معرفی دوچرخه های پر طرفدار در ایران

معرفی دوچرخه های پر طرفدار در ایران

معرفی دوچرخه های پرطرفدار در ایران

بیشتر افراد به دلایل متعددی به دوچرخه و دوچرخه سواری علاقمند هستند . شاید بتوان گفت که این علاقه از زمان کودکی در افراد قابل مشاهد است ، گواه این مدعا درخواست و اصرار کودکان به پدر و مادر برای داشتن دوچرخه است . با این حال فرد هرچه بزرگتر می شود و سطح درک وی از جهان اطراف خود بالاتر می رود به سمت دوچرخه های بهتر و حرفه ای تر گرایش پیدا می کند . در این میان این سئوال همیشه مطرح می شود که کدام دوچرخه را بخرم ، و اصلا برترین برندهای دوچرخه در ایران و جهان کدام هستند ؟

 

انواع دوچرخه در ایران

در بازار دوچرخه ایران مارک ها و برندهای متفاوتی برای دوچرخه حضور دارند که بطور کلی می توان گفت دو دسته تقسیم می شوند : 1. برندهای معتبر جهانی که تعداد محدودی هستند مثل جاینت 2. مارک های (ایرانی) چینی که بسیار زیاد و متنوع هستند و از مارک هایی مثل دماوند ، ویوا و ... می توان نامبرد . حال برای آشنایی شما با برخی از برندهای معتبر جهانی در ادامه توضیحات ارائه خواهیم داد .

 


جاینت

جاینت یک برند تایوانی و نسبتا قدیمی است که در سال 1972 کار خود را شروع کرد و به عنوان بزرگترین تولید کننده دوچرخه در جهان شناخته می شود . این برند به دلیل کیفیت بالای محصولات و خوش ساخت بودن آنها نه تنها برای خود بلکه برای چند دوچرخه سازی معروف نیز محصول تولید کند. امروزه جاینت مدلهای بسیار متنوعی از دوچرخه را برای استفاده های گوناگون به صورت تخصصی تولید می کند تا بتواند بهترین کیفیت دوچرخه سواری را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد . این شرکت با تحقیق وتوسعه بسیار دقیق بر روی دوچرخه توانسته به تکنولوژی های بسیار پیشرفته و کارآمدی در تولی دوچرخه دست یابد که استفاده از دوچرخه را بیش از پیش لذت بخش نموده است . و از همه مهمتر بحث خدمات پس از فروش این برند است که در ایران به عهده شرکت معتبر و معظم انرژی موتور می باشد و بسیار رضایت بخش و دقیق به انجام خدمات پس از فروش می پردازد .

 

فوجی

در سال 1899 برند ژاپنی فوجی تاسیس شد. کیفیت بدنه بالا، ایمنی بالا، رعایت اصول طراحی و ... از ویژگی‌های دوچرخه های این برند است. البته قیمت دوچرخه برند فوجی نسبت به سایر برندها اندکی بالا است ولی تا به حال هیچ کس از خرید محصولات این برند پشیمان نشده است.

 

مریدا

مریدا برندی تایوانی است و از معروفترین برندهای دوچرخه در سراسر جهان است. مریدا در سال 1972 در تایوان شروع به کار کرد. کیفیت ساخت دوچرخه‌های مریدا بالا است. طراحی های اصولی و مهندسی ، استفاده از مواد اولیه باکیفیت، استفاده از تکنولوژی و ... باعث بالا رفتن کیفیت محصولات برند مریدا شده است. این برند از سابقه خوب در ایران برخوردار است اما قیمت محصولات این برند در مقایشه با سایر برندها بالاتر می باشد .

 

اسکات

اسکات نام یک برند است که در زمینه تجهیزات ورزشی مانند دوچرخه، لوازم ورزشی زمستانه و ... فعالیت می‌کند. اصلی ترین محصولات این برند محصولات اسکی است. دوچرخه‌های اسکات مدت زیادی است که در بازار ایران به فروش می‌رسد و تمامی دوچرخه سواران حرفه‌ای با آن آشنا هستند و همیشه طرفداران پر و پا قرصی هم در ایران دارد .

اسپشیالایزد

اسپشیالایزد یه برند آمریکایی است. محصولات این برند در چین، تایوان و آمریکا تولید می‌شود. بسته به کشور تولید کننده سطح کیفیت دوچرخه‌ها متفاوت هستند. در ایران نیز دوچرخه‌های این برند با کیفیت خوب و قابل قبول موجود است. شرکت اسپشیالایز علاوه بر دوچرخه لوازم و تجهیزات جانبی دوچرخه و رشته دوچرخه سواری تولید می‌کند. این برند در سال 1974 در آمریکا و در ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. این برند تعدادی از بهترین دوچرخه سوارات دنیا را نیز در تیم خود دارد.

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و با دوچرخه‌های پرطرفدار در ایران نیز آشنا شده باشید.

نظرات بازدیدکنندگان