نکاتی برای جهانگردی با دوچرخه

نکاتی برای جهانگردی با دوچرخه

Tuesday, Jul 16, 2019 Management

سفر کردن با دوچرخه به ما اجازه می دهد تا برای زمانی هر چند محدود، جهان را طور دیگری ببینیم. یکی از جذاب ترین فرصت هایی که در طی هر سفر در اختیارمان گذاشته می شود، گردش در فرهنگ شهر و کشور مقصد است. به این ترتیب می توانیم برای چند روز به گونه ای زندگی کنیم که جبر جغرافیایی، امکانش را در اختیارمان قرار نداده بود.

جهانگردی با دوچرخه

قبل از هر چیز ابتدا باید دوچرخه مناسب خود را برای سفر انتخاب کنید . ما د این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که دوچرخه و وسایل های مناسب سفر با دوچرخه را  بشناسید.

انواع دوچرخه های توریستی برای سفر کردن

  1. دوچرخه های توریستی ورزشی: دوچرخه های توریستی ورزشی فریم و تایرهای سبکی دارند و برای مسابقات طولانی طراحی شده اند. همچنین در قسمت وسایل این دوچرخه ها تنها می توان بار سبک وزن حمل کرد.
  2. دوچرخه های توریستی جاده‌ای : فریم این دوچرخه ها به نحوی طراحی شده که دوچرخه سوار، یک سواری راحت و باثبات را تجربه کند. همچنین این دوچرخه ها را به گونه ای طراحی کرده اند تا به هنگام سواری با حجم بالایی از وسایل، بتوان به راحتی آن ها را کنترل کرد.
  3. دوچرخه های توریستی اکتشافی : این دوچرخه ها یکی از مستحکم ترین نسل های دوچرخه های توریستی هستند که برای حمل سنگین ترین بارها و پیمودن ناهموارترین مسیرها طراحی و ساخته شده اند. البته خود دوچرخه های توریستی اکتشافی، طیف بسیار وسیعی دارند.
  4. دوچرخه های توریستی خوابیده : این دوچرخه ها به گونه ای طراحی شده اند که دوچرخه سوار در حالی که خوابیده یا به پشت تکیه داده است، رکاب می زند و دوچرخه را هدایت می کند. مزیت دوچرخه های خوابیده، راحتی بسیار دوچرخه سوارهاست.
  5. دوچرخه های توریستی ترکیبی : این دوچرخه ها ترکیبی از دوچرخه های کوهستان و جاده‌ای هستند و با نام All-Rounder نیز شناخته می شوند. دوچرخه های توریستی ترکیبی، به جهت تعادل در کارایی و سرعت به هنگام راندن در جاده های خاکی و ناهموار شهرت دارند و اغلب از استیل سبک برای ساخت آن ها استفاده می شود.
  6. دوچرخه های توریستی دو نفره : دوچرخه هایی که به جای یک زین، دو زین و یک فرمان دارند و برای دوچرخه سوارانی با قابلیت های جسمانی متفاوت مناسب اند. دوچرخه های توریستی دونفره نیز به همین شکل اند با این تفاوت که برای سفر و طی مسافت های طولانی ساخته شده اند. برای حمل بار در این دوچرخه ها می توان از یدک کش استفاده کرد.
  7. دوچرخه های توریستی تاشو : دوچرخه های تاشو نمونه ای از دوچرخه ها هستند که برای جمع کردن آن ها، می توان آن ها را از وسط تا کرد تا فضای کمتری اشغال کنند. این دوچرخه ها در هواپیما، ماشین و قطار فضای چندانی اشغال نمی کنند و از این جهت بسیار مورد استفاده هستند.

وسایل مورد نیاز برای جهانگردی با دوچرخه

قفسه عقب و جلو _زین مناسب _قفسه بطری آب _آینه بغل_انواع خورجین_تایر یدک_قفل و زنجیر چرخ_چراغ_گلگیر

مطالب بیشتر:

کمپانی SRAM

Leave Your Comment

تنظیمات نما

تصویر پس زیمنه تنها در حالت های جعبه ای،قاب بندی و گرد شده به نمایش در خواهد آمد