راهنمای جامع خرید دوچرخه جاینت تالون Giant Talon 2022

راهنمای جامع خرید دوچرخه جاینت تالون Giant Talon 2022

اگر یکی از دنبال‌کنندگان اخبار مربوط به دوچرخه جاینت هستید مطمئناً از آغاز بهره‌برداری از خط جدید سری دوچرخه‌های کوهستان TALONدر سال 2022 آگاه می‌باشید. این سری از دوچرخه‌های کوهستان hardtail جاینت به چندین و چند دلیل جایگاه ویژه‌ای نزد طرفداران پر و پا قرص دوچرخه، برای خود دست و پا کرده است. این محبوبیت زبانزد باعث شده جاینت توجه و سرمایه‌ ویژه‌ای برای این دوچرخه‌ها کنار بگذارد تا بار دیگر نشان دهد احترام به مشتری سر‌لوحۀ این برند در تولید و توزیع دوچرخه است. تخصص این دوچرخه‌ها عبور از باریکه‌های سنگلاخی در کوهستان با اهداف شرکت در مسابقه یا تفریح و سرگرمی گرفته تا استفاده ساده شهری می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین عوامل در شهرت این سری دوچرخه کوهستان تناسب میان قیمت معقول و کیفیت مسحورکننده آن است که با توجه به قیمت‌های سر به فلک کشیده، باعث دلگرمی دوچرخه‌سواران کوهستان می‌باشد. در سال جاری دوچرخه‌های TALON در 5 خط جداگانه با عناوین TALON 1 ،TALON 0 و TALON 2و TALON 3 و TALON 4 تولید می‌شوند تا خریدار از دایرۀ انتخاب نسبتا گسترده‌ای لذت ببرد. این محصولات تماماً در دو سایز 29 و 27.5 ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. بهتر است برای شناخت هرچه بیشتر این سری از دوچرخه‌های کوهستان قبل از خرید، با هم سفری به اعماق آنها داشته باشیم.

بررسی کامل دوچرخه‌های جاینت تالون Giant Talon 2022

نکته مهم: حتما توجه داشته باشید که تفاوت در مدل‌های یاد شده فقط به سبب قطعات بکار‌رفته در سیستم‌های اصلی مثل دنده، تعلیق، ترمز و ... است اما تمام مدل‌ها از لحاظ فریم کاملا یکسان بوده و همانطور که از نام آنها مشخص است فریم تمام آن‌ها فریم Talon است. حال آنچه مشخص است به سبب تفاوت در قطعات بکار رفته در این دوچرخه‌ها باید گفت کمی نوع کاربری آن‌ها با هم متفاوت شده که این موضوع را در ادامه به صورت کاملا مفصل بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

بنابراین در ابتدا و قبل بیان ویژگی‌های اختصاصی هر یک از مدلها و در نهایت مقایسه آن‌ها، بهتر خواهد بود تا آنچه که ورژن‌های مختلف دوچرخه جاینت Talon در سال 2022 مشترک است را برای شما بیان نماییم تا بتوانید دید بهتری داشته باشید.

  • فریم: تمام مدل‌های دوچرخه تالون سال 2022 از لحاظ فریم کاملا یکسان و مشابه هستند و هیچ گونه تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد و اصلا این به همین خاطر است که مدل Talon برای این خانواده در نظر گرفته شده است. (Talon مدل فریم می‌باشد)
  • فرمان و کرپی فرمان: مورد دیگری که ورژن‌های مختلف این خانواده در آن مشترک هستند فرمان است، تمامی مدل‌ها از فرمان Giant Connect Trail, 31.8mm بهره می‌برند که البته برای سایز فریم‌های مختلف با عرض متفاوت ارائه می‌شود. هم‌چنین کرپی فرمان Giant Sport, 7-degree نیز برای تمامی اعضای این سری تعبیه شده است که بازهم برای سایز فریم‌های مختلف کمی متفاوت می‌شود.
  • زین و لوله زین: استفاده از زین Giant custom و لوله زین Giant Sport, 30.9 مورد دیگری از وجوه اشتراک مدل‌های تولیدی جاینت Talon می‌باشد.
  • توپی و طوقه (ویل‌ست): یکی از ویژگی‌های مهم و منحصر به‌فرد در تالون‌های 2022 استفاده از توپی‌های بولبرینگی است که سواری بسیار خوبی را به ارمغان می‌آورد و قابل بیان است که این ویژگی از جمله محسنات قابل توجه در این دوچرخه‌ها می‌باشد. در مورد طوقه هم در تمام مدل‌ها از طوقه Giant GX03V 29 or 27.5, alloy, double wall, 21mm inner width استفاده شده است.

giant-talon-0-2022

دوچرخه Giant Talon 0 2022

خب، بالاترین رده از سری خانواده محصولات Talon  این مدل است که با قطعات بسیار رده‌بالایی تجهیز گشته تا دوچرخه‌سوارن حرفه‌ای بتوانند به راحتی هر مسیری را پشت سر بگذارند و در طول دوچرخه‌سواری خود کمترین فشار، بالاترین هندلیگ را داشته باشند. با این دوچرخه بسیاری از محدودیت‌ها در دوچرخه‌سواری کوهستان از بین خواهند رفت و دوچرخه‌سوار با تسلط کامل خواهد توانست که قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارد. با توجه به قطعات بکار رقته در تولید دوچرخه Giant Talon 0 2022 به‌نظر می‌رسد که این محصول برای استفاده در مسابقات و مسیرهای کوهستانی ناهموار قابلیت بالایی داشته باشد. همچنین افرادی که تمایل دارند تا یک دوچرخه کوهستان حرفه‌ای و همه چیز تمام با قطعات رده‌بالا داشته باشند تا در هر مسیری پیشتاز باشند می‌توانند این محصول را مدنظر قرار دهند. مشخصات فنی این محصول بی‌بدیل به شرح زیر است:

دوشاخ: SXC32-2 RL air spring - تکنولوژی باد

شیفتر: Shimano Deore M6100, 1x12

شانژمان: Shimano Deore M6100 - دوازده سرعته

ترمزبندی: Shimano Deore BR-MT200- دیسک هیدرولیک

خودرو: Shimano Deore M6100, 10x51 - دوازه سرعته

طبق‌قامه: ProWheel MPX - تک طبق


giant-talon-1-2022

دوچرخه Giant Talon 1 2022

دومین رده از بالاترین ورژن دوچرخه جاینت تالون 2020 مربوط به Talon 1 است، این دوچرخه تنها از لحاظ دو سیستم: 1. سیستم دنده و 2. سیستم ترمز با دوچرخه Talon 0 متفات است (و تقریبا بقیه موارد در این دو مدل یکسان و مشابه است) در رده بعدی قرار گرفته، به سبب همین تفاوت می‌توان گفت که در این محصول کمی از خصلت آفرودی کاسته شده است. اما هنوز این محصول در رده دوچرخه‌های حرفه‌ای این خانواده قرار می‌گیرد و در مسیرهای سخت و خشن کوهستانی راندمان بسیار بالا و کارایی فوق‌العاده‌ای دارد و هر دوچرخه‌سواری می‌تواند با دوچرخه جاینت تالون 1 2022 از اوج لذت و هیجان را در مسیرهای کوهستانی پر پیچ و خم بهره‌مند شود. قطعا این دوچرخه فوق‌العاده برای هر دوچرخه‌سواری جز انتخاب‌هایی است که برای تمرینات سخت و یا مسابقات میان رده با شدت متوسط می‌تواند کارایی خوب و راندمان بالایی داشته باشد. شاید بتوان گفت این محصول برای دوچرخه‌سواران نیمه حرفه‌ای و یا دوچرخه‌سوارانی که قصد تهیه یک دوچرخه حرفه‌ای دارند گزینه بسیار مناسبی است. این موضوع را در نظر داشته باشید که حتی در مسیرهای مسطح شهری نیز سواری بی‌عیبی را خواهید داشت. مشخصات فنی این محصول بی‌بدیل به شرح زیر است:

دوشاخ: SXC32-2 RL air spring - تکنولوژی باد

شیفتر: Shimano Deore M4100, 1x10

شانژمان: Shimano Deore M5120 - ده سرعته

ترمزبندی: Tektro HDC M275 - دیسک هیدرولیک

خودرو: Shimano Deore M4100, 11x42 - ده سرعته

طبق‌قامه: ProWheel Charm - تک طبق


giant-talon-2-2022

دوچرخه Giant Talon 2 2022

در میانی‌ترین رده خانواده محبوب جاینت تالون شاهد حضور دوچرخه Giant Talon 2 2022 هستیم که یک دوچرخه دومنظوره با کیفیت سواری فوق‌العاده است. عمده تفاوت این مدل با تالون رده بالاتر خود در: 1. سیستم دنده 2. سیستم تعلیق می‌توان یافت، و با توجه به این موارد و بخصوص سیستم دنده دو طبق، این دوچرخه برای افرادی که قصد دوچرخه‌سواری دومنظوره با خصلت بیشتر شهری و کوهستانی تفریحی دارند گزینه بسیار خوبی است که به بهترین نحو نیازهای ایشان را پاسخ خواهد داد تا هم سواری بدون دردسری داشته باشند و هم از یک دوچرخه‌سواری لذت بخش تجربه خوبی کسب نمایند. از جمله مشخصات فنی مهم این دوچرخه موارد زیر است:

دوشاخ: SR Suntour XCM30 - تکنولوژی فنر روغن

شیفتر: Shimano Altus M2010, 2x9

شانژمان: Shimano Altus M2000 - نه سرعته

ترمزبندی: Tektro HDC M275 - دیسک هیدرولیک

خودرو: Shimano Deore HG200, 11x32 - نه سرعته

طبق‌قامه: ProWheel forged - تک طبق


giant-talon-0-2022

دوچرخه Giant Talon 3 2022

از این ورژن به بعد دیگر دوچرخه‌های تالون بسیار به سبک سواری تفریحی و غیر حرفه‌ای یا آماتوری نزدیک می‌شود. باید اذعان داشت که این ورژن هنوز برای مسیرهای کوهستانی نرم و یا طبیعت گردی بسیار مناسب است همانگونه که در شهر یک سواری لذت بخش را برای رکاب‌زن خود به همره دارد. این دوچزخه نیز نسبت به ورژن رده بالاتر از لحاظ 1. سیستم دنده و 2. سیستم تعلیق متفاوت شده است و این تفاوت نیز به سبب نوع کاربری اتفاق افتاده، در مجموع باید گفت جاینت Talon 3 2022 برای دوچرخه‌سواران نیمه آماتور که قصد دارند هم در شهر و هم در کوهستان نرم پدال بزنند و به تفریح بپردازند گزینه بسیار مطلوبی است که می‌توان از آن توقع سواری لذت‌بخشی را داشت. مشخصات فنی این محصول به شرح زیر است:

دوشاخ: SR Suntour XCE - تکنولوژی فنر روغن

شیفتر: microSHIFT, 2x8

شانژمان: Shimano Altus M310 - نه سرعته

ترمزبندی: Tektro HDC M275 - دیسک هیدرولیک

خودرو: Shimano Deore HG200, 12x32 - نه سرعته

طبق‌قامه: Shimano FC-M315 - دو طبق


giant-talon-4-2022

دوچرخه Giant Talon 4 2022

اما در نهایت نوبت به کوچکترین پسر خانواده یعنی جاینت تالون 4 2022 رسید، این دوچرخه یک دوچرخه دومنظوره ابتدای برای شروع حرفه‌ای شدن است، با توجه به مشخصات فنی و فریم فوق‌العاه خوش رکابی که دارد برای استفاده شهری و مسیرهای گل‌گشت و طبیعت‌گردی ساده یا خاکی نرم مناسب است و می‌توان سواری خوبی را توقع داشت. این محصول با ورژن بالاتر خود از لحاظ: 1. سیستم دنده 2. سیستم ترمز تفاوت دارد و برای افرادی که تازه قصد خرید دوچرخه و شروع دوچرخه‌سواری دارند یک گزینه بی‌بدیل بوده که به ارتقا آن‌ها در دوچرخه‌سواری کمک شایانی خواهد نمود. مشخصات فنی مهم این محصول به شرح زیر است:

دوشاخ: SR Suntour XCE - تکنولوژی فنر روغن

شیفتر: microSHIFT, 2x8

شانژمان: Shimano Altus M310 - نه سرعته

ترمزبندی: TKB-172 - دیسک مکانیک

خودرو: Shimano  - هشت سرعته

طبق‌قامه: ProWheel A10XPP - دو طبق

نظرات بازدیدکنندگان