راهنمای خرید لوازم دوچرخه

راهنمای جامع خرید عینک دوچرخه سواری

در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع عینک دوچرخه و موارد تاثیرگذار در قیمت عینک دوچرخه سواری بپردازیم

قبل از خرید عینک دوچرخه سواری حتماً با پرسش‌هایی روبه‌رو خواهید شد. به طور مثال حتماً با خود فکر می‌کنید کدام رنگ لنز برای شما مناسب‌تر است؟ یا از خودتان خواهید پرسید که چرا به عینک دوچرخه سواری نیاز دارید؟ اگر یک بار در هفته یا یک بار در ماه دوچرخه سواری می‌کنید، نیاز به عینک دوچرخه سواری ندارید. اما عینک دوچرخه سواری از وسایل ضروری برای سایر دوچرخه سواران است. دوچرخه سواران حرفه‌ای حتی در روزهای غیر آفتابی هم لازم است از عینک استفاده کنند. در ادامه به طور مفصل به علل استفاده از عینک دوچرخه سواری و بهترین رنگ لنز آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

چرا باید از عینک دوچرخه سواری استفاده کنم

با خرید عینک دوچرخه سواری می‌توانید به راحتی از چشم‌هایتان در برابر خطرات محیطی و گرد و خاک محافظت کنید. همچنین زمانی که در حال دوچرخه سواری با سرعت بالا هستید از ورود حشرات به چشم‌هایتان جلوگیری خواهید کرد. در جاده‌های ناهموار، سنگ ریزه‌های کوچک و بزرگ می‌توانند با چشم شما برخورد کنند. بنابراین یکی از مهم‌ترین علل استفاده از عینک دوچرخه سواری، حفظ ایمنی چشم‌ها است. همچنین به کمک عینک دوچرخه سواری می‌توانید از آن‌ها در برابر تابش شدید نور خورشید نیز محافظت کنید. عینک‌های دوچرخه سواری به لنزهای 100% UV مجهز هستند و می‌توانند دید بهتری را برای دوچرخه سوار در روزهای آفتابی مهیا کنند.

زمانی که با سرعت بالایی در حال دوچرخه سواری هستید یا یک مسیر سرپایینی را می‌روید، وزش باد می‌تواند منجر به آبریزش چشم‌ها و محدود کردن دید شما شود. خرید عینک دوچرخه سواری می‌تواند بهترین راه حل برای رفع این مشکل باشد. آب و هوا معضل بزرگی برای دوچرخه سواران ایجاد می‌کند. دوچرخه سواران در روزهای بارانی از لنزهای شفاف استفاده می‌کنند. همچنین عینک دوچرخه سواری از چشم‌هایتان در برابر پاشش آب گل آلود به همراه ماسه و ذرات ریز حاصل از عبور خودروهای روبرویی در روزهای بارانی محافظت خواهد کرد.

عینک دوچرخه سواری

مزایا و معایب استفاده از عینک دوچرخه

خرید عینک دوچرخه سواری و استفاده از آن هر چند با مزایایی همراه است، اما می‌تواند نکات منفی هم داشته باشد. مه گرفتگی یا بخار کردن لنزهای عینک از مهم‌ترین مشکلاتی است که ممکن است با آن روبه‌رو شوید. این مشکل زمانی که دمای هوا کاهش می‌یابد رخ می‌دهد. اگر عینک تهویه مناسب نداشته باشد مه گرفتگی رخ خواهد داد. مواجه شدن با لنزهای بی کیفیت نیز از دیگر مشکلات پیش روی شما است. لنزهای بی کیفیت وضوح دید شما را در حین سواری کاهش می‌دهند و ممکن است برای شما خطر آفرین باشند. عدم تطبیق پذیری با فرم صورت نیز یکی دیگر از مشکلات عینک‌های دودی دوچرخه سواری است. عینک دوچرخه سواری باید دقیقاً روی صورت فیکس شود و حواس شما را از مسیر پرت نکند. اگر روی صورت لیز بخورد یا ایجاد فشار کند می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد.

مهم‌ترین فاکتورها برای خرید عینک دوچرخه سواری

در خرید عینک دوچرخه سواری باید فاکتورهایی چون راحتی، تناسب با فرم و اندازه صورت، محافظت از چشم‌ها در برابر اشعه فرابنفش و مجهز بودن به لنزهای با کیفیت با قابلیت تعویض در نظر گرفته شوند. شما به پرداخت هزینه‌های زیاد برای تهیه یک عینک دوچرخه سواری نیاز ندارید. شما می‌توانید یک عینک قیمت مناسب با ویژگی‌های ذکر شده هم پیدا کنید.

بهترین عینک‌های دوچرخه سواری را می‌توانید بر اساس لنز و فریم آن‌ها انتخاب کنید. بهترین لنزها به شما اجازه می‌دهند که موانع را به خوبی و با سرعت بالا تشخیص دهید. بنابراین لنزهایی بهترین کارکرد را در دوچرخه سواری دارند که کنتراست را افزایش دهند. همچنین باید فریمی را انتخاب کنید که روی صورت بسیار راحت باشد. فریم‌هایی که باعث تعریق صورت می‌شوند یا گیره غیرقابل تنظیم روی بینی دارند ممکن است برای شما مشکل ایجاد کنند.

عینک‌های دوچرخه سواری از برندهای معتبر پوشش وسیعی دارند و بهترین دید محیطی را به شما ارائه می‌دهند. همچنین به خوبی روی صورت فیکس می‌شوند و در طول دوچرخه سواری راحت هستند. لنزهای پلاریزه برای دوچرخه سواری بسیار عالی هستند، زیرا از تابش خیره کننده و ورود سایر نورهای مضر به چشم‌ها جلوگیری می‌کنند. این لنزها انتخاب بهتری در مقایسه با لنزهای فتوکرومیک هستند. زیرا لنزهای فتوکرومیک به اندازه کافی در نورهای مختلف تغییر نمی‌کنند.

نحوه انتخاب رنگ عینک مناسب

یکی از مهم‌ترین موارد به هنگام خرید عینک دوچرخه، انتخاب رنگ لنز است. شما گزینه‌های زیادی پیش رو دارید که باید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. اشعه‌های مضر UV می‌توانند عوارض مهمی چون کراتیت، آب مروارید و حتی نابینایی کامل را به وجود آورند. خشکی و خستگی چشم نیز از دیگر عوارضی هستند که به دنبال قرارگیری مداوم در معرض نور خورشید تجربه خواهید کرد. در ادامه به رنگ لنزهای مختلف و کاربرد آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت.

عینک دوچرخه سواری با لنز قرمز آمبره

خرید عینک دوچرخه سواری با لنز قرمز کنتراست کافی با رنگ زرد را ایجاد می‌کند. بنابراین به کمک این رنگ لنز، خطوط زرد رنگ جاده را بهتر تشخیص خواهید داد و سواری ایمن‌تری خواهید داشت. این لنزها انتقال نور مرئی مناسب در شرایط کم نور را در هنگام سحر و غروب خورشید فراهم می‌کنند. از دیگر مزایای استفاده از لنز قرمز آمبره می‌توان به محافظت از چشمان شما در برابر تابش‌های خیره کننده خورشید اشاره کرد که به هنگام دوچرخه سواری دید شما را مسدود نکرده و باعث افزایش تمرکز و حواس شما هنگام رکاب زدن می‌شود.

علاوه بر نوع و رنگ لنز، دیگر مشخصه‌ی مهمی که منجر به انتخاب مطلوب می‌شود کمپانی سازنده آن عینک می‌باشد. یکی از معتبرترین مارک‌ها در تولید این نوع لنز عینک، برند آلپینا می‌باشد که در طرح‌های مختلفی در محصولات خود از این نوع لنز استفاده کرده است. شما می‌توانید بسته به سلیقه و نیاز خود نسبت به تهیه و انتخاب عینک دوچرخه سواری مناسب اقدام فرمایید.

عینک دوچرخه سواری لنز آمبره

عینک دوچرخه سواری با لنز رز گلد

خرید عینک دوچرخه سواری با لنز رز گلد برای مسیرهایی که رنگ غالب محیط سبز یا زرد است بسیار مناسب می‌باشد. بنابراین برای سواری در جاده‌های جنگلی یا کوهستانی این لنز بهترین انتخاب است. این رنگ لنز علاوه بر اینکه از چشمان شما در برابر نور خورشید محافظت می‌کند همچنین به تشخیص سریع جزئیات و موانع نیز کمک می‌کند. همچنین درک بهتری از عمق به شما می‌دهد که برای دوچرخه سواری در مسیرهای ناهموار با سرعت بالا لازم است. در شرایط نوری متغیر این لنز بهترین انتخاب است و قدرت بینایی شما را در شرایط کم نور و ابری به شدت افزایش می‌دهد و باعث می‌شود به هنگام رکاب زدن درک بهتری از محیط اطراف خود داشته و نسبت به حوادث احتمالی واکنش پذیری سریع‌تری داشته باشید.عینک دوچرخه سواری رزگلد


عینک دوچرخه سواری با لنز زرد

خرید عینک دوچرخه سواری با لنز زرد برای محیط‌های کم نور و مه غلیظ توصیه می‌شود. این لنزها حداقل رنگ را دارند و اجازه می‌دهند نور طبیعی به چشمان شما وارد شود. این رنگ لنز به فیلتر کردن نور آبی و افزایش کنتراست کمک بسیاری می‌کند. اما این رنگ لنز در نور شدید خورشید کارایی خوبی ندارد. بنابراین اگر قصد سواری در مسیرهایی با شرایط نوری متنوعی را دارید، از خرید این لنز خودداری کنید. در غیر این صورت لنز زرد بهترین انتخاب برای دوچرخه سواری در صبح زود یا غروب خورشید است.

عینک دوچرخه سواری لنز زرد


عینک دوچرخه با لنزهای شفاف بی‌رنگ

خرید عینک دوچرخه سواری با لنز شفاف بیشترین میزان نور طبیعی را به چشمان شما می‌رساند. این لنزها برای دوچرخه سواری در شب و در فضای داخلی عالی عمل می‌کنند. در نتیجه به کمک عینک‌های دوچرخه سواری با لنز شفاف می‌توانید دید طبیعی و دقت بینایی خود را حفظ کنید. همچنین می‌توانید از چشم‌هایتان در برابر آلاینده‌ها و سایر خطرات محیطی محافظت نمایید. لنزهای شفاف بدون رنگ، رنگ‌ها را مخدوش نمی‌کنند. در نتیجه موانع را در شب به راحتی تشخیص خواهید داد. این لنزها برای استفاده در روزهای ابری نیز انتخاب بسیار مناسبی هستند.عینک دوچرخه سواری با لنز شفاف

بهترین برندهای تولید کننده عینک دوچرخه سواری

آلپینا و جاینت از بهترین برندهای تولید کننده عینک دوچرخه سواری در سراسر جهان هستند. عینک دوچرخه سواری جاینت از لنزهای ضد ضربه، ضد غبار و ضد لک ساخته شده است. همچنین دارای فریم منعطف بوده و مطابق با فرم صورت طراحی شده است. مجهز بودن به گیره بینی قابل تنظیم از دیگر ویژگی‌های عینک‌های این برند مشهور است.

نحوه انتخاب و خرید بهترین عینک از فروشگاه اینترنتی

خرید عینک از یک فروشگاه آنلاین می‌تواند چالش‌های گوناگونی را به دنبال داشته باشد. برخی از آن‌ها می‌تواند کیفیت مناسب، اصل بودن کالا و مطابقت با سلیقه شما باشد. مجموعه آریا چرخ همواره در تلاش بوده تا محصولات اورجینال و با کیفیت را به شما عرضه کرده و با دارا بودن ضمانت اصالت کالا، مدل‌های متنوعی را از عینک دوچرخه سواری در رنگ بندی و لنزهای مناسب در اختیار شما قرار دهد تا با خیال راحت عینک مناسب خود را انتخاب و تهیه فرمایید.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا