هر آنچه که باید در مورد دوچرخه کامل المپیا بدانید!

هر آنچه که باید در مورد دوچرخه کامل المپیا بدانید!

دوچرخه المپیا

در سال 1893 نام شهر میلان ایتالیا تا ابد بعنوان زادگاه المپیا ثبت شد که ابتدا مورسیکلت و دوچرخه تولید می کرد، اما بعد از مدتی در نتیجه علاقه موسسان این برند به دوچرخه خطوط تولید متور سیکلت حذف و توجه فقط روی دوچرخه متمرکز شد. المپیا 125 سال است که این عطش به ارث رسیده از موسسین خود را نسل به نسل به دوش کشیده و همرا با بیش از یک قرن تجربه به ساخت و پرداخت دوچرخه هایی دست می زند که برای مبتدی و حرفه ای کارایی یکسانی دارند. اولین موفقیت المپیا در مسابقات سال 1940 برمیگردد که در آن یک شرکت کننده با دوچرخه ای از برند المپیا جایگاه دوم را بدست آورد. المپیا حالا یک برند بین المللی تحسین شده برای طراحی ها و تکنولوژیهای منحصر بفرد است که بارها رسما در مراسم های گوناگون مورد تقدیر قرار گرفته است. المپیا با این سابقه درخشان امروزه به جایگاه مورد احترامی میان دوچرخه دوستان رسیده و اعتماد قسمت مورد توجهی از دوچرخه دوستان را جلب کرده است.

این برند در ایران طرفداران پرشماری دارد و بعنوان یک گزینه محبوب هنگام خرید دوچرخه کوهستان، شهری، توریستی، کورسی و بچگانه بحساب می آید. این برند از طرفی به دلیل تناسب قیمت مناسب محصولاتش با کیفیت مطلوبشان مورد ستایش طرفداران ایرانی است و از طرفی دیگر از قدیمی ترین برندهای وارد شده به ایران است و علاقه وافر مردم این سرزمین از این نکته نیز نشأت می گیرد. دوچرخه های برند المپیا سالهاست که جای خود را در بازار این محکم کرده و حالا پای ثابت این بازار است. با توجه به گستره و تنوع زیاد محصولات المپیا هر دوچرخه سوار تازه کار یا با تجربه می تواند دوچرخه منحصر بفرد خود را پیدا کند.

محبوبیت سر به فلک کشیده، چرا و از چه زمانی؟

تاریخ دقیقی از ورود این برند به ایران وجود ندارد اما با استناد بر قدمت 125 ساله المپیا و گذشت 74 سال از ورود دوچرخه در ایران بنظر می رسد که از کهن ترین برندهای دوچرخه وارداتی در ایران است. در نتیجه علاقۀ ایرانیان به تندرستی، مفرح بودن دوچرخه سواری نسبت به ورزش های دیگر و صد البته ارزان و راحت بودن برای ترددهای روزانه، فروش دوچرخه کم کم افزایش یافت. در همین حین پله های ترقی آهسته آهسته توسط برند المپیا برداشته شد تا جاییکه حالا به شهرتی جهانی دست یافته و گسترۀ این شهرت به ایران نیز رسید و در نتیجه تقاضا برای واردات برندهای مختلف مثل المپیا مطرح شد و در آخر نیز با ورود المپیا و دیگر برندها به ایران این صنعت به رونق رسید. در سه دهه اخیر المپیا همواره جزو پر فروش ترین برندهای دوچرخه در ایران بوده است و این رکورد بدست نمی آمد مگر آنکه کارایی محصولاتش ثابت نشده بود.

یکی از عواملی که شهرت المپیا از آن نشأت می گیرد قیمت مناسب دوچرخه های آن است. این قیمت اقتصادی زمینه خرید دوچرخه برای همه دوچرخه دوستان را فراهم می کند، حال چه علاقمندانی که بعلت مشکل مالی این عطش را در دل خفته نگه می دارند یا تازه کارانی که برای شروع این حرفه قصد دارند تا زمانیکه دستشان راه می افتد از خرج بالا جلوگیری کنند. البته گروه سومی هم هستند که فقط تحت تاثیر کیفیت محصولات این برند به این دوچرخه ها روی آوردند، دوچرخه هایی که بعضا توسط دوچرخه سواران حرفه ای استفاده شدند و مدالهای متعدد و رنگارنگی کسب کرده اند. مثلا marzio deho از ورزشکاران بسیار موفق تحت حمایت المپیا با دوچرخه های کورسی المپیا تا بحال چندین مدال رنگارنگ مانند مدال طلا در مسابقات اندونزی را از آن خود کرده است. البته ورزشکاران دیگر نیز آرام ننشسته و در تمام انواع مسابقات باعث درخشش نام و نشان برند المپیا شدند. آوازه این موفقیت ها بر تصمیم خِیل عظیمی از دوچرخه دوستان ایرانی درمورد خرید دوچرخه های المپیا اثر بخشیده است و آمار فروش دوچرخه های این برند لحظه ای از صعود باز نمی ایستد.

دوچرخه المپیا جزئیات و ویژگی ها

المپیا از زمان تاسیس تا کنون پیشرفت شگرفتی به خود دیده است، پیشرفتی که حالا آنرا میان بهترین برندهای دوچرخه در دنیا قرار می دهد. این برند حالا انحصار تکنولوژی های متعددی را بر عهده دارد، فناوری هایی که در تولید دوچرخه هایی سبک، راحت، سریع و در کلام کلی پیشرفته استفاده می شوند. مشخصه های زیادی در تولیدات المپیا وجود دارند که جایگاه این برند در میان ستاره های حوزه دوچرخه سازی را توجیه می کنند و شناسه های محصولاتش بحساب می آیند، یعنی یک طرفدار واقعی با دیدن یک دوچرخه با این ویژگی ها سریع به نام المپیا می رسد.

استفاده گسترده از تکنولوژی hydroforming

سبک ترین و مقاوم ترین فریم ها با بکارگیری تکنولوژی hydroforming ساخته می شوند. تکنولوژی که در آن از فشار قوی مایع برای شکل دادن به بدنه های آلومینیومی و استیل استفاده می شود.این فناوری کم هزینه بصورت ویژه در صنعت اتوموبیل مثل ساخت بدنۀ ماشین های کورسی فوق پیشرفته و فریم آلومینیومی بعضی دوچرخه ها بکار می رود و حاصل آن یک ساختار و فریم قدرتمند تر، سریع تر و سخت تر است. ساز و کار hydroforming به این صورت است که لوله آلومینیومی را داخل مخزنی قرار می دهند که شکل قالب مورد نظر مثلا لوله بالایی یک دوچرخه شهری را داشته باشد و سپس با تزریق پر فشار یک نوع مایع( در دوچرخه های کورسی المپیا این مایع آب است) این لوله آلومینیومی ساده شکل قالب را گرفته و پروسه کامل می شود.

از مزایای این نوع فُرم دهی این است که دست تولید کننده در شکل دهی قسمت های مختلف فریم باز است، مثلا می تواند با توجه به نیاز هر نوع دوچرخه سوار کورسی یا کوهستان، وسط لوله را پهن تر و قسمت اتصالات را نازک تر بگیرد. متوجه باشید که این تنها یک مثال است و فقط قصد داشتیم اشاره ای کامل به این نکته داشته باشیم. یکی دیگر از امتیازات این است که این پروسه تنها یک مرحله دارد و اشکال هر قدر پیچیده در همان یک مرحله بدست می آید و تمام.

امضای المپیا پای دوچرخه های کوهستان کربنیِ و آلومینیومی

المپیا همواره توجه ویژه ای به این بخش داشته و سعی کرده با تلاش روزانه، استخدام نیروهای متخصص، الگوگیری از بروزترین طراحی ها و همگامی با بالاترین سطح استانداردها در تولید دوچرخه های کوهستانِ hardtail و بخصوص full suspension پیشرفت کند. المپیا از فلز سبک آلومینیوم و الیاف محکم کربن در مونتاژ فریم دوچرخه های کوهستان خود بوسیله hydroforming استفاده می کند که مرغوب ترین مواد اولیه در جهان دوچرخه بحساب می آیند.طراحی های چشم نواز و دقیق بر اساس علم هندسه، بیشترین قدرت را به این دوچرخه ها می بخشند، دوچرخه هایی که در مسابقات حرفه ای و اکتشافات تفریحی سریع و هیجان انگیز در کوهستان ها بهترین بازده را دارند.

با دوچرخه های کورسی المپیا مستقیم به دل باد بزنید

المپیا اولین برند در تمام جهان است که در ساخت فریم دوچرخه های کورسی از تکنولوژی hydroforming استفاده کرده است. ظرافتِ طراحیِ پیچیده و سطح بالای دوچرخه های کورسی المپیا باعث شده است که بعنوان یکی از سریع ترین دوچرخه های کورسی در جهان شناخته شوند. در آغاز تولید، این دوچرخه ها به حدی ساده بودند که فقط بدرد آماتورها می خورند اما در طی 120 سال تکامل یافته و حالا از تند و تیزترین ها هستند که به انتخاب اول بسیاری تبدیل شده اند. دوچرخه های کورسی المپیا همچنین با تکیه بر مطالعات گسترده ایرودینامیکی تولید می شوند تا سرعت ارتقاء یافته و بتوانند در جنگ با نیروی باد سر افراز بیرون بیایند.

سفری لذت بخش در خیابان های شهر با دوچرخه های شهری المپیا

دوچرخه های شهری به دو گروه زنانه و مردانه دسته بندی می شوند. این دوچرخه ها به هدف از ساخت یک دوچرخه شهری یعنی راحتی را بخوبی بهجامه عمل می پوشانند. تمام دوچرخه های این گروه به ترکبند مجهز شده اند تا شخص بتواند خریدها، کیف و پوشه های کاری خود را با خود به سمت مقصد حمل کند. گلگیر ویژگی دیگر دوچرخه های شهری المپیاست که بر دو تایر عقب و جلو نصب شده تا در گِل و لای مجبور به توقف و پاک کردن تایرها نشوید.

آریا چرخ عرضه کننده تمام انواع دوچرخه های المپیا

از شروع فعالیت فروشگاه آریا چرخ در زمینه فروش دوچرخه 10 سال می گذرد. مسئولین این فروشگاه از زمان آغاز تا بحال سعی کرده اند تنوع محصولات را افزایش بدهند که حاصل آن گردهم آوردن مجموعه ای بی نظیر از محصولات برندهای مختلف است تا همه مشتریان را راضی نگه دارند. المپیا نیز از جمله برندهایی است که انواع تولیدات آن در سایزبندی و رنگ بندی کامل توسط آریا چرخ ارائه می شود. دوچرخه های کودکانه، کوهستان، کورسی و شهری المپیا در فروشگاه حضوری و اینترنتی آریا چرخ موجود هستند و امکان دسترسی آسان طرفداران به این دوچرخه های با کیفیت فراهم است. با خرید از این فروشگاه مزایایی مثل ضمانت اصل بودن کالا، تحویل رایگان درب منزل، امکان عودت در صورت نارضایتی و فرصت های تخفیفی( در فروشگاه اینترنتی) را نصیب خود کنید.

نظرات بازدیدکنندگان