شناخت بهتر انواع دوچرخه کوهستان

شناخت بهتر انواع دوچرخه کوهستان

انواع دوچرخه کوهستان

مهم ترین نکته به هنگام خرید دوچرخه کوهستان، توجه به نیاز و سپس اقدام به خرید است.دوچرخه های کوهستان در سبک های متنوعی تولید می‌شوند و شما باید با توجه به نیاز خود دوچرخه کوهستان را تهیه کنید.انتخاب دقیق دوچرخه کوهستان، علاوه بر افزایش راندمان سواری شما در مسیر مورد نظر، شما را علاقه‌مند به دوچرخه سواری می‌کند.

در پایان این مقاله علاوه بر آشنایی با نکات مهم به هنگام خرید دوچرخه کوهستان، با انواع سبک های دوچرخه کوهستان آشنا می‌شوید و بهترین خرید دوچرخه کوهستان را تجربه خواهید کرد.با ما در این مقاله همراه باشید. پیشنهاد ما به شما پس از مطالعه این مقاله، مطالعه مقاله معرفی 8 دوچرخه کوهستان با کمترین قیمت دوچرخه است.


چند نکته به هنگام خرید دوچرخه کوهستان :

سایز تایر دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان در سایز های 26، 27.5 و 29 تولید می‌شود.اگر مسیر دوچرخه سواری شما، مسیر های شهری و کوهستانی با شیب کم است و به صورت حرفه‌ای دوچرخه سواری نمی‌کنید دوچرخه 26 و دوچرخه 27.5 برای شما مناسب است.

اگر به صورت حرفه‌ای دوچرخه سواری می‌کنید و فقط در مسیر های کوهستانی به دوچرخه سواری می‌پردازید، دوچرخه 29 بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

سیستم دنده دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان، دارای سیستم دنده های متفاوتی هستند، اما کدام سیستم دنده برای دوچرخه سواری کوهستان مناسب است؟

سیستم دنده های دوچرخه کوهستان، توسط برند های زیادی تولید می‌شود اما برند شیمانو شناخته شده ترین برند تولید کننده سیستم دنده دوچرخه است.مبتدی ترین سیستم دنده کوهستان شیمانو، مدل Tourney است.این سبک از سیستم دنده شیمانو دارای 7 خودرو است. کم بودن تعداد خودرو و Tourney  بودن شانژمان به معنی بی‌کیفیت بودن این سیستم دنده نیست، بلکه به این معناست که برای سواری در مسیر های شهری و کوهستانی، این سیستم دنده بهترین انتخاب است.

بزرگترین اشتباه به هنگام خرید دوچرخه کوهستان، خرید دوچرخه به صرف داشتن لوازم رده بالا است.گاهی از افرادی می‌شنوید که سیستم دنده Alivio کیفیت بهتری به نسبت سیستم دنده Acera دارد اما در واقعیت این چنین نیست.هر یک از دوچرخه های کوهستانی برای منظور خاصی تولید می‌شوند و بهترین سیستم دنده، سیستم دنده‌ای است که نیاز شما را برطرف کند. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سیستم تعلیق دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان، با توجه به سبک استفاده آنها دارای یک یا دو سیستم تعلیق هستند.دوچرخه هایی که دارای دو سیستم تعلیق هستند، برای سواری های سخت کوهستانی طراحی شده‌اند و برای سواری شهری مناسب نیستند.برای داشتن سواری با کیفیت در کوهستان و دوچرخه سواری در مسیر های شهری، دوچرخه کوهستان با یک سیستم تعلیق بهترین خرید برای شما خواهد بود.

سیستم تعلیق دوچرخه های کوهستان دارای میزان تراول (بازی کمک) متفاوتی هستند و این تفاوت بازی به علت تفاوت در سبک دوچرخه کوهستان است.میزان بازی کمک جلو دوچرخه های کوهستان از حدود 100 میلی متر تا 200 میلی متر است.

سیستم ترمز دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان دارای سیستم ترمز ویبریک، دیسک مکانیکی و دیسک هیدرولیک هستند.برای سواری در سطح شهر و سواری در مسیر های کوهستانی ترمز های ویبرک برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود.اگر فقط در مسیر های کوهستانی به دوچرخه سواری می‌پردازید ترمز های دیسک مکانیک و هیدرولیک انتخاب خوبی برای شما است.اما تفاوت ترمز های دیسک سیستم و دیسک هیدرولیک در چیست؟

مکانیزم ترمز های دیسک مکانیک بر پایه سیم طراحی شده است و ترمز های دیسک مکانیک با روغن کار می‌کنند.ترمز های دیسک مکانیک عملکرد سریع تری به نسبت ترمز های دیسک مکانیک دارند اما هزینه های تعمیر سیستم ترمز دیسک مکانیک به نسبت ترمز های دیسک هیدرولیک کمتر است.نکته ای که به هنگام انتخاب نوع سیستم ترمز باید به آن دقت کنید، این است که سیستم ترمز را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

فریم دوچرخه کوهستان :

فریم دوچرخه های کوهستان با استفاده از استیل، آلومینیوم و کربن، طراحی و تولید می‌شوند.دوچرخه کوهستان با فریم استیل وزن بسیار بالا دارند اما اگر به دنبال خرید دوچرخه ارزان قیمت هستید، این سبک از دوچرخه کوهستان انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند.

دوچرخه های کوهستان با فریم آلومینیوم، قیمت بالاتری به نسبت دوچرخه های کوهستان با فریم استیل دارند اما کیفیت سواری بالاتری را به شما عرضه می‌کنند.حسن آلومینیوم نسبت به استیل علاوه بر وزن کم، مقاوت بسیار بالاتر است.دوچرخه های کوهستان با فریم کربن را فقط به دوچرخه سواران حرفه‌‌ای پیشنهاد می‌کنیم.وزن بسیار کم دوچرخه کوهستان کربن، مقاوت بسیار بالا و راندمان سواری خارق العاده از ویژگی های بسیار مهم به کار بردن کربن در طراحی فریم است.

انواع دوچرخه کوهستان :

دوچرخه های کوهستان در سبک های کراس، تریل، آل مونتاین، اندرو و دانهیل طراحی و تولید می‌شوند.برای آشنایی با انواع دوچرخه کوهستان می‌توانید به ادامه مطلب بروید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله خرید بهترین دوچرخه کوهستان را تجربه کنید و از دوچرخه سواری و ورزش کردن لذتی بیش از پیش ببرید.

نظرات بازدیدکنندگان