راهنمایی در مورد خرید بهترین و مناسبترین دوچرخه با توجه به نیاز شما

راهنمایی در مورد خرید بهترین و مناسبترین دوچرخه با توجه به نیاز شما

راهنما خرید بهترین دوچرخه در سال 2020


انتخاب بهترین دوچرخه با توجه به نیازهای شما می تواند یک کار دشوار باشد. این که آیا شما می خواهید به مسافرت بروید ، به تناسب اندام خود بپردازید یا فقط در حومه شهر رفت و آمد کنید. دوچرخه وسیله مناسبی برای انجام این کارها است. اما انواعی از دوچرخه ها برای انتخاب وجود دارند که بسیار گیج کننده بوده و در حال بیشتر شدن هم هستند.
امروزه طیف گسترده ای از دوچرخه ها در سبک ها و مدلهای مختلفی شامل : دوچرخه شهری ، دوچرخه کوهستان ، دوچرخه دومنظوره ، دوچرخه کورسی و.... با برندهای گوناگون و لوازم مختلف طراحی و تولید گشته است ، که قطعا انتخاب هر کدام کاری دشوار و وقت گیر می باشد و نیازمند یک حداقل اطلاعات در مورد نوع طراحی و استفاده آنها است .
بنابراین ، اگر از خود می پرسیدید "کدام دوچرخه را باید خریداری کنم؟" در ادامه همراه ما باشید چون امروز ما شما را با سبک های پیشنهادی دوچرخه آشنا می کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
یکی از مهمترین نکات انتخاب دوچرخه این است که شما فکر کنید می خواهید با آن چه کاری انجام بدهید. انتخاب دوچرخه به نوع زمین، مسافت رفت و آمد ها و سلیقه شما بستگی دارد. امروزه انواع مختلفی از دوچرخه ها وجود دارند که به شما امکان می دهد انتخاب های متنوعی داشته باشید.


دوچرخه های جاده : پر سرعت برانید

همانطور که از نام این دوچرخه مشخص است از آن برای جاده ها و اغلب سرعت های بالا استفاده می شود. این دوچرخه ها  شامل لاستیک های نازک تری هستند که به شما کمک می کند حداکثر سرعت را برای حداقل تلاش خود داشته باشید. 

خرید بهترین دوچرخه کورسی


دوچرخه کوهستان: مناسب برای زمین های ناهموار

دوچرخه های کوهستان با لاستیک هایی سخت و مقاوم طراحی شده اند، که می توان از آن در هر سطحی استفاده نمود. آنها همچنین ترمزهای قدرتمندی دارند که از دیسک های سبک موتور سیکلت استفاده می کنند و خودروهای گران تر برای کنترل بهتر در زمین های سخت. دنده ها به گونه ای طراحی شده اند که شما را از زمین های شیب دار و صعب العبور پایین بیاورد و دارای طیف گسترده ای از شیب های مختلف باشد.


دوچرخه های هیبریدی: بهترین انتخاب برای مسافرت های کوتاه

یکی از بهترین ایده ها استفاده از دوچرخه های ترکیبی است که هم شامل ویژگی های دوچرخه های کوهستان باشند و هم ویژگی های دوچرخه جاده ای.
دوچرخه های هیبریدی معمولاً از ترمزهای دیسک قدرتمندتر استفاده می کنند که کارآیی بهتری در هوای مرطوب دارند. آنها همچنین به خودروهای زیادی مجهز شده اند که به شما امکان می دهد تا در مسیرهای سربالا به راحتی پدال بزنید .

خرید بهترین دوچرخه دو منظوره


دوچرخه مسافرتی: برای مسافرت و حمل چمدان بهترین گزینه است

در حالی که استفاده از دوچرخه های هیبریدی بیشتر برای مسافرت های کوتاه و بین شهری مناسب هستند، اما دوچرخه های مسافرتی برای ماجراجویی ها و مسافرت های طولانی آماده شده اند. این دوچرخه ها لاستیک های ضخیم تری دارند اما سعی شده است طوری طراحی شوند تا عملکرد دوچرخه جاده را نیز داشته باشند. همچنین این دوچرخه ها برای حمل بارهای بسیار سنگین طراحی شده اند.

دوچرخه های شهری: بهترین انتخاب برای سواری بدون دردسر

این دوچرخه ها یک گزینه عالی برای رفت و آمدهای کوتاه داخل شهری هستند. آنچه در مورد این سبک دوچرخه جذاب است ، سادگی ، عملی و استحکام آن است. نکته دیگر این است که آنها بسیار سبک به نظر می رسند ، اگر چه سواری با آن ها راحت است ولی برای رفتن به کوه و تپه مناسب نیستند.


دوچرخه برقی: بهترین انتخاب برای تپه های بلند

اگر می خواهید هنگام رفتن به سر کار کمتر عرق کنید یا تناسب اندام عالی ندارید، دوچرخه های برقی یا دوچرخه الکترونیکی با کمک موتور قدرتمند، عالی هستند ، زیرا به شما کمک می کند تا مدت زمانی بیشتری دوچرخه سواری کنید. قوانین در کشورهای مختلف تفاوت دارند، اما در انگلستان شما می توانید با سرعت 25 کیلومتر در ساعت / 15.5 مایل در ساعت با آن ها در جاده برانید. 
دوچرخه های الکترونیکی قدرتمند تری (برخی دارای موتور گازسوز ) وجود دارند، اما در برخی از کشورها از جمله انگلیس ، اینها به عنوان موتور سیکلت طبقه بندی می شوند و بنابراین باید مطابق با همان قوانین (بیمه ، کلاه ایمنی و غیره) با آن ها رفتار شود.

خرید بهترین دوچرخه برقی


دوچرخه های تاشو: اگر فضای کمتری دارید / برای حمل و نقل عمومی مناسب هستند

اگر لازم است کمی سواری را با قابلیت حمل و نقل شهری ترکیب کنید ، هیچ چیز بهتر از یک دوچرخه تاشو نیست. آنها برای مسافرت های کوتاه مناسب هستند  به خصوص در جایی که فضای قرار دادن دوچرخه نباشد. قابلیت حمل آنها به معنای ایده آل بودن آنهاست وقتی ممکن است مجبور شوید از قطار یا اتوبوس استفاده نمایید. در هر صورت دوچرخه های تاشو اولین و بهترین انتخاب برای دوچرخه سواری نیستند.


دوچرخه کودکانه: بهترین برای ... بچه ها!

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که نیازهای کودکان بسته به سن و توانایی آنها متفاوت است. سایز مناسب دوچرخه در خرید دوچرخه برای کودک به گونه ای است که پای کودک با نشستن بر روی زین به آسانی به پدال دوچرخ برسد. علاوه بر این کودک با ایستادن بتواند به راحتی پایش را بر روی زمین بگذارد.  دست فرزندتان باید به راحتی به فرمان برسد و فرزند باید تسلط کامل به ترمز دوچرخه داشته باشد. نشیمنگاه کودک هم باید متناسب با شرایط فیزیکی او باشد به طوری که هنگام نشستن فضای خالی کمی باقی بماند.
 

نظرات بازدیدکنندگان