا دوچرخه 27.5

دوچرخه 26 و دوچرخه 27.5 قطعاً از محبوب‎‌ترین سایزها هستند. اما موضوع کمی در مورد خرید پیچیده شده و گاهی باعث سردرگمی می‌شود.

دوچرخه‌ها بر اساس سایز تایر یا همان قطر خارجی چرخ‌ها به انواع دوچرخه 26، دوچرخه 27.5 و دوچرخه 29 دسته‌بندی می‌شوند. هر یک از این مدل‌ها کاربردهای مختلفی دارند و ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند نیز با یکدیگر متفاوت است.

  • دوچرخه‌های 26 به قدرت مانور بالا و شتاب اولیه مناسب مشهور هستند و برای افراد مبتدی مناسب می‌باشند.
  • دوچرخه‌های سایز 27.5 به راحتی در هندلینگ، مصرف انرژی بهینه و بازدهی بالا شهرت دارند و برای مسیرهای شهری و کوهستانی ساخته شده‌اند.
  • دوچرخه‌های سایز 29 هم سرعت بالاتری دارند و برای دوچرخه سواران حرفه‌ای جهت شرکت در مسابقات طراحی شده‌اند.

دوچرخه 26 را بهتر بشناسید

دوچرخه 26 ابتدایی‌ترین سایز دوچرخه در رده بزرگسال است. این سایز دوچرخه به عنوان یک دوچرخه استارتر برای دوچرخه سواران مبتدی با قد 155 الی 175 مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوجوانانی که به تازگی سواری را آغاز کرده‌اند و افرادی که به صورت تفریحی این ورزش هوازی را انجام می‌دهند معمولاً از این سایز دوچرخه استفاده می‌کنند. چرخ‌ها در این سایز قوی‌تر و سبک‌تر هستند و به سطوح با زاویه تندتری برخورد می‌کنند. این سایز دوچرخه قدرت مانور بالایی دارد، اما کارایی آن کمتر از سایز 27.5 است.

انواع دوچرخه 26 کدام هستند؟

دوچرخه 26

دوچرخه 26 در سه سبک شهری، کوهستان و هیبریدی یا دو منظوره طراحی و تولید می‌شود. دوچرخه‌های سایز 26 سبک شهری برای طی کردن مسیرهای کوتاه شهری آسفالت و مسطح طراحی شده‌اند. این سبک دوچرخه وزن کمتر و سیستم دنده ساده‌تری در مقایسه با سبک کوهستان و دو منظوره دارد. بدنه این دوچرخه‌ها از فریم‌های آلومینیومی سبک ساخته می‌شود تا سرعت جابجایی در مسیرهای شهری را بالا ببرند.
دوچرخه 26 دو منظوره لاستیک‌های پهنی دارد و به سیستم تعلیق جلو و دنده سنگین مجهز می‌باشد. این سبک دوچرخه‌ها همه کاره بوده و سواری با آن‌ها بدون توجه به طول مسافت سواری و میزان سختی (سطح) آن، آسان می‌باشد. دوچرخه‌های 26 کوهستان برای عبور از مسیرهای ناهموار و سخت طراحی شده‌اند. این سبک دوچرخه‌ها به دوشاخ تعلیق، لاستیک‌های دستگیره‌ای بزرگ، ترمزهای پر قدرت، فرمان مستقیم و عریض و چرخ‌های با دوام مجهز هستند.

ویژگی‌های کلیدی یک دوچرخه 26

دوچرخه 26 به وزن کم، اتلاف انرژی متوسط، قدرت مانور بالا، کیفیت سواری مطلوب، شتاب‌گیری اولیه مناسب، راحتی، تنوع در مدل و در دسترس بودن قطعات جانبی و فنی مشهورست. این سایز دوچرخه برای سواری در مسیرهای کوهستانی و شهری طراحی شده. قیمت این سایز دوچرخه با توجه به برند تولید کننده، جنس فریم، سبک دوچرخه، نوع سیستم‌های ترمز، تعلیق، ویل ست و دنده و غیره تعیین می‌گردد. سطح تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت (سایز دوچرخه) بر قیمت، کیفیت و راندمان آن تأثیر می‌گذارد.

برندهای مطرح کدام هستند؟

اکثر برندهای مشهور دنیا، دوچرخه 26 را تولید می‌کنند. تولیدات این برندها از نظر کیفیت، کارایی، دوام و ماندگاری و در نهایت قیمت متفاوت هستند. برندهای چینی اوربیتز، مونرو، گالانت و غیره محصولاتی با کیفیت قابل قبول و ارزان قیمت را عرضه می‌کنند. این در حالیست که برندهای جاینت، ویوا، اورلرد و المپیا به تولید محصولاتی با کیفیت و درجه یک مشهور هستند. بنابراین اگر قصد خرید دوچرخه بزرگسال را دارید بهترست برندهای مشهور را انتخاب کنید تا از کیفیت آنها مطمئن باشید.


با دوچرخه 27.5 بیشتر آشنا شوید

دوچرخه 27.5 در سال 2007 میلادی برای اولین‌بار به دنیای دوچرخه سواران وارد شد. این دوچرخه دارای چرخ‌هایی با قطر خارجی 27.5 اینچ می‌باشد. دوچرخه‌های 27.5 به شتاب‌گیری اولیه فوق‌العاده مشهور هستند. همچنین وزن کمی دارند و مصرف انرژی آن‌ها بهینه شده است. هدایت و کنترل این سایز دوچرخه برای دوچرخه سوار بسیار راحتست. دوچرخه‌های 27.5 بر اساس مسیر سواری در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند.

انواع مختلف دوچرخه 27.5دوچرخه 27.5

دوچرخه 27.5 بر اساس مسیر دوچرخه سواری در انواع کوهستان و دو منظوره تولید می‌شود. دوچرخه‌ کوهستان این سایز، در ایجاد گشتاور و شتاب اولیه عملکرد بهتری نسبت به سایز 26 دارند. استفاده از این سایز چرخ در طراحی دوچرخه‌های سبک کوهستان، راندمان و کیفیت سواری را بالا برده و بر سطح اصطکاک دوچرخه سوار با زمین می‌افزاید. بنابراین این سایز چرخ، امکان عبور از ناهمواری‌ها بدون آسیب دیدگی را با بالاترین هندلینگ میسر می‌کند. قدرت تراول و مانور دوشاخ این سایز در مقایسه با سایز 26 بیشترست.
تفاوت این سایز دوچرخه در سبک دو منظوره با سبک کوهستان بسیار ناچیز است. تفاوت اصلی این دو سبک در طراحی فریم و قطعات مصرفی و سیستم فنی آن‌هاست. دوچرخه‌های دومنظوره سایز 27.5 در مسیرهای شهری کیفیت سواری بهتری ارائه می‌دهند و شتاب‌گیری خوبی در مسیرهای کوهستانی دارند. خرید این سبک دوچرخه سایز 27.5 به افرادی که قصد دوچرخه سواری در مسیرهای شهری را دارند و گهگاهی در مسیرهای کوهستانی سواری می‌کنند توصیه می‌شود.

پارامترهای اساسی دوچرخه 27.5

از مهم‌ترین مشخصات دوچرخه 27.5 می‌توان به هندلینگ راحت، مصرف بهینه انرژی، بازدهی بالا برای طی کردن مسیرهای طولانی و دو منظوره شهری و کوهستانی اشاره کرد. هندسه فریم این سایز دوچرخه با سایز 26 کمی متفاوت‌تر هست. این تغییرات به دلیل بالا بردن سطح کیفیت پدال‌زنی در مسیرهای پیش‌بینی شده، انجام گردیده. این سایز دوچرخه هم برای استفاده تفریحی (جهت دوچرخه سواری به عنوان یک ورزش هوازی) و هم برای شرکت در مسابقات دوچرخه سواری مناسب می‌باشد.

تولیدکنندگان مطرح

دوچرخه 27.5 توسط برندهای مختلفی در سراسر جهان تولید می‌شود. به همین دلیل رنج قیمتی این سایز دوچرخه بسیار گسترده بوده. اما از بهترین برندهای تولید کننده این سایز دوچرخه می‌توان به برندهای ویوا، جاینت و اورلرد اشاره کرد. هر یک از این برندها در تولیدات خود از قطعات و تکنولوژی‌های انحصاری خاصی استفاده می‌کنند. به همین دلیل تولیدات این برندها از نظر کیفیت، دوام و ماندگاری، قیمت و غیره کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند.


و اما! دوچرخه 26 بخریم یا 27.5

هنگام خرید دوچرخه با توجه به مسیر سواری می‌توان یکی از انواع دوچرخه 26 یا دوچرخه 27.5 را انتخاب کرد. هر دو سایز برای عبور از مسیرهای کوهستانی با شیب نسبی مناسب هستند. بارزترین تفاوت این دو سایز در اندازه چرخ آن‌ها می‌باشد. اما این دو سایز از لحاظ میزان گشتاور، سرعت، مصرف انرژی در مسیرهای طولانی و بازدهی و کارایی در مسیرهای آفرودی با یکدیگر تفاوت دارند. کنترل دوچرخه‌های 27.5 در مسیرهای سرپایینی و شیب دار کوهستانی و مسیرهای طولانی شهری راحت‌تر بوده و پایداری آن‌ها بیشتر است.
همچنین این سایز دوچرخه با صرف انرژی کمتر طی مسافت‌های طولانی‌تر را برای شما ممکن می‌کند. دوچرخه‌های 26 در ابتدا پر فروش ترین و رایج ترین سایز در میان دوچرخه‌های رده بزرگسال بودند. اما میزان تقاضا برای این سایز دوچرخه کاهش یافته و جای خود را به دوچرخه‌های سایز 27.5 داده است. هر چند دوچرخه‌های سایز 26 هنوز هم طرفداران خاص و ویژه خود را دارند.


خرید دوچرخه 26 و 27.5 از آریا چرخ

برای خرید دوچرخه 27.5 و 26 از بهترین برندهای مشهور جهان می‌توانید به فروشگاه آریا چرخ مراجعه کنید. در این مجموعه می‌توانید محصولات بهترین برندهای تولید کننده دوچرخه در جهان از جمله جاینت، ویوا، المپیا، فلش و غیره را مشاهده و خریداری کنید. کلیه محصولات بعد از ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن به همراه ضمانت نامه به دست مشتریان خواهند رسید. خدمات پس از فروش، ارسال فوری و ارائه مشاوره فنی قبل از خرید نهایی از جمله مزیت‌های خرید از این فروشگاه اینترنتی می‌باشد.

 

امتیاز کاربران: 3.75 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا