انتخاب دوچرخه براساس انواع سبک دوچرخه سواری

انتخاب دوچرخه براساس انواع سبک دوچرخه سواری

مهم ترین نکته به هنگام انتخاب دوچرخه ، مبحث مسیر دوچرخه سواری است.اگر انتخاب دوچرخه با توجه به مسیر دوچرخه سواری انجام نشود علاوه دور کردن شما از ورزش ، برای شما آسیب رسان هم خواهد بود پس با دقت به مطالعه بپردازید تا خرید بهترین دوچرخه براساس نوع نیاز را تجربه کنید.

تفاوت دوچرخه کوهستان ، شهری ، کورسی و ساحلی :

تفاوت عمده در طراحی دوچرخه و ایجاد تفاوت سبک دوچرخه سواری ، در شکلی دهی و زاویه بندی فریم است.هر چه طراحی فریم کشیده تر باشد و زوایای تنه بازترباشد دوچرخه کوهستانی تر است . تفاوت عمده دیگر در طراحی انواع دوچرخه ، استفاده از سیستم دنده ، سیستم ترمز و سیستم تعلیق متمایز است.برای مشاهده کامل جزئیات دوچرخه های کوهستان ، شهری ، کورسی و ساحلی می‌توانید به صفحه مربوط به هرکدام مراجعه کنید.

انواع دوچرخه بر اساس سبک دوچرخه سواری :

دوچرخه سواری در سبکهای مختلف نیازمند استفاده از دوچرخه مناسب است که برای آن سبک بخصوص طراحی و بهینه سازی شده باشد . حال برای انتخاب صحیح شما نیاز دارید که سبک ها و مدلهای وابسته به هر سبک را به دقت بشناسید و در فدم بعدی نوع نیاز خود را بر مبنای مسیر مورد نیاز خود تعیین بنمایید تا بهترین دوچرخه متناسب با سبک دوچرخه سواری خود را تهیه و از آن لذت ببرید . بنابر آنچه بیان شد سعی داریم تا در ادامه اطلاعات مختصری در مورد سبک های دوچرخه سواری بیان کنیم تا به شما کمک بنماید .

دوچرخه سواری کوهستان :

دوچرخه کوهستان به دسته‌ای از دوچرخه ها اطلاق می‌شود که برای سواری در مسیر های آفرودی طراحی و تولید شده اند.دوچرخه های کوهستان دارای تایر هایی باقطر 26 ، 27.5 و 29 هستند و تایر های این سبک از دوچرخه دارای عاج های درشت هستند.استفاده از ترمز های دیسک ، برروی دوچرخه کوهستان ، راندمان توقف را برای شما افزایش می‌دهد و با آلوده شدن ترمز های دوچرخه شما به گل و لای راندمان توقف شما را کاهش نمی‌دهد.
از دیگر ویژگی های دوچرخه کوهستان می‌توان به سیستم تعلیق اشاره کرد.بسته به سبک سواری دوچرخه کوهستان، این سبک از دوچرخه دارای یک یا دو سیستم تعلیق است.سیستم دنده دوچرخه های کوهستان دارای طبق هایی با تعداد دندانه های کمتر به نسبت سایر سبک های دوچرخه هستند اما تعداد دندانه‌های خودرو دوچرخه های کوهستان بیشترین تعداد را به نسبت سایرین دارد.

دوچرخه سواری شهری :

دوچرخه ای طراحی شده برای شهری و کسانی که علاقه دارند هر مسیر جاده ای را با بالاترین راندمان بپیمایند.از ویژگی های بسیار مهم دوچرخه شهری می‌توان به تایر های سایز 28 بدون عاج اشاره کرد.دوچرخه های شهری در اکثر مدل ها کمک فنر ندارند اما برخی از مدل های خاص دارای یک سیستم تعلیق در بخش دوشاخ جلو هستند.
از دیگر ویژگی های دوچرخه شهری می‌توان به ترمز های ویبریک ، خودرو با تعداد دندانه کم و خودرو با تعداد دندانه بالا اشاره کرد.ویژگی خاص دیگر دوچرخه های شهری ، فرمان کوتاه تر به نسبت دوچرخه های کوهستانی است که این امر به آیرودینامیک تر شدن دوچرخه و داشتن سواری سرعتی تر در مسیر های شهری کمک شایانی می‌کند.

دوچرخه سواری کورسی :

بی شک بیشترین تعداد دندانه طبق را در دوچرخه های کورسی می‌توان مشاهده کرد.طراحی فریم دوچرخه های کورسی به گونه‌ای انجام شده است که تایر نزدیک ترین حالت ممکن را به فریم داشته باشد . نزدیک بودن تایر به فریم به شما کمک می‌کند تا بتوانید هر مسیر را با کمترین هدر رفت انرژی و با بالاترین سرعت بپیمایید.از دیگر ویژگی های دوچرخه کورسی تایر های سایز 28 بدون عاج است.استفاده از تایر های بدون عاج اصطکاک را به حداقل می‌رساند.
دوچرخه کورسی در هیچ کدام از مدل ها دارای سیستم تعلیق نیست و ضربات وارده از سطح زمین به علت طراحی خاص فریم به حداقل می‌رسند و حداقل ضربات وارده از طریق فرمان و لوله زین دفع خواهند شد و دوچرخه سوار هیچ آسیبی به هنگام دوچرخه سواری نخواهد دید.

دوچرخه سواری ساحلی :

این سبک از دوچرخه تنها به علت داشتن تفاوت تایر با سایر سبک ها به این نام شناخته می‌شوند و در بخش سیستم دنده و سیستم ترمز شبیه دوچرخه های کوهستان هستند.تایر های این سبک از دوچرخه بسیار پهن هستند تا به هنگام دوچرخه سواری در مسیر های ساحلی و شن و ماسه بیشترین سطح تماس را با زمین داشته باشند.

نکته بسیار مهم :

برخی از دوچرخه های کوهستان دارای خصلت شهری نیز هستند و به آنها دوچرخه دومنظوره گفته می‌شود.این سبک از دوچرخه با ارائه راندمان بسیار بالا در هرمسیری می‌تواند خاطره خوشی را از دوچرخه سواری در ذهن شما برجای گذارد.برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوه خرید بهترین دوچرخه متناسب با نیاز خود می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نظرات بازدیدکنندگان