خرید پدال (رکاب) دوچرخه

پدال ، رکاب و یا پنجه دوچرخه یکی از اجزا دوچرخه برای انتقال قدرت در سیستم گشتاور دوچرخه است. پدال دوچرخه از اجزایی است که در دو نقطه چپ و راست با بدن دوچرخه سوار در تماس بوده و واسطه انتقال قدرت شما به سیستم گشتاوری را برعهده دارند . انتخاب و خرید یک رکاب دوچرخه خوب می تواند تا حدود زیادی بر روی بازدهی دوچرخه سواری شما تا...

خرید پدال (رکاب) دوچرخه

پدال ، رکاب و یا پنجه دوچرخه یکی از اجزا دوچرخه برای انتقال قدرت در سیستم گشتاور دوچرخه است. پدال دوچرخه از اجزایی است که در دو نقطه چپ و راست با بدن دوچرخه سوار در تماس بوده و واسطه انتقال قدرت شما به سیستم گشتاوری را برعهده دارند . انتخاب و خرید یک رکاب دوچرخه خوب می تواند تا حدود زیادی بر روی بازدهی دوچرخه سواری شما تاثیر داشته باشد. پنجه دوچرخه سواری از جمله لوازم جانبی دوچرخه است که می‌بایستی با یک دید حرفه‌ای و فنی انتخاب و خریداری شود. به طور کلی در یک دسته بندی عمومی پدال دوچرخه به دو دسته پدال‌های معمولی (ساده یا بدون قفل) و پدال‌های قفل‌شونده (پدال لوک) تقسیم می‌شوند. برای خرید پدال دوچرخه و بخصوص خرید پدال قفل‌شو می‌بایستی ملاحضات فنی محصول را به دقت چک نموده و متناسب با نوع دوچرخه و نوع رکاب زدن خود اقادام به خرید نمایید، بعنوان مثال پدال‌های دوچرخه کوهستان از پدال‌های دوچرخه کورسی متفاوت هستند یا اینکه پدال قفل‌شو یک‌طرفه و پدال قفل‌شو دو‌طفه کاراریی متفاوتی دارد. بنابراین اگر در این زمینه اطلاعات دقیق ندارید حتما قبل از خرید پدال با یک متخصص مشورت نموده و از وی راهنمایی بگیرید.

انواع پدال دوچرخه

همانطور که گفته شد شناخت انواع پدال دوچرخه قبل از انتخاب و خرید بسیار حیاتی است، به همین دلیل سعی می‌کنیم در ادامه به معرفی کوتاه از آن‌ها بپردازیم تا ویژگی‌های هریک را دقیق‌تر بدانید و دلیل تفاوت را کاملا درک کنید.

 1. پدال دوچرخه کورسی: پدال دوچرخه کورسی در همان نگاه اول کاملا قابل شناخت است، این سبک پدال پهن‌تر و سبک‌تر از پدال دوچرخه کوهستان است. بیشتر دوچرخه‌سواران کورسی، پدال‌های قفل‌شو را ترجیح می‌دهند، زیرا اتصال ایمن بین کفش و پدال به معنی قدرت و کارایی عالی در طول هر حرکت پا است. پدال‌های دوچرخه جاده اغلب دارای گیره‌هایی با طراحی 3 سوراخ هستند. یا این اغلب یک گیره از نوع "Look" نامیده می شود (از نام شرکتی که در استفاده از آن پیشگام بود) یا سیستم SPD-SL از شرکت شیمانو است که این گیره‌ها بزرگ‌تر هستند، از پلاستیک ساخته شده‌اند و نسبت به طراحی مشابه با 2 سوراخ، بیشتر از زیره کفش بیرون زده‌اند. مزیت طراحی 3 سوراخ این است که گیره بزرگتر می‌تواند نیروی وارد شده به پدال را در منطقه وسیع‌تری پخش کند. این امر فشار روی نقاط اتصال را کاهش می‌دهد و امکان اتصال ایمن را در طول بارهای استرس زیاد ناشی از پدال زدن دوچرخه جاده‌ای فراهم می‌کند.
 2. پدال دوچرخه کوهستان: این نوع پدال کوچک‌تر و سنگین‌تر از پدال دوچرخه کورسی است. پدال‌های قفل‌شو دوچرخه‌سواری در کوهستان دارای گیره‌هایی با طراحی 2 سوراخ هستند و در زیره آن فرو رفته‌اند که امکان پیاده‌روی راحت‌تری را فراهم می‌کند. پیچ‌ها از طریق دو سوراخ قرار می‌گیرند که گیره را به دو مسیر یا شکاف در پایین یک کفش سازگار می‌بندد. این به شما امکان می‌دهد گیره را کمی به جلو و عقب بلغزانید تا به زاویه و محل مناسب برای حداکثر راحتی و سهولت درگیر شدن با پدال برسید. دوچرخه‌سواران کوهستان اگر می‌خواهند کارایی بیشتر پدال‌ها یا کنترل بهتر دوچرخه‌هایشان، قدرت بیشتر در هنگام دوچرخه‌سواری داشته باشند یا نمی‌خواهند نگران لیز خوردن پایشان از روی پدال‌ها باشند، پدال‌های قفل‌شو  را انتخاب کنند. دوچرخه‌سوارانی که می‌خواهند آزادانه پای خود را از روی پدال‌ها بردارند، با استفاده از پدال‌های قفل‌شو راحت نیستند یا فقط در حال یادگیری هستند، ممکن است راحتی پدال‌های ساده  را ترجیح دهند.
 3. پدال دوچرخه نمایشی: این پدال بسیار پهن و سنگین در عوض مقاوم است و برای دوچرخه‌های سبک نمایشی استفاده می‌شود.

قیمت پدال دوچرخه

با توجه به تفاوت‌هایی در طراحی و ساخت پدال وجود دارد قطعا قیمت پدال دوچرخه بسته به سبک، مدل و جنس متفاوت می‌باشد. قیمت پدال دوچرخه کورسی در صورت ویژگی‌های نسبی یکسان، از پدال دوچرخه کوهستان بیشتر می‌باشد و این به سبب خصلت ذاتی این پدال است. از سمت دیگر قیمت پدال قفل‌شو از پدال‌های ساده بیشتر بوده که یک امر بدیهی است، پدال‌های قفل‌شو به سبب مکانیزم پیچیده‌تر، استفاده از متریال گران‌تر و عملکرد بهتری که دارند قطعا گران‌تر خواهند بود. 

 • انتخاب پدال برای دوچرخه‌سواری تفریحی: اگر دوچرخه‌سوار آماتور هستید، می‌توانید پدال‌های تخت یا ساده  را انتخاب کنید زیرا راه رفتن با آن کفش‌های سازگار و همچنین سواری و پیاده‌شدن از دوچرخه آسان‌تر است. خوب این نوع پدال قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر انواع پدال دارد.
 • انتخاب پدال برای دوچرخه‌سواری حرفه‌ای: اگر در مسافت‌های طولانی به محل کار رفت و آمد می‌کنید، ممکن است بخواهید کارایی دوچرخه‌سواری خود را با استفاده از پدال‌های قفل‌شو افزایش دهید. اما اگر به کفش‌هایی نیاز دارید که راه رفتن در آن راحت‌تر باشد یا بتوانید همه جا بپوشید، پدال‌های تختی را در نظر بگیرید که با هر کفشی سازگار است. قیمت پدال در این رنج بالاتر بوده و خوب کارایی بالاتری نسبت به پدال‌های ساده دارد.
 • پدال‌های دوچرخه هیبریدی (دو‌طرفه): پدال هیبریدی انعطاف‌پذیری پدال‌های ساده را در یک طرف با کارایی سیستم قفل‌شو در طرف دیگر ارائه می‌دهد. این یک پدال انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال سهولت در استفاده از پدال است. در حالی که بیشتر افرادی که به پدال‌های بدون گیره فکر می‌کنند «همه داخل» می‌شوند یا اصلاً نمی‌روند، این‌ها جایگزینی برای کسانی است که همیشه از کفش دوچرخه سواری نمی‌کنند.

بیشتر

پدال دوچرخه 

 • پدال قفلی کوهستان جی یو بی | GUB M101 MTB...

  پدال لوک قفل شو GUB M101 یک پدال بسیار با‌کیفیت و مناسب برای دوچرخه سواری کوهستان در مسیرهای سخت و خشن است. این پدال از برند معتبر GUB مناسب برای کفش‌های کوهستان و از جنس آلومینیوم می‌باشد که بسیار روان و مستحکم است.عملکرد بی‌نظیر این پدال راحتی ولذت دوچرخه‌سواری شما را چندین برابر افزایش می‌دهد .

  1,449,000 تومان 1,645,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • پدال قفلی یکطرفه پرومند مدل Promen PD-F91

  استفاده از پدال قفلی از نوع یکطرفه برای تجربه بهتر در هنگام دوچرخه‌سواری امری است که در اکثر دوچرخه سواران مورد توجه است. استفاده از پدال قفلی به میزان قابل توجهی راندمان پدال زدن شما افزایش داده و از هدر رفت انرژی شما جلوگیری می‌کند تا شما به هنگام دوچرخه‌سواری لذت بیش‌تری را تجربه کنید .

  1,650,000 تومان 1,790,000 تومان موجود
  1 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • پدال لوک کورسی شیمانو مدل PD-R540
  خرید محصول
  پدال لوک کورسی شیمانو مدل PD-R540

  پدال لوک کورسی شیمانو مدل PD-R540

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک کوهستان شیمانو PD-M505
  خرید محصول
  پدال لوک کوهستان شیمانو Shimano PD-M505

  پدال لوک کوهستان شیمانو مدل PD-M505 یک محصول مناسب برای دوچرخه‌سواران مبتدی که به تازگی قصد استفاده از پدال قفل‌شو دارند، طراحی و تولید گشته است. این محصول با انواع کفش‌های محصوص دوچرخه‌سواری قابلت مچ شدن دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است، پس اگر به دنبال یک پنجه لوک خوش قیمت و با کیفیت هستید این محصول را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک کوهستان شیمانو PD-M520
  خرید محصول
  پدال لوک کوهستان شیمانو Shimano PD-M520

  پدال قفل‌شو شیمانو مدل M520 یکی از محصولات شیمانو مناسب برای دوچرخه کوهستان می‌باشد. این پدال قفل‌شو شیمانو مناسب برای دوچرخه کوهستان بوده و عملکرد بسیار خوبی در کنار قیمت با انواع کفش‌های مخصوص دوچرخه‌سواری کوهستان همخوانی دارد.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5400
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5400

  پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5400 Clipless SPD RACE pedalBody: Aluminum, polished Size: 80 × 65mmWeight: 310 gram/pairCleat: UM-1 inclusive, Shimano 51 compatible.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5650
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5650

  پدال لوک قفلی کوهستان UNION مدل 5650 SP-5650Function: Clipless low profile "mud free" MTB pedalBody: aluminium, black coatedAxle: CrMo-steelBearing: adjustale ball typeSize: 82 x 59 mmWeight: 334 gram/pairCleat: UM-1 inclusive, Shimano 51 compatible.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال شیمانو مدل Shimano PD-R9100, DURA-ACE, SPD SL
  خرید محصول
  پدال شیمانو مدل Shimano PD-R9100,...

  پدال شیمانو مدل Shimano PD-R9100, DURA-ACE, SPD SL پدال دوچرخه محصول کمپانی شیمانو و از سری Dura Ace با طراحی و کیفیت بالا و با تعادل بهینه و استحکام بالا و بدنه کامپوزیت با قالب تزریقی

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال با پل پدال شیمانو مدل (Shimano PD-9000 -W/CLEAT (SM-SH12
  خرید محصول
  پدال با پل پدال شیمانو مدل (Shimano...

  پدال با پل پدال شیمانو مدل (Shimano PD-9000 -W/CLEAT (SM-SH12  پدال با پل پدال شیمانو مدل 9000 با بدنه کامپوزیت کربن و صفحه بالای استیل  و همچنین وزن کم که همه ی و همه به کیفیت بالای این محصول می افزاید.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano PD-R8000 ULTEGRA SPD-SL(SM-SH11)I PACK
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano...

  پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano PD-R8000 ULTEGRA SPD-SL(SM-SH11)I PACK پدال لوک قفلی دوچرخه از کمپانی شیمانو از سری Ultegra که مناسب برای دوچرخه سواری در مسیر کورسی می باشد و همچنین دارای بدنه کامپوزیت کربن، اسپیندل فولاد کرومیم

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano PD-5800, 105 SPD-SL
  خرید محصول
  پدال با پل پدال شیمانو مدل Shimano...

  پدال با پل پدال شیمانو مدل Shimano PD-5800, 105 SPD-SL پدال لوک قفلی شیمانو و از سری 105که مناسب برای دوچرخه کورسی می باشد علاوه براین دارای بدنه ای از جنس کامپوزیت کربن است .

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano PD-R550, SPD-SL, BLACK
  خرید محصول
  پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano...

  پدال لوک قفلی کورسی شیمانو مدل Shimano PD-R550, SPD-SL, BLACK پدال لوک قفلی شیمانو که متناسب برای دوچرخه سواران علاقه مند به دوچرخه سواری کورسی می باشد و علاوه بر آن دارای محور پدال فولاد کرومی و پوشش بدنه پدال پلاستیک می باشد

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت