معرفی کمپانی SRAM تولید کننده اجزای سازنده دوچرخه

معرفی کمپانی SRAM تولید کننده اجزای سازنده دوچرخه

Monday, Jul 08, 2019 Management

سلام بر شما دوچرخه سواران و دوست داران ورزش

همانطور که در مقاله ی قبل در راستای آشناسازی شما دوستان با ارائه دهنده ی قطعاتمان که در عرصه دوچرخه بسیار مشهور است، کمپانی بزرگ Shimano را به شما عزیزان معرفی کردیم این بار تصمیم برآن داریم که کمپانی دیگری را معرفی کنیم که ارائه دهنده  ی قطعات دوچرخه  بزرگی می باشد.

کمپانی SRAM

SRAM LLC یک تولید کننده اجزای سازنده دوچرخه خصوصی می باشد که در سال 1987 در شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده تاسیس شد. SRAM مخفف نامهای بنیانگذاران آن، اسکات، ری و سام است (جایی که Ray نام وسط نخستین مدیر عامل شرکت استن روز است). [2] این شرکت برای تولید اجزای دوچرخه سواری، از جمله برخی از توسعه های داخلی مانند Grip Shift، EAGLE (1x12)، DoubleTap، اختصاصی 1x11 کوه و جاده ها و SRAM Red eTap شناخته شده است.

این شرکت به صورت ارگانیک و از طریق تدارکات به منظور تبدیل شدن به یک برند پیشرفته دوچرخه سواری، با نام تجاری SRAM، Avid، RockShox، Truvativ، Quarq و Zipp به فروش می رسد. اجزای آنها عمدتا در خانه، در کارخانه های واقع در پرتغال، تایوان، چین و ایالات متحده تولید می شود و توزیع و به عنوان تجهیزات اصلی سازنده تجهیزات (OEM)و اجزاء پس از فروش در بازارهای جهانی فروخته می شود.

دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

SRAM با تمرکز بر روی یک محصول واحد در سال 1987 تاسیس شد و شیار گریف (یا تغییر پیچ) را به بازار دوچرخه جاده در سال 1988 معرفی کرد. در سال 1991 این فن آوری برای دوچرخه های کوه سازگار شد و SRAM به سرعت رشد کرد.

 

در سال 1995،   SRAM که مشتاق به گسترش اولین گیربکس عقب دوچرخه سواری خود بود آن را که ESP نامگذاری شده بود،به بازار معرفی کرد. این گیربکس که دارای یک رابط جدید و منحصر به فرد از نوع 1: 1 است و نسبت آلودگی کابل و تحمل آن نسبت به رقبا بیشتر است. این درایور جدید به طور کامل با ESP Grip Shifters SRAM سازگار بود و این اولین گام SRAM برای تولید یک سیستم تغییر مکان بود.

 

SRAM مشتاق رشد بود، هم از طریق خرید و هم توسعه محصول. تا سال 1997  SRAM با خریداری Sachs، یک سازنده افسانه ای آلمانی با تخصص در زنجیر و چرخ دنده. Sachs کمپانی SRAM را با گروهی از متالورژیست ها و مهندسین با تجربه و همچنین خط تولید خطوط زنجیره ای و داخلی که در اختیار داشت آشنا ساخت.

 

SRAM اولین رولر عقب XO خود را در سال 2001 منتشر کرد. این یک طراحی مجدد کامل چرخ دنده های ESP موجود SRAM بود و هدف این بود که بدون شک بهترین در کلاس باشد. با معرفی نخستین سوپاپ فوقانی  که نقطه عطفی برای گروه دوچرخه کوهستان شرکت  SRAMبود.

 

در سال 2002، SRAM سازنده تعلیق، RockShox را خرید. RockShox یکی از مارک های شناخته شده در دوچرخه سواری و یک نوآور صنعت بود که تعلیق و تغییر دوچرخه سواری در کوهستان را برای کل جهان معرفی کرد.

 

 دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

 

Avid SRAM بعدا در بهار سال 2004 دست یافت. Avid ترمزهای دیسک های معمولی هیدرولیک را تولید کرد وبه معنای رقابت بیشتر در بازار کامپوننت بود. بعدا همان سال SRAM خریداری Truvativ، میل لنگ، پایه پایه، و تولید کننده زنجیره ای. با استفاده از Truvativ به عنوان بخشی از خانواده SRAM، این شرکت در نهایت می تواند یک وسیله نقلیه کامل را به فروش برساند.

 

اگر چه SRAM به عنوان تولیدکننده تغییر مکانهای دوچرخه سواری آغاز شد، در سال 1993، این شرکت به طور عمده در بازار دوچرخه کوهستانها به سرعت در حال رشد بود. تا سال 2004، SRAMبا برنامه ریزی بازگشت به جاده ها و شروع به توسعه دو گروه جدید جاده ها کرد. SRAM در سال 2006 Force و Rival را به بازار عرضه کرد و Force در سال بعد در Tour de France مسابقه داد. این گروه از تکنولوژی جدید اختصاصی تغییر نام داد که به نام DoubleTap شناخته می شود. این فن آوری به سوارکار اجازه می دهد که یک ریلر را در هر دو جهت تغییر دهد و با استفاده از یک دست و پا زدن تک حرکت می کند.

در سال 2007، SRAM شرکت Zipp که تولید کننده ی چرخ تولیدی خود بود را به دست آورد. در سال 2008، SRAM معرفی یک گروه جدید حق بیمه جاده با نام SRAM RED .

SRAM در سال 2011 شرکت Quarq تولیدکننده میلگردهای قدرت خود را به دست آورد. تا سال 2012، SRAM مترهای برق را به گروه بالا و پایین راه RED متصل کرده بود.

 

 دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

 

همچنین در سال 2012، SRAM ردیف 1X11 کلاسیک دوچرخه را با گروه XX1 خود معرفی کرد. گروه جدید با استفاده از یک کاست 10-42 و یک زنجیری تک زاویه دار ثبت شده که از دندان های گسترده و باریک و مخصوص به شکل استفاده می کند تا زنجیره ای بدون راهنمای زنجیره ای را حفظ کند. تا سال 2014، این تکنولوژی با معرفی SRAM Force 1 (در اصل CX1) در دوچرخه های cyclocross عرضه شد. این گروه به برنامه های دیگر، از جمله محاکمه زمان، triathlon، road، and دوچرخه تناسب اندام گسترش یافت.

 

در آگوست 2015، SRAM اعلام کرد که این سری از سری SRAM RED eTap از 11 خط سرعت شبکه بی سیم الکترونیک خود استفاده می کند. این گروه با استفاده از باتری های خود با استفاده از گیره های گرد و غبار با استفاده از سیگنال های بی سیم ارسال شده از اهرم های انتقال. مزایای این سیستم عبارتند از تغییر دقیق تر، تنظیم سریع تر و نگهداری کمتری.

 

 دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

 

به زودی SRAM اعلام کرد نسخه ترمز دیسک هیدرولیکی گروه راه بی سیم خود را SRAM RED eTap HRD اعلام کرد. فن آوری HRD SRAM با استفاده از یک طراحی اهرم هیدرولیکی با تنظیم هر دو تنظیم و تنظیم نقطه تماس اهرم استفاده شده است. در ماه مه سال 2016، SRAM همچنین تکنولوژی جدید Drive 1x11 را با عنوان Eagle در نسخه های XX1 و X01 منتشر کرد. موتور جدید 1x12 دارای یک چرخ دنده 500٪ است که امروزه در مقایسه با بسیاری از موتورهای راننده 2x در بازار قابل مقایسه است. در اکتبر سال 2016، SRAM نسخه WiFLi (وسیع تر، سریع تر، سبک تر) نسخه eTap خود را با چرخ دنده عقب سازگار با طیف گسترده ای از چرخ دنده ها از یک رولر استاندارد عقب سازگار است.

 

در سال 2017، SRAM یک درایو 1x12 GX Eagle را راه اندازی کرد، همان فناوری همانند Eagle XX1 و X01 drivetrains در قیمت ارزان تر.

 

فوریه 6، 2019، SRAM سه گروه جدید الکترونیکی بی سیم الکترونیکی را منتشر کرد. این نسخه شامل یک گروه جاده، RED eTap AXS و دو گروه گروه دوچرخه کوهستانی، XX1 Eagle AXS و X01 Eagle AXS بود. همه گروه های AXS دارای اتصال BLE و یک برنامه رایگان رایگان تلفن همراه به نام AXS است که کاربران را قادر به مجددا مجدد و سفارشی کردن توابع دکمه.

 

گروه RED جدید RED دارای یک کاست 12 سرعته با دامنه وسیع تر و گام های کوچکتر بین چرخ دنده ها علاوه بر بسیاری از نوآوری های دیگر مانند زنجیره ای با یکپارچگی قدرت سنج، یک دمپر مایع برای قفل چرخ دنده عقب و هر دو موتور 2x و 1x زنجیره ای انواع

 

برای گروه های دوچرخه کوهستانی جدید علاوه بر عملیات بی سیم الکترونیکی، آنها همچنین می توانند با ردگیر AXS RockShox 's پست پیستون ارتباط برقرار کنند. برنامه AXS SRAM این امکان را به وجود می آورد که کاربران را قادر می سازد تا توابع دکمه را بین پست صندلی Reverb و کنترل کننده ی چرخ دنده XX1 یا X01 مجددا اعمال نمایند. همان برنامه AXS نیز گزینه استفاده از اهرم های RED eTap AXS را با یک Drive Eagle AXS و پست Reverb AXS باز می کند. در مقابل، دوچرخه های دوچرخه می تواند به راحتی با استفاده از فرمان دوچرخه های کوهستانی با استفاده از کنترل کننده ی چرخ عقب Eagle AXS با راننده RED eTap AXS قرار گیرد.

 

SRAM یک نسخه Force از گروه AXS خود را معرفی کرد، به نام SRAM Force eTap AXS معرفی شد. نسخه نیروی همه ویژگی ها و مزایای مشابه RED را ارائه داد اما در قیمت پایین تر. SRAM Force eTap AXS مشخصات خود را در مورد تقریبا تمام دوچرخه های پیشرو دوچرخه تولید کرده است.

 دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

اسپانسرهای رویداد

SRAM تلاش های قابل توجهی برای حمایت از دوچرخه سواری از طریق حمایت مالی انجام داده است که با مشارکتکنندگان مسابقات ساخته شده است. نمونه هایی از این شامل Amgen Tour از کالیفرنیا، Ironman، Sea Otter Classic، Dirty Kanza و Crankworks است.

 

SRAM حمایت نژادی خنثی (NRS) برای حوادث متعدد آرمین حرفه ای از جمله مسابقات قهرمانی ملی ایالات متحده، مسابقات قهرمانی اروپا و مسابقات قهرمانی جهان است.

 

TRIATHLON

در اواخر 1980s و 90s، SRAM Grip Shifters توسط triathletes به طور گسترده ای پذیرفته شد. هدف Grip Shift برای اجازه دادن به سواران بدون تغییر دست خود را از میله ها تغییر داده و محصول را منحصرا برای نیازهای سه گانه مناسب می کند.

 

امروز SRAM برنده ی سه جایزه برتر از جمله یان فودنو، سباستین کین، خاویر گومز، ماریندا کارفری، آلستیر و جاناتان براونلی، کارولین استیفن و غیر استنفورد است.

 

دوچرخه سواری زنان

SRAM یکی از جدی ترین تولید کنندگان قطعات است که به طور مداوم به دوچرخه سواری زنان اختصاص داده شده است. محصولات و فن آوری هایی که این تعهد را به طیف وسیعی از نیازهای زن سواری نشان می دهد، عبارتند از (Shifter Reach Adjust،  WiFLi (گزینه های چرخ دنده گسترده ای، کوارتت های Quarq در دسترس به پایین تا 162.5mm طول و 36 سانتی متر استوانهZipp.

 

SRAM یک طرفدار تندرو دوچرخه سواری حرفه ای زنان است. SRAM حامی AMGEN Tour از کالیفرنیا است که توانایی رقابت با SRAM را دارد. این شرکت همچنین از بسیاری از تیم های برتر در تور جهانی زنان از جمله Canyon // SRAM مسابقه، تیم دوچرخه سواری Boels-Dolmans، Twenty20 P / B SHO-AIR، CCC-LIV و تیم دوچرخه سواری رالی حمایت می کند.

و در نهایت لازم به ذکر است همه و همه ی این توضیحات در زمینه کمپانی های ارائه دهنده خدمات تنها با هدف جلب اطمینان و خاطر شما برای استفاده از این قطعات می باشد.

با تشکر از وقتی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید

دوچرخه سواری با آرامش با محصولات آریا چرخ

Leave Your Comment

تنظیمات نما

تصویر پس زیمنه تنها در حالت های جعبه ای،قاب بندی و گرد شده به نمایش در خواهد آمد