آموزشیراهنمای خرید دوچرخه کودک

نکات مهم در خرید دوچرخه برای کودکان

مهم‌ترین نکات در خرید دوچرخه کودک چیست؟

در هنگام خرید دوچرخه نکات بسیار مهمی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشیم و آنها را در نظر بگیریم. با توجه به کاربرد دوچرخه یا فردی که سوار دوچرخه می‌شود این نکات متفاوت است. کودکان علاقه بسیاری به دوچرخه و دوچرخه سواری دارند. قطعا سلامت و امنیت کودک دلبندتان برای شما اهمیت بسیاری دارد پس در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهم در خرید دوچرخه برای کودکان را بررسی کنیم.

انتخاب سایز مناسب برای دوچرخه

خرید دوچرخه کودک با اندازه مناسب با توجه به سن و جثه کودک بسیار مهم است. سایز بزرگ دوچرخه باعث می‌شود کنترل دوچرخه برای کودک سخت شده و به خود آسیب برساند. این تصور که یک دوچرخه برای کودک بخرید تا برای چندین سال استفاده کند اشتباه است. در هر سنی باید دوچرخه‌ای مناسب کودک خریداری شود تا کودک شما در امنیت کامل از دوچرخه سواری لذت ببرد.

برای مثال باید توجه کنید هنگام نشستن روی دوچرخه پای کودک به زمین برسد. نشیمنگاه نیز باید برای کودک مناسب بوده و قسمت کمی از آن خالی بماند به علاوه کودک باید به راحتی به ترمزها دسترسی داشته باشد. بیشتر

توجه به قطر چرخ

نکته مهمی که بسیار مهم‌تر از اندازه بدنه است قطر چرخ دوچرخه می‌باشد. در واقع معیار اصلی شما در خرید باید قطر چرخ دوچرخه باشد. هر چقدر سن کودک کمتر باشد قطر چرخ دوچرخه نیز باید کاهش یابد.

  •         برای سنین 4 تا 5 سال: قطر چرخ 12 و ارتفاع بدنه 14 تا 17 اینچ
  •         برای 6 سال: قطر چرخ 16 و ارتفاع بدنه 18 تا 21 اینچ
  •         برای سنین 7 تا 8 سال: قطر چرخ 20 و ارتفاع بدنه 22 تا 25
  •         برای 9 سال به بالا: قطر چرخ 24 و ارتفاع بدنه 26 اینچ به بالا

 

دوچرخه بچه‌گانه

خرید کلاه و لوازم ایمنی

کلاه ایمنی، زانوبند، مچ‌بند، بوق، چراغ و چرخ‌های کمکی از لوازم ایمنی مهم برای دوچرخه کودکان هستند. دقت کنید کلاه باید کاملا اندازه سر کودک باشد. چرخ‌های کمکی برای شروع یادگیری دوچرخه سواری مفید هستند. استفاده از کلاه، مچ‌بند و زانو بند در هر بار دوچرخه سواری ضروری است زیرا احتمال افتادن کودک وجود دارد و نباید صدمه جدی ببیند.

بوق باعث می‌شود کودک اگر کنترل خود را از دست داد با بوق زدن به کسی صدمه نزند و افراد را از خطر مطلع کند. چراغ نیز برای دوچرخه سواری در شب و افزایش امنیت اهمیت بسیاری دارد.

جنس دوچرخه

اصولا دوچرخه‌های ارزان قیمت از مواد نامرغوب و بی‌کیفیت ساخته شده که استحکام کمی داشته ولی وزن بالایی دارند. این وزن بالا رکاب زدن را برای کودک مشکل می‌کند. حتما دقت کنید جنس دوچرخه برای کودکان باید از فولاد باشد و هیچ وقت سراغ دوچرخه‌های استیل نروید.

انتخاب ترمز مناسب در دوچرخه

با توجه به سن کودک باید دوچرخه‌ای با ترمز مناسب انتخاب کنید. برای مثال کودکان زیر 5 سال نمی‌توانند از ترمز دستی استفاده کنند و دوچرخه آنها باید با ترمز پدالی باشد. به علاوه از نرمی و سالم بودن ترمز مطمئن بوده و بعد از خرید نیز هر چند مدت ترمز را کنترل کنید.

انتخاب دوچرخه‌های دنده دار

این مدل دوچرخه‌ها باعث می‌شوند کودک به راحتی بتواند بر روی هر سطحی که دوست دارد دوچرخه سواری کند. فقط باید مطمئن شوید که فرزند شما مهارت‌های کافی برای استفاده از چنین دوچرخه‌ای را دارد.

سایر نکات مهم

در هنگام خرید حتما قسمت‌هایی که در ادامه نام می‌بریم را کنترل کنید.

  •         ترمزها را کنترل کنید تا مطمئن شوید روان و بدون هیچ ایرادی کار می‌کنند.
  •         چرخ جلو را بررسی کنید که سالم بوده و به هیچ سمتی تاب نداشته باشند.
  •         بدنه دوچرخه را بررسی کنید و امتحان کنید که با دست خم نشود.
  •         مطمئن شوید اجزای دوچرخه تراز هستند.
  •         هنگام خرید کودک خود را با خود ببرید تا هم نظر دهد و هم از انتخاب اندازه مناسب دوچرخه مطمئن شوید.

سخن آخر

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده و بتوانید یک دوچرخه مناسب برای فرزندتان خریداری کنید.

فروشگاه اینترنتی آریاچرخ

مشاهده دوچرخه‌های قناری آریاچرخ

 

 

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خیلیی خوب بود بخصوص اینکه به سایزهای مناسب برای هر سن اشاره کرده بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا