راهنمای جامع خرید دوچرخه

راهنمای جامع خرید دوچرخه

راهنمای جامع خرید دوچرخه در سبک های مختلف 

مقدمه :

در این مقاله سعی داریم تا انواع دوچرخه کورسی،دوچرخه شهری،دوچرخه کوهستان،دوچرخه هیبرید دومنظوره،دوچرخه برقی،دوچرخه بانوان،دوچرخه کودک و دوچرخه BMX را به شما معرفی کنیم.در کنار معرفی انواع سبک دوچرخه،برند های مطرح در ضمینه تولید دوچرخه را به شما معرفی کنیم .امید واریم با مطالعه این مقاله خرید بهترین دوچرخه را تجربه کنید.با فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ در این مقاله همراه باشید.

پیدایش دوچرخه :

پیدایش دوچرخه به زمان مصر باستان باز می‌‌گردد اما نسخه ابتدایی از دوچرخه های امروزی در سال 1839 توسط "پاتریک ملک میلان" طراحی و تولید شد.در ادامه سیر تکامل تولید دوچرخه،یک شرکت انگلیسی تولید چرخ خیاطی در سال 1868 توانست به صورت انبوه به تولید دوچرخه بپردازد.

پیداش دوچرخه در ایران به یک دهه قبل از جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد.واردات دوچرخه تا سال 1338 ادامه پیدا کرد و با استقبال خوبی در ایران روبرو شد.در همان سال ها برای کاهش هزینه ها یک شرکت تولید دوچرخه در کرج برپا شد و با واردات قطعات دوچرخه ، به مونتاژ و تولید دوچرخه پرداخت.

فواید استفاده از دوچرخه :

از جمله فواید استفاده از دوچرخه می توان به کاهش استرس اشاره کرد.دوچرخه سواری از جمله ورزش هایی است که به شما کمک می کند تا متابولیسم بدن شما افزایش پیدا کند و این امر کمک شایانی به چربی سوزی و عضله سازی در بدن شما می کند.طبق تحقیقات انجام شده دوچرخه سواری به میزان 32 کیلومتر در هفته،خطر ابتلا  به بیماری قلبی و عروقی را به کمتر ازنصف می رساند.از مزیت های دوچرخه سواری نسبت به پیاده روی می توان به درگیری بیشتر عضلات و کاهش آسیب دیدگی های مفصلی اشاره کرد.


نکات اساسی در خرید دوچرخه مناسب :

در خرید دوچرخه 4 نکته اصلی وجود دارد که در ادامه به توضیح مفصل آنها می‌پردازیم

فریم دوچرخه:

اساسی ترین و مهم ترین رکن هر دوچرخه، فریم است.فریم هر دوچرخه تعیین می‌کند که قطعات در چه فاصله ای از هم قرار بگیرند تا شما بالاترین راندمان سواری را داشته باشید.تفاوت در طراحی فریم،تفاوت در سبک سواری دوچرخه را به همراه دارد.پس اگر قصد خرید دوچرخه را دارید به اولین نکته‌ای که باید توجه کنید،فریم دوچرخه است.وزن بسیار کم و مقاومت بسیار بالا در کنار داشتن آیرودینامیک بالا از ویژگی های یک فریم متناسب است.هرچه فریم دوچرخه کشیده تر باشد و زوایای فریم باز تر باشد دوچرخه کوهستانی تر و هرچه فریم دوچرخه جمع‌تر باشد و زوایای فریم کوچک‌تر باشند،دوچرخه سرعتی‌تر است.

قطعات دوچرخه :

خرید دوچرخه به صرف داشتن قطعات رده بالا کار اشتباهی است.شما در ابتدا باید فریم متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید و سپس قطعات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در بخش سیستم دنده کمترین تاثیر در راندمان سواری را طبق عوض کن و شانژمان دارند در عوض طبق‌قامه و خودرو تاثیر به‌سزایی در راندمان سواری شما دارد.برای دوچرخه سواری در مسیر های شهری تعداد 2-3 طبق‌قامه و تعداد 7-9 خودرو پاسخ‌گوی نیاز شماست.برای سواری های کوهستان تعداد 1-3 طبق‌قامه و خودرو‌های 7تایی به بالا برای شما مناسب است.برای انتخاب دوچرخه دومنظوره انتخاب دوچرخه با تعداد طبق‌قامه 2-3 تایی و تعداد خودرو‌های 7‌تایی به بالا مناسب است.شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تعداد طبق‌قامه‌های در دوچرخه‌های یکسان است،پس تفاوت سیستم دنده دوچرخه ها در چیست؟

تفاوت اصلی در تعداد سینی طبق‌قامه و خودرو نیست بلکه تفاوت اصلی در تعداد دندانه‌های طبق‌قامه و خودرو است.هرچه تعداد دندانه طبق‌قامه بیشتر باشد دوچرخه برای دستیابی به سرعت‌های بالاتر طراحی شده است.از طرف دیگر هرچه تعداد دندانه‌های خودرو بیشتر باشد دوچرخه برای کوهستان مناسب‌تر است.

بحث دیگر در بخش قطعات دوچرخه،سیستم ترمز است.برای داشتن یک سواری شهری شما نیاز به استفاده از ترمز‌های دیسکی ندارید و ترمز‌های ویبریک برای پاسخ‌گویی به نیاز به شما کفایت می‌کند.برای سواری در مسیر های کوهستانی،داشتن ترمز‌های هیدرولیک برای این دوچرخه واجب است.

سایز مناسب دوچرخه :

دوچرخه براساس سایز تایر به دوچرخه 12،دوچرخه 16،دوچرخه 20،دوچرخه 24،دوچرخه 26،دوچرخه 27.5،دوچرخه 28 و دوچرخه 29 تقسیم بندی می‌شوند اما دوچرخه سایز مناسب شما براساس سایز تایر مشخص نمی‌شود بلکه سایز تایر سبک سواری شما را تعیین می‌کند.هر برندی فریم های خود را براساس مقیاس های خود تقسیم بندی می‌کند برای مثال برند جاینت از حروف XS,S,M,L,XL استفاده می کند.در برخی دیگر از برند های دیگر از مقیاس اینچ استفاده می کنند.برای خرید دوچرخه متناسب با قد خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه خرید دوچرخه :

یکی از مهم ترین نکات در خرید هر محصول به خصوص در خرید دوچرخه هزینه و قیمت دوچرخه است.شاید شما به این فکر باشید که خرید دوچرخه ارزان قیمت به صرف داشتن قطعات رده بالا کیفیت سواری مناسبی را به شما ارائه می دهد اما این فکر کاملا اشتباه است.شاید تفاوت قیمت بین دوچرخه برند و دوچرخه غیر برند کمی زیاد باشد اما کیفیت سواری در دوچرخه برند و غیر برند قابل مقایسه نیست.دوچرخه های برند را در آخر مقاله مطاله بفرمایید.

انواع-مدلهای-دوچرخه


معرفی انواع سبک های دوچرخه سواری بر اساس طراحی فریم و قطعات :

در این بخش سعی داریم تا ویژگی انواع سبک های دوچرخه را به شما معرفی کنیم تا در ضمن آشنایی شما با انواع دوچرخه،به شما کمک کنیم تا به هنگام خرید دوچرخه ، دوچرخه مطابق با نیاز خود را تهیه کنید و از دوچرخه سواری و ورزش کردن بیشتری ببرید.

دوچرخه کورسی :

شاید شما دوچرخه کورسی را از روی تایر های نازک و فرمان بشناسید اما نکات اساسی در شناخت دوچرخه کورسی وجود دارد که در ادامه به ذکر آنها می پردازیم.و برای خرید دوچرخه کورسی و مشاهده قیمت می‌توانید به شاخه دوچرخه کورسی مراجعه کنید.

دوچرخه-کورسی

-فریم دوچرخه کورسی :

ساخت فریم آیرودینامیک برای سواری های سرعتی دوچرخه کورسی را از سایر دوچرخه‌ها متمایز می کند. فریم دوچرخه به گونه ای طراحی می‌شوند که تایر در نزدیک ترین حالت ممکن به فریم باشد.استفاده از سبک‌ترین مواد موجود در ساخت فریم شما را در دستیابی به سرعت‌های بسیار بالا کمک شایانی می‌کند.

-سیستم دنده دوچرخه کورسی:

دوچرخه مسابقه‌ ای یا همان دوچرخه کورسی دارای طبق های 2الی3 تایی است.داشتن طبق قامه بزرگتر نسبت به دوچرخه کوهستان وجه تمایز دوچرخه‌های کورسی و کوهستان است.هرچه تعداد دندانه های طبق قامه بیشتر باشد،ایجاد سرعت های بالاتر امکان پذیر است از این رو تعداد دندانه های طبق قامه دوچرخه کورسی بسیار زیاد است و در نتیجه طبق قامه بزرگ است.

از دیگر نکات در شناخت دوچرخه کورسی،خودرو های کوچکتر و درنتیجه داشتن تعداد دندانه های کمتر نسبت به خودرو دوچرخه کوهستان است.

-سیستم ترمز دوچرخه کورسی:

اصولا سیستم ترمز بر اساس نوع سواری تعیین و برروی دوچرخه استفاده می‌شوند.در اکثر موارد از سیستم ترمز ویبریک برروی دوچرخه کورسی استفاده می‌شود.

-سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه کورسی:

دوچرخه مسابقه ‌ای یا دوچرخه کورسی اصولا دارای دوشاخ خشک هستند.استفاده از دوشاخ خشک به شما کمک می کند تا هدر رفت انرژی کمتر و درنتیجه راندمان سواری بیشتری داشته باشید.طراحی دقیق فریم دوچرخه کورسی در دفع شدن ضربات وارده از سطح زمین کمک شایانی به شما می‌کند و شما را از داشتن دوچرخه با دوشاخ کمک فنر دار بی نیاز می کند.فرمان دوچرخه کورسی به گونه ای طراحی می شوند که شما آیرودینامیک ترین حالت ممکن برروی دوچرخه داشته باشید ، از این رو فرمان دوچرخه های کورسی پهنا یا عرض بسیار کمی دارند.

-سیستم چرخ های دوچرخه کورسی :

در تمام مدل های دوچرخه کورسی از تایر های سایز 700 یا inch 28 استفاده می شود.استفاده از تایر های صاف با کمترین اصطکاک با سطح زمین در افزایش راندمان سواری شما تاثیر چشم‌گیری دارد.

دوچرخه شهری :

همه ما دوچرخه شهری را از روی ترکبند و گلگیر بشناسید اما نکاتی در شناخت دوچرخه شهری وجود دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.برای مشاهده و خرید دوچرخه شهری روی لینک کلیک کنید.

-فریم دوچرخه شهری:

فریم دوچرخه های شهری در طراحی نزدیک به دوچرخه های کورسی هستند اما زاویه بندی آنها به گونه است که فریم دوچرخه کمی کشیده تر نسبت به فریم دوچرخه های کورسی هستند.در ساخت فریم دوچرخه شهری معمولا از مواد آلومینیومی بسیار مقاوم استفاده می کنند تا راندمان سواری بالایی را به شما ارائه دهد.

-سیستم دنده دوچرخه شهری :

سیستم دنده دوچرخه های شهری به گونه ای طراحی و تولید می‌شوند که بالاترین راندمان سواری را در مسیر های شهری به شما ارائه دهند از این رو در قسمت طبق قامه تعداد دندانه ها از دوچرخه کوهستان بیشتر و از دوچرخه کورسی کمتر است.

در قسمت خودرو دوچرخه شهری به این نکته باید اشاره کرد که تعداد دندانه های خودرو شهری از تعداد دندانه خودرو دوچرخه کوهستان کمتر و از تعداد دندانه خودرو دوچرخه کورسی بیشتر است.

-سیستم ترمز دوچرخه شهری :

در دوچرخه های شهری به علت نوع سواری آنها از دونوع ترمز برروی آنها استفاده می شود.برخی از دوچرخه های شهری که تنها در مسیر های شهری استفاده می شوند دارای ترمز های ویبریک یا لقمه ای هستد اما برخی از دوچرخه های شهری در مسیر هایی خاکی نیز استفاده می شوند از این رو دارای ترمز های دیسک مکانیک یا ترمز های دیسک هیدرولیک هستند.

-سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه شهری :

بسته به مسیر سواری دوچرخه شهری،برروی دوچرخه های شهری از دوشاخ با کمک فنر یا بدون کمک فنر استفاده می شود.دوشاخ های بدون کمک فنر به منظور ایجاد سرعت بالا و جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده می شوند و دوشاه های کمک فنر دار برای دفع ضربات وارده از سطح زمین برروی دوچرخه استفاده می‌شوند.فرمان دوچرخه شهری پهنای بیشتری نسبت به فرمان دوچرخه کورسی دارند و این طراحی به خصوص به شما کمک می کند تا شما در کنار داشتن آیرودینامیک بهتر، کنترل مناسبی برروی فرمان داشته باشید.

-سیستم چرخ های دوچرخه شهری :

چرخ های دوچرخه شهری همگی در سایز c 700 یا inch 28 طراحی و تولید می شوند.تایر های سایز 28 در ایجاد سرعت های بالا و عبور از ناهمواری های مسیر کمک شایانی به شما می‌کند.دوچرخه های شهری همگی دارای تایر صاف با اصطکاک بسیار کم با زمین هستند از این رو برای سواری های کوهستانی مناسب نیستند.

*نتیجه

برای دوچرخه سوار در مسیر های شهری و رفت و آمد به محل‌کار و داشتن وزرش هوازی بهترین انتخاب برای شما می تواند خرید دوچرخه شهری باشد.با خرید دوچرخه شهری تناسب اندام و ایمنی بدن خود را در بالاترین حدممکن نگه دارید.

دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان برای پیمایش مسیر های کوهستانی مناسب هستند و در سبک های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند در ادامه با روش های شناخت دوچرخه کوهستان آشنا می شوید.برای آگاهی از انواع دوچرخه کوهستان و مشاهده قیمت دوچرخه کوهستان می‌توانید از طریق لینک به ادامه مطلب بروید و در بخش بیشتر ، با انواع دوچرخه کوهستان آشنا شوید.

راهنمای-خرید-دوچرخه-کوهستان

-فریم دوچرخه کوهستان :

در طراحی فریم دوچرخه های کوهستان از مواد آلومینیومی بسیار سبک یا از مواد کربنی استفاده می شود تا در ضمن داشتن استقامت بسیار بالا وزن بسیار کمی داشته باشند.فریم دوچرخه های کوهستان نسبت دوچرخه شهری و دوچرخه کورسی کشیدتر هستند و چرخ در دورتریم حالت ممکن از فریم قرار دارد.

-سیستم دنده دوچرخه کوهستان :

سیستم دنده دوچرخه کوهستان به گونه طراحی شده‌اند که هرزگرد بالایی را به شما ارائه دهند از این رو دارای طبق هایی با تعداد دندانه های کمتر نسبت به دوچرخه شهری و کورسی هستند.تعداد خودرو در دوچرخه های کوهستان نسبت به دوچرخه های سبک های دیگر بیشتر است در نتیجه دارای تعداد دندانه های بیشتری است.

-سیستم ترمز دوچرخه کوهستان :

به علت نوع استفاده دوچرخه‌های کوهستان از ترمز های دیسکی برروی آنها استفاده می شود.مزیت ترمز های دیسکی نسبت به ترمز های ویبریک سرعت عملکرد بالاتر و راندمان بالای ترمز گیری در هر شرایطی است.

-سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان بسته به سبک سواری آنها دارای 1 یا 2 سیستم تعلیق هستند.در دوچرخه های کوهستان سبک تریل معمولا دوچرخه دارای 1 سیستم تعلیق در قسمت دوشاخ جلو است اما در سبک دانهیل ، دوچرخه کوهستان دارای 2 سیستم تعلیق است.فرمان دوچرخه کوهستان بسیار پهن طراحی شده اند تا شما بتوانید تسط بیشتری برروی دوچرخه داشته باشید.

-سیستم چرخ های دوچرخه کوهستان :

چرخ های دوچرخه کوهستان در سه سایز 27.5،26 و 29 تولید می شوند.دوچرخه 26 و دوچرخه 27.5 برای دوچرخه سواری معمولی و دوچرخه سواری نیمه حرفه ای مناسب هستد اما دوچرخه 29 یا دوچرخه مسابقه‌ای کوهستان به علت دورپای بالایی که نیاز دارند برای دوچرخه سواری حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.استفاده از تایر های پهن در دوچرخه کوهستان حفظ تعادل و عبور از موانع را برای شما آسان تر می کند.

*نتیجه :

اگر مسیر دوچرخه سواری شما مسیر های کوهستانی با شیب زیاد است پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه کوهستان است.با دوچرخه کوهستان در هر مسیر کوهستانی پیروز و سربلند باشید.

دوچرخه هیبرید دومنظوره :

دوچرخه دومنظوره دوچرخه هایی هستند که برای مسیر های شهری و کوهستانی طراحی و تولید شده اند از این رو دوچرخه دومنظوره نام گرفته اند ،در ادامه به بررسی دقیق اجزاء دوچرخه دومنظوره می پردازیم.

-فریم دوچرخه دومنظوره :

فریم دوچرخه دومنظوره به گونه طراحی می‌شوند که برای دوچرخه سواری در مسیر های کوهستانی و شهری مناسب باشند.زاویه بندی فریم این دوچرخه ها دقیقا بین دوچرخه های شهری و کوهستانی است.فریم دوچرخه دومنظوره از آلومینیوم یا از استیل ساخته می‌شوند.

-سیستم دنده دوچرخه دومنظوره :

سیستم دنده دوچرخه دومنظوره به گونه طراحی و تولید می‌شوند که بتوان از آنها در هر مسیری استفاده کرد.طبق قامه اکثر دوچرخه های دومنظوره سه تایی است و تعداد دندانه های آن از تعداد دندانه های دوچرخه شهری کمتر و از تعداد دندانه های دوچرخه کوهستان بیشتر است.دقیقا برعکس این نکات برای خودرو دوچرخه دومنظوره صادق است.

-سیستم ترمز دوچرخه دومنظوره :

برای دوچرخه دومنظوره با خصلت کوهستانی بیشتر از سیستم ترمز دیسکی استفاده می‌شود و برای دوچرخه دومنظوره با خصلت شهری بیشتر از ترمز های ویبریک استفاده می‌شود.البته از این نکته هم نباید قافل شد که بسیاری از برند‌های نامعتبر برای ساخت دوچرخه دومنظوره اصولی عمل نکرده و بدون توجه به نوع سواری دوچرخه از ترمز دیسکی استفاده می کنند.

-سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه دومنظوره :

تمام دوچرخه های دومنظوره دارای یک سیستم تعلیق هستند اما سیستم تعلیق آنها به گونه ای طراحی شده اند که در مسیر های شهری قابلیت قفل شدن داشته باشند و راندمان سواری شما را در مسیر های شهری افزایش دهند.پهنای فرمان دوچرخه دومنظوره از پهنای فرمان دوچرخه شهری بیشتر و از پهنای فرمان دوچرخه کوهستان کمتر است.

-سیستم چرخ های دوچرخه دومنظوره :

طوقه های دوچرخه دومنظوره اصولا در سایز 26 و 27.5 طراحی و تولید می‌شوند.برای داشتن سواری با راندمان بالاتر در هر مسیری پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه 27.5 است.تایر های دوچرخه دومنظوره از تایر های دوچرخه شهری پهن تر و از تایر های دوچرخه کوهستان پهنای کمتری دارد.

*نتیجه:

اگر مسیر دوچرخه سواری شما،مسیر های شهری و کوهستانی است خرید دوچرخه دومنظوره برای شما مناسب است.دوچرخه دومنظوره با ارائه راندمان بسیار بالا در هر مسیری لذت دوچرخه سواری را برای شما بیش از پیش می کند.

دوچرخه برقی :

راهنمای-خرید-دوچرخه-برقی

در خرید دوچرخه برقی شاید شما فکر کنید که دوچرخه برقی بدون رکاب زدن حرکت می‌کنند اما در ادامه مطالب به توضیح مفصل دوچرخه برقی می‌پردازیم تا شما خرید بهترین دوچرخه برقی را تجربه کنید.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که دوچرخه برقی در سبک های مختلفی تولید می‌شوند.دوچرخه برقی شهری،دوچرخه برقی کوهستان و دوچرخه برقی کورسی از انواع دوچرخه برقی هستند.

-دوچرخه برقی کوهستان :

دوچرخه برقی کوهستان تمام ویژگی های دوچرخه کوهستان را دارد اما تفاوت اصلی بین دوچرخه برقی کوهستان و دوچرخه کوهستان در استفاده از موتور و باتری است.دوچرخه برقی کوهستان دارای یک باتری در بخش پایین در مثلث جلویی فریم است.این باتری قابلیت شارژ شدن دارد و با شارژ کردن باتری و قرار دادن باتری برروی دوچرخه ،باتری موتور را به حرکت در می‌آورد.این روند به شما کمک کند راندمان سواری خود را افزایش دهید و با صرف انرژی کمتری به دوچرخه سواری بپردازید.

-دوچرخه برقی کورسی :

دوچرخه برقی کورسی در طراحی فریم تفاوتی با دوچرخه کورسی ندارند اما استفاده از باتری و موتور برروی دوچرخه برقی کورسی به شما کمک می‌کند راندمان سواری خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید.افزایش راندمان سواری و خستگی کمتر به شما کمک می‌کند مسافت های طولانی را با خستگی کمتری بپیمایید.

-دوچرخه برقی شهری :

اگر مسافت های طولانی شهری را می‌پیمایید و خسته می‌شوید استفاده از دوچرخه برقی شهری به شما پیشنهاد می‌شود.دوچرخه برقی شهری با افزایش قدرت پدال زدن و بهبود کیفیت سواری شما کمک شایانی به لذت بردن از دوچرخه سواری به شما می‌کند.معمولا باتری دوچرخه برقی برروی ترکبند تعبیه می‌شوند.

دوچرخه بانوان :

شناخت دوچرخه بانوان فقط و فقط از روی فریم قابل تشخیص است با ما در ادامه همراه باشید تا دوچرخه بانوان را به صورت کامل بشناسید.شما برای خرید بهترین دوچرخه بانوان می‌توانید به شاخه دوچرخه بانوان مراجعه کنید.

-فریم دوچرخه بانوان :

به علت تفاوت در آناتومی بدن بانوان و آقایان برخی از برند های معتبر دوچرخه سازی اقدام به تولید دوچرخه مناسب بانوان کرده اند.اصلی ترین تفاوت بین دوچرخه بانوان و دوچرخه آقایان در طراحی فریم است.فریم دوچرخه بانوان در قسمت مثلث جلویی دوچرخه و در بخش بالا دارای انحنا است.این انحنا برای سواری راحتتر بانوان طراحی شده اند.به این نگته نیز باید اشاره کرد که در طراحی دوچرخه بانوان ، نسبت فاصله فرمان تا زین و فاصله زین تا پدال نیز متفاوت از دوچرخه های اسپورت و آقایان است.

-سایز قطعات دوچرخه بانوان :

از لحاظ استفاده از قطعات،اکثر قطعات دوچرخه بانوان و دوچرخه آقایان یکسان هستند اما در برخی از قطعات و لوازم دوچرخه مانند زین متفاوت هستند.زین دوچرخه بانوان متناسب با آناتومی بدن بانوان طراحی شده است تا در هنگام دوچرخه سواری حس راحتی داشته باشند.

*نتیجه :

اگر به دنبال خرید دوچرخه متناسب برای بانوان هستید از بهترین برند های تولید کننده دوچرخه بانوان می‌توان به برند جاینت اشاره کرد.طراحی اصولی دوچرخه و ارائه بالاترین راندمان به هنگام دوچرخه سواری از ویژگی های دوچرخه جاینت است.

دوچرخه کودک :

دوچرخه 12،دوچرخه 16،دوچرخه 18،دوچرخه 20 و دوچرخه 24 همگی دوچرخه بچه‌گانه محسوب می شوند در ادامه به صورت مختصر به معرفی دوچرخه کودک می‌پردازیم.

-دوچرخه 12،دوچرخه 16 و دوچرخه 18 :

در تولید دوچرخه بچه‌گانه فریم تاثیر کمتری نسبت به دوچرخه بزرگ سال دارد و در عوض قطعات دوچرخه کودک تاثیر به سزایی در کیفیت دوچرخه دارد.دوچرخه 12 و دوچرخه 16 تنها به صورت ساده طراحی و تولید می‌شوند.دوچرخه بچه گانه در برخی از برند‌ها دارای سبد و پشتی است.

-دوچرخه 20 :

دوچرخه 20 در برخی از برند های موجود در بازار به صورت دنده‌ای موجود است و برخی از برند‌های دیگر دوچرخه 20 را تنها به صورت ساده و بدون دنده طراحی تولید می‌کنند.چون کودکان از دنده دوچرخه استفاده نمی‌کنند و با کاربرد دنده دوچرخه آشنایی ندارند پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه 20 ساده است.

-دوچرخه 24 :

دوچرخه 24 از هر برندی که باشد دارای سیستم دنده است از این رو اگر قصد خرید دوچرخه 24 دارید باید کودک خود را به صورت کامل آموزش بدهید تا استفاده صحیحی از دوچرخه داشته باشد و از دوچرخه سواری لذت ببرد.

برای خرید دوچرخه 24 اینجا کلیک کنید.

-دوچرخه دخترانه :

همانگونه که در خرید دوچرخه بزرگسال،به تفاوت آناتومی بدن زن و مرد اهمیت داده‌شده و دوچرخه بانوان تولید شده است برای دوچرخه کودک نیز این امر صادق است.دوچرخه دخترانه مناسب برای بدن دختران طراحی شده است.در کنار این طراحی بخصوص استفاده از رنگ های جذاب برای دختران و سبد و ترکبند دوچرخه دخترانه را از دوچرخه اسپرت و پسرانه جدا ساخته است.

*نتیجه :

اگر به سلامت فرزند خود اهمیت می‌دهید و نگران سلامتی کودک هستید پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما خرید دوچرخه کودک از برند های معتبر است.خرید دوچرخه کودک از برند های معتبر علاوه بر حفظ سلامتی کودک شما ،فرزند شما را علاقه‌مند به ورزش کردن می‌کند.


معرفی برند های دوچرخه :

در ابتدا باید گفت که دوچرخه های موجود در بازار ایران به 2 دسته برند و غیر بند تقسیم می‌شوند.تفاوت در یک دوچرخه برند و غیر برند در قطعات نیست بلکه در ساخت و طراحی فریم و کیفیت ساخت فریم است.در ادامه به بررسی چند برند مطرح در دنیا می پردازیم.

10 برند برتر دنیا :

 1.        جاینت Giant
 2.        جی تی GT
 3.        سانتا کروز Santa Cruz
 4.        ترِک Trek
 5.        اسپشیالایز Specialized
 6.        کَنون دِیل Cannondale
 7.        مارین Marin
 8.        یِتی Yeti
 9.        کونا Kona
 10.        مریدا Merida

همانطور که لیست بالا مشاهده می‌کنید برند جاینت رتبه اول در بین تولیدکنندگان دوچرخه در دنیا را داراست.این برند با استفاده از تکنولوژی های منحصر به فرد خود،برای رفع هر نیاز اقدام به تولید دوچرخه می‌کند.ساخت فریم با دقیق ترین زوایا و استفاده از مقاوم‌ترین و سبک ترین مواد در تولید فریم این برند را از سایر برند ها متمایز کرده است.در کنار استفاده از این مواد مرغوب طراحی و تولید فریم،استفاده از قطعات باکیفیت از برند های مشهور مانند Shimano  و Sram کیفیت سواری دوچرخه جاینت را به صورت خارق‌العاده‌ای افزایش داده است.شما می توانید مدل های متنوع دوچرخه جاینت را در نمایندگی دوچرخه جاینت و فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ مشاهده کنید.

دوچرخه های غیر بند :

 1.          ویوا Viva
 2.        فلش Flash
 3.       بونیتو Bonito
 4.       گالانت Galant
 5.       اینتنس Intense

دوچرخه های غیر برند مانند دوچرخه ویوا از کیفیت ساخت فریم بالایی برخوردار نیستند اما استفاده از قطعات رده بالا برروی این دوچرخه، باعث جلب توجه و فروش بالای این برند ها شده است.در بین این دوچرخه های غیر برند،دوچرخه ویوا و دوچرخه فلش کیفیت بالاتری نسبت به سایر برند ها دارد.

از کجا دوچرخه بخریم ؟

خرید دوچرخه باید از نمایندگی رسمی هر شرکت خریداری شود تا درضمن ارائه دوچرخه با کیفیت، دوچرخه را همراه با گارانتی به شما ارائه دهند.فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ نمایندگی رسمی دوچرخه جاینت،دوچرخه ویوا و دوچرخه کیوب و .... در قم تمام محصولات خود را با ارائه گارانتی معتبر شرکتی به شما همراهان عزیز ارائه می دهد.برای خرید اینترنتی دوچرخه می توانید با فروشگاه ما در تماس باشید.

نظرات بازدیدکنندگان

 1. ابوالفضل

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعاتتون بسیار مفید بود من در روستا زندگی میکنم روستای ما اسفالت و هموار است من دوچرخه ای برای انجام فعالیت حرفه ای نیاز ندارم و فقط برای رفت و آمد ، ورزش کردن و گذراندن اوقات فراغت میخواهم ۱۵ سال سن و ۱۸۰ سانت قد دارم و وضعیت مالی خوبی نداریم ، بهترین نوع دوچرخه و سایز آن برای من چیست و آیا باید از برند های درجه یک یا برندهای درجه دوم مقرون و بصرفه(اکونومی) و یا برند های متفرقه باشد و نو باشد یا دست دوم ؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما مچکرم