چرا دوچرخه سواری سبب شادابی و خوشحالی می شود؟

چرا دوچرخه سواری سبب شادابی و خوشحالی می شود؟

قطعا اگر شما دوچرخه سواری کرده باشید به این نکته اذعان خواهید داشت که : دوچرخه سواری ورزش مفرح و لذت بخشی است که هنگام سواری عادی و یا در زمان مسابقه آن را تجریه کرده ایم . اما دلیل محبوبیت دوچرخه سواری چیست و اصولا چه عاملی سبب می شود که ما تا حد بسیار زیادی دوچرخه سواری را دوست داشته باشیم؟ چرا هر روزه تمایل افراد برای دوچرخه سواری بیشتر می شود ؟ چرا دوچرخه سواری سبب شادابی و خوشحال شدن فرد می شود در حالیکه  که شاید سایر ورزش ها مثل تنیس ، شنا یا پیاده روی نمی توانند چنین خصلتی داشته باشند ؟


تحقیقلت علم روانشناسی نشان داده است که دوچرخه سواری دارای ویژگی هایی است که باعث ایجاد حس خوب به طوری می شود که معدود ورزش های دیگر می توانند این چنین حسی را در شخص ایجاد کنند. در حالی که بسیاری از ورزش های دیگر ممکن است تعداد کمی از این ویژگی ها را داشته باشند ، به نظر می رسد که دوچرخه سواری ممکن است یکی از معدود ورزش هایی باشد که همه آنها را در بر دارد. در ادامه مهمترین این دلایل را ذکر کرده ایم:

سلامت جسمانی: ثابت شده است که ورزش هوازی یکی از بزرگترین عوامل تاثیر گذار در سلامت جسمی ما است و دوچرخه سواری یکی از بهترین و کم ضررترین ورزش های هوازی است . وقتی از نظر جسمی متناسب هستیم بدن ما بهتر عمل می کند. این یک اصل است که به طور گسترده پذیرفته شده و قابل درک است.

سلامت روان: افراد سالم از نظر جسمی به طور کلی شادتر از افراد ناسالم هستند. افسردگی ، اضطراب و استرس به طور کلی در افراد سالم از نظر جسمی پایینتر است. دوچرخه سواری از یک طرف سلامت جسمی را بهبود می دهد و از شمت دیگر سلامت روان را افزایش می دهد.

روابط اجتماعی: در حالی که دوچرخه سواری انفرادی هم عالی هست، اما بهترین زمان برای ما هنگام دوچرخه سواری با دوستان و بصورت گروهی است. دوچرخه سواری می تواند تاثیر به سزایی در بهبود روابط اجتماعی شما نیز داشته باشد.

در دسترس بودن: دوچرخه سواری ورزشی است که تقریباً هر فردی می تواند به راحتی انجام دهد، پس بسیار قابل دسترس است.

اگر می خواهید همین حالا یک دوچرخه تهیه کنید و از مزایای آن بهره مند بشوید ، می‌توانید  جدیدترین مدل های دوچرخه را در فروشگاه آریاچرخ  بیابید.

اهداف: وقتی دوچرخه سواری میکنیم در حال ورزش هستیم و به نظر می رسد در حالی که ورزش می کنیم و به دنبال پیشرفت ، احساس بهتری نسبت به زندگی داریم ، بهزیستی ما افزایش می یابد و پیگیری اهداف ما را خوشحال می کند.

تجربه هیجان و ریسک: یکی از ویژگی های هیجان انگیز بسیاری از ورزش ها ، فرصت های هیچان انگیزی است که در آن ها ایجاد می شوند. ریسک و هیجان می تواند بخشی از هر دوچرخه سواری باشد. چالش یک مسیر خارج از جاده یا کوهستانی می تواند یک هیجان فوق العاده برای ما ایجاد نماید.

 خوش بینی: افرادی که خوش بین هستند اعتقاد دارند چیزهای خوب در حال آمدن هستند ، و آینده روشن است. همچنین خوش بینان بسیار خوشحال تر از کسانی هستند که از آینده می   ترسند. از آنجا که دوچرخه سواران هدفدار و آمیخته ورزش خود هستند ، همیشه منتظر دوچرخه   سواری بعدی خود هستند تا تجربه های لذت بخش جدیدی داشته باشند و حس خوش بینی       خوبی دارند.

 نقاط قوت: وقتی از نقاط قوت خود استفاده می کنیم احساس خوبی داریم. نقاط قوت     کارهایی هستند که ما به خوبی انجام می دهیم ، برای ما احساس اعتبار داشتن ایجاد می کنند   و به ما انرژی می دهند. اگر عاشق دوچرخه سواری هستیم ، معمولاً می توانیم نقاط قوت   دوچرخه سواری خود را شناسایی کنیم و آنها را بهبود ببخشیم و از نظر روحی تقویت شویم.

 ترمیم: دوچرخه سواری ورزشی ترمیم کننده است و به ما کمک می کند تا خودمان را دوباره   بسازیم بعد از دوچرخه سواری معمولا ما بهتر می خوابیم (که برای سلامتی بسیار مهم است و     به ریکاوری بسیار کمک میکند) و از نظر جسمی و روحی حس  بهتری خواهیم شد.

 در فروشگاه ما بهترین دوچرخه های روز دنیا و لوازم جانبی آن را با بهترین قیمت ها بیابید

دوچرخه برقی

نظرات بازدیدکنندگان