خرید پدال (رکاب) دوچرخه

پدال ، رکاب و یا پنجه دوچرخه یکی از اجزا دوچرخه برای انتقال قدرت در سیستم گشتاور دوچرخه است. پدال دوچرخه از اجزایی است که در دو نقطه چپ و راست با بدن دوچرخه سوار در تماس بوده و واسطه انتقال قدرت شما به سیستم گشتاوری را برعهده دارند . انتخاب و خرید یک رکاب دوچرخه خوب می تواند تا حدود زیادی بر روی بازدهی دوچرخه سواری شما تا...

خرید پدال (رکاب) دوچرخه

پدال ، رکاب و یا پنجه دوچرخه یکی از اجزا دوچرخه برای انتقال قدرت در سیستم گشتاور دوچرخه است. پدال دوچرخه از اجزایی است که در دو نقطه چپ و راست با بدن دوچرخه سوار در تماس بوده و واسطه انتقال قدرت شما به سیستم گشتاوری را برعهده دارند . انتخاب و خرید یک رکاب دوچرخه خوب می تواند تا حدود زیادی بر روی بازدهی دوچرخه سواری شما تاثیر داشته باشد. پنجه دوچرخه سواری از جمله لوازم جانبی دوچرخه است که می‌بایستی با یک دید حرفه‌ای و فنی انتخاب و خریداری شود. به طور کلی در یک دسته بندی عمومی پدال دوچرخه به دو دسته پدال‌های معمولی (ساده یا بدون قفل) و پدال‌های قفل‌شونده (پدال لوک) تقسیم می‌شوند. برای خرید پدال دوچرخه و بخصوص خرید پدال قفل‌شو می‌بایستی ملاحضات فنی محصول را به دقت چک نموده و متناسب با نوع دوچرخه و نوع رکاب زدن خود اقادام به خرید نمایید، بعنوان مثال پدال‌های دوچرخه کوهستان از پدال‌های دوچرخه کورسی متفاوت هستند یا اینکه پدال قفل‌شو یک‌طرفه و پدال قفل‌شو دو‌طفه کاراریی متفاوتی دارد. بنابراین اگر در این زمینه اطلاعات دقیق ندارید حتما قبل از خرید پدال با یک متخصص مشورت نموده و از وی راهنمایی بگیرید.

انواع پدال دوچرخه

همانطور که گفته شد شناخت انواع پدال دوچرخه قبل از انتخاب و خرید بسیار حیاتی است، به همین دلیل سعی می‌کنیم در ادامه به معرفی کوتاه از آن‌ها بپردازیم تا ویژگی‌های هریک را دقیق‌تر بدانید و دلیل تفاوت را کاملا درک کنید.

 1. پدال دوچرخه کورسی: پدال دوچرخه کورسی در همان نگاه اول کاملا قابل شناخت است، این سبک پدال پهن‌تر و سبک‌تر از پدال دوچرخه کوهستان است. بیشتر دوچرخه‌سواران کورسی، پدال‌های قفل‌شو را ترجیح می‌دهند، زیرا اتصال ایمن بین کفش و پدال به معنی قدرت و کارایی عالی در طول هر حرکت پا است. پدال‌های دوچرخه جاده اغلب دارای گیره‌هایی با طراحی 3 سوراخ هستند. یا این اغلب یک گیره از نوع "Look" نامیده می شود (از نام شرکتی که در استفاده از آن پیشگام بود) یا سیستم SPD-SL از شرکت شیمانو است که این گیره‌ها بزرگ‌تر هستند، از پلاستیک ساخته شده‌اند و نسبت به طراحی مشابه با 2 سوراخ، بیشتر از زیره کفش بیرون زده‌اند. مزیت طراحی 3 سوراخ این است که گیره بزرگتر می‌تواند نیروی وارد شده به پدال را در منطقه وسیع‌تری پخش کند. این امر فشار روی نقاط اتصال را کاهش می‌دهد و امکان اتصال ایمن را در طول بارهای استرس زیاد ناشی از پدال زدن دوچرخه جاده‌ای فراهم می‌کند.
 2. پدال دوچرخه کوهستان: این نوع پدال کوچک‌تر و سنگین‌تر از پدال دوچرخه کورسی است. پدال‌های قفل‌شو دوچرخه‌سواری در کوهستان دارای گیره‌هایی با طراحی 2 سوراخ هستند و در زیره آن فرو رفته‌اند که امکان پیاده‌روی راحت‌تری را فراهم می‌کند. پیچ‌ها از طریق دو سوراخ قرار می‌گیرند که گیره را به دو مسیر یا شکاف در پایین یک کفش سازگار می‌بندد. این به شما امکان می‌دهد گیره را کمی به جلو و عقب بلغزانید تا به زاویه و محل مناسب برای حداکثر راحتی و سهولت درگیر شدن با پدال برسید. دوچرخه‌سواران کوهستان اگر می‌خواهند کارایی بیشتر پدال‌ها یا کنترل بهتر دوچرخه‌هایشان، قدرت بیشتر در هنگام دوچرخه‌سواری داشته باشند یا نمی‌خواهند نگران لیز خوردن پایشان از روی پدال‌ها باشند، پدال‌های قفل‌شو  را انتخاب کنند. دوچرخه‌سوارانی که می‌خواهند آزادانه پای خود را از روی پدال‌ها بردارند، با استفاده از پدال‌های قفل‌شو راحت نیستند یا فقط در حال یادگیری هستند، ممکن است راحتی پدال‌های ساده  را ترجیح دهند.
 3. پدال دوچرخه نمایشی: این پدال بسیار پهن و سنگین در عوض مقاوم است و برای دوچرخه‌های سبک نمایشی استفاده می‌شود.

قیمت پدال دوچرخه

با توجه به تفاوت‌هایی در طراحی و ساخت پدال وجود دارد قطعا قیمت پدال دوچرخه بسته به سبک، مدل و جنس متفاوت می‌باشد. قیمت پدال دوچرخه کورسی در صورت ویژگی‌های نسبی یکسان، از پدال دوچرخه کوهستان بیشتر می‌باشد و این به سبب خصلت ذاتی این پدال است. از سمت دیگر قیمت پدال قفل‌شو از پدال‌های ساده بیشتر بوده که یک امر بدیهی است، پدال‌های قفل‌شو به سبب مکانیزم پیچیده‌تر، استفاده از متریال گران‌تر و عملکرد بهتری که دارند قطعا گران‌تر خواهند بود. 

 • انتخاب پدال برای دوچرخه‌سواری تفریحی: اگر دوچرخه‌سوار آماتور هستید، می‌توانید پدال‌های تخت یا ساده  را انتخاب کنید زیرا راه رفتن با آن کفش‌های سازگار و همچنین سواری و پیاده‌شدن از دوچرخه آسان‌تر است. خوب این نوع پدال قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر انواع پدال دارد.
 • انتخاب پدال برای دوچرخه‌سواری حرفه‌ای: اگر در مسافت‌های طولانی به محل کار رفت و آمد می‌کنید، ممکن است بخواهید کارایی دوچرخه‌سواری خود را با استفاده از پدال‌های قفل‌شو افزایش دهید. اما اگر به کفش‌هایی نیاز دارید که راه رفتن در آن راحت‌تر باشد یا بتوانید همه جا بپوشید، پدال‌های تختی را در نظر بگیرید که با هر کفشی سازگار است. قیمت پدال در این رنج بالاتر بوده و خوب کارایی بالاتری نسبت به پدال‌های ساده دارد.
 • پدال‌های دوچرخه هیبریدی (دو‌طرفه): پدال هیبریدی انعطاف‌پذیری پدال‌های ساده را در یک طرف با کارایی سیستم قفل‌شو در طرف دیگر ارائه می‌دهد. این یک پدال انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال سهولت در استفاده از پدال است. در حالی که بیشتر افرادی که به پدال‌های بدون گیره فکر می‌کنند «همه داخل» می‌شوند یا اصلاً نمی‌روند، این‌ها جایگزینی برای کسانی است که همیشه از کفش دوچرخه سواری نمی‌کنند.

بیشتر

پدال دوچرخه 

 • پدال لوک قفلی یک طرفه کوهستان شیمانو مدل Shimano PD-EH500, (SM-SH56), IND.PACK
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی یک طرفه کوهستان شیمانو مدل...

  پدال لوک قفلی یک طرفه کوهستان شیمانو مدل Shimano PD-EH500, (SM-SH56), IND.PACK پدال لوک یک طرفه محصولی از شیمانو و متناسب برای دوچرخه سواری در مسیر کوهستان که بسیار زیبا و مناسب برای استفاده روزمره. این پنجه لوک دارای وزن 386g  (جفت) و بدنه پدال از جنس آلومینیوم می باشد که نشان دهنده کیفیت بالای آن می باشد و...

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کوهستان شیمانو مدل Shimano...

  پدال لوک قفلی کوهستان شیمانو مدل Shimano PD-M424 SPD W/CLEAT(SM-SH51)IND.PACK پدال لوک قفلی شیمانو طراحی شده برای دوچرخه سواران علاقه مند به دوچرخه سواری در مسیر کوهستان یا MTB و BMX. این پنجه لوک از کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسبی برخوردار است که ما به شما این محصول را پیشنهاد می کنیم. 

  1,302,000 تومان 1,330,000 تومان موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • پدال لوک قفلی کوهستان شیمانو مدل Shimano PD-M324 (SM-SH56), IND.PACK
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی کوهستان شیمانو مدل Shimano...

  پدال قفل‌شو یک‌طرفه شیمانو M324 محصولی فوق‌العاده محبوب و کاربردی است که کارایی پدال لاک و پدال تخت را در هم آمیخته و امکان سفارشی سازی تنطیمات مربوط به قسمت قفل‌شو برا اساس پای شما را فرآهم می‌آورد. این محصول برای دوچرخه‌سواری در مسیرهای کوهستان و شهری بسیار مناسب و کاربردی است.

  2,219,000 تومان 2,250,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال قفل‌شو شیمانو مدل Shimano PD-ME700
  خرید محصول
  پدال قفل‌شو شیمانو مدل Shimano PD-ME700

  پدال قفل‌شو شیمانو مدل ME700 یک محصول تخصصی برای انواع دوچرخه است که با از پلتفرم عریض دو طرفه با قابلیت سازگاری بالا با انواع کفش دوچرخه‌سواری ساخته شده است. این محصول به سبب محور بولبرینگی از نرمی بالا در حرکت و استحکام فوق‌العاده برخوردار است تا کمترین اصطکاک و بالاترین راندمان را برای شما به ارمغان آورد.

  1,865,000 تومان 1,890,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت