چرا استفاده از دوچرخه نسبت به ماشین بهتر است ؟

چرا استفاده از دوچرخه نسبت به ماشین بهتر است ؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهنده برتری دوچرخه نسبت به سایر وسائل نقلیه از جمله اتومبیل است . دوچرخه سواری طرفداران و علاقه مندان خاص خود را دارد ولی چرا بهتر است به جای اتومبیل از دوچرخه استفاده کنیم؟


احترام به طبیعت

احترام به طبیعت یکی از مهم ترین دلایل استفاده از دوچرخه به جای اتومبیل است . دوچرخه به جای استفاده از شما نیرو می گیرد پس دوچرخه ها هیچگونه گاز CO2 تولید نمی کنند و کاملا سازگار با محیط زیست هستند . همچنین در بسیاری از کشورها اتومبیل ها بابت رفت و آمد ها مالیات می پردازند که این مورد برای دوچرخه ها وجود ندارد.

عدم نیاز به سوخت

هنگام استفاده از دوچرخه شما هیچ نگرانی برای مصرف سوخت نخواهید داشت و این یک نعمت بزرگ محسوب می شود. تنها سوخت مصرفی انرژی صرف شده از بدن شما خواهد بود. پس شما در هزینه سوخت صرفه جویی نموده اید و همچنین آلودگی کمتری ایجاد شده است .

سلامت جسم و روان

بیاید صادق باشیم. شما هنگام استفاده از خودرو چه ورزش هایی را تمرین می کنید؟ در حالی که بسیاری از تکنیک های بدن سازی هنگام دوچرخه سواری انجام می پذیرد. مضاف بر آن شما با دوچرخه سواری قبل و ربه های قوی تر خواهید داشت. دوچرخه ها به هیچ وسیله خاصی نیاز ندارندو شما پدال می زنید و ورزش می کنید. تناسب اندام یک مزیت بزرگ دوچرخه سواری به حساب می آید. بیشتر

راحتی در استفاده

شما می توانید حداقل 10 دوچرخه را به راحتی در پارکینگ خود جای بدهید در حالی که هنگام استفاده از خودرو همیشه مشکل جای پارک وجود دارد مخصوصا وقتی که در مراکز شلوغ شهر رفت و آمد داریم.فقط کافی است مطمئن شوید که از یک قفل خوب برای دوچرخه استفاده می کنید.

رابطه اجتماعی قویتر

دوچرخه سواری کمک زیادی به اجتماعی تر شدن شما خواهد کرد. یکی از ویژگی های دوچرخه و دوچرخه سواری عضویت در گروه های دوچرخه سواری و یافتن دوستان جدید است . شما می توانید با دوستان خود به دوچرخه سواری بپردازید از مناظر و طبیعت لذت ببرید و در اجتماع دیده شوید .

بسیار ارزانتر بودن

دوچرخه ها نسبت به اتومبیل ها بسیاری ارزانتر هستند. شما می توانید با هزینه ای بسیاری کمتر از یک خودرو یک دوچرخه بسیار عالی و با کیفیت تهیه کنید. و در ادامه هم شما هزینه هایی که بابت تعمییر و نگهداری ، سوخت و .... بابت یک خودرو صرف می کنید را با خرید یک دوچرخه پس انداز خواهید کرد

هنگام دوچرخه سواری باید ایمن باشید ، اما در کل ، کلاه ایمنی بسیار مقرون به صرفه تر از بیمه است. استفاده از کلاه ایمنی بالاترین بیمه ممکن برای دوچرخه سواری است .

همانطور که گفته شد دوچرخه سواری مزیت های مخصوص به خود را دارد. آیا شما از طرفداران دوچرخه سواری هستید؟ به نظر شما چرا دوچرخه سواری بهتر از استفاده از اتومبیل و سایر وسایل حمل و نقل است؟

انواع دوچرخه

نظرات بازدیدکنندگان