آموزشیاخبار دنیای دوچرخه

تاثیر دوچرخه سواری در پیشگیری از کرونا

دوچرخه سواری تا چه میزان در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است؟

در روزهای اخیر ویروس کرونا و اخبار و حواشی مربوط به آن داغ‌ترین بحث در داخل کشور و حتی در سطح جهان تبدیل شده است. که بسیاری از مردم راحتی به ترس و وحشت فرو برده. این امر بخصوص برای ما در ایران به سبب اینکه متاسفانه در کشور ما نیز این ویروس شیوع پیدا کرده بیشتر اهمیت دارد. حال با در نظر گرفتن شرایط حاضر، برای پیشگیری چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم؟ در این باره صحبت‌ها و پیام‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف مطرح می‌شود. به عنوان مثال: رعایت نظافت شخصی، عدم دست دادن و رو بوسی کردن، استفاده از ماسک و…. ولی ما در این مقاله قصد داریم تا یک روش مناسب و شاید ایمن و کم هزینه برای پیشگیری از کرونا به شما معرفی کنیم. از آنجا که برای مقابله با کرونا نیاز است که سیستم ایمنی بدن فرد قوی باشد پس پیشنهاد ما به شما: دوچرخه سواری است.

بله دوچرخه سواری، این ورزش مفید از آنجا که به تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می‌کند یکی از بهترین راه حل‌ها برای مبارزه و پیشگیری از کرونا است. حتما می‌پرسید چطور ؟! پس لطفا به مطالب زیر خوب توجه کنید:


به گزارس ایسنا به نقل از بی.بی.سی ،تحقیقات یک گروه از دانشمندان انگلیسی بر روی اثرات دوچرخه سواری در افراد و بخصوص سالمندان نشان داد که دوچرخه سواری به تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می‌کند. در سالمندان سبب می‌شود که این افراد به اندازه افراد جوان سالم و دارای سیستم ایمنی قوی باشند. تحقیقات این گروه بر روی 125 دوچرخه سوار (که برخی از آنها در دهه 80 زندگی خود بودند)  نشان داد دوچرخه سواری منظم سبب می‌شود که سیستم ایمنی بدن تقویت شده و برای سالمندان این امر بسیار مشهود بود به طوری‌که سیستم ایمنی آنها همانند یک جوان 20 ساله بود.راه‌کارهای مقابله با ویروس کرونا

“نورمن لازاروس”، استاد 82 ساله کالج سلطنتی لندن که در این مطالعه مشارکت داشته است، گفت: اگر ورزش یک قرص بود، همه باید آن را مصرف می‌کردند، چرا که مزایای بی‌شماری برای بدن، ذهن، عضلات و سیستم ایمنی بدن ما دارد.

“جانت لرد”، مدیر موسسه سالمندان در دانشگاه “بیرمنگام”، سخنان “لازاروس” را تایید کرد.

وی گفت: سیستم ایمنی بدن از 20 سالگی سالانه حدود 2 تا 3 درصد افت می‌کند. به همین دلیل است که افراد مسن بیشتر به عفونت‌ها و شرایطی مانند روماتیسم مفصلی مبتلا می‌شوند و به طور بالقوه مستعد ابتلا به سرطان هستند.

وی افزود: از آنجا که سیستم ایمنی دوچرخه‌سواران مثل یک فرد 20 ساله و نه 70 یا 80 ساله است، بدن آنها در برابر تمام این مسائل مقاوم است.

پروفسور تیم نوکس (Tim Noakes)، استاد علوم تمرین و ورزش در دانشگاه کیپ‌تاون (University of Cape Town)، آفریقای جنوبی هم می‌گوید که ورزش سبک می‌تواند با افزایش تولید پروتئین‌های ضروری و بیدار کردنِ گلبول‌های سفید تنبل، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

حالا چرا میان همهٔ ورزش‌ها، دوچرخه‌سواری را انتخاب کنیم؟ دوچرخه‌سواری تا محل کار می‌تواند زمانی را که برای رفت‌وآمد صرف می‌کنید کاهش بدهد و در عین حال، شما را از محیط پُر از میکروب اتوبوس و مترو و وسائل حمل‌ونقل عمومی دور کند.

اما به این نکته توجه داشته باشید که دوچرخه سواری که از آن صحبت کردیم در حد ورزش‌های قهرمانی و فشار بیش از حد به بدن نباشد و به عنوان ورزش روزانه در نظر گرفته شود.
مشاهده انواع دوچرخه

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا