آموزشیاخبار دنیای دوچرخهراهنمای خرید دوچرخه

تاریخچه آرم و نشانه شرکت دوچرخه سازی جاینت

معنا و مفهوم آرم برند دوچرخه جاینت و سیر تحول آن

تاریخچه آرم و نشانه جاینت GIANT

در سال 1971 شرکت GIANT در داجیا تایوان توسط آقای کینگ لیو (KING LIU) تاسیس شد. این شرکت در ابتدا به تولید دوچرخه‌های باکیفیت برای سایر دوچرخه سازان آمریکایی می‌پرداخت تا اینکه بعد از مدتی خود به عنوان یک شرکت تولید کننده دوچرخه با برند انحصاری خود اقدام به تولید دوچرخه کرد و اکنون جاینت بزرگترین تولید کننده دوچرخه‌های باکیفیت در دنیا شناخته می‌شود. آرم اولیه ظاهری نسبتا ساده داشت و بعد از سال‌ها محبوب بوده و هنوز هم در برج معروف شرکت جاینت مشاهده می‌شود.

در سال 1981 تیم طراحی شرکت جاینت از آرم جدید رونمایی می‌کند و این آرم شامل 2 آرم با معانی مختلف است :

1- آرم نوشتاری 2- آرم بصری می‌باشد.

  • آرم نوشتاری: این آرم دانش طراحی ، نرمی و یک طرحی مورب دارد که باعث می‌شود که به معنای شرکت دوچرخه سازی است و حرف (G) در نوشته خود یک فرمی منحصر به فرد دارد که آن را از تمامی آرم های دیگر متمایز میکند.
  • لوگو بصری: یک دایره آبی رنگ و داخل آن اشکالی موجدار انتزاعی نمایش داده شده، دایره به چرخ دوچرخه یا خورشید اشاره می‌کند و اشکال موجدار انتزاعی آن نماد تپه، جاده، دریا و یا حتی می‌توان به پرنده تعبیر کرد.

در سال 2016 با توجه به رشد سریع و پیشرفت روز افزون در حوزه طراحی و تبلیغات، شرکت جاینت با تیم طراحی خود تصمیم به تغییر آرم خود می‌گیرد. این کار را به طوری انجام می‌دهد که از دید مشتریان قابل دید نباشد به طوری که تا قبل از سال 2019 فقط روی یک سری از مدل‌های حرفه‌ایی این کار را انجام داد و رفته رفته درسال 2019 تصمیم می‌گیرد که درتمامی مدل‌های دوچرخه، تبلیغات، طراحی داخلی فروشگاه ها، سایت ها و دیگر شبکه‌ها تغییر خود را به نمایش دربیاورد و در این تغییر بزرگترین چیزی که به چشم می‌خورد حذف آرم بصری می‌باشد، فقط از آرم نوشتاری استفاده شده است.

با توجه به طراحی جدید جاینت شعار خود را نیز از RIDE LIFE. RIDE GIANT به RIDE UNLEASHED تغییر داد که به معنای رها راندن و با خیال راحت دوچرخه سواری کردن می‌باشد.

در آرم جدید از نظر طراحی یکی از طراحی های موفق برای یک شرکت می‌تواند باشد که در این طراحی هم نرمی و هم سختی در نوشتار دیده می‌شود به همراه نوشته مورب که تداعی کننده دوچرخه سواری آسان و راحت در مسیرهای سخت و طاقت فرسا است.

منبع: واحد تبلیغات انرژی موتور

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا