قیمت دوچرخه کوهستان

قطعات، سیستم‌ها و تکنولوژی‌های اسفاده شده درانواع دوچرخه کوهستان تعیین کنندگان اصلی در تعیین قیمت هستند. هرچه این قطعات و سیستم‌های پیشرفته‌تر و رده بالاتری داشته باشند، گران‌تر خواهند بود پس قیمت دوچرخه کوهستان هم به طبع بالا می‌رود. لازم به ذکر است از زمان ابداع این سبک در دهه 80 انواع زیادی مدل و محصول به بازار آمده تا برا...

قیمت دوچرخه کوهستان

قطعات، سیستم‌ها و تکنولوژی‌های اسفاده شده درانواع دوچرخه کوهستان تعیین کنندگان اصلی در تعیین قیمت هستند. هرچه این قطعات و سیستم‌های پیشرفته‌تر و رده بالاتری داشته باشند، گران‌تر خواهند بود پس قیمت دوچرخه کوهستان هم به طبع بالا می‌رود. لازم به ذکر است از زمان ابداع این سبک در دهه 80 انواع زیادی مدل و محصول به بازار آمده تا برای هر شخص با هدفی مشخص یک محصول مناسب وجود داشته باشد. از این حیث قیمت دوچرخه کوهستان از مدلی به مدل دیگرتفاوت دارد. برای کسانی که تازه به این سبک علاقمند شده و قصد دنبال کردن این رشته را دارند، Entry level Hardtail در بین تعداد زیاد مدل ‌های مختلف دوچرخه کوهستان پایین‌ترین قیمت را دارد.

رابطه بین اجزا و قیمت دوچرخه کوهستان

برای داشتن دید کافی در هنگام انتخاب دانستن نکات ریز در مورد محصول ضروری است. یکی از مواردی کهمی‌بایستی مد نظر داشت یافتن یک رابطه معقول و منطقی بین اجزا بکار رفته در ساخت و قیمت نهایی است. همان‌گونه که بیان شد قیمت دوچرخه کوهستان به عوامل متعددی بستگش دارد که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. برند یا مارک: قطعا برندهای معتبر در این صنعت به سبب کیفیت بالاتر و استفاده از تکنولوژی‌های مورد استفاده و از همه مهمتر ساخت دقیق فریم که باعث کیفیت بالای سواری می‌شود، قیمت بالاتری پیشنهاد می‌دهند که البته امری عادی و قابل قبول است.
 2. سبک: از میان مدل‌های مختلف دوچرخه کوهستان هر کدام قیمت متفاوتی را نسبت به هم دارند به صورتی که در حالت عادی قیمت دوچرخه کوهستان کراس نسبت به بقیه ارزانتر و قیمت دوچرخه کوهستان دانهیل از بقیه بالاتر است و این به سبب تفاوت قیمت تنه و قیمت قطعات بکار رفته در هر سبک است.
 3. قطعات بکار رفته در ساخت: در انتها این قطعات و سیستم‌ها هستند که تعیین کننده قیمت کل خواهند بود. هر کدام از برندهای تولید کننده قطعات قیمت مختلفی را بسته به رده‌بندی و آپشن‌های این قطعات عرضه می‌کنند و در نهایت قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.

انتخاب ارزانترین قیمت دوچرخه کوهستان

در هنگام خرید لوازم ورزش و بخصوص دوچرخه همواره به دنبال محصولات استاندارد باشید زیرا با سلامتی شما در ارتباط تنگاتنگی هستند. پس هر میزان برای سلامتی خود ارزش که قطعا قابل ارزش‌گذاری نیست به همان میزان برای خرید دوچرخه هم بودجه در نظر بگیرید. اما لزوما یک محصول استاندارد و باکیفیت گران‌قیمت نیست بلکه می‌توان بهترین دوچرخه کوهستان را ارزان‌ترین قیمت خریداری کرد. منظور آن است که محصولی را انتخاب کرد که تناسب با نیاز و نوع سواری داشته باشد. اما این موضوع هم مدنظر داشته باشید که دوچرخه ارزان قیمت را از چه برندی و با چه کیفیتی خریداری می‌کنید.


خرید دوچرخه کوهستان

در مورد دوچرخه کوهستان به عنوان محبوبترین سبک باید گفت که خود در سبک‌های متنوعی تولید می‌شود و به علت طراحی خاص و امکان استفاده از آنها در شهری و کوهستان تقاضای زیادی برای خرد دوچرخه کوهستان در بازار وجود دارد. اما هر کدام از مدل‌های مختلف در این سبک برای استفاده خاص تولید می‌شوند. به عنوان مثال برخی فقط برای مسیرهای سخت و خشن و پر تلاطم کوهستانی مناسب بوده و در مسیرهای شهری کاربردی ندارند مثل مدل‌های دانهیل. برخی دیگر خصلت دومنظوره داشته و هم در شهر و هم کوهستان قابل استفاده هستند مثل مدل‌های کراس کانتری. بنابراین بسیار ضروری است که قبل از خرید دوچرخه کوهستان انواع مدل‌ها را شناخته و با توجه به نوع کاربری و نیاز اقدام به انتخاب نمود. موضوع دیگر در این رابطه تسلط داشتن بر روی قطعات بکار رفته در محصول هست و این مورد که هرگز قطعات رده بالا و گران قیمت لزوما مناسب استفاده برای همه نبوده و صرفا برای استفاده حرفه‌ای‌ها در نظر گرفته می‌شوند، پس در هنگام خرید توجه کنید که دوچرخه گران‌قیمت به معنای بهترین گزینه نیست.

خرید اینترنتی دوچرخه کوهستان

برای خرید دوچرخه کوهستان به راحتی می‌توان از طریق فروشگاه اینترنتی اقدام کرد. مزیت خرید اینترنتی این hست که شما می‌توانید به راحتی تعداد بسیار زیادای از انواع مدل را با قیمت‌های مختلف مشاهده نموده، مدل‌های متخلف را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین قیمت برای محصول مورد نظر خود را بیابید و اقدام به خرید نمایید. اما از آنجا که شما در خرید انیترنتی دوچرخه امکان مشاهده محصول مورد نظر را ندارید پس سعی کنید که حتما اطلاعات دقیقی از جوانب مختلف محصول داشته باشید و از همه مهتر از فروشگاه اینترنتی معتبر اقدام نمایید و در نهایت حتما از فروشنده بخواهید تا شما را راهنمایی نموده و اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهد تا شما تجربه شیرینی داشته باشید.


مهمترین مشخصات دوچرخه کوهستان

برای بررسی این مطلب باید اذعان داشت در کل مشخصات یک دوچرخه کوهستان به دو دسته 1. مشخصات ظاهری 2. مشخصات فنی تقسیم می‌شود. از جمله مهمترین مشخصات ظاهری عبارتند از: استفاده از کمک‌فنر در قسمت دوشاخ جلو و در قسمت میانی فریم که سبب دفع ضربات وارد شده از جانب مسیر می‌شود و امکان کنترل بهتر و سواری راحت‌تری را فراهم می‌آورد. سایر مشخصات ظاهری می‌توان به فرمان پهن، کرپی فرمان کوتاه و زاویه بازتر در پیشانی اشاره نمود که به سبب نوع استفاده و مدل است. اما مهمترین مشخصات فنی دوچرخه کوهستان شامل استفاده از سیستم دنده با طبق کمتر و خودرهای بیشتر به سبب ایجاد هرزگرد است و استفاده از سیستم ترمز قدرتمند دیسکی هیدرولیک یا دیسکی مکانیکی است. همچنین میزان تراول کمک در این محصولات بیشتر است. 

انواع دوچرخه کوهستان

شاید شما فکر کنید که دوچرخه کوهستان فقط برای سواری در مسیرهای کوهستانی مناسب هستند اما به علت تفاوت در طراحی فریم دسته‌بندی خاص خود را دارند. مدل‌های موجود عبارتند از کراس، تریل، آل‌مونتاین، اندرو و دانهیل هستند. برخی از این محصولات برای بالا رفتن از مسیرهایی با شیب تند و برخی برای پایین آمد از شیب‌های تند طراحی شده‌اند و همچنین با قطعات مناسب برای آن استفاده نیز تجهیز گشته‌اند. مثلا سیستم تعلیق در مدل دانهیل قویترین حالت و بیشترین میزان تراول را دارد و سیستم دنده مدل کراس بیشترین میزان خودرو عقب برای ایجاد هرزگرد را داراست. در ادامه سعی داریم تا بصورت مختصر انواع مدل‌ها را شرح دهیم.

دوچرخه کوهستان کراس (Cross country)

تولیدات سبک کراس، بیشتر برای صعود از شیب‌های سخت طراحی شده‌اند. دوچرخه کوهستان کراس به دو دسته اسپورت و کراس دسته‌بندی می‌شوند. مدل کراس اسپرت برای سواری در مسیرهای شهری نیز مناسب هست اما مدل کراس فقط برای سواری در کوهستان مناسب هستند. شاید تشخیص دوچرخه کراس از روی فریم برای شما سخت باشد اما اگر به دوشاخ سبک کراس نگاه کنید، میزان بازی آنها را بین 100 تا 110 میلی‌متر در نظر گرفته‌اند . این مدل به علت سبک سواری، بیشترین طرفدار را در بین دوچرخه‌های کوهستان دارد. خرید این مدل به افرادی پیشنهاد می‌شود که به طبیعت گردی علاقه دارند و گاهی در مسیرهای شهری به پدال زدن می‌پردازند.

دوچرخه کوهستان تریل (Trail)

این از سبک کمی حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر از سبک کراس است. طراحی دوچرخه کوهستان تریل به گونه‌ای انجام شده که مسیرهایی با شیب 30 درجه را با بالاترین راندمان سواری بپیمایند. این سبک از در برخی از مدل‌ها دارای دو کمک فنر و در برخی از مدل‌ها دارای یک کمک فنر جلو می‌باشد. از راه‌های تشخیص دوچرخه کوهستان تریل، میزان بازی کمک‌فنر جلو به اندازه 100 تا 130 میلی‌متر است. خرید دوچرخه کوهستان تریل به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند مسیرهای سخت کوهستان را با بالاترین راندمان بپیمایند. استفاده از این مدل نیز برای داشتن ورزش هوازی نیز انتخاب مناسبی خواهد بود.

دوچرخه کوهستان آل مونتاین (All Mountain)

دوچرخه کوهستان سبک آل مونتاین برای سواری در مسیرهای سخت کوهستانی مناسب است و برای سواری‌های شهری اصلا مناسب نیستند. با این مدل نهایت لذت را در کوهستان از مسیرهای سربلا و سرازیری ببرید. همچنین می‌توانید برای پایین آمدن از مسیرهای تیز شیب‌دار نیز استفاده نمایید. میزان بازی دوشاخ جلو در این سبک از 140 تا 150 میلی‌متر است.

دوچرخه کوهستان اندرو (Enduro)

این مدل برای صعود کمی شما را اذیت می‌کند اما برای پایین آمدن از مسیرهای شیب‌دار انتخاب مناسبی برای شما است. این سبک دارای فرمانی پهن‌تر به نسبت سایر مدل‌های معرفی شده در بالا است. کمک‌فنر دوچرخه کوهستان اندرو دارای بازی 160 تا 170 میلی‌متر می‌باشد. اگر حرفه‌ای نیستید، خرید دوچرخه کوهستان سبک اندرو به شما پیشنهاد نمی‌شود.

دوچرخه کوهستان دانهیل (DownHill)

تخصصی‌ترین سبک، سبک دانهیل است. طراحی این مدل به گونه‌ای انجام شده که فقط و فقط برای پایین آمدن از مسیرهای با شیب زیاد مناسب باشد. این محصولات دارای پهن‌ترین فرمان در بین تمامی مدل‌ها هستند. میزان بازی کمک‌فنر جلو دوچرخه‌های کوهستان دانهیل تا 200 میلی متر در نظر گرفته شده. دوچرخه کوهستان دانهیل که بسیاری از افراد به دنبال خرید آن هستند، فقط برای سواری‌های کوهستان مناسب هستند و برای مسیر های شهری به هیچ هنوان سواری مناسب ندارند.

بیشتر

دوچرخه کوهستان 

 • دوچرخه المپیا مدل موسو سایز 27.5 | Olympia 27.5 Mosso
  خرید محصول
  دوچرخه المپیا مدل موسو سایز 27.5 | Olympia...

  دوچرخه کوهستان یکی از انواع دوچرخه است که در سالهای اخیر در بین جوانان و نوجوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. دوچرخه کوهستان مدل MOSSO سایز 27.5 یک دوچرخه کوهستان ارزان قیمت است که با توجه به جزئیات تولید شده تا سفر دلنشین دوچرخه سوار در طبیعت، در خاطر او ثبت شود. دوشاخ کمک فنر دار این دوچرخه hardtail یکی از اسنادی است که می توان با تکیه بر آن، کیفیت...

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه المپیا مدل اسپایدر دیسکی سایز 27.5 | Olympia 27.5 Spider Disc
  خرید محصول
  دوچرخه المپیا مدل اسپایدر دیسکی سایز 27.5...

  اگر عبارتی برای توصیف دوچرخه المپیا spider disc 27/5 وجود داشت قطعا واژه "همه فن حریف" می بود. دوچرخه المپیا 27.5 کوهستان spider disc به دوشاخ کمک فنر دار و سیستم دنده 21 سرعته و همچنین سیستم ترمز دیسک  با تایرهای فوق العاده wanda مجهز شده که درمسیرهای خاکی و یا صاف مثل اسفالت نیز اجرایی بی نظیر خواهد داشت. پس چرا از این فرصت استفاده نکرده و به رویای خرید...

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه ویوا مدل میلان سایز 27.5 | Viva 27.5 Milan
  خرید محصول
  دوچرخه ویوا مدل میلان سایز 27.5 | Viva...

  دوچرخه ویوا مدل milan سایز 27.5 یک دوچرخه‌ی حرفه‌ای با ویژگی‌های منحصر به‌فرد و در عین حال فوق‌العاده و اقتصادی است. به سبب فریم آلومینیوم یکپارجه بدون جای جوش، دوشاخ کمک‌فنر دار با تکنولوژی باد، سیستم دنده 27 سرعته شیمانو، اگر به دوچرخه‌سواری علاقه دارید به‌شدت این دوچرخه ویوا به شما توصیه می‌شود و همچنین در مسیر های شهری نیز امنیت و آرامش را برای شما به...

  15,930,000 تومان 16,390,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه ویوا مدل کراسینگ سایز 27.5 | Viva 27.5 Crossing
  خرید محصول
  دوچرخه ویوا مدل کراسینگ سایز 27.5 |2.0...

  دوچرخه ویوا 27.5 مدل CROSSING 2.0  برای سواری در دامنه کوه‌ها و مسیرهای صاف و شهری طراحی شده است. یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب دوچرخه کوهستان فریم بسیارمقاوم وسبک است. این دوچرخه با داشتن تنه آلومینیمی یکپارچه و قطعات برند SHIMANO ،TEKTRO ،RST ،WTB ،UNO ،PROWHEEL ، تجربه دوچرخه سواری متفاوتی را برای شما به ارمغان می آورد.

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه ویوا 26 مدل بست | Viva 26 Best

  انتخاب صحیح و هوشمندانه دوچرخه با توجه به نوع استفاده خود امری مهم است که لذت و جذابیت دوچرخه‌سواری را دوچندان می‌کند. دوچرخه 26 ویوا مدل best  هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است. قطعا با توجه به کیفیت ساخت تنه و قطعات بکار برده شده در این دوچرخه دومنظوره ، تجربه فوق‌العاده سواری در مسیر‌های شهری و ناهموار را خواهید داشت.

  فعلاموجودنیست موجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  موجود
 • دوچرخه المپیا سایز 29 مدل استنس | Olympia 29 Stance
  خرید محصول
  دوچرخه المپیا سایز 29 مدل استنس | Olympia...

  دوچرخه المپیا stance سایز 29 در سبک دوچرخه کوهستان با بکار گیری از بهترین متدهای حال حاضر صنعت دوچرخه سازی طراحی و ساخته شده است که با وجود فریم فوق العاده مستحکم و سبک آلومینیمی به همراه ست دنده برند شیمانو و قطعات با دوام، در مسیر های پرپیچ و خم، کیفیت سواری مطلوبی را به دوچرخه سوار ارائه می‌دهد.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه المپیا سایز 29 مدل اورفلای | Olympia 29 OverFly
  خرید محصول
  دوچرخه المپیا سایز 29 مدل اورفلای |...

  دوچرخه المپیا مدل overfly با استفاده از تنه آلومینیوم بسیار زیبا ،مقاوم و  در عین حال سبک تجهیز شده ، بکارگیری قطعات با کیفیت شیمانو در این دوچرخه کوهستان سبب شده تا دوچرخه المپیا اورفلای دارای وزن سبک و دوام و کیفیت بسیار عالی باشد و همچنین بدلیل طراحی منحصربفرد و فوق العاده این دوچرخه، برای آقایان و بانوان مناسب است.

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه المپیا سایز 29 مدل اسپیریت| Olympia 29 Spirit
  خرید محصول
  دوچرخه المپیا سایز 29 مدل اسپیریت| Olympia...

  دوچرخه المپیا spirit سایز 29 در کنار یک فریم آلومینیم بسیار سبک و مقاوم با به همراه داشتن قطعات دنده از برند معتبر شیمانو سرعت و قدرت رکاب‌زنی بی‌نظیری برای دوچرخه‌سوار به ارمغان می‌آورد. این دوچرخه المپیا مزایایی دیگر همچون توپ تنه بولبرینگی و دوشاخ کمک فنر دار قفل‌شو دارد که کیفیت سواری بسیار بالایی را در مسیرهای شهری و کوهستانی رقم می‌زند. 

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه 26 اوربیتز مدل لنسر | Orbitz 26 Lanser
  خرید محصول
  دوچرخه 26 اوربیتز مدل لنسر | Orbitz 26 Lanser

  اگر به ورزش دوچرخه سواری علاقمند هستید اما بودجه ی محدودی را برای خرید دوچرخه در نظر دارید و در عین حال کیفیت برای شما مهم است ، دوچرخه 26 مقرون بصرفه در عین حال با کیفیت orbitz مدل lancer تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید. این دوچرخه 26 به علت داشتن فریم آلیاژی مستحکم و قطعات خوش کیفیت به دوچرخه دوستان پیشنهاد می‌شود.

  5,380,000 تومان 5,530,000 تومان ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه کوهستان اورلرد 27.5 مدل Overlord OL27506-D
  خرید محصول
  دوچرخه کوهستان اورلرد 27.5 مدل Overlord...

  دوچرخه سواری سبک کوهستان حالا به جرئت از محبوب‌ترین سبک ها در دنیای دوچرخه‌سواری محسوب می‌شود و دوچرخه اورلرد OL27506-D برای تحقق رویای گشت و گذاری لذت بخش در کوهستان طراحی شده و با تجهیزاتی مثل سیستم دنده شیمانو 24 سرعته و دوشاخ آلومینیومی قفل‌شونده به‌خوبی برای فضای کوهستان آماده شده است. این دوچرخه 27.5 با بدنه آلومینیومی سبک خود بسیار فِرز و چابک از...

  برای‌بهترین‌قیمت‌تماس‌بگیرید فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه کوهستان اورلرد سایز 27.5 مدل Overlord OL27505-D
  خرید محصول
  دوچرخه کوهستان اورلرد سایز 27.5 مدل...

  دوچرخه اورلرد OVERLORD OL27505-D یک دوچرخۀ دومنظوره مناسب کوهستان و شهر با وزنی بسیار سبک است که می‌توانید به کارایی آن در انواع مسیرها اعتماد کنید. فریم الومینیومی سبک این دوچرخه ارزان قیمت کوهستان به اضافۀ قطعات مرغوب آن مثلِ ترمز دیسکی و سیستم دنده شیمانو از دلایلی هستند که به این اعتماد قدرت می‌بخشد. 

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود
 • دوچرخه کوهستان 27.5 اورلرد مدل Overlord OL27504-D
  خرید محصول
  دوچرخه کوهستان 27.5 اورلرد مدل Overlord...

  امروزه خرید دوچرخه کوهستان بسیار رایج شده و شاید بتوان این سَبک دوچرخه را محبوب‌ترین سَبک عصر حاضر دانست. دوچرخۀ کوهستان OVERLORD OL27504_D یک دوچرخه مدرن تولید شده با تکیه بر علم و تکنولوژی های روز دنیاست، که تنها با یک سواری می تواند کیفیت و کارایی فوق‌العادۀ خود را به شما ثابت کند. فریم آلومینیومی و دوشاخ کمک فنردارِ این دوچرخۀ 27.5 تنها بخش کوچکی از...

  فعلاموجودنیست ناموجود
  0 نقد(ها)
  بیشتر
  ناموجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  قیمت
  سایز چرخ
  سال ساخت