راهنمای خرید دوچرخه

موارد اساسی به هنگام انتخاب و خرید دوچرخه دخترانه

در این مطلب نکات مهم برای خرید دوچرخه دخترانه را به صورت جزئی و اختصاصی بررسی می‌کنیم

دوچرخه بچه گانه به انواع دوچرخه دخترانه و پسرانه دسته بندی می‌شود. این دوچرخه‌ها با توجه به رده سنی و قد کودک در سایزهای مختلف 12، 14، 16، 20 و 24 طراحی و تولید می‌شوند. در خرید دوچرخه دخترانه باید به نکات مهمی توجه شود، زیرا کودکان در بیان نیازهای خود و برطرف کردن آن‌ها ناتوان هستند. در نتیجه والدین در انتخاب و خرید یک دوچرخه برای کودکان باید دقت لازم را داشته باشند. والدین باید در نظر داشته باشند که در انتخاب و خرید دوچرخه، بحث ایمنی و سلامت در اولویت است.شما می‌توانید با بودجه‌ای کم، یک دوچرخه دخترانه خریداری کنید. اما یادتان باشد نمی‌توانید انتظار یک کیفیت سواری مطلوب، ایمنی بالا، کیفیت ساخت، تجهیزات پیشرفته و به روز و بدنه مقاوم با طول عمر بالا را از آن داشته باشید. پس برای خرید دوچرخه دخترانه باید هزینه کنید و برندهای معتبر را انتخاب کنید.

ایمنی دوچرخه کودک را جدی بگرید

فرقی نمی‌کند انتخاب شما یک دوچرخه دخترانه یا یک دوچرخه پسرانه است، در انتخاب و خرید دوچرخه بچه گانه باید ایمنی دوچرخه را به شدت مورد توجه قرار دهید. بهتر که بودجه خود را صرف خرید دوچرخه‌ای با دوام از بهترین برندهای مشهور جهان کنید. مهم‌ترین کاربرد دوچرخه‌های بچه گانه، آموزش دوچرخه سواری به کودکان است. در نتیجه کودکان بار ها به زمین می‌خورند و آزمون و خطا می‌کنند تا این مهارت را فرا گیرند.

بنابراین ایمنی دوچرخه و استحکام آن بسیار اهمیت دارد. دوچرخه‌ای که ایمنی کمی دارد می‌تواند به کودک آسیب وارد کرده و سلامت او را به خطر اندازد.برای یادگیری این مهارت دوچرخه کودک باید به بغل بند، پشتی، محافظ زنجیر چرخ، گلگیر و غیره مجهز باشد. بغل بند ها به حفظ تعادل در هنگام دوچرخه سواری کمک کرده و قسمت پشتی فرصت استراحت را برای آن‌ها مهیا می‌کنند. پوششی که روی زنجیر چرخ قرار داده می‌شود از آسیب به پای کودک در هنگام دوچرخه سواری جلوگیری می‌کند.

دوچرخه مناسب کودک

سایزهای مختلف دوچرخه دخترانه را بشناسید

دوچرخه دخترانه و پسرانه هر دو در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. هر چند سایز بندی این دوچرخه‌ها بر اساس رده سنی کودکان صورت می‌گیرد، اما بهتر است در خرید دوچرخه بچه گانه، تنها به قد توجه شود. زیرا کودکان در یک سن مشترک، میزان رشد متفاوتی دارند و وزن و قد آن‌ها کاملاً متفاوت می‌باشد. بنابراین بازه سنی معیار خوبی برای انتخاب سایز دوچرخه‌های بچه گانه نیست.

در صورتی که دوچرخه با قد کودک متناسب نباشد، می‌تواند ایمنی او را به خطر اندازد. بچه باید بعد از نشستن روی دوچرخه به راحتی روی رکاب‌ها و فرمان تسلط داشته باشد. همچنین باید بازه حرکتی مناسبی داشته باشد. زانوی کودک به هنگام رکاب زدن نباید بیش از حد خم شود یا کف پا از رکاب جدا شود. عدم کنترل بچه بر دوچرخه می‌تواند منجر به بروز حادثه شود. در نتیجه سایز دوچرخه باید با دقت انتخاب شود. برای خرید دوچرخه دخترانه بهتر خواهد بود از جداول راهنمای سایز هر برند کمک بگیرید.

  • دوچرخه دخترانه سایز 12

سایز 12، کوچک‌ترین سایز دوچرخه کودک می‌باشد. این سایز برای کودکان مبتدی (در رده سنی 2 تا 5 سال) با قد 89 تا 105 سانتی متر طراحی شده است.

  • دوچرخه سایز 14 دخترانه

سایز 14، بهترین انتخاب برای کودکانی با قد 92 تا 110 سانتی متر خواهد بود. این دوچرخه دارای سایز استاندارد نبوده و به همین دلیل استفاده از آن رایج نیست.

  • دوچرخه دخترانه سایز 16

سایز 16، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین سایز در میان دوچرخه‌های بچه گانه است. این دوچرخه به صورت تک سرعته و بدون دنده برای کودکانی با قد 100 تا 115 سانتی متر ساخته می‌شود.

  • دوچرخه دخترانه سایز 20

سایز 20، بهترین انتخاب برای کودکانی (در رده سنی 6 تا 9 سال) با قد 112 تا 130 سانتی متر است. که در انواع دنده دار و دنده‌ای تولید می‌شود. دوچرخه سایز 20 دخترانه از جمله پرفروش‌ترین محصولات در میان تولیدات انواع برندها است.

  • دوچرخه سایز 24 دخترانه

سایز 24، مناسب کودکان و نوجوانان (در رده سنی 9 تا 12 سال) با قد 125 تا 145 سانتی متر ساخته شده است. این سایز دوچرخه بچه گانه کارایی بالاتری در مقایسه با سایر سایزها دارد و تنوع در آن بسیار زیاد می‌باشد. همچنین اکثر مدل‌ها به صورت دنده‌ای تولید شده‌اند.


انواع دوچرخه دخترانه

طراحی زیبا و منحصر بفرد

طراحی دوچرخه کودک دخترانه و پسرانه با یکدیگر متفاوت هستند. دوچرخه‌های دخترانه با توجه به آناتومی بدن و جثه آن‌ها طراحی شده و برای راحتی بیشتر دارای یک انحنا در میله بالایی هستند. این طراحی، کیفیت سواری دوچرخه بچه گانه را برای دختر بچه ها بالاتر می‌برد و بر راحتی و تسلط آن‌ها در حین دوچرخه سواری می‌افزاید. ظرافت طراحی دوچرخه‌های دخترانه بیشتر است. دوچرخه‌های پسرانه با توجه به بالاتر بودن میزان شیطنت پسر بچه ها و کنجکاوی آن‌ها، مقاوم‌تر ساخته شده‌اند.شاید شکل ظاهری و تزئینات دوچرخه بچه گانه آخرین موضوعی بوده که باید به آن توجه شود. اما معمولاً اولین چیزی که کودکان جذب آن می‌شوند، زیبایی ظاهری دوچرخه است. دوچرخه‌های دخترانه دارای تزئینات فانتزی رنگی همچون تایرهای رنگی، استیکرها و گریپ‌های رنگارنگ هستند.

خرید از بهترین برندها را فراموش نکنید

در خرید دوچرخه دخترانه و پسرانه تفاوت چندانی وجود ندارد. باید برای خرید یک دوچرخه کودک، بهترین برندها را هدف قرار دهید. از بهترین برندهای تولید کننده دوچرخه بچه گانه می‌توان به برندهای مشهور دوچرخه قناری، دوچرخه کودک ویوا، المپیا، اورلرد، تراویس و غیره اشاره کرد. هر یک از این برندها ده‌ها مدل دوچرخه کودک در طرح‌های دخترانه و پسرانه تولید و به بازار عرضه کرده‌اند. هر یک از این برندها از نظر کیفیت و ایمنی تولیدات خود در رقابت با دیگر برندهای مطرح جهان هستند تا بتوانند در این بازار از دیگری پیشی بگیرند. در نتیجه با خیالی آسوده می‌توانید بودجه خود را صرف خرید انواع دوچرخه کودک از بهترین برندها کنید. کیفیت قطعات و سطح تجهیزات به کار رفته در ساخت این دوچرخه‌ها، بسیار بالا بوده و تعیین کننده میزان دوام و ماندگاری و بازدهی آن‌ها می‌باشد.

بررسی و نگاهی به قیمت دوچرخه دخترانه

قیمت دوچرخه دخترانه نیز از دیگر مواردی می‌باشد که به هنگام خرید باید به آن توجه کنید. بهتر است قبل از هر چیز بودجه‌ای که برای خرید دوچرخه کودک کنار گذاشته‌اید را تعیین کنید. تعیین بودجه مالی می‌تواند گستره انتخاب‌های شما را محدودتر کرده و انتخاب را برای شما آسان‌تر کند. سعی کنید اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. قیمت دوچرخه بچه گانه از برندهای معروف بالاتر از برندهای متفرقه است. توصیه می‌کنیم اگر بودجه محدودی برای خرید دوچرخه دارید، به جای خرید دوچرخه از برندهای متفرقه، یک دوچرخه دست دوم بچه گانه سالم از برندهای مشهور را خریداری کنید.

انواع دوچرخه کودک

خرید دوچرخه دخترانه به راحتی از فروشگاه آنلاین

فروشگاه آریا چرخ بزرگ‌ترین مرکز فروش انواع دوچرخه کودک از بهترین برندها است. این فروشگاه تولیدات بهترین برندهای جهانی را به صورت حضوری و اینترنتی به مشتریان عرضه می‌کند. کلیه محصولات موجود در فروشگاه به همراه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می‌شوند. در این فروشگاه می‌توانید محصولاتی از برندهای معتبر راپیدو، قناری، ویوا، تراویس، المپیا، بلست و غیره را مشاهده و خریداری کنید. این مجموعه همچنین امکان دریافت مشاوره فنی قبل از خرید را نیز برای مشتریان خود در سراسر ایران میسر کرده است.

امتیاز کاربران: 4.33 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خوب بود. اگر در مقاله محصولات خوبی را هم برای خرید معرفی کنید خیلی عالیه میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا