خرید کلاه دوچرخه 

با توجه به اینکه ایمنی در هنگام دوچرخه‌سواری اولین اصل اساسی و توصیه شده است بنابراین همواره به همه دوچرخه‌سواران توصیه می‌شود که حتما از کلاه دوچرخه سواری استفاده کنند. خرید کلاه دوچرخه‌سواری از مواردی هست که در هنگام خرید دوچرخه باید مورد اشاره فروشنده و یا خریدار قرار گیرد و حتما یک کلاه استاندارد به دوچرخه‌سوار پیشنهاد داده...

خرید کلاه دوچرخه 

با توجه به اینکه ایمنی در هنگام دوچرخه‌سواری اولین اصل اساسی و توصیه شده است بنابراین همواره به همه دوچرخه‌سواران توصیه می‌شود که حتما از کلاه دوچرخه سواری استفاده کنند. خرید کلاه دوچرخه‌سواری از مواردی هست که در هنگام خرید دوچرخه باید مورد اشاره فروشنده و یا خریدار قرار گیرد و حتما یک کلاه استاندارد به دوچرخه‌سوار پیشنهاد داده شود. کلاه دوچرخه‌سواری نوعی کلاه است که برای کاهش شدت اثرات ضربه ناشی از افتادن دوچرخه‌سوار به سر او استفاده می‌شود و به نوعی طراحی می‌شود که کاهش دید دوچرخه سوار را به حداقل برساند تا او در هنگام استفاده از کلاه کمترین مشکل دید را داشته باشد. همواره این جمله را مد نظر داشته باشید که خرید کلاه دوچرخه‌‌سواری به معنی خرید سلامتی شما خواهد بود و این موضوع اصلا جای بحث ندارد پس حتما با دقت کافی به آن نگاه کنید. مکانیزم عملکرد کلاه ایمنی دوچرخه ساده است: در هنگام برخورد، فوم انرژی ضربه را جذب کرده و پخش می کند و از سر در "منطقه ضربه" محافظت می‌نماید و به طور دائم سبب تغییر شکل فوم خواهد گردید و کلاه ایمنی چرخه را به یک محصول یکبار مصرف تبدیل می کند. پس از هر ضربه‌ای باید کلاه تعویض شود و خرید کلاه جدید توضیه می‌شود زیرا کلاهی که در معرض ضربه قرار گرفته برای محافظت دوباره بهبود نمی یابد. 

بسیاری از کشورها استانداردهای آزمایشی دقیق دارند که کلاه ایمنی دوچرخه باید حتما این استانداردها را پاس کند، در غیر این صورت نمی‌توان آنها را خریداری کرد. این بدان معنی است که تمام کلاه های ایمنی موجود در بازار از استانداردهای ایمنی مختلفی برخوردار هستند. حتی برخی از تولیدکنندگان در این زمینه تلاش و تحقیق بیشتری می‌کنند و درصدد محافظت بیشتری هستند. به عنوان مثال، برخی از کلاه‌های ایمنی دوچرخه دارای سیستم حفاظت از ضربه چند جهته (MIPS) هستند که نیروهای چرخشی روی سر را در هنگام تصادف کاهش می‌دهد و خطر ضربه مغزی را به حداقل می‌رساند. کلاه ایمنی نیز بر اساس هدف متفاوت است (به عنوان مثال کلاه ایمنی دوچرخه کوهستان، کلاه ایمنی دوچرخه کودک نوپا و غیره) و شما می‌بایستی با توجه به نوع و سبک دوچرخه‌سواری خود اقدام به خرید بهترین کلاه دوچرخه برای خود بنمایید.

تحقیقات علمی که  در حال انجام است نشان داده که تاثیر حفاظتی کلاه ایمنی دوچرخه در صورت بروز حادثه بسیار مهم و قابل توجه است و نیز  استفاده از کلاه ایمنی بر رفتار دوچرخه سواران تاثیر داشته است.

 •  در نظر داشته باشید حتی زمین خوردن زمانیکه سرعت دوچرخه سوار کم است در مسیرهای متفاوت دوچرخه سواری، ممکن است موجب رسیدن آسیب شدید به مغز او شود.
 •  دقت کنید کلاهی که انتخاب کرده اید با میزان محافظت از مناطقی که برای شما مهم است و در ازای هزینه انجام شده، بیشترین تطابق را داشته باشد. بیشترین تطابق یعنی کلاه به درستی روی سرتان قرار بگیرد، همه قسمت های سر را بپوشاند، از گذاشتن کلاه روی سر احساس راحتی به شما دست بدهد نه اینکه فقط سبک باشد. کلاه ایمنی تحت هیچ شرایطی نباید حتی یک اینچ از روی سرتان جا به جا شود و به هیچ وجه نباید از روی سرتان بیفتد.
 • حتی اگر در سخت ترین مسیرها رکاب بزنید. اگر حاضرید برای سلامتیتان بیشتر وقت بگذاید لطفا به خواندن ادامه دهید...
 • دوچرخه سواران حرفه ای و دقیق نیز ممکن است هر 4500 مایل یک بار به زمین بخورند یا تصادف کنند، % 75 مرگ و میرهای حوادث دوچرخه سواری ناشی از آسیب به ناحیه سر بوده است.

انواع کلاه دوچرخه‌سواری

همانطور که بیان شد بسته به سبک دوچرخه‌سواری، کلاه نیز متفاوت و برای آن نوع طراحی وتولید می‌شود، زیرا در هر سبکی از دوچرخه‌سواری با توجه به سرعت، سختی مسیر و نوع ضربات احتمالی می‌بایستی پوشش و ایمنی و وزن متفاوتی برای کلاه در نظر گرفته شود. بنابراین انوع کلاه دوچرخه‌سواری را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 1. کلاه دوچرخه کوهستان: در سبک کوهستان آنچه واضح است به دلیل سختی مسیر و وجود عوامل تشدید کننده خطر می‌بایستی کلاه دوچرخه کوهستان از مقاومت بالاتر و پوشانندگی بیشتر بخصوص در قسمت عقب برخوردارد باشد. در این سبک وجود حفرهای هوایی زیاد خیلی ضروری نیست اما داشتن رگلاژ در پشت کلاه برای تنظیم دقیق و همچنین بند زیری جهت فیکس کردن کلاه بر روی سر دوچرخه‌سوار از اهمیت بالایی برخوردار است.
 2. کلاه دوچرخه کورسی: کلاه این سبک دوچرخه همانطور که مشخص است باید آیرودینامیک خوب و وزن سبکی داشته باشد تا بتواند کمترین مقاوت را در برابر باد داشته و از طرفی فشاری به گردن دوچرخه‌سوار در مسیرهای طولانی وارد نسازد. هم‌چنین داشتن حفرهای هوایی برای تهویه مناسب در این کلاه‌ها همواره مد نظر قرار می‌گیرد تا باد را به راحتی از خود عبور دهد.
 3. کلاه دوچرخه BMX: در این نوع کلاه برای حفاظت از سر در برابر ضربه‌های جدی طراحی می‌شود. در این نوع کلاه اصلا تهویه هوا مد نظر نیست و هم‌چنین وزن بیشتری نسبت به سایر سبک‌ها دارد و اصولا پیج رگلاژ در پشت حذف می‌شود و به‌جای آن کشیدگی کلاه در قسمت عقب بیشتر خواهد بود.
 4. کلاه دوچرخه شهری: کلاه دوچرخه شهری ترکیبی از چند سبک بالا است، یعنی حفاظت خوب و کامل، تهویه مناسب و وزن کم. این نوع کلاه اصولا قابلیت نصب چراغ برای هشدار دارند.

قیمت کلاه دوچرخه‌سواری

با توجه به آنچه در بالا بیان شد، کلاه دوچرخه در سبک‌های مختلفی بنابر نیاز دوچرخه‌سوار طراحی و تولید می‌شوند و هر یک از این سبک‌ها خصوصیات منحر بفردی دارند. بنابراین جنس متریال بکار رفته و تکنولوژی‌های خاصی را در تولید آنها بکار می‌برند و همین موضوع سبب می‌شود که قیمت کلاه دوچرخه‌سواری در هر سبکی متفاوت باشد. از طرف دیگر هر برندی که در ساخت کلاه فعالیت می‌کند نیز استاندرادها و تکنولوژی‌های مخصوصی در ساخت محصول خود دارد که این موارد نیز مستقیما بر روی قیمت کلاه دوچرخه‌سواری تاثیر خواهد داشت. در مجموع باید گفت که بهترین کلاه دوچرخه‌سواری کلاهی است که بتواند با توجه به نیاز هر سبکی بهترین راندمان آن سبک را رائه دهد که خوب البته قیمت بالاتری نسبت به رقبا خواهد داشت.

بیشتر

کلاه دوچرخه  

 • کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل استریک |Giant...

  کلاه کوهستانی جاینت مدل Streak ساخته شده با فوم فشرده ،در عین ارائه وزن بسیار کم و مقاوم بسیار زیاد جزوه بهترین کلاه های کوهستانی دینا است.این کلاه کوهستانی با ارائه کیفیت بسیار بالا و پوشش کامل سر شما را از هر گونه آسب دیدگی حفظ می کند.

  899,000 تومان 969,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل ریل |Giant...

  برای انتخاب کلاه دوچرخه سواری بسته به نوع سواری شما باید اقدام به انتخاب کلاه کنید.این کلاه کوهستان جاینت برای سواری سخت کوهستان طراحی شده است.بند های فیکس کلاه جاینت Rail،کلاه را به صورت کامل بر روی سر شما فیکس می کند و از جابجا شدن کلاه بر روی سر شما جلوگیری می کند.

  1,580,000 تومان 1,730,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل دستریکت |Giant...

  جاینت برای سواری در شهر اقدام به تولید کلاه های مخصوص سواری شهری کرده است.کلاه شهری جاینت مدل  District یکی از این محصولات جاینت است.این کلاه شهری با وزن بسیار کم ،رنگ بندی بسیار زیبا و پد های ضد باکتری و میکروب یکی از محبوب ترین کلاه های شهری جاینت است.

  599,000 تومان 640,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه‌سواری انرژی مدل ENERGI HB3-7...

  کلاه دوچرخه‌سواری کوهستان انرژی مدل HB3-7 یک کلاه حرفه‌ای واقعی با حفره‌های مناسب برای افزایش تهویه و راحتی استفاده از آن است. این کلاه با توجه به متریال بکار رفته در ساخت، قدرت مقاومت بالایی نسبت به طراحی سبک وزن آن بسیار چشم‌گیر داشته و با دوام بالایی که دارد دوچرخه‌سواران را به شدت به خود علاقه‌مند کرده است. 

  1,050,000 تومان 1,150,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل آرگاس |Giant...

  اگر شما مسیر های کوهستانی را برای سواری خود انتخاب می کنید کلاه Argus یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود.این کلاه کوهستان جاینت با ارائه نسبت سختی به وزن در بالاترین حد ممکن و استفاده از پد های ضد میکروب در کنار حفره های ورود و خروج هوا استفاده از این کلاه کوهستان را بسیار لذت بخش کرده است.

  860,000 تومان 925,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه‌سواری راکی مدل ROCKY MV16 Helmet

  رعایت ایمنی حین دوچرخه‌سواری از واجباتی است که هرگز نباید آن را فراموش کنید. کلاه دوچرخه‌سواری ROCKY MV16 وزنی بسیار سبک و استحکام بالایی دارد. این استحکام با فوم تراکم بالایی که در ساخت این دوچرخه به کار رفته تامین می‌شود. طراحی ایرودینامیک آن باعث می‌شود که به راحتی مقاومت باد را شکسته و شتاب بگیرید.

  385,000 تومان 430,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه‌سواری انرژی مدل ENERGI HB3-9...

  کلاه دوچرخه‌سواری HB3-9 از آن دسته کلاه‌های پرطرفدار از برند خوش‌نام انرژی می‌باشد که زیبایی و کیفیت را در کنار قیمت مناسب ارائه می‌دهد. این کلاه با پوشش کاملی که دارد نقش خود را در محافظت از سر شما را به خوبی ایفا کرده و جنس داخلی این کلاه از یونولیت فشرده یا همان EPS است که باعث سبکی بی‌نظیر این کلاه می‌شود.

  960,000 تومان 1,040,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری جاینت مدل پرسیوت |Giant...

  کلاه کورسی جاینت مدل Pursuit با جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و تولید شده است.این کلاه کورسی با وزن بسیار کم و استحکام فوق العاده بالا شما را از هرگونه آسیب دیدگی حفظ می کند.حفره های موجود بر روی این کلاه کورسی اجازه ورود و خروج هوا را می دهد تا شما در هنگام دوچرخه سواری حس کلافگی نکنید.

  1,789,000 تومان 1,950,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری لیمار 848 | Limar 848...

  اگر قصد دارید برای خرید لوازم ایمنی دوچرخه سواری اقدام کنید، کلاه اولین آیتم مورد نیاز شما خواهد بود. به همین منظور ما کلاه دوچرخه سواری لیمار مدل 848 را به شما معرفی می کنیم. این کلاه ساخت کشور ایتالیا بوده و از استانداردهای دقیق CPSC و CE برخوردار است. با وزن تنها 360 گرم و بدنه ای از جنس فایبرگلاس، این کلاه دوچرخه حداکثر ایمنی را برای شما به ارمغان می...

  1,790,000 تومان 1,980,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری لیمار 555 | Limar 555...

  Limar 555 یک کلاه فوق العاده زیبا با طراحی خاص و ایرودینامیک است. این کلاه دوچرخه سواری با استفاده از مواد اولیه درجه یک و به کمک تکنولوژی Monoshell ساخته شده است تا بالاترین استحکام ممکن را با حداقل وزن ارائه دهد. وجود سیستم تهویه کارآمد، ریگلاژ پیچی جهت تنظیم سایز کلاه، جلوگیری از تعریق و مصونیت در برابر بو گرفتی ویژگی هایی هستند که با توجه به قیمت کلاه...

  2,200,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه سواری لیمار 560 | Limar 560...

  کلاه دوچرخه سواری لیمار 560 ترکیبی از سادگی و کارایی است. این کلاه فوق العاده مستحکم برای حفاظت از سر در مسیرهای کوهستانی طراحی شده است و بلافاصله پس از اینکه روی سر قرار می گیرد حس راحتی و سبک بودن آن شما را شگفت زده خواهد کرد. از دیگر ویژگی های برجسته این کلاه دوچرخه می توان به سیستم تهویه متشکل از 15 سوراخ و ریگلاژ پیچی جهت تنظیم و استقرار هر چه بهتر...

  1,570,000 تومان 1,730,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • کلاه دوچرخه‌سواری انرژی مدل ENERGI KS29...

  سبک، مقاوم، ایرودینامیک حرفه‌ای، زیبا همه این‌ها از ویژگی‌های کلاه دوچرخه‌سواری انرژی مدل ENERGI KS29 است که چشم‌ها را به خود خیره و سلامت شما را تضمین می‌کند. این محصول مناسب برای آقایان و بانوان بوده و برای دوچرخه سواری در مسیرهای دومنظوره مناسب می‌باشد.

  1,009,000 تومان 1,140,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف